Не секрет, що в розвинених країнах та чи інша ступінь ожиріння спостерігається у значної частини населення. Завдання, як прибрати жир з живота і з боків, вже не вважається лише косметичною проблемою. Надлишкова маса тіла істотно збільшує ризик ішемічної хвороби серця, цукрового діабету другого типу, артеріальної гіпертензії.
Жінкам доводиться дбати про спалювання жиру на боках і животі частіше, ніж чоловікам.
Перш за все, сполучну тканину жіночого організму утворюють переплетені волокна. Вони оточують жіночі жирові клітини, які більші за чоловічих. Така структура сполучної тканини важлива при вагітності, оскільки вона міцна і еластична, добре розтягується. У той же час в ній легше утримуються жирові відкладення.
Кількість жирових клітин і місце їх розташування визначаються генетично. При порушенні балансу обміну речовин в різних частинах тіла утворюються проблемні ділянки.
Жінкам доводиться прибирати жирові відкладення внизу живота, на стегнах, сідницях. Крім того, чоловікам і жінкам доводиться позбуватися від скупчень жиру всередині черевної порожнини.
Жирові відкладення утворюються в проміжках між зв'язками, якими кишечник прикріплений до спини. Дані зв'язки не дозволяють кишечнику заплутатися. Його здавлювання надлишками жиру викликає запори.
Через те, що жир у чоловіків накопичується переважно не в підшкірному шарі, в глибоко всередині, живіт виглядає великим і безформним.
З віком кількість жиру на животі збільшується, а під шкірою на стегнах стає менше за рахунок збільшення його обсягу в м'язах.
Помірна кількість жиру організму необхідно. Жирова тканина важлива для виробництва гормонів, вона забезпечує тіло запасом енергії.
У той же час в жировій тканині накопичуються солі токсинів, різні отруйні речовини, що надходять в організм з сучасними продуктами харчування. І чим більше жиру в животі, тим більше в тілі отрут. Прибираючи отрути в жирову тканину, організм захищає серце, мозок, інші важливі органи від їх руйнівного впливу.
Рівновага обмінних процесів між витрачанням енергії і її накопиченням в значній мірі визначається гіпоталамусом, відділом головного мозку:
У разі переважання тонусу трофічного відділу, чому сприяють спадкові і зовнішні чинники, переважають обмінні процеси, пов'язані з накопиченням жирових запасів.
Таким чином, в ряді випадків позбутися від жирових відкладень заважає генетична схильність до порушення обміну речовин в бік накопичення запасів енергії.
Жінкам доводиться частіше піклуватися про те, щоб прибрати жир з живота, також тому, що швидкість обмінних реакцій у них нижче, ніж у чоловіків.
Підтримувати оптимальну вагу чоловікам допомагає значний обсяг м'язової маси, що дозволяє фізичними вправами швидко збільшити енерговитрати і прибрати жир з боків і живота.
Регулярне спалювання жирових відкладень за допомогою популярних дієт порушує обмінні процеси. брак калорій , Що надходять з харчуванням, активізує трофічний відділ гіпоталамуса, що заважає позбутися зайвої ваги.
У разі простого ожиріння жирові відкладення утворюються на животі, стегнах, сідницях, грудній клітці, плечах.
Гноідний (жіночий) тип ожиріння. Жінкам доводиться спалювати жир на животі, стегнах, сідницях, рідше на грудях. Ікри і верхня половина тулуба можуть залишатися порівняно стрункими.
Андроидное (чоловіче) ожиріння. Жирові відкладення утворюються переважно на животі, грудях, плечах. На сідницях і стегнах їх значно менше. Як правило, чоловіче ожиріння супроводжується підвищеним артеріальним тиском, схильністю до цукрового діабету.
У разі порушення діяльності чоловічих сім'яних залоз спостерігається евнухоідний ожиріння, коли жир накопичується в області сосків, на животі, стегнах.
Залежно від кількості утворився жиру розрізняють чотири ступені ожиріння. Кожна ступінь визначається перевищенням поточної маси тіла у відсотках від максимально допустимої ваги для даного зростання і віку:
1 ступінь. Маса тіла збільшена до 30%. При незначному фізичному навантаженні з'являється задишка, часто трапляються запори.
2 ступінь. Збільшення маси не перевищує 50%. Порушується діяльність серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, задишку викликають нескладні побутові руху, швидко настає стомлення.
3 ступінь. Вага збільшений до 100%. Погіршується кровообіг, порушується діяльність серцево-судинної системи, з'являються симптоми різних ускладнень травної, видільної, дихальної систем. Рухи утруднені.
4 ступінь. Маса тіла перевищує 100%. Навіть в спокої спостерігається серцево-судинна недостатність. Практично неможливі пересування без сторонньої допомоги.
У жіночому організмі під час вагітності в значних кількостях виробляється жіночий статевий гормон естроген. Він заважає прибрати жир, оскільки стимулює зростання і ділення жирових клітин, особливо на животі та стегнах. З іншого боку, естроген накопичується в жирових відкладеннях, сприяючи збільшенню його рівня в крові.
Як правило, збільшення кількості жиру на животі викликає різку зміну рівня гормонів, що часто спостерігається в підлітковому віці у молодих дівчат.
У разі регулярної тривоги або занепокоєння в крові виявляються гормони стресу: кортизол, адреналін. Дані гормони виробляються в наднирниках. Вони не тільки ускладнюють спалювання жирових відкладень, а й сприяють утворенню нових.
У стресовій ситуації гормони мобілізують, змушують частіше битися серце, збільшують силу і працездатність мозку, мускулатури. Організм починає інтенсивно перетворювати накопичений жир в енергію, збільшує витрату глюкози.
У той же час гормони стресу активізують процеси накопичення жиру всередині живота, оскільки на відміну від жирових клітин, розташованих ближче до поверхні організму, вони забезпечені рецепторами, що реагують на присутність в крові даних гормонів. В результаті всередині організму починає інтенсивно накопичуватися жир.
Таким чином, регулярний стрес в поєднанні з харчуванням, багатим вуглеводами і жирами, викликають більш швидке утворення жиру на животі, ніж тільки незбалансоване харчування.
Після стресу підвищується апетит, з'являється потреба в жирної калорійної їжі, чому в крові збільшується рівень глюкози. Для її нормалізації підшлункова залоза виділяє масу інсуліну.
Під дією інсуліну організм створює запаси глюкози в печінці, м'язах, жировій тканині, одночасно зупиняючи процеси спалювання жиру в животі.
При регулярних стресових ситуаціях організму доводиться виробляти масу гормонів, що інтенсивно зношує наднирники, викликає їх втому.
Згодом можливості протидіяти щоденного стресу погіршуються, життєві проблеми починають сприйматися набагато гостріше. Вранці особливо не хочеться вставати на роботу, важко сконцентруватися на розв'язуваної задачі, мислення неясне, погіршується пам'ять , Хочеться солодкого.
При втоми надниркових залоз доводиться дбати про те, як прибрати жир вгорі живота, а також в області талії . Особа набуває круглу форму, на шиї утворюється жировий горб, збільшується ризик серцево-судинних захворювань через прискорених скорочень серця, підвищеного артеріального тиску.
Варто здати кров на аналіз, перевірити рівень гормонів стресу.
Щоб прибрати жир з боків і живота, викликаного втомою наднирників, необхідно нормалізувати кількість нічного відпочинку. В іншому випадку вранці доведеться пити багато кави, що, в свою чергу, сприяє розвитку стресу.
Деякі, щоб зняти денний напруга, приймають перед сном алкоголь. У ряді випадків це допомагає, але похмілля також викликає стрес.
Для профілактики перевантаження надниркових залоз необхідно включати в раціон продукти, багаті вітамінами групи В: яловичину, свинину, курятину, рибу, арахіс, сир, сир, овочі, рис.
Щоб швидко прибрати жир з живота, важливо виключити із зони уваги різну негативну інформацію - перестати дивитися погані новини по телевізору, менше читати негативної інформації в мережі Інтернет.
Варто поцікавитися і по можливості освоїти медитацію, прийоми аутогенного тренування для якнайшвидшого відновлення емоційного і ментального рівноваги після роботи.
Дегідроепіандростерон (ДГЕА) є попередником чоловічих і жіночих статевих гормонів андрогену і естрогену.
Брак ДГЕА заважає впоратися зі стресом, чому з часом доводиться прибирати жир з боків і на животі. В результаті дефіциту гормону організм швидше старіє і зношується.
Після 30 років рівень ДГЕА зменшується. Зниження рівня гормону також викликають:
Додаткове надходження ДГЕА в складі лікарських засобів або харчових добавок покращує роботу надниркових залоз, допомагає впоратися з депресією, позбутися жиру на животі.
Недорогі різновиди препаратів з ДГЕА, що призначаються лікарем, іноді призводять до утворення прищів і волосків на обличчі.
Жирові клітини виробляють гормон лептин. Він впливає на гіпоталамус і повідомляє про насичення, чому знижується апетит. Чим більше в організмі жиру, тим більше виробляється лептину.
Як правило, після дієти рівень лептину низький, що стимулює апетит і заважає спалюванню жиру.
Незважаючи на те, що лептин допомагає зігнати жир, з часом у страждаючих ожирінням розвивається несприйнятливість (резистентність) до виробляється в значних кількостях лептину.
Щоб лептин «працював» і допомагав прибрати жир на животі, необхідно відмовитися від звички переїдати, налагодити сон.
Недостатнє надходження кисню під час нічного відпочинку у страждаючих апное, короткочасним припиненням дихання, також сприяє зниженню рівня лептину.
Незважаючи на високу калорійність жирних продуктів, їх необхідно включати в раціон навіть бажаючим схуднути:
Найкорисніше організму жирні продукти рослинного походження, а також багаті Омега, яких особливо багато в жирних сортах риби.
Для профілактики утворення жиру на животі, сідницях і стегнах корисно дотримуватися однієї з наступних схем живлення:
Щоб позбутися або попередити утворення жирових відкладень, половина раціону харчування повинна складатися з вуглеводів, третина з жирів, п'ята частина приходиться з білки.
Швидше за все організм заряджається енергією після вживання вуглеводів. Як правило, ці продукти не калорійні, містять масу клітковини. Вона заповнює шлунок і швидко викликає відчуття ситості.
Корисно включати в раціон рис, овочі, капусту, буряк, гарбуз, кабачки, картопля, малину, горіхи, сливи, урюк. Варто обмежити вживання рафінованих вуглеводів - наприклад, білого хліба. Корисніше хліб з борошна грубого помелу, каші з цілісних зерен.
При вживанні вуглеводів в складі борошняних, солодких страв організм практично перестає спалювати жири, оскільки отримує достатньо калорій. Додаткова жирна їжа збільшує обсяг відкладень на талії.
Лише разовий прийом значної кількості вуглеводів, до 400-500г, призводить до утворення жирових відкладень. В інших умовах вуглеводи не перетворювати в жир.
Оптимально харчуватися так, щоб корисні жири становили третину раціону. Варто включити в меню рибу (скумбрія, сьомга, сардина), волоські горіхи, арахіс, лляна, оливкова олії. Потрібно обмежити смажене, маргарин, майонез, а також тваринні жири - м'ясо, вершкове масло, сметану.
Білки витрачаються на освіту енергії, коли закінчуються запаси вуглеводів. Як джерело білка корисно включати в раціон нежирну рибу, телятину, м'ясо птиці без шкірки, знежирені сир, йогурт, кефір, ряжанку.
Вважається, що в середньому жінки до 50 років витрачають щодня від 1600 до 2400ккал. У старшому віці енерговитрати зменшуються.
Не варто складати щоденне меню нижче, ніж 1000ккал. Вживання до 1500 ккал дозволяють підтримувати вагу на оптимальному рівні.
При складанні дієти необхідно обмежити до 2-3 разів на день вживання кави, чаю. Салати варто заправляти рослинними оліями, а не майонезом, 2-3 рази в тиждень можна їсти яйця. Овочі краще вживати свіжими. Навіть приготовлені на пару, вони втрачають масу корисних речовин.
Щоб прибрати жир на животі, організму необхідна чиста вода. Без її достатнього надходження сповільнюються обмінні процеси, спалювання жиру.
Кількість води обчислюється за формулою: 0,03 х вага в кілограмах. Таким чином, при вазі в 60 кг в день потрібно 0,03 х 60кг = 1,8л чистої води.
Спроби прибрати надлишки жиру з живота за допомогою операції робилися ще в 19 столітті. В середині 20 століття почали робити операції на тонкому кишечнику для зниження його всмоктувальної здатності, а також операції по зменшенню об'єму шлунку або введення всередину спеціального балона.
Сьогодні від жиру на животі і боках позбавляються ліпоксація, видаленням частини підшкірно жиру. Але навіть після операції необхідно дотримуватися дієти, виконувати фізкультурні вправи.
Для зменшення жирових відкладень корисно 1-2 рази на тиждень приймати гарячу ванну. Тривалість процедури 15-20 хвилин.
Спочатку температура води повинна становити до + 38С. Коли тіло розпариться, необхідно довести її до + 42С. В результаті прискорюється обмін речовин, зменшуються відкладення жиру на животі. У воду корисно додати ефірне масло альпійської сосни.
Щоб зігнати жирові відкладення, також корисні купання в холодній воді при температурі + 20С. Активні рухи і необхідність протидіяти холоду змушують організм витягувати енергію з жирових відкладень.
Регулярно даючи організму помірну аеробне навантаження, вдається спалити масу калорій. Працюючої мускулатури потрібно в 20 разів більше енергії, ніж коли вона в стані спокою.
Перед складанням домашнього комплексу вправ варто проконсультуватися з лікарем, особливо літнім або коли надлишкова маса перевищує 10 кг.
При появі дискомфорту слід негайно припинити заняття. Не варто форсувати зростання спортивних досягнень, важлива поступовість і регулярність. За кілька вечорів неможливо домогтися істотного поліпшення спортивних результатів.
Для досягнення максимального ефекту і користі здоров'ю будь-які аеробні вправи необхідно починати з розминки. Тільки потім можна давати організму аеробне навантаження.
В кінці заняття необхідна затримка. Відразу завершувати аеробне тренування не можна. Потрібно поступово знижувати темп рухів, плавно сповільнювати ритм.
Наприклад, завершуючи пробіжку, спочатку перейти на крок і тільки потім зупинитися. Занадто різке падіння артеріального тиску може призвести до сумного результату.
Вправа для зміцнення м'язів черевного преса , Стегон, позбавлення від жиру в області живота:
Вправа для позбавлення жиру на стегнах:
Вправа для спалювання жиру на талії:
Вправа для спалювання жиру на стегнах і животі:
[ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ]Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua