Ліга Європи УЄФА | «Зеніт» - «Мольде»: Семак спрацював, як Роккі Бальбоа

Стадіон сховав учасників матчу «Зеніт» - «Мольде» від вітру, що дув з Фінської затоки. Як і глядачів, що зібралися до його початку. Але ніщо не сховає іронію фанатів петербурзької команди. До стартового свистка вони вивісили на своїй трибуні банер, де був зображений Сергій Семак в синьому кутку в образі хлопця з нізвідки, який опинився генієм боксу, з фільму «Великий куш». Семака підтримували секунданти - Олексій Міллер і Сергій Фурсенко. Хоча старшому поколінню все-таки ближче Роккі Бальбоа. Поруч були вказані коефіцієнти на перемогу «Зеніту» в трьох турнірах - Кубку Росії, РПЛ і Лізі Європи. Найменші шанси, зрозуміло, в євротурнірі. Составчік у пітерської команди - так собі. Ще й без двох центральних півзахисників.

Ще більше сподобалася промальовування образів. Намагалися художники на славу - секундант, схожий на главу Газпрому, і секундант, схожий на президента клубу, здавалися такими добросердими, ніби не сумнівалися в успіху підприємства. Вони, образно кажучи, навіть не втомилися розмахувати рушниками, приводячи до тями Семака. А той, хоча і працює всього третій місяць, виглядав втомився, немов пройшов одинадцять раундів. Згадалася байка «Муха», де особливий сенс надається висловом «Ми орали!» До того ж і вагова категорія для боксера підходила.

Втім, намагаються в «Зеніті» все - хто сумнівається? Чи не все виходить. Особливо в кваліфікації Ліги Європи, де пітерці пропускають першими і проводять не найкращі матчі. Особливо з точки зору результату. «Стабільності немає», - як казав один кіногерой. Те 0: 4. Те 8: 1. Те ось такий «виграний» за якістю перший тайм матчу з «Мольде», незважаючи на те, що в середині дійсно не вистачало творців, але Краневіттер, Кузя, Ернані, Мак, Дріуссі зробили більше, ніж від них можна було очікувати. Підвела реалізація. А норвезький клуб не підвела. Два удари по воротах - і 0: 1 від Хестада, головного бомбардира вікінгів в кваліфікації Ліги Європи (5 голів до візиту в Пітер). До речі, обидва удари суперники завдали в створ, а ось господарі п'ять разів «пульнул» повз, хоча атакували небезпечніше.

Зенітівці були в настрої. Але не були свіжими. А після першого тайму булгаковська осетрина і зовсім стала викликати побоювання. Як говорив один маг і чарівник, свіжість буває тільки одна - перша, вона ж остання. Були потрібні заміни, і з усього запасного набору олівців, а може хуков і апперкотов, Сергій Семак логічно вивів на 59-й хвилині Олександра Єрохіна замість Матіаса Краневіттера. Може, тому, Єрохін переміщається по місту пішки з рюкзаком, а аргентинець тільки не машині - у нього і сил більше.

Програючи 0: 1, Семак ризикував далі - Смольнікова змінив Заболотний. Напередодні якраз юні фанати просили у нього на базі футболку. Антон відмовлявся тим, що вже «обіцяв багатьом». В результаті зрівнювати рахунок довелося Дзюбі - іншому бомбардиру Ліги Європи (хет-трик у грі з «Динамо»). І ось вже він «пахав» по-справжньому, зазначивши 30-річчя. На 80-й хвилині додалося замовлень у Заболотного, а перед фінальним свистком відзначився ще й Мевля.

Семак зробив так, що «Зеніту» вистачило сил, навіть в умовах кадрового дефіциту. А волі у цієї команди хоч відбавляй.