Полезные материалы

ЧС з боксу в Баку запам'ятався махінаціями

На минулому тижні в Баку завершився чемпіонат світу з боксу. Виступ російської збірної на ньому виявилося провальним, а сам чемпіонат проходив в обрамленні чергового корупційного скандалу. Любительський бокс і контролює його AIBA загрузли в скандалах, плітках і постійних Реформації, що роз'їдають цей спорт.

Фото: AP

Якраз напередодні чемпіонату британська телерадіомовна корпорація BBC випустила програму, де стверджувалося, що представники Азербайджану "проплатили" дві золоті медалі для своїх боксерів на майбутніх Олімпійських іграх в Лондоні. Хабар у розмірі дев'яти мільйонів доларів проходить під виглядом інвестицій в розвиток створеної під егідою Міжнародною асоціацією аматорського боксу (AIBA) Всесвітньої серії боксу (WSB).

Читайте також: Спорт - запорука здоров'я держави

AIBA не приховувала факт такого траншу, запевняючи при цьому, що гроші надійшли на рахунки американського підрозділу WSB - WSB America - від приватної швейцарської компанії.

Журналісти BBC повідомили, що переговори про гроші велися між її генеральним директором Іваном Ходабахш, виконавчим директором AIBA Кімом Хо, а також міністром з надзвичайних ситуацій Азербайджану Кямаледдіном Гейдарова, який очолює національну федерацію боксу.

Юристи AIBA визнали, що гроші, які пройшли через швейцарську компанію, були азербайджанськими. Як стверджується в прес-релізі організації, гроші, названі позикою, надані азербайджанським олігархом, який переслідував "виключно комерційні цілі" і не мав ніякого відношення до уряду Азербайджану, як і що надійшли в WSB кошти.

"Будь-які версії щодо того, що інвестиції були зроблені в обмін на золоті медалі Олімпіади, є безглуздими і неправдивими. AIBA і WSB вважають, що такі звинувачення можуть йти лише від людей, мотивом яких виступає особиста помста і репутація яких вже дискредитована", - сказано в прес-релізі.

Від організації, репутація якої вже давно перебуває під дуже великим питанням, все ж очікувалися формулювання іншого роду - з діяльними твердженнями в дусі "перевіримо-покараємо". Однак навіть на тлумачний прес-реліз розуму у функціонерів з AIBA, по всій видимості, не вистачило, хоча зрозуміло, що внутрішнє розслідування покаже, що сама асоціація ні до чого ...

Читайте також: Спорт - це світ, життя або гіпс?

Президент МОК Жак Рогге гучно зажадав від AIBA провести власне розслідування. Але в ситуації, коли можуть бути "замазані" керівники асоціації, куди логічніше призначати перевіряючих з боку ...

Нагадаємо, що AIBA прямо і побічно звинувачували в неохайності за останні роки вже десятки разів. Причому претензії стосувалися і поєдинків безпосередньо на фінальному олімпійському турнірі.

Про те, що діється на рівні так званих турнірів класу А, через сито яких і відбувається олімпійський відбір, вам барвисто розкажуть тренера і боксери, які виставляються на ці змагання. Розкажуть, хто і скільки "заряджає", як слід будувати план на турнір з урахуванням національної приналежності президента AIBA і його заступників, а також масу інших чудових речей, про які йдеться "не під запис".

Що цікаво, шукати доказів "зацікавленості" AIBA в махінаціях і не треба. Вона сама регулярно такі надає. Ось і на чемпіонаті світу в Баку з'ясувалося, що п'ять з дев'яти боксерів, які представляють Азербайджан, "посіяні" на турнірі на більш високих позиціях, які не відповідають їх світовим рейтингам.

Робилося це для того, щоб максимальна кількість азербайджанців, які представляють, прямо скажемо, не найсильнішу школу боксу в світі, отримали шанс дістатися до півфіналу, що дарує олімпійську путівку ...

Читайте також: Спорт, що прийшов з глибини століть

До слова, російська збірна, здобувши 6 олімпійських ліцензій, за кількістю зібраних в Баку медалей показала найслабший результат у своїй історії. В активі наших хлопців тільки одна золота медаль Михайла Алояна і дві "бронзи", яку завоювали Давид Айрапетян і Єгор Мехонцев.

За розповідями Алояна, опублікованими в пресі, "дружелюбність" азербайджанських уболівальників було таке, що уродженця Вірменії, який виступає за Росію, після фіналу виводили під охороною. Хоча сам він не вірменин, а курд-езіди.

Та й сама збірна з цієї причини була змушена жити на особливо охороняється базі. Але у російського МЗС до хизуються своїм націоналістичним витівкам залишкам "єдиної радянської спільноти" питань немає ...

Зате, як повідомила КП з посиланням на батька одного з боксерів, головний тренер збірної Микола Хромов під час чемпіонату, як то кажуть, «не просихав", що нібито і стало однією з причин провального виступу збірної.

Взагалі, від усієї цієї історії залишилося відчуття якоїсь постановки, де все бадьоро відіграли "традиційні" ролі, прикриваючи то потворність, в яке перетворився аматорський бокс. Російські "бухали", азербайджанці "підмазували" і "мутили", вірмен хотіли "отгеноцідіть", європейців, як завжди, замучили "нецивілізованістю", нібито відмовляючи в медичній допомозі в одній з лікарень Баку.

Читайте також: Екстремальний спорт: подвиг або дурість

Зате навмисно прочинив клоаку любительського боксу британці, схоже, вирішили всі свої питання. У Баку динаміку розподілу медалей і олімпійських путівок зрозуміли правильно. Про що британці повідомили допомогою все тієї ж BBC в пафосному матеріалі під назвою "Британські боксери задоволені рекордної тижнем з чотирма медалями в Баку".

"Завоювавши на чемпіонаті світу в Баку три срібні і одну бронзову медаль, британські боксери показали найвищі результати за всю історію", - йдеться в статті. Азербайджанця Магомедрасул Маджідова британський оглядач порівняв з Роккі Марчіано і Роккі Бальбоа (фільм "Роккі" з Сільвестором Сталлоне).

Саме в Баку британці, заскочивши на підніжку поїзда, забезпечили собі солідне представництво власних боксерів на домашній Олімпіаді, відзначимо, в національному виді спорту.

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"