Полезные материалы

Білкова дієта для вагітних по триместрах

  1. Переваги білкової дієти:
  2. Розподіл їжі протягом дня, виглядає так:
  3. При вагітності жінці, не рекомендується вживати:
  4. Білкова дієта для вагітних в першому триместрі
  5. Білкова дієта для вагітних у другому триместрі
  6. Білкова дієта для вагітних третій триместр

Вагітність - це найпрекрасніший стан жінки Вагітність - це найпрекрасніший стан жінки. Величезна радість і велика відповідальність за зростаючого в тобі чоловічка. Жінка більше піклується про своє здоров'я, намагається більше відпочивати, краще харчуватися, і ін. Найкраще, звичайно, постійно стежити за своїм здоров'ям, їсти здорову їжу, є вітаміни, гуляти на свіжому повітрі, відмовитися від шкідливих звичок, і тоді, вагітність наступає на сприятливому фоні. В цьому випадку, все що потрібно, так це підтримувати такий стан, або відкоригувати його з спостерігає лікарем. Але найчастіше, відбувається навпаки, турбота про здоров'я і прийом вітамінів починається після того, як жінка дізналася приємну новину, а це в середньому 2-3 тижневий термін. Також важливо не впадати в крайнощі, вагітність - не хвороба, а природний фізіологічний стан жінки. При правильно протікає вагітності, сучасні мами не змінюють звичного укладу життя, практично до кінця терміну. Вони ходять на роботу, водять автомобіль, відвідують басейни і гімнастику, що дуже добре позначається на розвитку плоду, але за умови, що майбутня мама, робить це собі на втіху. Іноді буває так, що вагітна жінка стрімко набирає у вазі. Особливо, цьому сприяють майбутні бабусі, стверджуючи, що жінка в положенні, повинна їсти за двох, і вважають своїм обов'язком нагодувати вагітну, навіть якщо вона не голодна.
Медициною доведено, що надмірна вага майбутньої мами, збільшує ризик розвитку ряду захворювань плода, тому, в цьому випадку, для схуднення, треба дотримуватися дієти.

Існує певна норма збільшення ваги при вагітності. Так, якщо вага жінки до настання вагітності був у нормі, вона повинна поправитися від 11 до 15 кілограм, якщо у неї була зайва вага, але без ожиріння - до 11 кілограм, а в разі, коли до настання вагітності, жінка мала ожиріння, її вага повинна збільшитися, не більше, ніж на 7 кілограм. При виношуванні близнюків, можна додати до встановлених цифрам від 2,3 до 4,6 кілограм. Якщо показники вище, це говорить, або про накопичення зайвої жирової тканини, або про накопичення в організмі жінки, зайвої рідини. Через надмірну вагу, у вагітної може розвинутися діабет, пізній токсикоз, порок розвитку плода або виникнення гіпоксії (кисневе голодування плоду), відшарування, і передчасне старіння плаценти, підвищений артеріальний тиск, передчасні пологи, або слабка пологова деятельность.Іменно тому, майбутньої мамі для схуднення, часто рекомендують дотримуватися білкової дієти.

білкова дієта   - це особливий раціон харчування, з підвищеним вмістом білка в їжі білкова дієта - це особливий раціон харчування, з підвищеним вмістом білка в їжі. Він сприяє тому, що жінка виходить з пологового будинку в тій же формі, яка була до настання «чарівного» періоду. При дієті рекомендується вживання до 120 гр.белка, і 350-400 гр.углеводов в день. З раціону харчування виключається свіжий хліб, торти, згущене молоко і цукор. Солодкі продукти, замінюють свіжими соками і фруктами. Також, при дотриманні дієти, дуже важливо дотримуватися правильного режиму харчування. Рекомендується 5-ти разове харчування, серед яких 3 - основні прийоми їжі, і 2 - перекушування. Інтервали, між ними, повинні бути не менше 3-3,5 годин, пити потрібно багато, але в розумних кількостях. Таке харчування, сприяє зниженню ваги, допомагає впоратися з виникає нудотою, швидше приходить насичення організму, і не з'являється бажання з'їсти цукерку або печиво.

Читайте також: Дієта при вагітності для схуднення

Переваги білкової дієти:

- білок є «будівельним» матеріалом клітин і тканин організму, що є необхідним при розвитку плода;
- вуглеводи не заборонені, а навіть рекомендовані, але тільки у вигляді овочів, фруктів, і круп;
- немає сильних обмежень в їжі, дитина отримує повний комплекс вітамінів, мінералів і мікроелементів, що містяться в різних продуктах;
- добової дози, в 120 гр. досить, щоб задовольнити потреби зростаючого всередині чоловічка, і не набрати зайві кілограми.

До недоліків дієти можна віднести відсутність рекомендацій прийому їжі по днях або триместрах, дієта одна, від початку, і до кінця терміну. А також, немає конкретної норми вживання води.
Середня калорійність щоденного раціону харчування, становить 1800-2000 ккал. в день. Це норма для не вагітна і не прагне до схуднення жінки, з середньою фізичною активністю.

Так як з настанням «цікавого положення», потреба в енергії зростає в кожному триместрі, динаміка збільшення споживання калорій, у порівнянні з не вагітною жінкою, виглядає наступним чином:

- в першому триместрі +100 ккал / день;
- у другому триместрі +150 ккал / день;
- в третьому триместрі + 300-500 ккал / день.

Читайте також: вуглеводна дієта

Розподіл їжі протягом дня, виглядає так:

  • сніданок - 30% (від загального обсягу споживаної їжі в день);
  • другий сніданок (або перекус) - 15%;
  • обід - 40%;
  • полуденок (або перекус) - 5%;
  • вечеря - 10%.

Перш за все, потрібно збільшити споживання кисломолочних продуктів, можна невисокої жирності і без цукру (краще всього - домашнього виробництва) Перш за все, потрібно збільшити споживання кисломолочних продуктів, можна невисокої жирності і без цукру (краще всього - домашнього виробництва). Сир, яйця, і шматочок сиру - повинен бути присутнім в меню, кожен день, починаючи з першого триместру вагітності. Молока достатньо 1-2 склянки в день. У цих продуктах підвищений вміст кальцію і магнію, які дуже необхідні зростаючому маляті. Риба і морепродукти, особливо приготовані на пару (так зберігається більше вітамінів), дуже корисні і матусі і дитині, адже такі білки, добре засвоюються організмом. Але, купуючи рибу і морепродукти, уважно вивчайте етикетку, термін придатності, і спосіб зберігання продукту на полиці магазину, при щонайменшій невідповідності зберігання, або підозрі на несвіжість, відмовтеся від покупки.
Перед сном, намагайтеся випити склянку кефіру, і з'їсти кілька ложок сиру.
Для тих мам, які мучаться з накопиченням в організмі зайвої рідини (набряки, припухлість рук і ніг), слід дотримуватися білкову - солі дієту .

При вагітності жінці, не рекомендується вживати:

- гострі і солоні страви;
- кетчуп і майонез;
- напівфабрикати і домашню консервацію;
- приправи і спеції;
- хлібобулочні вироби;
- солодкі напої, коктейлі, газованої води;
- смажені страви;
- гриби;
- кава, міцний годину;
- з особливою обережністю ставитися до трав'яним настоям. Наприклад, полин, чебрець і глід, можуть викликати небажані наслідки.

В меню вагітної жінки, повинні бути присутніми тільки свіжі овочі і фрукти, багато зелені, свіжі м'ясо і риба, а також молочні і кисломолочні продукти. Не варто нехтувати аптечним вітамінним комплексом, таким необхідним для правильного функціонування всіх органів майбутньої мами і малюка.

Хоча білкова дієта однакова для всіх триместрів вагітності, спробуємо визначити найбільш важливі продукти харчування, виходячи з потреб малюка. Тим більше якщо у жінки проблема із зайвою вагою.

Читайте також: Дієта для породіль

Білкова дієта для вагітних в першому триместрі

Першим триместром, називається проміжок часу від зачаття, по 12 тиждень. Напевно, найважливіший період, за цей час, організм майбутньої мами звикає до свого нового стану, і починає «працювати» на малюка. А у дитини формуються всі життєво важливі органи: кровоносна система, зовнішні статеві органи, починає битися сердечко і функціонувати м'язи (малюк починає робити рух ручками і ніжками). При таких важливих процесах, вітамінів і мікроелементів, повинно вистачати на двох.

1. Скорочується вживання калорійної їжі, і виключаються з раціону всі шкідливі продукти.
2. Робиться наголос, на «будівельному» матеріалі: риба, сир, м'ясо, сир, кефір і т.д.
3. Побільше фруктів, овочів, соків і зелені.
4. Гречана крупа, горіхи (в міру), а з хлібобулочних виробів, вітається тільки хліб з борошна грубого помелу.
Також, бажано багато гуляти на свіжому повітрі, плавати, займатися гімнастикою або аеробікою для вагітних.

Білкова дієта для вагітних у другому триместрі

Другий триместр, триває з 13 по 24 тиждень Другий триместр, триває з 13 по 24 тиждень. Найспокійніший, і радісний період. Час токсикозу позаду, а занепокоєння за майбутні пологи - попереду, саме час без перешкод насолоджуватися і радіти своїм станом. У цей період малюк швидко росте, проходить формування кори головного мозку (потім, швидке наростання маси головного мозку, з'являються звивини), інтенсивно розвивається скелет і органи черевної порожнини. Він починає з мамою «говорити» рухами, і дуже відчуває її емоційний стан, тому, у вагітної жінки має бути як можна більше позитивних емоцій. У цей період, плід повинен досить забезпечуватися киснем, і часті прогулянки мами, на свіжому повітрі, тільки вітаються, тим більше, що корисні вони як для розвитку дитини, так і для схуднення мами.
У другому триместрі, потрібно збільшити калорійність продуктів, але тільки не за рахунок солодощів. У раціон вводиться багато рослинних жирів, і не забувають про вживання вітамінів. Морква, бобові, фрукти, яйця, м'ясо, сир, молоко. Виключіть цитрусові фрукти, і ніякого алкоголю.

Білкова дієта для вагітних третій триместр

Третій триместр, з 25, по 40 тиждень (нормою вважається як 38, так 42 тиждень). До третього триместру жінка дуже втомлюється від свого неповороткого тіла, набряклих ніг, і болі в спині. Органи малюка продовжують свій розвиток, помітно збільшується в розмірі головка плода. Дитина менше рухається (він виріс і йому тісно), займає одне положення, голівкою вниз. Легкі готуються до роботи. Раціон прийому їжі мами, повністю змінюється.

1. Калорійність їжі повинна бути зведена до мінімуму.
2. Для схуднення, і зниження апетиту, перейти на семиразове харчування.
3. Вживати мінімум рідини, включаючи супи, до 1 літра.
4. Мінімум солі (до 5г в день).
5. Для схуднення мами, виключити жирні і концентровані бульйони.
6. Готувати їжу, тільки на рослинній олії, ніякого сала і жиру.
7. Для схуднення, мама із зайвою вагою, повинна влаштовувати собі розвантажувальні дні.

Приймаючи рішення про те, щоб сісти на дієту під час вагітності, обов'язково порадьтеся зі своїм лікарем і лікарем-дієтологом, щоб не нашкодити собі і дитині.