Полезные материалы

Всі біжать: Московський напівмарафон збере рекордні 20 тисяч учасників

  1. Москва біжить?
  2. Хто і як може прийняти старт в напівмарафоні?
  3. Що отримає учасник забігу?
  4. Який результат треба показати?
  5. Де ще біжать у неділю?
  6. Які ще забіги пройдуть в Москві?
  7. Коли пройде головний забіг року?
  8. Як потрапити на марафон «великої шістки»?

- А що, «Динамо» біжить?

- Всі біжать!

Цей діалог з популярного радянського фільму «Джентльмени удачі» стане кращим описом того, що буде відбуватися в «Лужниках» 21 травня, де близько 20 тисяч людей вийдуть на старт Московського напівмарафону. Майже дев'ять тисяч атлетів пробіжать класичну полумарафонскую дистанцію довжиною 21,1 кілометра. Решта спортсмени вибрали забіги на три, п'ять і 10 кілометрів.

Москва біжить?

маршрут Московського напівмарафону залишився без змін. Як і в минулому році, траса пролягає в одне коло по самих мальовничих набережних міста - Лужнецкой, Фрунзе, Пречистенською, Кремлівської, Раушской і Космодаміанська. З них відкриваються види на багато столичних пам'ятки - Парк Горького і Нескучний сад, Кримський міст і стрілку болотного острова, храм Христа Спасителя, собор Василя Блаженного і Кремль, висотку на Котельнической набережній і будинок президії Російської академії наук.

Траса для учасників забігів-супутників розташована на Лужнецкой, Новодівичому, Саввінской і Краснопресненській набережних.

Траса для учасників забігів-супутників розташована на Лужнецкой, Новодівичому, Саввінской і Краснопресненській набережних

Хто і як може прийняти старт в напівмарафоні?

У забігу на 21,1 кілометра може брати участь будь-який бажаючий віком від 18 років. Стартувати можуть також діти від 10 років, але тільки на короткій дистанції, в залежності від віку - на три, п'ять і десять кілометрів. Їм потрібен дозвіл від батьків.

Щоб взяти участь в забігу, необхідно обов'язково зареєструватися.

Реєстрація на забіги проходить в Південному спортивному ядрі «Лужників» 19 і 20 травня. Учасники з інвалідністю можуть проходити дистанцію безкоштовно, для інших реєстрація платна. Обов'язково треба надати оригінал довідки від лікаря про допуск (або про відсутність протипоказань) до змагань з бігу на дистанцію, не меншу дистанції забігу. Довідка повинна містити підпис та печатка лікаря, друк медичного закладу і бути видана не пізніше 21 листопада 2016 роки (або на ній повинен бути вказаний термін дії не менше ніж до 21 травня 2017 року).

Вся інформація для учасників московського напівмарафону розміщена на сайті . Там же можна подивитися трансляцію забігу, яка буде вестися на ютуб-каналі організаторів.

Там же можна подивитися трансляцію забігу, яка буде вестися на ютуб-каналі організаторів

Що отримає учасник забігу?

Можливість спортсменам пробігтися по центру столиці надано завдяки роботі багатьох людей. За самопочуттям учасників напівмарафону стежать медики, міські вулиці перекривають столичні комунальні служби і співробітники ГИБДД. Глядачі можуть дивитися за змаганнями безкоштовно, але організатори просять врахувати, що в цілях безпеки їм доведеться пройти огляд.

Напередодні і в день старту до роботи команди організаторів і суддів приєднуються волонтери. Вони видають стартові номери, організують роботу камер схову, роздягалень і точок харчування атлетів, а також нагороджують учасників медалями на фініші.

Кожен з атлетів, який пробіжить дистанцію, отримає пам'ятну медаль. Точність результатів учасників забігу забезпечують судді на фініші, система відеореєстрації, а також електронна система хронометражу. Для її роботи до тильної сторони стартового номера кожного учасника прикріплений чіп.

На трасі напівмарафону передбачені чотири пункти харчування: бігуни отримають воду, банани і апельсини. Працюватимуть медичні пункти. Організатори нагадують, що ті, хто відчує себе погано під час забігу, повинні негайно зійти з дистанції і звернутися за допомогою до лікарів або волонтерам. Інші учасники також повинні привернути увагу лікарів, якщо побачать, що кому-то на дистанції стало недобре.

Забіг поведуть так звані пейсмейкер (в легкій атлетиці їх також називають «зайці») - професійні спортсмени, які біжать з певним темпом. Тримаючись за спиною пейсмейкера, любитель може показати потрібний йому результат. «Зайці» працюватимуть тільки на дистанції 21,1 кілометра. Їх можна буде легко впізнати за футболками і прапорам з позначенням темпу і фінішного часу.

Який результат треба показати?

Ліміт для подолання дистанції напівмарафону - три години. У минулому році на старт Московського напівмарафону вийшли вісім тисяч чоловік. У тригодинний ліміт в минулому році вклалися 6293 спортсмена.

Перемогу в 2016 році здобув атлет з Саратова Олег Григор'єв. Він подолав дистанцію за одну годину чотири хвилини 53 секунди. Серед жінок в 2016 році першою до фінішу прийшла Юлія Крюкова. Результат московської любительки бігу - одна година 14 хвилин 45 секунд.

Де ще біжать у неділю?

Цього року Московський напівмарафон стане частиною великого спортивного свята під назвою Перший російський напівмарафон «За біг» .

21 травня напівмарафон одночасно пройде в десяти російських містах. Крім Москви, забіги відбудуться в Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Самарі, Казані, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі, Новосибірську, Красноярську, Владивостоці. Обличчям Москви на цьому заході стане знаменитий боксер Костя Цзю.

Синхронний старт дозволить проекту стати одним з наймасштабніших спортивних подій в країні. Організатори оберуть місто-переможець, причому свій внесок в заочне змагання міст внесе кожен учасник забігу.

Які ще забіги пройдуть в Москві?

Початок беговому сезону в столиці вже поклав п'ятикілометровий забіг «Апрель» . Перевірити свої сили на нього вийшли близько шести тисяч атлетів. Незвичайним виявився фініш: москвич Іскандер Ядгаров і казанський легкоатлет Рінас Ахмадеев відірвалися від інших спортсменів і на фініші розіграли перше місце в «Камінь, ножиці, папір». Удача в грі була на боці Ахмадеева, і він перетнув фінішну лінію першим, показавши результат 14 хвилин 23 секунди.

11 червня близько дев'яти тисяч осіб візьмуть участь у традиційному барвисто забігу. П'ятикілометровий маршрут прокладуть по Новолужнецкому проїзду і Лужнецкой набережній. Протягом усієї дистанції волонтери щедро посипають бігунів різнобарвним барвником порошком, багато учасників виходять на старт в карнавальних костюмах. Спортивний результат в барвистих забігу відходить на другий план.

Ще одне незвичайне змагання - Нічний забіг - чекає любителів спорту 15 липня. Це єдиний в Москві масовий біговій старт після заходу сонця. Шість тисяч чоловік пробіжать 10 кілометрів по Фрунзе і Пречистенською набережних. Учасникам відкриються нічні види на художньо підсвічені пам'ятки столиці: будівля президії Російської академії наук, будівля Міністерства оборони Росії, Андріївський і Кримський мости, будівлі колишньої шоколадної фабрики «Червоний Жовтень» і храм Христа Спасителя.

13 серпня спортивну афішу столиці доповнить напівмарафон «Лужники». Він присвячений історії легендарного олімпійського комплексу. Дев'ять тисяч чоловік пробіжать 21,1 кілометра по набережних Москви. У напівмарафоні також візьмуть участь спортсмени з обмеженими можливостями - хендбайкери (вони змагаються на велосипедах з ручним приводом) і колясочники. Потім учасники забігу зможуть відвідати музей спорту «Лужників», де зберігається найбільше зібрання спортивних реліквій і нагород країни.

Потім учасники забігу зможуть відвідати музей спорту «Лужників», де зберігається найбільше зібрання спортивних реліквій і нагород країни

Коли пройде головний забіг року?

Московський марафон відбудеться 24 вересня. Очікується, що в головному аматорському забігу столиці візьмуть участь більше 30 тисяч чоловік. Вперше вболівальники з усього світу зможуть подивитися онлайн-трансляцію марафону. Реєстрація на забіг відкрилася в лютому.

Маршрут московського марафону пролягає по набережних Москви-ріки, вулицями і бульварах - під стінами Кремля, поряд з Великим театром та іншими пам'ятками столиці.

Крім класичної дистанції на 42,195 кілометра і забігу на 10 кілометрів, в програму входять корпоративна естафета, заїзд хендбайкеров і візочників. Кожен, хто зможе подолати марафон швидше ніж за шість годин, отримає пам'ятну медаль.

У минулому році учасниками столичного забігу стали понад 26 тисяч осіб з 70 країн світу. Підкорити марафонську дистанцію тоді змогли близько восьми тисяч атлетів.

Підкорити марафонську дистанцію тоді змогли близько восьми тисяч атлетів

Як потрапити на марафон «великої шістки»?

Траса Московського марафону сертифікована в Асоціації міжнародних марафонів і пробігів ( Association of International Marathons and Distance Races - AIMS ). Тому результати столичного забігу дійсні для реєстрації в найвідомішою і найпрестижнішої серії бігових аматорських стартів в світі World Marathon Majors .

Щорічно в марафонах, включених до цього списку (Бостонському, Лондонському, Берлінському, Чиказькому, Нью-Йоркському і Токійському), біжать понад 200 тисяч осіб, а кількість глядачів обчислюється мільйонами.

Для участі в забігах «великої шістки», або марафонах-Мейджор, атлету необхідно бути або дуже швидким, або щасливим - можливість вийти на старт розігрують і за допомогою лотереї.

Гарантоване право на участь можна отримати, якщо подолати Московський марафон (або інший марафон з сертифікованим маршрутом) за певний час. Наприклад, щоб потрапити на Нью-Йоркський марафон, чоловікам у віці від 18 до 34 років потрібно пробігти цю дистанцію але лише за дві години 53 хвилини. Жінки в цій віковій групі повинні показати результат не гірше трьох годин 13 хвилин.

Москва біжить?
Хто і як може прийняти старт в напівмарафоні?
Що отримає учасник забігу?
Який результат треба показати?
Де ще біжать у неділю?
Які ще забіги пройдуть в Москві?
Коли пройде головний забіг року?
Як потрапити на марафон «великої шістки»?
А що, «Динамо» біжить?
Москва біжить?