12. партнери клубу
  13. тренерські досягнення
  14. капітани

Цей термін має також інші значення див. Баварія .

Футбольний клуб «Баварія Мюнхен» ( ньому. FC Bayern München; вимовляється baɪ.ɐn mʏnçən ) - професійний німецький футбольний клуб з Мюнхена . Заснован у 1900 році , Виступає в Бундеслізі [2] . Він є найтитулованішим професійним футбольним клубом в німецькому футболі, вигравши 22 титули чемпіона і 15 Кубків Німеччини.

Історія

Ранні роки (1900-1965)

Перший футбольний клуб в місті був заснований в 1860 році , Це існуючий і зараз « Мюнхен-1860 ». «Баварія» з'явилася рівно на 40 років пізніше - 27 лютого 1900 року , Коли берлінець Франц Йон і десять його друзів, які відмовилися від членства в Мюнхенському спортивному союзі MTV-79, оголосили про створення футбольного клубу «Байерн» ( «Баварія»), в честь німецької землі, центром якої і є місто Мюнхен . Однак в пострадянських виданнях за клубом закріпилося російськомовну назву «Баварія».

Свій перший матч нова команда, якою керував англієць Тейлор, провела 4 квітня 1900 року з тим же MTV-79 і виграла 7: 1. В ту пору членами клубу були в основному студенти.

Однак після першого міжнародного матчу «Баварії», програного в Празі ДФК - 0: 8, керівництво клубу прийняло рішення різко збільшити суму внесків - з 3 до 40 марок. Клубному бюджету це допомогло і дозволило в 1903 році запросити першого легіонера - голландця Віллема Хесселінка , Який паралельно займався і тренерською роботою. Це рішення не сподобалося багатьом мюнхенським уболівальникам. « Мюнхен 1860 »Залишався найпопулярнішим клубом міста.

Перший успіх прийшов до команди тільки в сезоні-1925/26. «Баварія» була першою в турнірі Південної регіональної ліги, але, почавши боротьбу за звання чемпіона Німеччини, поступилася лейпцизьким «Фортуні». Через два роки команда, в якій блищав центрфорвард Йозеф Пьоттінгер , 14 раз притягувався під прапори збірної Німеччини, знову стала першою на півдні, але в півфіналі загальнонаціональної першості програла майбутньому чемпіонові « Гамбургу »- 2: 8.

Тріумф прийшов в 1932 році , Коли в фіналі чемпіонату Німеччини з рахунком 2: 0 був обіграний « Айнтрахт »З Франкфурта-на-Майні. Провідним гравцем тієї команди був центральний півзахисник Людвіг Гольдбруннер , Помітними фігурами в німецькому футболі вважалися захисник Харрінгер (його в ті роки відносили до числа кращих європейських гравців оборони), а також гравці Хоффманн, Бергмайер, «Оссі» Рор і Крумм. Але після приходу націонал-соціалістів «Баварія» перестала перемагати, а президенту «Баварії» Ландауера і тренеру Ріхарда Домбі - угорському єврею - довелося покинути країну через полювання гестапо за ним. На перші ролі висунулася команда, підтримувана особисто Адольфом Гітлером - « Шальке-04 ».

Через 25 років футболісти «Баварії» у фіналі Кубка ФРН обіграли з рахунком 1: 0 дюссельдорфську « фортуну ». Це був їх перший післявоєнний успіх, але він виявився випадковим, так як на міжнародній арені клуб легко поступився з рахунком 3: 0 київським « Динамо ».

Золота ера (1963-1979)

У Бундеслігу, створену в 1963 році , Команда потрапила не відразу. В 1963 році президентом клубу був обраний Вільгельм Нойдеккер , Який запросив на посаду головного тренера югослава Златко Чайковського, роком раніше призвів до чемпіонського титулу « Кельн ». Команда стала збиратися. За неї вже грали Зепп Майєр і Франц Беккенбауер , А в 1964 році з «Нордлінг» прийшов Герд Мюллер .

В 1965 році «Баварія» нарешті змогла потрапити в елітний німецький чемпіонат за рахунок перемоги в Південній регіональній лізі і тріумфу в перехідному турнірі. У першому для себе чемпіонаті Бундесліги баварці зайняли третє місце і завоювали Кубок країни, що надало їм право грати в Кубку Кубків. Цей дебют виявився переможним - 31 травня 1967 року в сусідньому Нюрнберзі за підтримки 70-тисячного стадіону «Баварія» переграла шотландську команду « Рейнджерс ». Єдиний гол за дві хвилини до кінця додаткового часу забив 21-річний Франц Рот - легенда Баварії 60-их років. Але захистити титул мюнхенцям не вдалося, а Чайковського все ж звільнили, запросивши на його місце його співвітчизника Бранко Зебеча .

В 1969 році «Баварія» була першою і в чемпіонаті бундесліги, і в Кубку країни. Причому практично всього першого кола команда провела в одному складі: Майер, Купфершмідт, Беккенбауер, Шварценбек, Пумм Вовк, Старек, Рот, Олхаузер, Мюллер, Бреннінгер. У Кубку чемпіонів справи, однак, не склалися, і після перших же матчів з «Сент-Етьєном» команда змушена була зійти з дистанції. Новим наставником «Баварії» став Удо Латтек, якому вдалося створити команду, яка незабаром прогриміла на всю Європу. У перший же рік роботи в Мюнхені він запрошує в «Баварію» Пауля Брайтнера і Улі Хенесса , Які, поряд з грали тут не один рік Беккенбауером, Мюллером, Майєром і Шварценбек, створюють ядро ​​команди, яка буде визнана однією з кращих на той час.

1974 стає для «Баварії» і її гравців тріумфальним. У фіналі Кубка чемпіонів вона зустрічається з мадридським «Атлетіко». Основний час закінчується внічию - 0: 0, в додані півгодини іспанці забивають гол. Вболівальники «Атлетіко» вже передчували перемогу, коли за 7 секунд до фінального свистка Георг Шварценбек дальнім ударом несподівано зрівняв рахунок і врятував «Баварію». Оскільки за що діяв тоді регламенту, в фінальних матчах пенальті не пробивали, на наступний день матч був переграний, і «Баварія» розгромила деморалізованих іспанців - 4: 0.

У тому ж році гравці «Баварії» склали кістяк збірної ФРН, яка завоювала на рідній землі титул чемпіона світу. Два голи баварців Мюллера і Брайтнера принесли німцям перемогу в фіналі над голландцями. Виграні були всі можливі титули, і багато футболістів, переситився перемогами, втратили стимули для кропіткої щоденної роботи. Брайтнер і Мюллер відмовилися грати за збірну (більш того, Брайтнер покинув «Баварію» і перейшов в «Реал», розраховуючи на більш високу зарплату). В результаті це легковажне ставлення гравців до гри привело до провалу в Бундеслізі - всього лише 10-е місце. Але про єврокубки ніхто не забував, і «Баварія» зуміла налаштуватися належним чином, перегравши у фіналі «Лідс» - 2: 0. Тоді з клубом вже працював новий тренер - «могутній мишеня» Деттмар Крамер . Під його керівництвом команда жодного разу не ставала першою в Німеччині, але двічі піднімалася на європейський п'єдестал пошани: Кубок чемпіонів дістався Мюнхенцям і в наступному році, коли єдиний гол півзахисника Франца Рота (героя фіналу Кубка кубків-67) приніс «Баварії» перемогу над « Сент-Етьєном ». Але четвертий поспіль Кубок чемпіонів виграти не вдалося - шлях баварцям перегородило київське «Динамо». Золота ера «Баварії» завершилася.

ФК «Голлівуд» (1979-1998)

1980 -і були періоди не польовий метушні, з багатьма замінами в персоналі та фінансові проблеми. Але на поле, Баварія виступала на рівні суперклубу. Найбільш успішно команда виступала під керівництвом головного тренера Удо Латтека (1983-1987 р) У +1982 , 1984 і 1986 команда стала володарем Кубка Німеччини з футболу . У 1980/81, 1984/85, 1985/86, 1986/87, 1988/89, 1989/90 Баварія виграла Чемпіонат Німеччини з футболу . На Європейському фронті команда не могла добитися успіхів рівня Баварії протягом багатьох років, але в 1981-82 і 1986-87 доходила до фіналу Ліги чемпіонів .

На початку 1990 х Баварію лихоманило, і великих перемог вона не досягла. але в 1994 в команду прийшов Франц Беккенбауер і в цьому ж році вона виграла Чемпіонат Німеччини з футболу . В 1994 році Франц Беккенбауер був призначений президентом клубу, але його наступники на посаді головного тренера команди Джованні Трапаттоні і Отто Рехагель не виправдали очікувань і в 1996 році Бекенбауер повернувся як тренер, і привів команду до перемоги в 1996 в Кубку УЄФА . В 1998 в Баварію прийшов Оттмар Хітцфельд і майже відразу команда досягла успіхів як у внутрішньому так і на європейському фронтах. У сезоні 1998/99 Баварія виграла Чемпіонат Німеччини з футболу і дійшла до фіналу Ліги чемпіонів , Де програла в драматичному матчі « Манчестер Юнайтед »З рахунком 2: 1.

Нові успіхи (з 1998)

В 2001 році Баварія виграла Лігу Чемпіонів. Мюнхенці вийшли в фінал 2-ий раз за 3 роки. Під керівництвом Фелікса Магата Баварія 2 рази ставала чемпіоном в 2005 , 2006 роках і два рази володарем Кубка Німеччини з футболу в 2005 , 2006 м

Пізніше головним тренером був призначений Оттмар Хітцфельд . В сезоні 2006 \ 07 клуб зайняв четверте місце. Також клуб провалився в Європі . Футбол «Баварії» називали допотопним і застійним. В сезоні 2007/08 баварці взяли Кубок ліги , Останній в історії. У фіналі гол Мирослава Клозе приніс перемогу над Шальке 04 . Три стартових туру в чемпіонаті були виграні із загальним рахунком 10: 0. Перша поразка - від «Штутгарта» 1: 3 - довелося на 13-й тур, друге, і воно ж останнє, від «Енергі» - на 24-й. За три тури до фінішу баварці в 21-й раз оформили чемпіонство. Легко, витончено. За явною перевагою. В Кубку Німеччини невеликі проблеми виникли на старті. «Ваккер» з Бургхаузена чинив відчайдушний опір. В основний час довелося відіграватися, в серії пенальті - бити до промаху. «Баварія» не дала сенсації відбутися і вийшла в наступне коло. Важко довелося і в чвертьфіналі з сусідами з «Мюнхен 1860» . Справа ледь не дійшла до пенальті, але франк Рібері точним ударом на 120-й хвилині врятував «червоних» від цієї нервування. «Вольфсбург» в півфіналі впав під ударами Рібері і Клозе . І, нарешті, фінал, який явно вдався. Берлін. «Баварія» - «Боруссія» Дортмунд . 90-я хвилина. «Баварія» попереду завдяки голу Луки Тоні . І тут - гол Младена Петрича . У додатковій 30-хвилинці Тоні забив другий м'яч, давши старт святу. В першу чергу це було свято для Хітцфельда і Кана , Прощається з мюнхенським клубом. В Європі баварцям дуже хотілося виграти Кубок УЄФА за неніменіем можливості боротися за перемогу в лізі чемпіонів . Белененсеш в 1/32 фіналу вихався тільки в Мюнхені - 1: 0, в Лісабоні він покірно ліг під ніж - 0: 2. У групі «червоні» посіли перше місце. Дві перемоги - над «Црвена Зіркою» в гостях 3: 2 і «Арісом» будинки 6: 0 і дві нічиї - з Болтоном 2: 2 і з «Брагою» 1: 1 на виїзді. Першим суперником в плей-офф став «Абердін» . Нічия 2: 2 в Шотландії і винос тіла суперника в Мюнхені - 5: 1. «Андерлехту» в Брюсселі набили п'ять м'ячів, так що вдома не напружувалися - 1: 2. Проблеми начла в чвертьфіналі з мадридським «Хетафе» , Який, повсей логікою речей, «Баварія» повинна була громити, як «Андерлехт» або «Абердін» . На 26-й хвилині Тоні використав навіс Бастіана Швайнштайгера , І на цьому все. Більше м'ячі в ворота гостей залітати не хотіли. Зате на останній хвилині матчу Космін Контра вкрав у баварців домашню перемогу - 1: 1. Ще тугіше довелося мюнхенцям в матчі-відповіді. Ледве-ледве вони відскочили в основний час, дарма що з 6-ї хвилини грали в більшості. гол Космина Контри залишався єдиним майже до кінця зустрічі - до 89-ї хвилини, поки франк Рібері не перевело з'ясування відносин в овертайм. І ледь началаь додаткова 30-хвилинка, як Каскеро пробив по воротах Кана . Рикошет від штанги і гол. Через дві хвилини Брауліо використав вихід один на один - ось і 3: 1. Але потім Тоні забив два м'ячі і врятував матч. «Баварія» вийшла у півфінал на Зеніт . на Алльянц Арені Баварія задовольнялася лише нічиєю - 1: 1. франк Рібері з другої спроби забив більше ніж спірне пенальті на 18-й хвилині. Але розвинути успіх не вийшло. А після перерви гості осміліли і зрівняли рахунок не без допомоги Лусіо . У кінцівці зустрічі Зеніт міг вирвати перемогу, але його гравці тричі не забили в ворота Рензінга з найвигідніших позицій. А в самому кінці зустрічі вже Лукас Подольські пробачив гостей. Свою відносну невдачу баварці могли пояснити відсутністю Тоні . але в Пітері «Баварія» була буквально роздерта зловив кураж Зенітом . На четвертій хвилині Павло Погребняк зі штрафного засадив перший м'яч в ворота Кана . Незадовго до перерви Алехандро Домінгес видав пас Зирянова , і Костянтин не залишив шансів воротареві баварців. Розпочався другий тайм. незабаром Віктор Файзулін точно пробив головою після навісу Олександра Анюкова , а потім Погребняк зробив дубль після пасу Домінгеса . У підсумку - 4: 0. З Кубком УЄФА не вийшло, а догляд Хітцфельда і Кана був затьмарений.

Сезон 2008-2009 не став тріумфальним для Баварії через поганий старту під керівництвом Юргена Клінсмана . Почалося все з двох нічиїх на старті чемпіонату: з «Гамбургом» будинки і дортмундської Боруссією в гостях. І лише в третьому турі «Баварія» стала схожа на себе - з рахунком 4: 1 була розгромлена «Герта» . За цим послідували 3: 0 в Кельні . Першу важку ляпас «Баварії» Клінсманна відважив Вердер - 5: 2 на Алльянц Арені . Рензінг , При якому баварці до цього жодного разу не програвали в офіційних матчах, отримав п'ять штук і навіки попрощався з репутацією удачливого голкіпера. Далі мюнхенці повернулися ні з чим з Ганновера , А домашня нічия з «Бохумом» лише підтвердила, що з чемпіонами твориться щось не те. Потім начебто почало налагоджуватися. Команда стала набирати очки, вибралася на друге місце слідом за «Вольфсбургом» , Який був обіграний в особистій зустрічі 4: 2. Але залишалося відчуття якоїсь несерйозності, слабкості, несолідно. Взимку наспів ще один спад - три програшу, відкинули «Баварію» на п'яте місце. Мрії про чемпіонство були поховані в Вольфсбурзі , Де майбутній чемпіон обробив під горіх чемпіона ще чинного - 5: 1. А тут ще невдачі в Кубку Німеччини і в лізі чемпіонів . крісло під Клінсманном затряслася. І після поразки від «Шальке» колишнього тренера збірної Німеччини зняли з посади як втратив довіру. Рензінг втратив довіру ще раніше. У ворота встав досвідчений Ханс-Йорг Бутт , Що прийшов в Мюнхен посидіти на лавочці перед пенсією. Виконуючим обов'язки тренера був призначений досвідчений Юпп Хайнкес, який наводив «Баварію» до чемпіонства в 1989 і 1990 роках. Маститий наставник зумів виправити ситуацію. При ньому «Баварія» виграла чотири зустрічі при одній нічиїй. Що звичайно ж можна вважати певним успіхом після хитань команди Клінсманна . Але одночасно і невдачею. «Баварія» в такому складі, навіть з Рензінга в воротах, зобов'язана була ставати чемпіоном. І Кубок Німеччини вона повинна була зберегти у себе. Але в чвертьфіналі на її шляху зустрівся Байєр, в результаті - 2: 4 на БайАрені. В лізі чемпіонів до пори до часу все складалося успішно. На груповому етапі команда Клінсманна нагадувала справжню «Баварію» - чотири перемоги, дві нічиї, різниця м'ячів 12-4 і перше місце. команда обіграла «Фіорентину» , «Ліон» і «Стяуа» . В 1/8 фіналу «Баварія» розгромила «Спортинг» - 7: 1 в Мюнхені і 5: 0 в Лісабоні . Рекорд стадій плей-офф. А далі «Барселона» , 4: 0 на користь іспанського клубу після першого тайму в першій зустрічі і 1: 1 в матчі-відповіді. Юпп Хайнкес після закінчення сезону пішов у «Байєр». В Мюнхен прийшов Луїс ван Гаал . До «Баварії» він тренував «АЗ Алкмаар» . З ним тренер виграв чемпіонат .

Почав Ван Гаал не дуже добре. Дві нічиї, поразка в матчі з «Майнцем» . Але потім все налагодилося. Два розгрому поспіль - жертвами мюнхенського клубу стали чемпіон «Вольфсбург» і Боруссія Дортмунд . Хоча потім програли в Гамбурзі , Було видно, що у команди з'явилася гра. У тому чемпіонаті «Баварія» показала відмінний результат - безпрограшна серія з 19 матчів. В Кубку Німеччини «Баварія» без проблем дійшла до півфіналу. У цьому раунді клуб зустрічався з «Шальке» . Єдиний гол в овертаймі забив Арьєн Роббен . В лізі чемпіонів «Баварія» почала погано. Перед останнім матчем в Турині «Баварія» мала в активі 2 перемоги 3: 0 і 1: 0 над «Маккабі» , 2 поразки 1: 2 і 0: 2 в матчах з Бордо і нульову нічию з Ювентусом . В останньому матчі потрібно було обов'язково вигравати. мюнхенці розгромили «Юве» з рахунком 4: 1. В 1 \ 8 «Баварія» зустрічалася з «Фіорентиною» . Першу зустріч «Баварія» виграла з рахунком 2: 1. Матч-відповідь відбувся у Флоренції. На 26-й хвилині Хуан Мануель Варгас відправляє м'яч в ворота Бутт . У другому таймі Альберто Джилардіно забиває другий м'яч. Але тут один заіншим сиплються 3 м'ячі - два в ворота Фіорентини і 1 в ворота «Баварії». Підсумковий рахунок 2: 3 на користь «Фіорентини» , Але за сумою двох зустрічей далі проходить «Баварія».

Вперше з перемоги в Лізі Чемпіонів Баварія вийшла в півфінал у квітні 2010 м (вже під керівництвом Луї ван Гаала) після матчу на Олд Траффорд де мюнхенці поступилися 3: 2, маючи, проте, після 2: 1 в домашній грі перевага забитих голів на виїзді. У півфіналі Баварія пройшла Ліон, вигравши вдома з рахунком 1-0 і в гостях розгромив французький клуб з рахунком 3-0. У сезоні 2009/10 перед «Баварією» стояло завдання виграти всі турніри, в яких вона бере участь. І команда практично виконала це завдання. Суперкубок Німеччини «Баварія» виграла в матчі з «Шальке-04» з рахунком 2: 0. 8 травня 2010 року вигравши на виїзді у « Герти »,« Баварія »стала чемпіоном Німеччини відірвавшись від « Шальке-04 »На 5 очок. 15 травня 2010 року , Розгромивши у фіналі Вердер з рахунком 4: 0, Баварія в 15 разів завоювала Кубок Німеччини з футболу . але 22 травня 2010 року , В фіналі Ліги чемпіонів «Баварія» програла міланському « Інтеру »З рахунком 2: 0.

Сезон 2010-2011 знову склався для «Баварії» не кращим чином. Під час минулого літа чемпіонату Світу в ПАР , Вінгер команди Арьєн Роббен отримав серйозну травму і змушений був пропустити всю першу половину сезону. Така втрата не пройшла безслідно, так само як і наступні за нею травми Франка Рібері та інших ключових гравців, в результаті чого «Баварія» в перших семи турах чемпіонату набрала всього вісім очок, зазнавши три неприємних поразки - від щойно вийшов в першу лігу « Кайзерслаутерна »(2: 0),« Майнца »(1: 2) і дортмундської « Боруссії »(2: 0). Весь перший круг мюнхенцям вдавалося стабільно набирати очки тільки в домашніх матчах, в гостьових же іграх команда зуміла виграти лише двічі. При цьому в лізі Чемпіонів «Баварія» забезпечила собі достроковий вихід з групи з першого місця і програла всього один раз - італійської «Ромі» , В уже нічого не вирішальному матчі.

После зімової перерви, з закінченням епідемії травм и поверненням в лад Роббена, справи в чемпіонаті ПІШЛИ немного краще. «Баварія» набрала Хід и Вже стала нагадуваті саму себе бланках Минулого сезону, коли прийшов час знову зустрітіся з беззастережнім на тій момент лідером турнірної табліці - дортмундської « Боруссією ». «Баварія», яка займала на той момент третє місце, ще плекала надії на чемпіонство, так що зустріч чинного чемпіона і головного претендента на титул повинна стати визначальною. Практично спорожнілий лазарет команди, домашні стіни, статистика зустрічей і хороша форма, в якій на той момент була команда - все це говорило на користь «Баварії», проте « Боруссія »Без особливих зусиль змусила мюнхенців капітулювати на Алльянц Арені з рахунком 1: 3. Поразка відкинула «Баварію» відразу на п'яту сходинку в таблиці і по-справжньому вибило команду з колії. Всього через кілька днів Баварія програла « Шальке »В півфіналі Кубка Німеччини (0: 1) і вилетіла з турніру, потім в черговому турі чемпіонату програла зустріч з займав на той момент третю сходинку « Ганновером », І вже навіть у самих недовірливих не залишилося сумнівів у тому, що команда потрапила в психологічну яму. Наступне за поразкою від « Ганновера »Повідомлення про те, що тренер Луї ван Гаал покине свій пост після закінчення сезону, здавалося, струсонуло гравців, які в новому турі Бундесліги не залишили каменя на камені від « Гамбурга »(6: 0), однак це виявилося лише симптомом триваючої лихоманки, оскільки слідом за цим« Баварія »вилетіла з Ліги Чемпіонів . В 1/8 фіналу мюнхенці, знову зіткнулися зі своїм старим ворогом - міланським «Інтером» , Завершили першу зустріч мінімальної гостьовою перемогою, а домашній матч програли з рахунком 2-3, ведучи після першого тайму 2: 1, в результаті чого по правилом гола на чужому полі в чвертьфінал пройшов «Інтер» ".

Таким чином мюнхенцям, що втратили шансів завоювати хоч один трофей в сезоні, залишалося лише боротися за максимально високі місця в чемпіонаті, проте і тут все склалося не без проблем. Великий відрив від лідера і впевнено йде другим леверкузенського «Байєра» обіцяв «Баварії» лише третє місце, яке в якийсь момент також опинилося під загрозою, після нічиєї в матчі з « Нюрнбергом ». Перспектива втратити путівку в наступний розіграш головного європейського турніру змусила керівництво піти на радикальні заходи. Луї ван Гаал був звільнений зі своєї посади до завершення сезону, а його місце тимчасово зайняв помічник голландця Андріс Йонкер . Під його керівництвом «Баварія» розгромила в домашній зустрічі «Байєр» (5: 1), потім знову зіграла внічию з « Айнтрахтом », Проте завершила сезон триматчеву виграшною серією, хоча і з неприємним осадом -« Байєр », до останнього туру підпустити« Баварію »на відстань трьох очок, з перевагою мюнхенців за різницею забитих і пропущених, виграв свою останню гру і відстояв друге місце, так що «Баварії» все ж довелося задовольнятися бронзовими медалями і участю в лізі Чемпіонів з четвертого кваліфікаційного раунду.

стадіон

До 1925 року Баварія грала на одному з найстаріших футбольних споруд Німеччині , Так звана перша трибуна міста. З 1925 Баварія розділила муніципальний стадіон з Мюнхен 1860 . Стадіон в народі називався як Sechzger ( «Шостий»). Він був майже повністю зруйнований під час Другої світової війни , На реконструкцію було витрачено чимало зусиль, але все ж стадіон був введений в призначений термін і вміщував 44 тис. Чоловік.

до Літніх Олімпійських ігор 1972 року в Мюнхені побудували Олімпійський стадіон . У тому ж році Баварія переїхала на Олімпійський стадіон. Трибуни стадіону і частина території олімпійського парку покриті гігантськими висячими перекриттями-оболонками архітектора Фрая Отто. Стадіон до сих пір вражає архітектурної легкістю. Спочатку місткість стадіону досягала 79 тис. Чоловік. У наступні роки стадіон зазнав кілька модифікацій. Зараз стадіон має здатність вміщати в себе 69000 уболівальників для національних змагань, і 59 000 глядачів для міжнародних змагань, різних Європейських Кубків. В кінці дев'яностих стадіон застарів в плані інфраструктури і зручності для глядачів.

У 2002 році спільно з Мюнхен 1860 був побудований новий досконалий стадіон Альянц Арена , На якій всі свої матчі проводить Баварія. Арена підсвічується різнімі кольори в залежності від кольорів клубу, Який на ній грає. Арена підсвічена червоним, коли на ній виступає Баварія; синім - коли грає Мюнхен 1860 ; білим - коли грає збірна Німеччини

Національні

• Цей термін має також інші значення див чемпіон Німеччини (рекорд)
    • 1 Чемпіон (22): 1931/32, 1968/69, 1971/72, 1972/73, 1973/74, 1979/80, 1980/81, 1984/85, 1985/86, 1986/87, 1988/89, 1989 / 90, 1993/94, 1996/97, 1998/99, 1999/00, 2000/01, 2002/03, 2004/05, 2005/06, 2007/08 , 2009/10
    • 2 Віце-чемпіон (9): 1969/70, 1970/71, 1987/88, 1990/91, 1992/93, 1995/96, 1997/98, 2003/04, 2008/09
  • Кубок Німеччини (рекорд)
    • 1 Володар (15): 1956/57, 1965/66, 1966/67, 1968/69, 1970/71, 1981/82, 1983/84, 1985/86, 1997/98, 1999/00, 2002/03, 2004 / 05, 2005/06, 2007/08, 2009/10
    • 2 Фіналіст (2): 1984/85, 1998/99