Полезные материалы

Схуднення взимку. Санки, лижі, ковзани і біг для схуднення взимку

  1. Схуднення взимку - способи є
  2. Знімаємо стрес і спалюємо жир
  3. Біг для схуднення взимку. Чи не шкідливо?

Зима - це час, напередодні якого більшість живих істот неусвідомлено прагнуть набрати вагу, і людина не є винятком. Наша фізіологія влаштована так, що організм повинен підготуватися до «холодним часів», і трохи збільшити жирові прошарки, хочемо ми цього чи ні. Помітити це більшість людей може по зміні смакових переваг: якщо влітку нам частіше хотілося їсти фрукти, ягоди, овочі і зелень, пити соки і прохолодні напої, то взимку більше «тягне» на їжу калорійну і гарячу, ніби наваристий бульйонів або м'яса з хрусткою скоринкою.


А адже рухова активність взимку різко знижується: ходити пішки по морозу хочеться не всім, та й слизько, а у вихідні тільки й вистачає світлового дня, що проїхатися по магазинах і влаштувати «тижневу» прибирання; ввечері ж набагато сильніше хочеться лягти на улюблений диван і з'їсти що-небудь «смачненьке», ніж відправлятися на прогулянку.

Фото: схуднення взимку


Схуднення взимку - способи є

І все-таки саме на зимові прогулянки варто звернути увагу тим, хто не бажає миритися з жировими накопиченнями. Добре, коли є сніг, хоча б неглибокий: якщо просто йти по снігу протягом години, можна витратити 200-300 ккал, а лазіння по заметах дозволяє подвоїти цю кількість. До того ж на морозі організм і так витрачає чимало калорій на підтримку нормальної температури тіла, а зимове повітря бадьорить і покращує кровообіг.

Молодим мамам, так і всім, у кого є в родині (або в сім'ї друзів) малюки, можна прекрасно поєднувати корисне з приємним, катаючи їх на санках. «Запрягають», і весело бігайте з санками по тротуарах і майданчикам: ви і дитині радість доставите, і своє улюблене тіло позбавите від зайвого жиру - можна так «спалити» 350-400 ккал.

А катання на санках з гірки принесе багато користі і радості і дорослим, і дітям: за годину активного руху вгору і вниз «полетять» 450-500 ккал, а в безвітряну і сонячну погоду можна кататися і довше - не помітите, як час пролетить.


Фото: схуднення взимку

Якщо снігу достатньо, можна і на лижах походити - в лісі, в парку або навіть на найближчому пустирі, і добре це робити компанією, щоб було з ким змагатися. Навіть спокійна ходьба на лижах по рівній місцевості дозволяє витрачати більше 500 ккал на годину. А при швидкій ходьбі по пересіченій місцевості можна витрачати за цей же час до 1200 ккал, та ще й задоволення отримувати, самопочуття покращувати, допомагаючи своїм м'язам стати пружними і міцними. Якщо вам треба «скинути» пару-другу кілограмів, займатися лижами досить 1-2 рази в тиждень, по 45-50 хвилин, і проходити приблизно по 5-8 км в день. Але тим, у кого все «складніше», доведеться «додати обертів», і займатися не менше 3-х разів на тиждень, по 60-80 хвилин, і проходити не менше 10 км в день, а краще - 12 км. Але, якщо ви новачок, починати в будь-якому випадку рекомендується з 40-хвилинних занять, по 2 рази в тиждень. Розминка обов'язкове: виконуючи прості вправи, розім'яти потрібно ноги і руки, плечі, спину і поперек; на додаток можна 5 хвилин побігати на місці.


Лижі для схуднення

Фото: схуднення взимку

Тим, хто ще не вміє ходити на лижах, не варто «губитися»: хоча б організуйте снігові бої, ліплення сніговиків або зведення снігових фортець - це краще робити у вихідні. Граючи в сніжки з веселою компанією всього півгодини, можна втратити до 250 ккал, а будівництво фортеці ще ефективніше, та й дітям теж буде розвага і радість.


Звичайно, більше щастить тим, у кого є дача, заміський будинок, або хоча б свою ділянку: там можна активно прибирати сніг, працюючи лопатою, і не переживати з приводу набору ваги. А повернувшись додому, можна (і потрібно) випити пару стаканів чистої води, і взагалі пити її не менше 1,5-2 л в день: якщо організму не вистачить води, процес схуднення затягнеться. Алкоголь же, споживання якого багато людей виправдовують саме взимку, досить калорійний, так що його варто обмежити, а ще краще - виключити зовсім.

А що робити, якщо зима не балує снігом? Тут допоможуть ковзани: адже кататися можна і на закритому катку, і так навіть зручніше, особливо якщо температура на вулиці нижче -15 ° C. Про те, як кататися на ковзанах, щоб худнути, варто сказати трохи докладніше.

Ковзани для схуднення


Знімаємо стрес і спалюємо жир

Виявляється, навіть при звичайному ковзанні по льоду добре зміцнюються м'язи преса, і живіт потроху «забирається»; м'язи спини теж тренуються - це покращує поставу. Вже через півгодини досить швидкого катання організм починає витрачати жири, а за годину можна благополучно витратити близько 500 ккал. Інтенсивність навантаження можна збільшити, не додаючи швидкість, а активно працюючи руками. Не варто тільки перенапружуватися: стежити за пульсом треба приблизно так само, як під час аеробного тренування; при помірних навантаженнях виробляються ендорфіни, які беруть участь у створенні гарного настрою, а рівень гормону стресу знижується.

Фото: схуднення взимку


Більшості людей найпростіше кататися на звичайних, прогулянкових ковзанах, але можна вибрати і аматорські, якщо вам захочеться освоїти кілька простих вправ. Купувати ковзани необов'язково - в прокаті вони є завжди. Однак, як і перед катанням на лижах, розминатися перед виходом на лід необхідно, якщо вам не потрібні проблеми з суглобами або хребтом. В якості розминки можна вибрати ходьбу на носках і п'ятах, обертання стоп і гомілок - комплекс вправ при бажанні знайти неважко. Після катання теж треба приділити увагу м'язам, зробивши вправи на розтяжку, масаж або розтирання. А ще не полінуйтеся захистити лікті і коліна за допомогою спеціального спорядження, щоб «не відбити охоту» до занять через невдале падіння. Кататися на ковзанах з метою схуднення досить 2-3 рази в тиждень, по годині в день.

Тренування на ковзанах і лижах будуть проходити ефективніше, якщо ви зумієте займатися до 15.00, і не є по 1,5 години, до занять і після.

Біг для схуднення взимку. Чи не шкідливо?

Багатьом здається, що тільки професійні спортсмени займаються взимку «вуличним» бігом, але для спалювання жиру цей спосіб досить ефективний: за одне тренування можна витратити близько 900 ккал, а регулярні тренування помітно покращують здоров'я. У зимового бігу чимало плюсів: окрім загартовування, ми зміцнюємо ноги, поперек і прес; бігаючи по засніжених стежках, ми покращуємо рельєф тіла, а не тільки спалюємо жир; після такого бігу, коли ми вже знаходимося вдома і займаємося своїми справами, витрата калорій триває ще протягом 4-5 годин.


Але ось підходить біг взимку далеко не всім. Не слід бігати на вулиці, якщо ви схильні до частих застуд - не менше 2-3 разів за весь холодний період року; при хронічних захворюваннях органів дихання і носоглотки; при варикозі. Під час дотримання низькокалорійних дієт біг на холоді теж виключається: він принесе більше шкоди, ніж користі, і схуднути не допоможе.

Якщо подібних проблем немає, бігати можна, але дихати треба носом, роблячи вдих і видих як можна довше - так ви убережетеся від застуди . Кросівки, звичайно, повинні бути зимові, або нескользящие похідні, туристські, але утеплені; при температурі нижче -2 ° C треба надягати термобілизну. Починати тренування потрібно з 20 хвилин, спочатку 2, потім 4 рази на тиждень - частіше не рекомендується; розминка і послетренировочная розтяжка обов'язкові, але не на вулиці, а в приміщенні.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: схуднення взимку


Повернутися до початку розділу Фітнес і спорт
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я
Чи не шкідливо?
А що робити, якщо зима не балує снігом?
Чи не шкідливо?