Полезные материалы

1937 рік. Локомотив - зб. країни Басків

Розкажіть про нас друзям:

Розкажіть про нас друзям:

Rock 14.01.2011, 22:00 уроки історії 8341 6 10

24 червня 1937 року. "Локомотив" - зб. Басконії.

Того літа футбольна лихоманка охопила мільйони любителів спорту в Москві, Ленінграді, Києві, Тбілісі, Мінську, та й в інших містах. Блискавично рознеслася чутка про майбутній візит в нашу країну іспанських футболістів. Слава про грандів з Піринейського півострова, про земляків Замори йшла по світу з тієї пори, як збірна Іспанії завдала в 1929 році поразки англійцям, до цього нікому на європейському континенті не програє. Збірна басків, віртуози з Басконії. Як їх тільки не величали, яких небилиць не розказували! І на голові м'яч можуть пронести від воріт до воріт, не опускаючи на землю, і форвард, мовляв, грає у них з «опечатаній» ногою (бити цієї ногою йому заборонено - удар смертельний). Чарівників м'яча побачили ми у себе в гостях!

Здійснилося! Футболісти героїчної Іспанії - в столиці нашої Батьківщини ...

Москва. До приходу поїзда на пероні Білоруського вокзалу вишикувалася почесна варта студентів Державного центрального ордена Леніна інституту фізкультури. На пероні і площі перед вокзалом - сотні фізкультурників столиці. Гостей вітають радісними вигуками і підносять квіти.

Заступник голови Всесоюзного комітету з фізичної культури і спорту т. Кнопова і керівник гостей де ла Сота обмінюються привітаннями.

На честь футболістів-бійців, посланців героїчної Іспанії, по площі розноситься триразове вітальне «Фізкульт-ура!». Ледве спортсмени розмістилися в готелі, їх запросили до редакції газети «Комсомольская правда», де їм була влаштована тепла зустріч. Гості висловили щиру подяку за гостинність і безкорисливу допомогу, які трудящі Радянського Союзу надають жінкам в дітям революційної Іспанії. У той же день гості оглянули стадіон, ввечері були в Великому театрі, де насолодилися «Лебедине озеро». А вранці наступного дня на них чекали у себе робочі московських підприємств. Потім гостей повезли по каналу Москва-Волга.

Луїс Регейро сказав кореспонденту «Правди», що баскська команда з нетерпінням чекає зустрічі з радянськими футболістами. У Чехословаччині і Франції дуже хвалили радянських футболістів, вказуючи на їх швидкість в напористість. І баскам хотілося б стати партнерами, гідними їх.

19 червня футболісти Басконії були серед глядачів чвертьфінального матчу на Кубок Радянського Союзу між динамівськими командами Тбілісі і Києва. Перемогу в ньому з рахунком 2: 1 здобули тбілісці, у яких голи забили Михайло Асламазов і Михайло Бердзенішвілі.

«Команди грають надзвичайно швидко, не втомлюючись, все 90 хвилин гри», - сказав в бесіді з журналістами Луїс Регейро.

Дуже багато вболівальників зібралося на стадіоні «Динамо> в годину першого знайомства гостей з ареною майбутніх зустрічей« Баски підтвердили на тренуванні те, про що говорили спортивні оглядачі в зарубіжній пресі, - згадує в своїй книзі «Великий футбол» Андрій Петрович Старостін Їх відрізняла прямо- таки артистична робота з м'ячем. особливо мене вразила точність ударів. Попадання в ворота було безпомилково ».

ПЕРШИЙ МАТЧ

Було вирішено, що баски проведуть серію зустрічей з найсильнішими клубними командами нашої країни. Право «першого побачення» було надано московському «Локомотиву» - володарю Кубка СССР1936 року. Він виграв кришталевий приз, непогано виступав і в осінньому першості країни, зайнявши четверте місце і перемігши динамівські команди Москви (2: 1), Києва (1: 0), Ленінграда (4: 0) і ленінградську «Червону зорю» (5: 3 ).

Для «Локомотива» це був перший міжнародний матч в історіі.Ажіотаж був величезний - було подано близько 1 млн заявок.

Матч проходив в ясну погоду, при температурі +29, о 19.00 вечора. На матчі були присутні близько 90 тис. Глядачів (по завіреннях преси того часу). Господарі виступали в червоних майках з білою поздовжньою смугою, білих трусах і червоно-чорних гетрах. Гості - в зшитих спеціально для них в Москві світло-зелених майках, білих трусах і чорних гетрах з червоними вилогами.

«Зустріч буде цікавою, - заявив перед матчем добре відомий фахівець Жуль Лімбек, який тренував в ту пору« Локомотив ».

24 червня. Стадіон «Динамо». Ворота цього найбільшого в ті роки спортивної споруди Москви були відкриті для глядачів за багато годин до початку гри. Заплановано радіорепортаж зі стадіону. Хід зустрічі повинна була знімати знімальна група студії кінохроніки ...

Ведені Луїсом Регейро футболісти Басконії з'являються у кромки поля в спрямовуються не до центру, як звикли наші глядачі, а роблять коло по біговій доріжці, вітаючи присутніх. Трибуни зустрічають їх гучними оплесками. По свистку московського арбітра В. Стрепіхеева команди шикуються в центрі поля. Після традиційного обміну привітаннями між капітанами команд І. Андрєєвим і Л. Регейро, останній звертається до москвичів зі словами подяки. Дякує він не тільки за теплоту і гостинність, проявлені кнім, футболістам, а й за турботу про півтори тисячі іспанських дітей, доставлених в Радянський Союз і знайшли тут свою другу батьківщину.

Над стадіоном кружляють літаки. Від одного відділяється якийсь пакунок. Розкривається парашут і під оплески присутніх він опускає на зелений газон стадіону величезний оберемок квітів.

Склади команд:

Збірна Басконії - Бласко, Аресові, Аедо, Сілаур, Мугуерса, Ечебарія, Горостіца, Л. Регейро, Лангара, Ларінага, Алонсо.

«Локомотив» - В. Гранаткин, І. Андрєєв, І. Гвоздков, Н. Ільїн, М. Жуков, В. Стрєлков, В, Сердюков, А. Соколов, Г. Андріасов, В. Лавров, П. Теренков.

М'яч в гру ввів центрфорвард москвичів Гайк Андріасов, але баски тут же перехопили м'яч, а незабаром і ініціативу. Кілька точних передач - і Регейро, отримавши від прорвався по флангу Горостіци точний пас, сильним ударом відкрив рахунок.

Атаки гостей тривають, але оговталася після першої невдачі оборона Локомотива> налагоджує гру. Більш того, москвичам вдається на 17-й хвилині зрівняти рахунок: після комбінації, розпочатої Андріасовим. Теренков на швидкості обходить двох захисників і відмінним ударом вражає ворота.

Ініціатива переходить до залізничників. Висока майстерність демонструє Бласко, відображаючи кілька важких м'ячів, а один удар відбиває штанга. Чергова атака господарів була перервана через неточну передачі Стрєлкова. М'яч перехопив Горостіца, швидко просунувся вперед і під гострим кутом сильно пробив по воротах. Гранаткин удар парирував, але не втримав м'яча, і опинився тут же Лангар не склало труднощів переправити його у ворота.

Гол викликав замішання, розгубленість. Їх виявилося достатньо, щоб протягом декількох хвилин баски зуміли провести дві флангові атаки (одну - зліва, іншу - справа) і завершити їх ударами з центру (Лангара і Регейро). Рахунок став 4: 1, і гра була, як то кажуть зроблена. Якби не безпомилкова гра Гранаткіна рахунок до перерви міг зрости.

Отримавши перевагу в три м'ячі, баски провели другий тайм спокійно і впевнено, бо збентежені суперники ніяк не могли взяти себе в руки, налагодити командну гру. В середині тайму баски розіграли знайому комбінацію: Горостіца на фланзі обіграв захисника, зробив націлену передачу в центр, і Регейро з ходу, не давши м'ячу опуститися на землю, сільнимударом привів матч до рахунку 5: 1.

Ось як згадує про це Борис Пайчадзе: «Радянські любителі футболу отримали можливість на власні очі побачити, що ж являють собою легендарні баски. Вже на першому тренуванні гостей вражали гнучкість і швидкість, віртуозне володіння м'ячем, чудові фізичні дані футболістів, точні і сильні удари по воротах. Тренер команди Педро Вальяно накидав м'яч футболістам, і ті без підготовки, практично з будь-якого становища били по воротах. М'яч рідко не потрапляв у ціль.

Право відкрити серію зустрічей з басками було надано володарю Кубка країни - московському «Локомотиву». Це була своєрідна розвідка боєм. Від залізничників багато чого не чекали, але ніхто не думав, що рахунок буде розгромним ... »

Перевага гостей було обумовлено, в першу чергу, нової тактичної схеми «дубль-ве», до етогонеізвестной у нас. Гравці розташовувалися так: три захисника, два півзахисника, відтягнуті назад інсайда і висунуті вперед центральний і крайні нападники.

«Локомотив» протиставив цій системі стару - «п'ять в лінію», т. Е. Ту, яка була на озброєнні наших команд. І з тріском програв ...

Програма до матчу.

Дякуємо за увагу.

Rock 14.01.2011, 22:00 уроки історії 8341 6 10

Оцініть статтю:

Розкажіть про нас друзям: