Полезные материалы

Багатоголосся чеської збірної

  1. У 36 років вперше на Олімпіаду Олімпійське селище в Ріо-де-Жанейро, Фото: ЧТК При цьому бронзовий...

У 36 років вперше на Олімпіаду

Олімпійське селище в Ріо-де-Жанейро, Фото: ЧТК   При цьому бронзовий медаліст чемпіонату Європи 2010 в Остраві є найдосвідченішим зі згаданого квартету Олімпійське селище в Ріо-де-Жанейро, Фото: ЧТК При цьому бронзовий медаліст чемпіонату Європи 2010 в Остраві є найдосвідченішим зі згаданого квартету. У 18 років Прокопцов покинув рідну Україну в прагненні досягти професійного зростання, з 1998 року грав за клуб «Нова Гуть» з Острави - один з українських тренерів в той час співпрацював з даними клубом, а в 2002 році подав прохання про надання чеського громадянства, однак процес отримання громадянства затягнувся. В результаті цього Прокопцов довгих шість років не міг виступати ні на одному з міжнародних турнірів ні за Україну, ні за Чехію. Ті, хто спостерігав за становленням і зростанням спортсмена відзначають, що Дмитро Прокопцов заслуговує медаль вже тільки за своє довготерпіння.

"Я не жалкую про це. Це було правильним рішенням, і я завжди цінував те, що отримав новий шанс в Чеській Республіці. І хоча тих шість років, звичайно, був довгий період і втрата в професійному житті, мені вдалося винагородити себе за це. Я поліпшив свої позиції в міжнародному рейтингу, став грати на європейських і світових чемпіонатах, завоював бронзу в командних змаганнях. Путівка на олімпійський турнір є прекрасною кульмінацією сезону »,

- підсумував в одному з інтерв'ю триразовий чемпіон республіки в парних іграх.

Дмитро Прокопцов, Фото: офіційний сайт Чеської асоціації настільного тенісу   Прокопцов шкодує, що в поточному році йому було важко знайти правильний ритм і тому вдалося здобути лише кілька перемог, на відміну від минулого сезону Дмитро Прокопцов, Фото: офіційний сайт Чеської асоціації настільного тенісу Прокопцов шкодує, що в поточному році йому було важко знайти правильний ритм і тому вдалося здобути лише кілька перемог, на відміну від минулого сезону. Одночасно він вірить, що, можливо, саме Ігри в Бразилії стануть тим місцем, де йому вдасться викластися по повній програмі.

Захищати кольори чеського прапора буде і 22-річний фехтувальник Олександр Шупеніч. Саша, батьки якого переїхали до Чехії з Білорусії, народився в Брно. Дитинство майбутньої «олімпійської надії» проходило в Брненським Театрі ім. Яначека.

«Мій тато, Іван Шупеніч, оперний співак (тенор) Театру ім. Яначека, мама раніше співала в хорі цього театру, проте за станом здоров'я їй довелося з співом розпрощатися і перейти на посаду суфлера. Ця робота їй подобається. А мені дуже подобалося, коли я був маленьким, бігати з бутафорським мечем за лаштунками, поки проходив спектакль, з іншими дітьми, батьки яких теж служили в театрі ».

Точки дотику між оперою і фехтуванням, коли людина, наприклад, приходить до тями після поєдинку, на ваш погляд, є?

Олександр Шупеніч, Фото: Marie-Lan Nguyen, CC BY 3 Олександр Шупеніч, Фото: Marie-Lan Nguyen, CC BY 3.0 «По-моєму, обидві дисципліни заслуговують на велику визнання. Я захоплююся, коли хтось здатний запам'ятати всю партію з опери, текст і музику, і до всього цього її ще прекрасно виконати ».

Частина року Шупеніч проводить на західному узбережжі Італії, в портовому місті Ліворно, який, як він розповів, вважається одним з центрів фехтування.

«Це мій другий дім, а перший - в Брно, де живуть батьки. В Італії є три або чотири місця, як ніби-то створені для спортивного фехтування, і видатним в цьому сенсі є не тільки один конкретний ліворнскій клуб, але і вся Тосканська область. Якщо людина хоче домогтися в житті успіху, він повинен оточити себе кращими людьми, ніж він сам, або як мінімум людьми того ж рівня, щоб кудись просунутися. Тому мене дуже мотивує здорове суперництво з моїм тренером - один день сильніше опиняюся я, інший - він. У нас в Чехії у всіх клубах до цього виду спорту ставляться як до хобі. У категорії молодших гравців шпажист може виявитися сильним, навіть якщо у нього немає хорошого тренера, і виграти турнір, але дорослим вже абсолютно необхідна відточена техніка та широкий репертуар, тому відсутність сильного тренера гальмує. Однак, це загальна закономірність для всіх видів спорту ».

За сімома горами сім медалей?

Бігун несе олімпійський вогонь в Ріо-де-Жанейро, Фото: ЧТК   За останні 60 років виступу чехів на Іграх - 105 осіб, звичайно, сама нечисленна делегація, проте спортсмени вірять - їм вдасться домогтися успіху, порівнянного з результатами 2012 року в Лондоні Бігун несе олімпійський вогонь в Ріо-де-Жанейро, Фото: ЧТК За останні 60 років виступу чехів на Іграх - 105 осіб, звичайно, сама нечисленна делегація, проте спортсмени вірять - їм вдасться домогтися успіху, порівнянного з результатами 2012 року в Лондоні. На іграх, що проходили в столиці Великобританії, збірна в складі 133 членів завоювала десять медалей, причому чотири були золотими.

З огляду на те, що у деяких з спортсменів в нинішньому сезоні були проблеми зі здоров'ям, глава чеської делегації, дворазовий чемпіон світу Мартін Доктор, вважає, що чехи могли б привезти з Бразилії нехай не десять, але як мінімум сім медалей.

Точки дотику між оперою і фехтуванням, коли людина, наприклад, приходить до тями після поєдинку, на ваш погляд, є?
За сімома горами сім медалей?