Якщо «Краснодар» знайде баланс і в обороні, це буде його сезон

За забитими м'ячами після першого кола «Краснодар» став кращою командою ліги - 28 м'ячів в 15 іграх (1,86 гола за матч)

За забитими м'ячами після першого кола «Краснодар» став кращою командою ліги - 28 м'ячів в 15 іграх (1,86 гола за матч). За останні три сезони (мінімум) цей результат кращий для «биків, і він є хорошим фундаментом для надій на місце в ЛЧ. Оскільки за ті ж три сезони, жодна команда РПЛ, що мала на цьому турнірному відрізку таке ж або більшу кількість м'ячів не фінішувало нижче 3 місця. На жаль, все може зіпсувати оборона.

За якістю допущених ударів по воротах чорно-зелені замикають першу 10-ку (16,11 xGA), по допущеним передачам в 18-ти метровий радіус від воріт, справи йдуть трохи краще - 74, але це теж не ТОП-3 (6 місце ). Якщо брати контекстну статистику епізодів і прибрати все ситуації і удари, що не закінчилися гольовими моментами вийде така картина: За якістю допущених ударів по воротах чорно-зелені замикають першу 10-ку (16,11 xGA), по допущеним передачам в 18-ти метровий радіус від воріт, справи йдуть трохи краще - 74, але це теж не ТОП-3 (6 місце )

77 моментів за 15 матчів - це дуже багато, в середньому більше 5 за матч.

Навіть в іграх які були виграні з розгромним і сухим рахунком: «Анжи», «Арсенал», «Динамо», «КС», «бики» допускали критично велика (не менше 4) кількість моментів. Це дуже небезпечна для претендентів на трійку чемпіонату тенденція. Вельми дивно, що жодної з команд ліги не вдалося забити «Краснодару» більше 2 м'ячів, адже єдиним матчем, де вдалося пристойно зіграти в обороні став матч з аутсайдером «Єнісеєм», там крім двох стандартів (вже ведучи в рахунку) більше нічого не було допущено.

Особливо погано у «Краснодара» виходять перші 25-30 хвилин. Характерно, що в першу 10-ти хвилинку команда пропускає найчастіше - 3 м'ячі ( «Урал», «Ростов» і «Рубін»), причому другі тайми ненабагато краще перших. Особливо погано у «Краснодара» виходять перші 25-30 хвилин

Статистика немов натякає, на проблеми команди з «розгойдуванням» і настроєм, адже забиті м'ячі на старті для «биків» теж рідкість, мабуть, виділити можна тільки матч з іншим аутсайдером «Анжи», де на перших хвилинах відзначився Вандерсон.

Зате вельми звичайні для інших команд тренди допуску моментів на останніх хвилинах гри «Краснодар» обійшли стороною. Може все вже звикли, що кінцівки час «биків»?

Чи не відкриємо кому-небудь великий секрет, якщо скажемо, що вже який сезон найбільш проблемним типом атак для «Краснодара» є стандарти. Після відходу Гранквіста, природно, краще не стало, непрямою причиною можна вважати те, що для стартового складу Фьолусона воліють рідше, ніж менш високого Спайіча. Понад чверть допущених гольових моментів цього сезону доводиться на кутові і штрафні, в тому числі голи «Ростова» і «Спартака» позбавили «Краснодар» чотирьох очок.

Понад чверть допущених гольових моментів цього сезону доводиться на кутові і штрафні, в тому числі голи «Ростова» і «Спартака» позбавили «Краснодар» чотирьох очок

Найменшою загрозою є позиційні атаки (правда частково це не заслуга оборони чорно-зелених, а в цілому слабкість позиційних атак в лізі) і пресинг атаки. Може бути це наслідок кращої відпрацювання цих прийомів на тренуваннях, адже пресинг і позіціонка козирі «Краснодара» в атаці, а значить їм приділяється підвищена увага тренерського штабу.

Основні три категорії доставки м'яча на ударну позицію суперниками «Краснодара» це передачі в «борг з нашого боку» і на хід, а також індивідуальні ривки. Після ривка пропустили від «Рубіна» і «Ахмата», після передачі на хід забив Дзюба і був призначений пенальті в матчі з «Локо», ну а реалізований пас під удар на гол можна було спостерігати в матчі з «ЦСКА».

Найкраще нейтралізують «бики» кроссовую активність, хоча і тут один гол все-таки відбувся. Передачу з флангу гравця «Уралу» - Кулакова у штрафному «Краснодара» замкнув Бікфалві.

Візуальні відчуття і зібрана статистика частково розійшлися у визначенні трійки самих ненадійних для оборони гравців. Зрозуміло було, що Спайіч головний «косяк» команди, в перших турах неозброєним оком видно відсутність його зіграності з Мартиновичем. Далі стало трохи краще, але все-таки серб продовжує мати масу індивідуальних ляпів. Мінімум три пропущені м'ячі на його совісті - «Рубін», «Оренбург» і частково «ЦСКА».

Здивувало відсутність в трійці Мартиновича і Раміреса, адже Олександр часто надмірно метушиться і діє невпевнено в ситуаціях з розмежуванням зон відповідальності між ним, воротарем і другим ЦЗ, а Крістіан є сильно задіяним в атакуючі дії гравцем вимагати від якого ще й надійності здавалося зайвим.

Статистика виявила інших "героїв". Так, за кількістю помилок (можливо десь спірних, як мінімум, в силу того, що автор не в курсі внутрішніх командних домовленостей) Мартинович другий в команді, але він провів більше всіх хвилин на поле і в середньому помилявся трохи рідше Газінського. За кількістю явних ляпів, після яких виникали гольові моменти Олександр провів перше коло краще обох центральних хавбеків, які встали в рейтингу косячніков слідом за лідером Урош.

Причини збоїв Газінського пов'язані з виконанням певної витратною ролі. У ситуаціях, коли «Краснодар» розігрує м'яч з глибини Юрій пропонує себе в якості одного з варіантів в позиції атакуючого центрального хава (інсайда), під передачі від розігруючого гравця. Коли «бики» навантажують з флангів вривається в штрафну під замикання або прийом.

Все це круто, але і в оборонній фазі Газінський виходить задіяним більше, ніж другий центральний атакуючий гравець (інсайд). За ним більше відповідальність з контролю опорної зони, він рідше залишається під контратаку і змушений через всього цього покривати величезні відстані. Накопичена втома мабуть дається взнаки, так як частина ляпів виникла з причин того, що Газінський забивав на ближнього до нього суперника, підтюпцем повертався назад і не підтримував ривок гравця, який у фіналі епізоду створював більшість біля воріт «Краснодара» і небезпечно креативив.

Накопичена втома мабуть дається взнаки, так як частина ляпів виникла з причин того, що Газінський забивав на ближнього до нього суперника, підтюпцем повертався назад і не підтримував ривок гравця, який у фіналі епізоду створював більшість біля воріт «Краснодара» і небезпечно креативив

Головна неприємна несподіванка дослідження - це Каборе. Африканець грішить обрізами і невдалої підстраховуванням. У нього теж, можливо, не найзручніша йому роль прессінгмена. В якій він при контрпрессінге суперника викидається високо намагаючись накрити гравця з м'ячем у якого часто дуже багато варіантів для обігравання або передачі партнеру. Такі проактивні викидання легко читаються і в невдалому випадку виглядають, як явний ляп обороняється, який залишив за собою вільну зону. Подібне, наприклад, сталося на початку епізоду з голом «Зеніту», коли забивав Кокорін.

Також відомо, що Шарль, м'яко кажучи, не король повітря через що опіка їм гравців не виходить здорово. У трьох іграх він явно не справлявся з опікою суперника, згадаємо момент, коли після перерви на 47 хвилині міг повернутися в гру «Арсенал» в 15 турі. Ще в трьох іграх: «Анжи», «Ростов», «Арсенал» Каборе або втрачав м'яч, або просто виносив супернику під гольовий момент.

Після одужання Классона саме між Каборе і Спайічем варто робити вибір по 6 легіонеру в старті. Цікаво, що тут Спайіч має кращі перспективи, оскільки російської заміни йому немає. Захисники КРД-2 практично не розглядаються як гравці основи, а Шишкін слабо діяв в той час, коли розташовувався в центрі оборони. На відміну від гри в центрі півзахисту, де він якраз може підмінити Каборе, у якого є й інший цілком реальний конкурент - універсал Стоцький.

Після розрахованих на індивідуальності сезонів Шалімова в нинішньому прекрасно видно руку тренера. В атаці «Краснодар» має стиль, має агресію, розуміє, як і якими козирями він збирається перемагати суперника, однак оборона, поки не вибудувана на належному рівні. Системна тут причина або справа в гравцях? Якраз з цим довгими зимовими вечорами між 17 і 18 туром доведеться розбиратися Мураду Мусаєву (сподіваємося за підтримки трансферного відділу).

Одне можна сказати вже зараз, якщо рішення буде знайдено не в збиток атакуючому потенціалі, то цей сезон стане сезоном «биків»!