Полезные материалы

Поради щодо вибору пульсометрів

  1. Для чого потрібен пульсометр (монітор серцевого ритму)
  2. види пульсометрів
  3. Наручний годинник.
  4. Вбудований в пульсометр датчик.
  5. Провідні.
  6. На що звернути увагу при виборі пульсометра
  7. Дизайн і ергономіка.

Пульсометр або монітор серцевого ритму - річ не найголовніша під час велопоходу, велосипедних змагань і тим більше під час катання на велосипеді по парку Пульсометр або монітор серцевого ритму - річ не найголовніша під час велопоходу, велосипедних змагань і тим більше під час катання на велосипеді по парку. Проте все більше велосипедистів використовують даний пристрій для різних цілей. У даній статті спробуємо зрозуміти, що стоїть чи це покупка і якщо так, то який пульсометр найкраще придбати.

Для чого потрібен пульсометр (монітор серцевого ритму)

пульсометр - це невеликий пристрій, який за допомогою спеціальних датчиків визначає частоту серцевих скорочень або просто пульс людини. Для чого ж він необхідний?

По-перше, постійне носіння пульсометра лікарі часто прописують людям із захворюваннями серцево-судинної системи: в разі перевищення граничної частоти серцебиття або інших порушень серцевого ритму прилад попередить про небезпеку і допоможе уникнути небажаних наслідків надмірного фізичного навантаження.

Однак найбільш широке застосування пульсометри отримали в якості помічника для проведення максимально ефективних тренувань - будь то їзда на велосипеді, біг, заняття в тренажерному залі чи фітнес (думка, що чим сильніше втомився і виснажився на тренуванні, тим краще, помилково і подібний підхід може принести більше шкоди, ніж користі) Однак найбільш широке застосування пульсометри отримали в якості помічника для проведення максимально ефективних тренувань - будь то їзда на велосипеді, біг, заняття в тренажерному залі чи фітнес (думка, що чим сильніше втомився і виснажився на тренуванні, тим краще, помилково і подібний підхід може принести більше шкоди, ніж користі). Моніторинг серцевого ритму дозволяє не перевтомлювати організм, але, в той же час, і не дуже розслаблятися - відмінний засіб для збільшення аеробного витривалості. У різних джерелах подаються різні рекомендації з приводу частоти серцевих скорочень під час тренувань і наводяться різні діаграми цільових зон, однак для найбільшої ефективності, а головне безпеки тренування слід проконсультуватися з лікарем. Дуже приблизно Ви можете оцінити необхідну частоту пульсу під час тренувань по наступній таблиці (інформація про межі зон надана сайтом https://www.healthgoods.com):

види пульсометрів

В даний час в магазинах представлена ​​велика кількість пульсометрів. За типом конструкції пульсометри можна розділити на наступні види:

  1. Наручний годинник.

    Найпоширеніший варіант пульсометрів. Його можна використовувати для будь-яких занять, в тому числі і велотренувань. У більшості випадків в комплекті додається спеціальний столик для установки на кермо велосипеда.

  2. Велокомпьютер з пульсомірів.

    Застосовується в основному для велотренувань або при велопоходах, але багато моделей можна використовувати для інших видів тренувань, що, втім не дуже зручно, так як пристрій доводиться прибирати в кишеню або тримати в руці.

    Велокомпьютер з пульсомірів

    Пульсометр-годинник Велокомпьютер з пульсомірів

За конструкцією датчика:

  1. Вбудований в пульсометр датчик.

    Такий варіант можна зустріти тільки в пульсометра-годинах, та й то, в даний час такі варіанти практично не виробляються через вкрай низьку точність показань.

  2. Нагрудний датчик.

    Найточніший датчик для визначення пульсу. Кріпитися на грудях за допомогою спеціального ременя. Під час тренувань не сповзає і не заважає заняттям. Варто зупинити свою увагу на пульсометра саме з таким типом датчика.

  3. Датчик на мочку вуха або на палець.

    Такі моделі не відрізняються високою точністю і під час тренувань досить часто звалюються або сповзають.

За способом передачі сигналу:

  1. Провідні.

    Не самий практичний і зручний варіант. Єдиним плюсом є стабільна передача сигналу при сильних радіоперешкодах.

  2. Бездротові.

    Бездротові пульсометри отримують сигнал з датчика по радіоканалу. Він може віддаватися в аналогової і цифрової формі.

    Аналоговий сигнал більше схильний до радіоперешкод. Крім того, аналогові монітори серцевого ритму можуть спрацьовувати від сигналу іншого датчика, розташованого неподалік (наприклад, в фітнес-центрах або масових велозаїзд). У той же час аналоговий сигнал "розуміють" пмногіе тренажери, і Ви зможете бачити свій пульс прямо на інформаційному табло, наприклад бігової доріжки, не користуючись її вбудованими датчиками (що безумовно зручно).

    Цифровий сигнал, навпаки, дозволяє уникнути проблем з помилковим спрацьовуванням, проте подібні моделі пульсометрів коштують значно дорожче і, до того ж, пульс з таких датчиків не буде доступний широкому на тренажерах.

На що звернути увагу при виборі пульсометра

Отже, Ви визначилися з видом пульсометра і типом датчика. На що ж ще варто звернути увагу при покупці монітора серцевого ритму?

  1. Дизайн і ергономіка.

    Пульсометр повинен бути зручний у використанні, його кнопки повинні легко знаходитесь у скрутному становищі, а цифри повинні бути великими і легко читаються, щоб, під час їзди на велосипеді, наприклад, не доводилося зупинятися, щоб подивитися пульс або зробити відмітку про початок наступного кола. Крім того, пристрій має бути захищене принаймні від дощу (краще, щоб воно взагалі було водонепроникним);

  2. Функціональність.

    Крім безпосередньо показу пульсу бажано, щоб прилад мав наступні функції: лічильник кіл, секундомір, розрахунок зон навантажень, можливість програмувати режим тренувань і зберігати дані про минулі тренуваннях. Функція підрахунку калорій, в даному випадку абсолютно не потрібна: надто вже неточні ці показники.

  3. Елементи живлення.

    Переконайтеся, що Ви легко зможете замінити елементи живлення в датчику і самому пульсометра. Не варто купувати пристрій з нестандартними елементами живлення, які можуть бути замінені тільки в сервісних центрах, так як в противному випадку Ви ризикуєте року через 3 використання пульсометра втратити купу часу на пошуки відповідних майстернях.

  4. Виробник.

    Купуйте пульсометри відомих фірм з тривалою історією. Не варто купувати пульсометр невідомої фірми за дуже низькою ціною. Точність показань такого пристрою може виявитися вельми сумнівною, і Вам доведеться знову йти в магазин, але на цей раз вже за якісним пульсомірів за відповідною ціною.

Тренуйтеся правильно, і тоді Ви досягнете бажаного результату.

Для чого ж він необхідний?
На що ж ще варто звернути увагу при покупці монітора серцевого ритму?