Полезные материалы

Правильне харчування для вагітних

  1. Чи треба вагітним їсти за двох?
  2. Меню для вагітних: правильний склад їжі
  3. Що вагітним їсти не можна
  4. Особистий досвід харчування під час вагітності

Доброго вам часу доби, мої прекрасні читачі і гості блогу

Доброго вам часу доби, мої прекрасні читачі і гості блогу! Ви цікавитеся харчуванням для вагітних? Значить, вас можна привітати! Тепер ваше життя присвячена превеликий чуду - чуду народження нового життя. Пишу ці рядки, а у самій мурашки біжать по шкірі, і сльози затуманюють очі. Це було так недавно, а мені вже знову хочеться випробувати дивовижне відчуття, коли всередині тебе росте і розвивається твій малюк. Наче квітка розпускається! Ні з чим не порівнянне відчуття ... Але повернемося до правильного харчування для вагітних 🙂

Поговоримо про те, як харчуватися майбутнім мамам, як не набрати зайвих кілограмів під час вагітності і при цьому не обділити дитину, а так само дізнаємося, чому вас може навчити дитина ще до свого народження.

до змісту ↑

Чи треба вагітним їсти за двох?

За вашу вагітність ви, швидше за все, неодноразово почуєте, що «треба їсти за двох». І це не має ніякого відношення до нормального харчування майбутніх мам.

Ви можете їсти за двох лише в тому випадку, якщо маєте намір народити дитину вагою 15-20 кг (саме стільки зайвої ваги можна набрати, наминаючи подвійні порції аж дев'ять місяців поспіль).

Насправді вам треба їсти трохи більше звичайного - калорій на 300, максимум на 500. Це еквівалентно одній здобної булочці середнього розміру або однієї запеченої курячої грудях. Зрозуміло, другий варіант кращий і для вас, і для дитини.

Увага! Плюс 300-500 калорій - це для тих, хто не переїдати до вагітності і не мав зайвих кілограмів на момент зачаття. Якщо ж вага істотно (від 5 кг і вище) перевищував нормальні показники, тобто потрібно ще менше.

За вагітність ви повинні набрати не більше 12-15 кг, і це - повторюся - за умови, що у вас не було зайвої ваги. В іншому випадку ваша межа набору ваги повинен розрахувати гінеколог.

Запам'ятайте: багато ваги - це не дуже добре для дитини. Про маму я навіть не заїкаюся ... Набряки, непотрібна навантаження на суглоби і внутрішні органи, неповороткість і не найлегші пологи - ось те небагато, чим загрожують зайві кілограми, набрані під час вагітності.

Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, то дуже легко знайти виправдання власним переїдання. Мовляв, у мене витрата енергії збільшений, значить, я можу їсти більше. Частка істини в цьому є - у вагітних і годуючих дійсно підвищені енерговитрати. Однак тут є одна особливість: буквально все зайве їх організм схильний запасати активніше, ніж у інших жінок. Тому думки з серії «мені зараз можна більше» женіть геть.

до змісту ↑

Меню для вагітних: правильний склад їжі

Зараз буде все про склад їжі - нудно і багато, але читати треба 🙂

Отже, рекомендований раціон майбутньої мами:

  1. Кожен день мінімум 100 гр. сиру. Хоча можна в один день з'їсти і 200 грамів, а в іншій - від сиру відмовитися. Взагалі, є такий секрет: якщо день починати з сиру, менше з'їсте протягом дня. Те ж саме буде, якщо розділити сир на 3 частини, і перед кожним прийомом їжі за 15-20 хвилин з'їдати. Апетит регулює відмінно, а ви і малюк отримуєте необхідний кальцій. До речі, про кальцій. З знежиреного сиру кальцій не засвоюється! Тому краще вибирати сир жирністю 2-5%.
  2. Овочі обов'язково і щодня не менше, ніж 500 грамів. З сирими овочами будьте обережнішими - капуста може викликати бродіння, огірки у великій кількості - діарею, будь-які червоні овочі знову ж великій кількості - можливість появи алергії на них у малюка.
  3. Фрукти і ягоди - теж 300-500 грамів. Краще вибирати груші, яблука, кавуни. Цитрусові бажано обмежити, щоб уникнути все тієї ж можливої ​​алергії дитини. Один банан щодня цілком допустимо (до слова, допомагає кальцію засвоюватися, так що заважайте з сиром - ось вам і корисний десерт). Виноград теж треба обмежити до половини склянки, інакше можна швидко поправитися, до того ж у багатьох виноград викликає бродіння в кишечнику. Що стосується ягід, то почитайте нижче, що вагітним не можна, і прийміть для себе правильне рішення.
  4. Каші - хоча б порція в день.
  5. М'ясо, птиця - раз в 2-3 дня.
  6. Риба, морепродукти - раз в 1-3 дня.
  7. Яйця, молочні продукти - кожен день.
  8. Горіхи або насіння будь-які - до 30 гр. в день.
  9. Рослинна олія холодного віджиму - 2-3 столові ложки в день. Найкорисніше масло - лляне (правда, воно має специфічний смак). Друге по користі - соняшникова, бронза - у оливкового.

Не можу не згадати про сумішах для вагітних і годуючих. Існує думка, що від них можна поправитися. Нічого подібного! Просто треба їсти їх стільки, скільки вказано на упаковці - зазвичай це 4 столові ложки без гірки.

Окремо про хліб і макарони. Хліб краще вибирати цільнозерновий, а макарони - з борошна твердих сортів (докладніше про те, як їсти макарони і не поправлятися, читайте в статті про макаронах для схуднення ).

Все інше можна, але з обережністю. Навіть якщо якісь продукти прямо не заборонені, то вони або можуть викликати набір ваги (борошняне, солодке, жирне), або просто бути не дуже корисні, напхані консервантами та іншими шкідливостями (наприклад, ковбаса).

І трохи про способи приготування. Смажити не бажано - все краще запікати, готувати на пару, гасити або варити. Але винятки, звичайно ж, бувають - все ми живі люди.

до змісту ↑

Що вагітним їсти не можна

  • Заборонені продукти, які можуть викликати кишкові інфекції.

Це дуже серйозно. Кишечник, скорочуючись, стимулює матку, призводить її в тонус, і це може викликати передчасні пологи, навіть на невеликих термінах.

Що за продукти такі? Це сирі і недоварені (недосмажені) яйця, сира риба (у тому числі солона, холодного копчення, роли тощо), сире м'ясо. В'ялені і сушені риба / м'ясо теж не надійні, тому що не піддавалося термообробці.

Як не дивно, але кишкові інфекції можна підчепити, вживаючи в їжу ягоди з пористою структурою (наприклад, полуницю) і зелень. Ці продукти досить складно ретельно вимити, тому будьте обережні.

  • Не можна їсти продукти, що викликають бродіння (з тієї ж причини).

Це бобові, капуста (особливо свіжа), для деяких людей - ще й огірки, яблука і т.п.

  • Обмежте продукти, які можуть спровокувати появу алергії у дитини.

Це шоколад, цитрусові та інші «заморські» фрукти, а так само будь-які незвичайні для вас продукти.

Мені подобається, як про це говорить відомий педіатр Комаровський: «Якщо ваш дід не їв полуницю, то і вам під час вагітності її їсти не треба» (знову цитую по пам'яті, але суть передаю точно).

  • Уникайте вживання великих морських риб. Обережніше з рибами-хижаками.

Особливо популярний у нас тунець. Ця риба за своє довге життя збирає в себе досить багато токсинів, і вагітним категорично заборонена.

Риби-хижаки, як і великі риби - носії токсинів і ртуті. Особливо чутливий до ртуті плід.

Взагалі, вірний вибір майбутніх мам - дрібна морська риба. Вона містить всі необхідні речовини і при цьому не встигає набрати токсинів з уже отруєних людиною морських вод.

  • Не варто налягати на солоненьке і копчене.

Ця їжа викликає набряки, які при вагітності вкрай небажані.

до змісту ↑

Особистий досвід харчування під час вагітності

Сама я, щоб не набрати зайву вагу, всю вагітність вела щоденник харчування , Вважала калорії (ну хіба що за винятком 1-2 дні на тиждень).

На початку вагітності нормально 2100-2200 калорій, в 2-3 триместрі 2200-2500 (але не кожен день 2500, в середньому добре близько 2300-2400). Це норми для середнього зросту і ваги.

Переборщили за день з калоріями - на наступний день урежьте. Тоді не буде необхідності в розвантажувальних днів, які часто рекомендують швидко набирає вагу вагітним. Хоча цілком можна їх влаштовувати, якщо вам так легше. До речі, варіанти розвантажувальних днів ви знайдете за посиланням (класика «розвантаження» для вагітних - дні на сирі або на яблуках).

В принципі, харчування в першому, другому і третьому триместрі відрізняється тільки кількістю, склад залишається тим же. На ранніх термінах багато (і я в тому числі) відзначають збільшення апетиту, але потім він нормалізується. І це обов'язково станеться, якщо ви не будете поглинати у величезних кількостях солодощі, борошняне, гостре, солоне, копчене - все це здорово збільшує апетит хоч при вагітності, хоч без неї.

У вас зараз величезний стимул почати харчуватися правильно - ви ж майбутня мама !!! Я це собі на комп'ютері заставкою написала, щоб на небажані продукти менше тягнуло 🙂

По суті, дитина може за час вагітності та годування груддю може навчити вас правильно харчуватися. Згодом таке харчування допоможе вам швидко скинути кілька зайвих кілограмів після пологів, і завжди залишатися стрункою та здоровою.

Мабуть, про правильне харчування для майбутніх мам все. У наступній статті поговоримо про фізичні навантаження для вагітних (повірте, це не менш важливо, ніж харчування). Так що до швидкої зустрічі! І, звичайно, моє побажання від щирого серця: нехай ваші вагітність і пологи пройдуть благополучно, а спогади про них будуть виключно зворушливими і приємними!

Чи треба вагітним їсти за двох?
Ви цікавитеся харчуванням для вагітних?
Що за продукти такі?