Полезные материалы

Як фанати ЦСКА запалили в сірих барвах Белграда

Про гру «Црвени зведена» з ЦСКА дуже багато говорилося починаючи з жеребкування плей-офф Ліги Європи. Воно й зрозуміло: два протиборчі табори, адже «звездаші» вже давно в дуже дружніх стосунках з «спартаківцями», два топ-клубу своїх країн, та й якщо ЦСКА переживає очевидні проблеми з поповненням складу, то бєлградці зараз володіють одним з кращих підборів гравців в XXI столітті.

Ще більше суперечок і обговорень викликало рішення УЄФА провести матч в Бєлграді без глядачів. А адже десятки москвичів на радощах купили квитки, коли тільки закінчилася процедура жеребкування. Здебільшого - квитки бюджетні, а значить і безповоротні. І бралися ці квитки на четвер, тоді як гру перенесли на вівторок.

Ну, а епопея з недопуском уболівальників завершилася лише 5 лютого, коли про те, що матч пройде з глядачами оголосили офіційно. Це за 8 днів!

В результаті армійський сектор виглядав незвично нечисленним, що не набралося і тисячі людей. Та й взагалі аншлагу не сталося - так звана «Маракана» заповнилася на три чверті.

Що стосується передматчевого антуражу, то поширювалася думка про можливість заворушень і навіть провокацій напередодні Чемпіонату світу.

Російські фанати буквально демонізують в Європі, та й серби не раз показували себе лихими людьми. Тому сутичка, та ще й з жертвами, могла б стати сигналом для всіх спортивних і політичних сил про початок атаки на Росію.

А вже як чиновники вміють покришити в салат наші спортивні амбіції, все вже бачили. І при всьому при цьому варто сказати, що сербська сторона максимально серйозно підійшла до організації безпеки в день гри, хоча не всім такі заходи сподобалися.

У місті з'явилася величезна кількість поліцейських, які після обіду виявляли шанувальників ЦСКА і пропонували відправитися в спеціальне місце, виділене для продажу квитків у гостьовий сектор. Місце це було поруч зі стадіоном клубу «Радий», посеред прак, в районі приватного сектора.

Місце це було поруч зі стадіоном клубу «Радий», посеред прак, в районі приватного сектора

Відразу при покупці квитка (тільки по російському паспорту) фанатів садили в автобуси, які рухалися до арени.

Правда, висадка у гостьової трибуни проходила не перед асфальтованою дорогою, а перед повною калюж і глини потоптаної галявиною.

Тому 50 метрів до сектора любителі білих кросівок проклинали балканських поліцейських.

Біля входу на сектор гостьових фанатів також перевіряли на «російськість». Як відомо, армійців підтримують прихильники місцевого «Партизана», а також друзі з Польщі та Болгарії.

Ну, а наявність таких на грі організатори порахували, схоже, додаткової провокацією (досить згадати бійку фанатів софійського ЦСКА і «Локомотива» з Пловдива - див. Відео), ось і влаштували фільтр за національною ознакою.

Втім, варто зауважити, що дружні армійцям серби все ж проникли на трибуну.

Але як би там не було, анонсованих заворушень уникнути вдалося, а сірий і вогкий день завершився сірої нульовою нічиєю, яку оживило армійське піротехнічне шоу.

Окремо варто відзначити розтягнутий армійцями банер в пам'ять про загиблого в Сирії російському льотчику Романе Філіпова .

Ще хотілося б сказати пару слів про ЗМІ і блогерів, які буквально роздмухували будь-які новини про армійські фанатів. Так, абсолютно побутову сутичку групи, добиратися з Угорщини в Сербію і посварився з місцевими циганами в електричці, поспішали піднести як фанатський побоїще.

Так, абсолютно побутову сутичку групи, добиратися з Угорщини в Сербію і посварився з місцевими циганами в електричці, поспішали піднести як фанатський побоїще

Та й трагічна подія з армійців, у якого в Белграді відмовило серце напередодні гри, так само виводили в заголовки з претензією на сенсацію. Як би там не було, чекали кривавих репортажів з Балкан, в очікуваннях не справдилися, і це добре.