Полезные материалы

Плавання при остеохондрозі хребта, лікувальне плавання при сколіозі, вправи для плавання на суші, техніка безпеки з плавання

  1. Лікувальне плавання при сколіозі
  2. Вправи для плавання на суші
  3. Техніка безпеки з плавання

Позитивний вплив лікувального плавання при остеохондрозі і сколіозі на організм людини є незаперечним фактом

Позитивний вплив лікувального плавання при остеохондрозі і сколіозі на організм людини є незаперечним фактом. Високий рівень гіподинамії в сучасних умовах змушує звертати все більше серйозну увагу на профілактику цих захворювань. Пошук оптимальних методів і вправ - спільна діяльність лікаря і пацієнта на цьому шляху.

Лікарський гасло "Не нашкодь" привів до думки продовжити розкриття теми " Вплив плавання на здоров'я "З урахуванням безпеки застосування цього виду фізичної культури.

Як відомо, ядро ​​і фіброзне кільце міжхребцевого диска в ідеалі на вісімдесят відсотків складаються з води. При остеохондрозі за рахунок погіршення кровотоку, харчування та зневоднення організму пружність цих сегментів зменшується. Скорочується товщина міжхребцевого диска.

В результаті рухливість хребців один щодо одного знижується. Погіршується і гнучкість хребта. Якщо не вжити профілактичних заходів, між хребцями може утворитися грижа з подальшими болями. При поширеному остеохондрозі утворюються множинні грижі різних відділів хребта. Згодом вони розсихаються і розтріскуються.

Для усунення патології зовсім не обов'язково звертатися до хірурга для видалення цих явищ. Медицина зробила крок далеко вперед і операції в цих випадках проводяться все рідше.

Досить відновити кровотік і нормальне харчування проблемних ділянок опорно - рухового апарату. Одним з компонентів профілактичного і лікувально - відновного курсу є плавання. Цьому сприятимуть і заняття в центрах Бубновського Сергія Михайловича . У цій статті - про безпечний при даному захворюванні і доступному плаванні.

При переміщенні плавця у воді активно відбувається скорочення і розслаблення більшості скелетних м'язів. І дуже важливо - глибоких, розташованих уздовж хребта. Своєю роботою вони підсилюють кровотік в судинах уздовж хребетного стовпа. Таким чином поліпшується надходження харчування до ядра і фіброзного кільця.

Відновлюється евакуація шлаків і токсинів. Доля гриж при цьому різна і залежить від їх розмірів, щільності та інших супутніх чинників. Найголовніше - людина забуває, що таке нестерпні болі в області спини.

При заняттях плаванням при остеохондрозі глибокі м'язи спини отримують необхідний розвиток і надалі велику частину навантаження ваги тіла беруть на себе. Завдяки цьому:

    • зникає надмірний тиск на міжхребцеві диски;

    • зростає відстань між хребцями;

    • усувається тиск на нервові закінчення;

    • стихають болі

Найбільш придатними стилями плавання, які перешкоджають розвитку цього захворювання, вважаються:

  • кроль на грудях (при видиху в воду). При цьому переміщення у воді відбувається за рахунок почергових гребків злегка зігнутими руками і одночасних рухів ногами аналогічно ножиць;
  • на спині.

У разі неможливості за яким - то причин застосовувати стиль плавання "кроль на грудях з видихом у воду", щоб уникнути небажаного вигину хребта в шийному відділі, краще плавати тільки на спині.

Лікувальне плавання при сколіозі

Лікувальна дозована плавання сприяє також придбання гарної постави у дітей і дорослих. При сколіозі цей вид лікувально - фізичної культури дозволяє досягти наступних позитивних ефектів:

  • розвантажити міжхребцеві диски і на якийсь час позбутися від болю;

  • відновити кровообіг в глибоких м'язах спини;

  • поліпшити харчування сегментів хребта.

Для плавання при сколіозі найбільш підходять стилі батерфляй, кроль на грудях (при видиху в воду) і на спині.

Нижче розказано про підготовчих вправах для плавання і технікою безпеки на воді. Їх виконання дозволить приділяти своєму здоров'ю час при самостійних заняттях. Підходити до цього виду реабілітації усвідомлено. Минаючи різні непотрібні нещасні випадки і нездужання. І в результаті отримувати для здоров'я тільки користь.

Вправи для плавання на суші

Вправи для плавання на суші

Щоразу перед початком занять на воді бажано виконувати комплекс під назвою "плавання на суші". У нього можуть включатися загальнозміцнюючі і спеціальні вправи. "Сухе плавання" має на меті підготувати м'язи кінцівок і спини, зв'язки і дихальний апарат до отримання фізичного навантаження на воді.

Загальзміцнювальна частина комплексу "плавання на суші" може складатися з вправ на розігрів і розтяжку м'язів і зв'язок. Таких, як біг, присідання і т.д. А також розминку хребта - різних нахилів і поворотів.

Спеціальні, в тому числі, імітаційні вправи покликані підготувати учня до дій у водному середовищі. А також, розучити і відпрацювати правильне виконання рухів, які необхідні для освоєння обраного стилю плавання.

Техніка безпеки з плавання

Одне з перших правил техніки безпеки з плавання - грамотний вибір місця для занять. Якщо плавець початківець, у відкритому водоймищі займатися можна тільки на контрольованій ділянці води. Це означає, що повинні бути виконані такі умови:

  • дно - попередньо досліджено досвідченими плавцями. При необхідності - очищено;

  • сильна течія води не допускається;

  • необхідно організувати спостереження з боку чергового рятівника.

По можливості цю функцію може здійснювати також тренер з плавання. Правила техніки безпеки у відкритому водоймищі вимагають, щоб контрольований ділянку води був обгороджений буями або помітними з берега прапорцями. Запливати за них категорично забороняється.

У басейні згідно з правилами ТБ плавання також здійснюється під контролем тренерів і з застосуванням рятувальних засобів, які знаходяться в легко доступному місці. Приступати до занять з плавання можна не раніше, ніж через 40 - 50 хвилин після прийому їжі.

Ще одне правило техніки безпеки при заняттях цим видом спорту говорить про те, що якщо температура води значно нижче навколишнього повітря, перед заходом в воду необхідно обов'язково виконати кілька зігріваючих вправ. Наприклад, нахили тулуба вперед і в сторони, кругові обертання руками, присідання. Тривалість виконання вправ безпосередньо залежить від температури води і стану людини.

З метою недопущення переохолодження необхідно чітко контролювати час перебування у воді. Цей параметр не повинен перевищувати наступні показники: при температурі до 20 - 21 градуси - п'яти хвилин, до 25 градусів - п'ятнадцяти хвилин. При переохолодженні є ймовірність отримати спазм судин, м'язи може звести судомою.

При цьому знаходження в воді в безпосередній близькості від берега водойми або краю басейну дозволить уникнути небажаних наслідків. Після плавання в холодній воді необхідно прийняти контрастний душ, а якщо такої можливості немає, розтерти тіло сухим рушником, виконати кілька фізичних вправ, щоб зігрітися. Потім тепліше одягнутися і випити гарячого чаю.

Виконання цих нечисленних, але дуже важливих правил техніки безпеки допоможе зробити плавання не тільки ефективним лікувальним засобом профілактики при остеохондрозі і сколіозі. Але і улюбленим заняттям під час відпочинку на природі для боротьби з накопиченими стресами і поліпшення настрою.