Полезные материалы

8 причин піти в басейн

  1. Чим корисне плавання в басейні
  2. Користь плавання для жінок
  3. Плавання для схуднення
  4. Як часто ходити в басейн і скільки за часом займатися

Плавання в басейні - зміцнює майже всі системи людини, розвиває м'язову тканину, спалює калорії, допомагає розслабитися і стежити за фігурою. У басейн можна записатися в будь-який час року. А щоб ходити туди, досить лише рушники, шапочки і купального костюма. Представляємо вам 8 основних причин чому варто ходити в басейн. Плавання в басейні - зміцнює майже всі системи людини, розвиває м'язову тканину, спалює калорії, допомагає розслабитися і стежити за фігурою

  • Під час плавання задіяні практично всі м'язи. Кожна м'яз вашого тіла отримує потрібну навантаження.
  • Поліпшується постава. Плавання є відмінною профілактикою хвороб хребта та опорно-рухового апарату. При плаванні м'язи, які знаходяться поруч з хребтом, розслабляються, знижується навантаження на хребетний стовп.
  • Плавання - відмінна профілактика захворювань серця. Якщо плавати регулярно, можна підвищити витривалість організму і попередити захворювання серцево-судинної системи.
  • Плавання є чудовим засобом для зміцнення дихальних м'язів і підняття їх тонусу. Це заняття допоможе розвинути легкі.
  • Перепади температури загартовують організм, підвищують імунітет, а значить застуди вам не будуть страшні.
  • Плавання відмінно спалює калорії і допомагає схуднути. Під час плавання, ризик травмувати суглоби і хребет мінімальний, що дуже важливо для людей із зайвою вагою.
  • Походи в басейн знімають стрес, заспокоюють, дають організму заряд енергії.
  • Відмінне хобі. Від такого заняття ви будете отримувати одне задоволення. Плавання не дасть вам нудьгувати, так як існує безліч його видів.

Чим корисне плавання в басейні

  • Це дуже корисно для розвитку загальної мускулатури тіла. Намагаючись втриматися на воді, напруга отримують руки, плечі, груди і спина. А за рахунок руху ноги теж не залишаються без уваги. Вода в даному випадку дає додаткове навантаження на м'язи, тому і результат буде набагато швидше помітний.
  • Плавання спалює калорії не гірше, ніж біг. А також покращує метаболізм, який допомагає спалювати жири. Залежно від активності плавання можна спалювати від 200 до 600 калорій за 45 хвилин. Найактивнішим способом вважається плавання батерфляєм. Але навіть плавання спокійним темпом допоможе позбутися від 220 калорій.
  • Плавання дуже корисне для суглобів. Через те, що при плаванні немає навантаження на хребет, суглоби (включаючи всі суглоби хребта) задіяні з повною амплітудою.
  • У басейні відбувається тренування судин. Коли ми заходимо в воду, наші судини звужуються, а на виході розширюються. Таким чином, організм гартується і нормалізується тиск.
  • Поліпшується робота дихальної системи, відбувається тренування легенів.
  • Заняття плаванням хоча б 1-2 рази на тиждень сприяють зміцненню нервової системи, знімають стрес і підвищують настрій.

Чим шкідливе плавання в басейні

Зазвичай в басейні зустрічається багато народу, тому варто заздалегідь подбати про особисту гігієну. Обов'язково захопіть з собою тапочки, щоб не підхопити грибок або іншу заразу.

Другий мінус басейнів - це хлорка, якій очищають воду. Правда, зараз зустрічаються і інші системи очищення води, але це буває досить рідко. Хлорка погано впливає на стан волосся, шкіри та нігтів, тому використовуйте шапочку для плавання і спеціальні окуляри, щоб уникнути почервоніння очей.

Користь плавання для жінок

  • Плавання допомагає позбутися целюліту. У зв'язку з тим, що підвищується обмін речовин, підтягуються м'язи в проблемних зонах, зміцнюється серцево судинна система.
  • За рахунок гідромасажу, який ви отримуєте в басейні під час плавання, шкіра помітно підтягується і стає більш пружною.
  • Плавання відмінно підійде для тих, хто хоче схуднути і привести своє тіло в форму.
  • Плавання - це найкращий вид фізичних навантажень під час вагітності. Воно допоможе не тільки підготуватися до пологів, але і благотворно позначиться на весь період підготовки до дітородіння.
  • Не бійтеся, що після плавання в басейні ваші плечі і руки стануть великими. Для цього необхідно активно займатися тренуваннями по кілька годин щодня. Що ви навряд чи будете робити.

Які є вправи в басейні і чим вони корисні

У басейні можна робити масу різних вправ, які лікувальним чином діють на різні ділянки тіла.

Для початку поговоримо про стилях плавання і про те, на яку групу м'язів вони впливають.

Брас. Самий спокійний стиль плавання (спалює від 200 до 400 ккал за 30 хвилин). Перш за все впливає на груди і м'язи спини, додатково на плечі, передпліччя і трицепси.

Кроль. Більш активний стиль, ніж брас (спалює від 250 до 500 ккал за 30 хвилин). В першу чергу впливає на плечі, трицепси і м'язи спини. У другу - на стегна і сідниці.

Кроль на спині. Один з активних стилів плавання (спалює від 270 до 500 ккал за 30 хвилин). Впливає на м'язи спини. Додатковий вплив йде на плечі, трапеції і стегна.

Батерфляй. Це найактивніший стиль плавання, який спалює велику кількість калорій (від 300 до 500 ккал за 30 хвилин). Впливає на плечі, трицепси і м'язи спини, на м'язи преса і грудей.

Одне з найбільш ефективних і нескладних вправ для м'язів спини, стегон, живота і ніг - це плавання без допомоги рук. Для цього візьміться руками за дошку або м'яч і пересувайтеся по воді, б'ючи ногами по її поверхні.

Ще одна вправа на ті ж групи м'язів. Ляжте на спину, спочатку руки вздовж тулуба. Потім, зафіксувавши положення, підійміть над головою одну руку, потім другу і з'єднайте їх (можна схопитися за дошку). Так само, як і в попередній вправі, працюємо ногами.

Дуже ефективна вправа для м'язів преса. Ляжте на спину, руки витягнуті, долоні дивляться вниз. На видиху коліна підтягуються до грудей, прес в цей момент напружений, на вдиху прийміть вихідне положення. Повторюємо 10-15 разів.

Вправа для внутрішньої поверхні стегон, преса і спини. Попливи на глибину до стінки басейну, притисніть до неї тілом. Якщо є можливість, не тримайтеся за бортик руками, краще балансуйте ними в воді. З цього положення виконайте вниз рух ногами брасом. Повторіть 10-15 разів.

Для зменшення талії виконуйте наступну вправу. Стоячи по шию у воді, руками тримайте положення на воді. Ноги зігнуті в колінах і крутяться в різні боки від корпусу (він в цей момент зафіксований і нерухомий).

Ця вправа спрямована на зниження ваги і роботи м'язів відразу всього тіла. Стоячи по шию у воді, з'єднайте ноги разом, руки розведіть в сторони, долоні дивляться вниз. Одночасно опустіть руки і розведіть прямі ноги в сторони. Потім знову з'єднайте ноги і розведіть руки. Виконуйте цей рух з прямою спиною 10-15 разів.

Проста вправа для підтягнутих сідниць. З положення сидячи витягуємо ноги під кутом 90 градусів відносно корпусу, за допомогою рук тримаємо положення 30-60 секунд.

Вправа для рук, м'язів грудей і спини. Стоячи по шию у воді, ноги на ширині плечей, витягнуті руки розвести в сторони. З цього положення намагайтеся згрібати і розгрібати воду руками. Виконуємо 3 підходи по 20 разів. Для кращого ефекту можна взяти в руки гантелі.

Дихальна вправа. Для цього наберіть повітря в легені, опустіть голову в воду і видихайте повітря носом і ротом прямо під водою.

Плавання для схуднення

Плавання в басейні - це відмінна можливість позбутися від зайвих кілограмів. Подаємо кілька порад, які допоможуть вам схуднути і позбутися целюліту.

Температура води в басейні при заняттях для схуднення повинна бути не нижче 24-30 градусів, тому що в холодній воді жири спалюються повільніше.

Перед плаванням, як і перед усіма іншими тренуваннями, необхідно зробити розминку, щоб прогріти м'язи і отримати більший результат від всіх старань.

Біг у воді. Для виконання цієї вправи потрібно вийти на мілину і бігати по дну. Таким чином, створюється опір води, тому такий біг більш ефективний, ніж звичайний.

Також відмінним жиросжигателем є водні розваги, типу водного поло або інших ігор з м'ячем. Грати можна не тільки в басейні, але і в море або на річці.

Плавайте усіма можливими стилями плавання (брас, кроль, батерфляй), чергуючи їх.

Пам'ятайте, що тілу теж потрібно давати відпочити. Тому активне навантаження протягом 20-25 хвилин замінюйте 5-ти хвилинним відпочинком.

Закінчуйте заняття в більш спокійному темпі, наприклад, зайнявшись гімнастикою або іншим видом розтяжки.

Як часто ходити в басейн і скільки за часом займатися

Для того щоб підтримувати своє тіло у формі досить 1-2 походів в тиждень. Але краще не обмежуватися одним басейном, а поєднувати його з тренажерним залом або самостійними заняттями вдома.

Що стосується часу тренування. Непідготовленій людині варто починати з 30 хвилин плавання в день. Але вже з другого тижня занять варто збільшувати час тренування, кожен раз по 5 хвилин. Зазвичай правилами басейну визначається час його відвідин і становить 45 або 60 хвилин.

Плавання - це дуже корисне і приємне проведення часу, у якого майже немає протипоказань і негативних сторін. Тому, якщо ви все ще сумніваєтеся, чи варто брати абонемент в басейн чи ні - однозначно варто! І тоді незабаром ваше тіло стане помітно здоровішими, стрункішими і більш підтягнутим!

Теги: здоров'я Спорт вода вітаміни Краса енергія шкіра Зайва вага організм серце імунітет депресія зневоднення молодість стрес Поради

Шановні читачі!
Спасибі, що читаєте наш блог! Отримуйте найцікавіші публікації раз на місяць оформивши підписку. Новим читачам пропонуємо спробувати нашу воду безкоштовно, при першому замовленні виберіть 12 пляшок (2 упаковки) мінеральної води BioVita або питної води Stelmas . Оператори зв'яжуться з Вами і уточнять деталі. Тел. 8 (800) 100-15-15

* Акція для Москви, МО, Санкт-Петербурга, ЛВ