Полезные материалы

Переможець забігу на трамплін в Чайковського - про специфіку такого бігу

  1. «У нас немає фахівців з« Ред Булл 400 »
  2. «Фінішний ривок включати не довелося»
  3. «З трампліну НЕ стрибну, краще кілька разів забігу»
  4. «Забігти на трамплін може кожен»

У Чайковського пройшов перший в Росії забіг на трамплін «Ред Булл 400», переможцем якого в чоловічій категорії з чудовим результатом 3.37,96 став Дмитро Мітяєв, засновник і тренер школи трейлраннінга і Скайраннінг. Після фінішу він поділився своїми враженнями від рівня організації змагань, про майбутнє таких гонок і розповів, чи міг вибігти з трьох з половиною хвилин.

«У нас немає фахівців з« Ред Булл 400 »

- У Росії є спортсмени, які спеціалізуються тільки на забігах «Ред Булл 400»?

- Ні, в нашій країні таких немає. Я і сам спробував свої сили вперше на такому старті, і, думаю, не останній. Тут же зібралися представники різних спеціалізацій - і легкоатлети, і лижники, і ті, хто не має ніякого відношення до циклічних дисциплінах. Можна бути лідером в своєму вигляді, але на «Ред Булл 400» просто встати. Тут потрібна функціоналка, технічна складова мало що вирішує.

Перевага завжди буде у тих, хто займається гірським бігом або Скайраннінг, роботою в гору. Чотири хвилини безперервної роботи в гору - серйозне навантаження. Дуже добре повинні бути розвинені стопа і чотириглавий м'яз, що виконують основну толчковую роботу.

- Як впливають погодні умови на такі забіги?

- У суху погоду зчеплення з поверхнею трампліна дуже гарне, а ось під час дощу час через ковзання погіршується приблизно на хвилину. А скасувати такі гонки, напевно, не можуть ніякі катаклізми. Це екстремальна гонка, і всі учасники готові до екстремальних умов. Погодні умови не стають небезпечними для здоров'я, вони просто впливають на результат.

- З якою з «гладких» дистанцій можна порівняти такий забіг?

- За всіма фізіологічним навантаженням «Ред Булл 400» можна порівняти з бігом на 1500 м або лижних спринтом. Але тут силова дистанція, специфіка інша.

- Учасники проходили дистанцію по-різному, хтось навіть повз. Правилами це не заборонено?

- Ні, дистанцію можна проходити будь-яким способом. З забороненого - палиці і шипована взуття. Хоча з палицями, на мій погляд, забіги були б набагато більш видовищним і швидше.

Дистанцію можна проходити будь-яким способом. З забороненого - палиці і шипована взуття. Хоча з палицями, на мій погляд, забіги були б набагато більш видовищним і швидше.

- Ви написали чотири статті, які вийшли на сайті вашої школи. Чи багато було питань?

- Ні, не дуже. Ми писали ці замітки вже по ходу підготовки до «Ред Булл 400» і пояснювали все доступною мовою. Там ми відзначали, що потрібно особливу підготовку звернути на ноги, щоб не задіяти руки завчасно. І говорили, що самим собі можна створити проблеми через закривається діафрагми, якщо вже на першій частині дистанції постійно згинатися.

У Чайковського пройшов перший в Росії забіг на трамплін «Ред Булл 400», переможцем якого в чоловічій категорії з чудовим результатом 3

Фото: redbull.com

«Фінішний ривок включати не довелося»

- Ви в кваліфікаційному забігу навіть не прагнули виграти. Так було задумано?

- Як я вже сказав, важливо правильно розподілити свої сили. Адже часу від кваліфікації до фіналу не так і багато, і якщо занадто напружитися для виходу в головний забіг, сил не вистачить, можна дуже сильно забруднені. Взагалі, я вважаю, що навіть занадто добре пробіг кваліфікацію, якщо судити по результату (4.02. - Прим. «Чемпіонату»). Правда, під час тренування я з камерою в руці за 4.40 на гору піднімався і міг в такому темпі бігти ще дуже довго.

Герої чи диваки? Навіщо люди біжать на трамплін, ризикуючи здоров'ям

Люди біжать в гору з останніх сил, майже втрачають свідомість, відстають від переможця на 10 хвилин і все одно щасливі. Це «Ред Булл 400».

- Що було найскладнішим під час двох забігів?

- Старт. І не з фізичної точки зору, а з тактичної. Ті, хто стояв поруч, відразу починали дуже потужно. Не хотілося від них зовсім вже сильно відставати, щоб потім не обганяти постійно по дистанції, але і сил витрачати не хотілося зайвих. Доводилося якось лавірувати, щось середнє вибирати.

- У фіналі бігли з посмішкою. Реально було стільки сил?

- Так. У забігу був момент, коли я побачив, що хлопці перейшли на руки, і саме тоді і потрібно було трохи «смикнути» і додати для створення відриву. Зазвичай я не обертаюся по ходу забігу, оскільки на цьому втрачаєш динаміку і час, але на цей раз поглядав за тими, хто ззаду. У мене через тиждень Кубок світу, там треба бігти 55 км, і важливо було не витратити всі сили на дистанції. Загалом, я пробіг в спокійному темпі і навіть не включав свій фінішний ривок.

- Результат чудовий. Можна було і ще швидше?

- Упевнений, що при правильній підводці до старту і хорошою конкуренції можна бігти з 3.30. А взагалі, дуже приємно, що показав такий час. У нинішньому сезоні на минулих забігах «Ред Булл 400» результати переможців були гірше.

Фото: redbull.com

«З трампліну НЕ стрибну, краще кілька разів забігу»

- Формат змагань, антураж - як оціните?

- Найвищий рівень у всьому! Я встиг між забігами повернутися в номер і подивитися трансляцію по Інтернету. Таке можна пускати на телевізор, і всім буде цікаво. Все, що організовує «Ред Булл», проходить на такому ж рівні.

- Ви бачили, як піднімалася 60-річна учасниця?

- Звичайно! І це дуже круто. Для Росії таке незвично, але в Європі на таких же забігах чи половина учасників такого віку виходять. Вони отримують від цього задоволення, а у нас чомусь вважається, що це примха. Навпаки, треба виходити і долати себе. Так, втома нелюдська, але щастя потім перекриває все. За кордоном на ультрамарафон беруть участь 80-річні бігуни.

- Чи можуть в «Ред Булл 400» брати участь діти?

- Я вважаю, що потрібно допускати і самих юних учасників, тільки в своїй віковій групі. Для них можна обмежити дистанцію, наприклад, горою приземлення. Нічого страшного в цьому немає. Мені здається, багато хлопців здатні подолати таку дистанцію швидше дорослих. Але для цього потрібно вирішити всі організаційні питання. Наведу для прикладу гірський марафон «Конжак» на Уралі - там беруть участь і 10-річні. Від дитячих забігів емоцій буде ще більше.

Потрібно допускати і самих юних учасників, тільки в своїй віковій групі. Для них можна обмежити дистанцію, наприклад, горою приземлення. Нічого страшного в цьому немає.

- Могли б стрибнути на лижах з того трампліну, на який забігли?

- Ні, дякую - страшно. Я краще забігу кілька разів.

- Ви, як переможець, отримали спеціальне запрошення на забіг на хмарочос «Висоцький» в Єкатеринбурзі. Братимете участь?

- Не думаю, оскільки за термінами виходить накладка зі змаганнями в США, куди мене вже запросили. Але це не остаточно - можна, врешті-решт, і спробувати.

- А специфіка бігу вгору по сходах і по трампліну сильно відрізняється?

- Кардинально. У Росії головний спеціаліст по такому бігу - Євген Марков, який виграє майже постійно. «Ред Булл 400» ближче до трейлраннінгу, а біг по сходах - до Скайраннінг.

«Забігти на трамплін може кожен»

- Чи можна вважати «Ред Булл 400» найекстремальнішим забігом в світі?

- Одним з - абсолютно точно. Слоган «Найважчі 400 метрів у вашому житті» є абсолютно справедливою. Забігти на трамплін може кожен, в цьому я переконаний. Питання тільки в тому, наскільки швидко. У цій гонці можуть брати участь абсолютно всі, будь-який готовності. Головне в цьому забігу - правильно розрахувати свої сили.

- Яким вам бачиться майбутнє цих перегонів?

- «Ред Булл» зробив великий крок у плані розвитку, в Росії з'явилося дві гонки - ні в жодній іншій країні світу такого немає. Упевнений, що у цих збігів велике майбутнє. Адже їх головна особливість масовість, доступність для будь-якої людини. При цьому і конкуренція зростає, що видно за результатами перегонів. Турок Ахмет Арслан, який здобув величезну кількість перемог з моменту появи таких забігів, вже відчув це на собі. Можливо, з'явиться і Світовий тур для елітних учасників.

- А варто було б це зробити?

- Думаю так. Ви ж бачили, що різниця між рівнем учасників колосальна. Приїхали ті, хто як займається професійно трейлраннінгом і Скайраннінг, і ті, хто взагалі нічого не робить, але хоче випробувати свої сили. З іншого боку, новачкам і любителям, напевно, може більше і не вдасться позмагатися з професіоналами, а такі забіги вони запам'ятають на все життя. Тут повна демократія.

Фото: redbull.com

Як впливають погодні умови на такі забіги?
З якою з «гладких» дистанцій можна порівняти такий забіг?
Правилами це не заборонено?
Чи багато було питань?
Так було задумано?
Герої чи диваки?
Що було найскладнішим під час двох забігів?
Реально було стільки сил?
Можна було і ще швидше?
Ви бачили, як піднімалася 60-річна учасниця?