Огляд матчу Баварія - Челсі. Фінал Ліги Чемпіонів

1. перед матчем
  2. огляд матчу
  3. Додатковий час
  4. післяматчеві пенальті

Такого напруженого і драматичного фіналу в Лізі Чемпіонів вже давно не було Такого напруженого і драматичного фіналу в Лізі Чемпіонів вже давно не було. вийшло похлеще фіналу Ліги Європи . Символічно, що саме «Баварія» і «Челсі» схрестили «шпаги» в боротьбі за почесний кубок. Хто б що не говорив про Антифутбол і фарт, але якщо команди змогли пройти весь шлях до фіналу - значить і перемогу в ньому вони заслужили.

Баварія - Челсі 1: 1 (в серії пенальті 3: 4)

Голи: Мюллер (83); Дрогба (88)

На 95-й хвилині Роббен не реалізував пенальті.

перед матчем

Про проблеми обох команд говорили багато. Дискваліфікації серйозно послабили обидва колективи. У «Баварії» вирішальний матч пропускали Алаба, Бадштубер і Луїс Густаво, а у англійців: Террі, Іванович, Мейрелеш і Рамірес. Тренери обох команд повинні були знайти вихід з непростої ситуації. Але на поле вийшли ті, кого і очікували фахівці. Єдиним сюрпризом стала поява в основі "Челсі" Бертранд, який дебютував в Лізі. І відразу в фіналі! Скажімо наперед - каші він не зіпсував, хоча чимось видатним також не відзначився.

Про тренерів перед фіналом говорили багато. Хейнкеса в разі невдачі обіцяли називати «вічно» другим, натякаючи на те, що у всіх турнірах цього сезону він програвав переможцю. Але в разі перемоги йому б пробачили домінування дортмундської «Боруссії» в Німеччині цього року.

Про Ді Маттео розмову один: фартовий хлопець! Забуваючи, що крім цього важливого для просоченого марновірством футболу фактора, є ще й інші. Це те, що він зумів налагодити похитнувся командний дух, повернув в основу списаних попереднім тренером ветеранів і зумів налагодити гру в обороні. У матчі з «Барселоною» багато хто називав таку гру ззаду - «автобусом», але погодьтеся, інакше у іспанців не виграєш, а переможців не судять.

Букмекери називали фаворитом «Баварію». При тому, що команди приблизно рівні за силою в цьому рішенні грав важливий фактор: гра проходила на «Альянс-Арені». «Вдома і стіни допомагають», - вважали вони. Помилилися. Не допомогли.

огляд матчу

Гра, як і очікувалося, почалася з атак «Баварії». Челсі обрав свою улюблену гру на контратаках, стільки раз їй допомагала і надію на стандарти, де вони виразно перегравали господарів.

У першій половині моментів багато не було, все-таки нинішня оборона аристократів не рівня тій, що грала восени і взимку. Особливо гарний був Кехілл. Його гра не була ідеальною, але зарядженість на успіх, гра «до останнього», регулярні підключення в атаку і особливо, гра на другому поверсі робили його лідером оборони. Як і завжди холоднокровного Чеха. Воротар виявився героєм першого небезпечного епізоду в матчі, коли Роббен прорвався крізь оборону, але його удар відбив Петер.

На 36-й хвилині команди обмінялися небезпечними моментами. Спочатку Мюллер потужно пробив повз ворота, а в атаці у відповідь Нойер після удару Калу продемонстрував свою майстерність.

Після перерви «Баварія» продовжувала «насідати», а «Челсі», як досвідчений мисливець шукав своє шанс. Гра, як кажуть в таких випадках, була «до першого гола». І на 83-й хвилині баварці домоглися свого. Подачу з флангу замкнув ударом в упор Мюллер. Червона частина стадіону заревів від радості, до перемоги залишилося всього кілька хвилин. З огляду на, як атакували англійці до цього, не особливо вірилося в його можливість зрівняти рахунок за ці кілька хвилин.

Та й тренери відреагували моментально. Торрес вийшов посилити атаку, а ван Буйтен, замінивши автора гола, зміцнити оборону на ці кілька хвилин. Існує думка, що додатковий захисник в таких ситуаціях не помічник своїй команді, а скоріше ворог. Бо обороняється команда кілька розслабляється, адже відповідальність ділиться на більшу кількість людей, і іноді не можуть розібрати атакуючих гравців. Як би там не було, Челсі рахунок зрівняв: природно зі стандарту і звичайно Дрогба!

Додатковий час

У додатковий час знову господарі тиснули гостей - було видно, що німці не бажають доводити справу до серії пенальті. І на 95-й хвилині Рібері заробляє пенальті, Дрогба «відзначився» і тут. Дивно, але довірили пробивати одинадцятиметровий Роббену, який зовсім недавно його не забивав. І передчуття не підвело - Чех, витягнувшись у струнку витягнув м'яч з кута. Драма посилювалася, вболівальники обох команд хапалися за серце, бо на таке дивитися без заспокійливого було неможливо.

Останній забійний момент в грі був у «Баварії». Оліч, який вийшов на заміну прострілив уздовж воріт, але ван Буйтен, явно чекав удару, а не передачі від хорвата не пішов на подачу. М'яч так і пролетів в метрі від порожніх воріт ...

післяматчеві пенальті

Отже, серія післяматчевих пенальті. Фаворитом виглядає Нойер, який прекрасно продемонстрував свою майстерність у відображенні одинадцятиметрових в півфіналі з Реалом. І дійсно, перший же удар, який наносив Хуан Мата, він відбив. Петер Чех, в свою чергу вгадував кожен напрямок м'яча, але не діставав до нього. Третій удар виконував сам Нойєр, але і він зумів обіграти чеського воротаря. А ось далі був початок трагедії для німецького клубу. Чех знову вгадав, в який кут битиме суперник і відбив удар Оліча. А п'ятий удар, у виконанні Швайштангера припав в штангу! Дрогба ж холоднокровно розвів воротаря і м'яч по різних кутах.

Перемога, довгоочікувана перемога «Челсі». Неймовірно, але допоміг їм виграти не маститий тренер, яких за роки правління Абрамовича було чимало, а «тимчасовий правитель» Ді Маттео. Італієць прийняв команду після поразки від «Наполі» 1: 3 і хто б тоді сказав, що ця команда стане тріумфатором сезону? А сам Ді Маттео думаю заслужив від Романа Абрамовича повноцінний контракт.

А в цей час тріумфували гравці лондонського клубу. І найсимволічнішим моментом стало те, що кубок синхронно підняли над головою два капітана, дві легенди аристократів: Джон Террі і Френк Лемпард!

Італієць прийняв команду після поразки від «Наполі» 1: 3 і хто б тоді сказав, що ця команда стане тріумфатором сезону?