Полезные материалы

👆 Техніка спринтерського бігу, вправи для спринтерів, як бігати спринт відео

  1. Чим примітний спринтерський біг?
  2. Як спринт впливає на здоров'я?
  3. Техніка спринтерського бігу
  4. допоміжні вправи

Спринтерські змагання проводять на дистанціях від 100 до 400 метрів. На тренуваннях бігуни долають невеликі відстані, відпрацьовують техніку і виконують допоміжні вправи для збільшення швидкості і розвитку вибухової сили м'язів.

На тренуваннях бігуни долають невеликі відстані, відпрацьовують техніку і виконують допоміжні вправи для збільшення швидкості і розвитку вибухової сили м'язів

Чим примітний спринтерський біг?

Спринтерський біг - один з найскладніших видів бігу. Успішне проходження дистанції спортсменом залежить від техніки, координації, швидкості і сили м'язів.

Спринтерський біг є однією з дисциплін на Олімпійських іграх, так що на сьогоднішній день історія марафонського бігу налічує не одне століття.

Що таке спринтерський біг можна зрозуміти по його ключових особливостей:

  • Для подолання дистанцій бігуни змушені повністю викладатися, задіявши всі свої сили. Кожен забіг - це не тільки фізичне, а й емоційне випробування, тому спортсмен повинен вміти налаштовуватися.
  • Висока швидкість спринту вимагає суворого дотримання техніки.
  • Техніка бігу спринт багато в чому залежить від координації рухів, а також в цій дисципліні потрібна висока витривалість.
  • Для занять спринтом без шкоди здоров'ю потрібно достатня фізична підготовка.

Яка з дистанцій є спринтерській, залежить від конкретних змагань. Традиційно бігуни долають відстані від 100 до 400 метрів.

Як спринт впливає на здоров'я?

Спринтерські дистанції бігу порівняно невеликі, тому бігуни змушені викладатися на 100 відсотків, віддаючи всі сили і виплескуючи емоції. При грамотному підході і відсутності проблем зі здоров'ям цей вид спорту позитивно впливає на стан організму:

  • Розвивається витривалість, спритність і координація.
  • Тренується серце і серцево-судинна система в цілому. Новачкам, охочим зайнятися спринтом, рекомендується проконсультуватися з лікарем і пройти обстеження. Спринтерам необхідна достатня фізична підготовка.
  • Невеликі спринтерські дистанції підвищують ефективність функціонування легенів. Вони краще постачають киснем внутрішні органи, а також виводять продукти обміну з організму.
  • Гладкий і класичний спринти підвищують м'язовий тонус і розвивають мускулатуру. Деякі навіть примудряються поєднувати спринтерський біг і бодібілдинг, хоча це непросто.
  • Спринтерський біг допомагає людям худнути, так як високі тренувальні навантаження і допоміжні вправи активізують процеси жиросжигания.

Регулярно і правильно займаючись спринтерських бігом, ви зміцните здоров'я, збережіть молодість і підтягнуту фігуру.

Читайте також

Техніка спринтерського бігу

Швидкість спортсмена бігуна спринтера сильно залежить від правильної техніки, тому її опрацювання варто приділити належну увагу. Існує чотири фази подолання спринтерській дистанції:

  • старт;
  • розгін;
  • забіг по дистанції;
  • фініш.

Правильна техніка передбачає низький старт. Бігун виставляє опорну ногу вперед, а назад виставляє більш слабку. Корпус нагинається до дотику пальцями рук землі. Потім центр ваги переноситься на плечовий пояс при подачі команди «Увага». Плечі трохи подаються вперед і піднімають до рівня пояса, а по команді «Марш» відбувається різкий і сильний поштовх опорною ногою. З першого ж кроку в роботу повинні включитися руки. Дотримання всіх умов дозволяє набрати розгін до максимальної швидкості.

На наступній фазі корпус піднімається майже до вертикалі з невеликим нахилом вперед. Спортсмен біжить з максимальною швидкістю, приземляючись на носки і відштовхуючись від доріжки. На тренуваннях потрібно працювати над збільшенням довжини і підвищенням швидкості здійснення кроків. За 25-30 метрів повинна бути набрана максимальна швидкість, яку зберігають до кінця дистанції.

Фінішують спринтери на межі можливостей, так як змушені зберігати силу, витривалість і витримку, при цьому не розгубивши реакцію і координацію. Багато спринтери-новачки завершують дистанцію довгим стрибком, але досвідченим спортсменам відомо, що він лише знижує швидкість і погіршує результат, хоч і на частки секунди.

допоміжні вправи

Для поліпшення результатів у спринтерському бігу і відточування техніки спортсмени на тренуваннях виконують нехитрі, але результативні вправи:

  • Вистрибування з полуприседа.
  • Стрибки з позиції випаду зі зміною положення ніг у польоті.
  • Стрибки на кожній нозі по черзі. При цьому намагайтеся вистрибувати максимально високо, нібито зависаючи у верхній точці.
  • Спринтерський біг з подоланням перешкод певної висоти. Розставляються вони в шаховому порядку через кожні 60 см. Через них потрібно саме перестрибувати, а не перебігати, а висоту перешкод поступово потрібно збільшувати.
  • Біг з вистрибуванням. При кожному кроці виконуються високі підскоки. Прагніть збільшувати довжину і висоту кроків.
  • Стрибки зі скакалкою.

Щоб збільшити швидкість спринту, практикуйте інтервальні тренування. Вони припускають чергування бігу спринтерського і підтюпцем: 10-12 кроків з максимальною швидкістю, а потім така ж кількість кроків без поспіху, і так по колу. Після кожного забігу на дистанцію до 400-500 метрів відпочивайте кілька хвилин, але не допускайте розслаблення м'язів. Практикуються і забіги зі зміною напрямку, а також спринти з положень сидячи / лежачи.

Чим примітний спринтерський біг?
Як спринт впливає на здоров'я?
Чим примітний спринтерський біг?
Як спринт впливає на здоров'я?