Полезные материалы

Ковзани для схуднення. Катання на ковзанах для схуднення

  1. Як ковзани «працюють на схуднення»
  2. Ковзани для схуднення: чого очікувати від тренувань?
  3. Трохи про екіпіровку і техніці

Кататися на ковзанах можна в будь-який час року: якщо взимку ми беремо ковзани фігурні або аматорські, щоб їздити по льоду, то влітку можна надіти ролики, і «з вітерцем» кататися по асфальтовим або брущатим тротуарах і площах.

Таке катання доставляє чимало радості, і ще допомагає вага в нормі підтримувати, так як м'язи тренуються активніше, ніж при звичайному бігу або спортивної ходьби , А навантаження на суглоби, навпаки, знижується. Фігура стає стрункішою, з'являється гнучкість, шкіра - особливо на стегнах - набуває гладкість, а прояви целюліту помітно зменшуються.


Всі ці плюси роблять катання на ковзанах відмінним способом схуднення , І взимку цей спосіб, якщо використовувати його «з розумом», дозволяє зберігати фігуру і не переживати про те, що доведеться знову «худнути до літа». Зимові види спорту корисні і для зміцнення імунітету , А кататися на ковзанах можна майже всім, і практично в будь-якому віці. Виняток становлять люди з серйозними захворюваннями опорно-рухової та серцево-судинної системи, а також ті, хто переніс важке захворювання недавно, і ще не встиг відновитися повністю.

Основним же перевагою зимового катання на ковзанах вважається підтяжка м'язів, що йде паралельно зі зменшенням жирових прошарків: шкіра не відвисає, а підтягується, і, за рахунок поліпшення кровообігу, кілька омолоджується.

Фото: ковзани для схуднення


Як ковзани «працюють на схуднення»

Коли ми сковзаємо на ковзанах по льоду, навіть в зовсім повільному темпі, майже всі м'язи нашого тіла активно працюють - навіть очні: адже нам потрібно чітко бачити все, що знаходиться «прямо по курсу», і встигати відслідковувати загальну ситуацію навколо. А є ще й м'язи-стабілізатори, які при звичайному русі працюють «по мінімуму», а ось при ковзанні по льоду їм необхідно забезпечувати рівновагу всього тіла, і з цієї причини витрата калорій різко збільшується. Звичайно, м'язи ці задіюються і під час бігу, і при звичайній ходьбі, але катання на ковзанах від цих видів руху істотно відрізняється: ми ж не намагаємося щомиті «тримати рівновагу», коли йдемо або біжимо. Тому, регулярно катаючись на ковзанах в зимові місяці, ви до весни будете виглядати чудово, а сезонні застуди і епідемії обійдуть вас стороною.

Ще один важливий плюс - прекрасний настрій: любителів зимових видів спорту рідко «дістають» дратівливість , тривожність і депресія .


Фото: ковзани для схуднення

Від чого залежить ефективність тренувань при катанні на ковзанах? «В середньому» вважається, що за годину тренування можна «спалити» близько 300 ккал, однак на їх кількість безпосередньо впливає темп руху. Наприклад, якщо кататися не поспішаючи протягом години, можна витратити і 300 ккал, або всього 150-160 ккал; якщо додати стрибки, «піде» 500-700 ккал; більш швидкий біг на ковзанах допоможе за годину витратити від 500 до 1000 ккал - це вельми помітний результат.

Прискорити процес схуднення допомагає і постійна зміна амплітуди руху стегон: спочатку можна ковзати плавно, потім - як можна швидше, і, нарешті, з середньою швидкістю; довжину кроку теж слід міняти.


Без напруги катаючись на ковзанах всього 2-3 рази в тиждень, за місяць можна позбутися від 3 кг зайвої ваги - особливих зусиль такий графік не зажадає.

Ковзани для схуднення: чого очікувати від тренувань?

Щоб не розчаруватися і не «перегоріти», слід знати зразкові норми схуднення при катанні на ковзанах.

Якщо зайвої ваги немає, будуть зміцнюватися м'язи, покращиться рельєф тіла - це хороший спосіб підтримки фізичної форми.

При схильності до ожиріння за годину інтенсивного катання можна «скинути» 1 кг ваги. Катаючись двічі в тиждень, при дотриманні режиму дня, правильне харчування і відсутності шкідливих звичок, за місяць можна схуднути на 6-8 кг.

При 1-го ступеня ожиріння за годину тренування йде приблизно 700 г, але через місяць, якщо тренуватися регулярно, буде «скидатися» вже цілий кілограм.

При 2-й і 3-й ступеня ожиріння втрата ваги за годину - близько 500 г, і навіть менше, але результат поліпшується так само, як і при 1-го ступеня - до 1 кг, якщо вистачає витримки і терпіння. Приблизно через 2 місяці схуднення знову стає непомітним, але вага не повернеться, якщо продовжувати активний спосіб життя і стежити за своїм раціоном.


При 2-й і 3-й ступеня ожиріння під час тренувань треба уважно стежити за пульсом: він не повинен бути вище 85 уд / хв.

Фото: ковзани для схуднення

Трохи про екіпіровку і техніці

Ковзани можна брати напрокат - сьогодні це коштує дешево, але своя річ завжди зручніше і комфортніше. Свої ковзани і на нозі «сидять» краще, і кататися спокійніше: «чужорідної» енергії в них не залишається, не кажучи вже про питання гігієни - у багатьох людей при навантаженнях сильно пітніють ноги. Так що, якщо ви всерйоз вирішили займатися заради красивої і сильної фігури, варто купити професійні ковзани - наприклад, фігурні або хокейні, і обов'язково за розміром.


нога в черевику повинна «сидіти» так щільно, щоб після шнурівки стопа не ворушилася всередині - вільного простору там залишатися не повинно. П'ята повинна упиратися в задник, і чітко фіксуватися. У носка і у самого верху черевики шнурують трохи слабше, а в області підйому - щільніше.

Одягатися, якщо ви катаєтеся на відкритому повітрі, потрібно тепліше, але одяг не повинен стирчати або бовтатися, інакше утримувати рівновагу буде важко. Обтягує, але не утрудняє руху одяг, на зразок спортивного костюма з натуральних тканин, буде в самий раз.

Розминатися перед виходом на лід необхідно: спочатку це можна робити під контролем тренера, а потім і самостійно. Навчитися правильно кататися, грунтуючись лише на теорії, неможливо, але початківцям «фігуристам» потрібно вчитися правильно падати: на першому етапі це найважливіша наука. Падати на коліна і лікті не можна - саме так і отримують травми, а ось падіння боком зводить їх до мінімуму. Якщо довелося падати на спину, не намагайтеся спертися на руки - це теж загрожує переломами та іншими травмами. Взагалі, коли падаєте, намагайтеся розгорнутися в повітрі так, щоб удар припав на одну сідницю і стегно, а рука з цього боку тулуба повинна бути зігнута і напружена. Це відмінний захист від травми, та й встати з такого становища набагато легше.


Якщо ви катаєтеся не годину, а 2-3 години - а так буває найчастіше, то м'язовий біль на наступний день вам майже забезпечена. Нічого страшного в цьому немає, але нормальній роботі такі наслідки заважають, тому ввечері, після катання, варто прийняти теплу ванну з морською сіллю або травами: болю не буде, або майже не буде.

Фото: ковзани для схуднення


Простіше за все тим, хто просто любить кататися на ковзанах. Навіть якщо «трапиться» набрати вагу - наприклад, завдяки новорічним застіллям, регулярне катання «для чистого задоволення» як приємне доповнення допоможе зменшити обсяг талії , Підтягнути живіт, вирівняти стегна і поліпшити рельєф всього тіла.

Дуже весело кататися на ковзанах всією родиною, або разом з друзями та коханими - тоді вже точно не захочеться кидати тренування. А ще можна влаштувати на ковзанці чудову фотосесію, щоб і в наступну зиму мати прекрасний стимул до подібних занять. Варто тільки глянути на яскраві і веселі «фотки», щоб швидко зіскочити з дивана і бігти на каток: худнути потрібно з радістю і задоволенням!

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: ковзани для схуднення , катання на ковзанах для схуднення


Повернутися до початку розділу Фітнес і спорт
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я
Ковзани для схуднення: чого очікувати від тренувань?