Полезные материалы

Вивих стегна: симптоми, наслідки. Лікування вивихів стегна

  1. Вивих стегна у дітей і дорослих
  2. Симптоми вивиху стегна
  3. Методи лікування вивиху стегна

Вивих стегнового суглоба можна назвати часто зустрічається травмою, але, тим не менш, на це пошкодження припадає приблизно 5% загальної кількості випадків.

Вивих стегна у дітей і дорослих

Вивих стегна зустрічається як у дітей (найчастіше вроджений), так і у дорослих (внаслідок травми). Причиною вродженої деформації є дисплазія або внутрішньоутробне порушення розвитку тазостегнового суглоба . Також в окремих випадках підвивих або вивих може бути наслідком родової травми.

Дорослі люди отримують дане пошкодження, в основному, в результаті ДТП чи інших травмуючих ситуацій: обвалень будівель, сходження лавин, падінь з великої висоти. Вивихи поділяються на два типи - задні і передні. Передній зустрічається дуже рідко і виникає при падінні на відведену в сторону ногу.

Задній вивих є небезпека отримати при ударі в стегнову область, в результаті якого нога різко згинається всередину.

Симптоми вивиху стегна

При різних ступенях і типах травми можуть спостерігатися різні симптоми, проте серед них можна виділити і загальні:

  • сильна і різка біль, збільшується при спробах усунення / розгинання ноги;
  • вкорочення травмованої кінцівки;
  • обмежена рухливість суглоба;
  • деформація суглоба і характерне положення кінцівок (наприклад, при задньому вивиху спостерігають «згортання» ноги всередину, при передньому - назовні).

Знову отримані вивихи мають більш яскраву симптоматику.

Методи лікування вивиху стегна

Лікування полягає, в першу чергу, в його вправлении. Процес в зворотному порядку повторює дії, які призвели до травми: лікар повертає і згинає суглоб певним чином (за системою Джанелидзе або Кохера).

Потрібно врахувати, що пошкодження суглобової сумки і вихід головки викликає скорочення стегнових і сідничних м'язів, тому всі процедури вправлення проводяться під загальним наркозом і з застосуванням міорелаксантів. У наступні 15-30 днів відбувається витягування. Потім пацієнт ще досить тривалий час (зазвичай близько 10 тижнів) користується для пересування милицями. Після цього хворому призначаються спеціальна гімнастика для максимально дбайливого і безпечного розроблення суглоба, а також фізіотерапевтичні процедури: ударно-хвильову терапію, електрофорез і т.д. Процедури спрямовані на поліпшення кровопостачання в пошкодженій області, відновлення рухливості суглоба.

У застарілих або особливо складних випадках, коли консервативне лікування неефективне, вдаються до хірургічного втручання.

Природжений вивих також лікують консервативно і хірургічно. У першому випадку дитині підбирають або виготовляють індивідуальну шину, яка при тривалому носінні сприяє виправленню становища суглоба.

В медичному реабілітаційному центрі «Три сестри» , Який спеціалізується на відновленні після різних травм і захворювань, пацієнти можуть пройти повний комплекс лікування вивиху стегна. Кваліфікований медичний персонал забезпечить повноцінну підтримку і догляд за травмованим людиною. У центрі застосовують різні види фізіотерапії, масажу, лікувальну гімнастику, а також нову реабілітаційну методику Pain Management - малоінвазивні процедури, призначені для усунення больового синдрому. Даний метод дозволяє істотно зменшити больові відчуття, що позитивно позначається на темпах і результатах лікування.