Полезные материалы

Що робити, якщо хочеться спати під час вагітності

Вагітність - таке прекрасне час, але так буває складно поєднувати її з роботою. Наприклад, вам потрібно терміново скласти звіт, написати статтю або відправити лист, але мозок вас не слухає, він вже вибирає миленькі дрібнички в дитячому відділі, голова хилиться на клавіатуру, а очі закриваються самі собою.

Читай також: Робота під час вагітності: що говорить закон

Сонливість - це один з досить таки поширених ознак вагітності . Чому вдень хочеться спати під час вагітності і як з цим боротися - ми все вам розповімо.

Спричиняти сонливість під час вагітності

На різних термінах вагітності сонливість можуть викликати різні причини.

Перший триместр вагітності (1-14 тиждень)

Багато жінок на ранніх термінах вагітності скаржаться на відчуття втоми і сонливості протягом дня. Пояснити появи сонливості в першому триместрі вагітності можна збільшенням рівня прогестерону в крові майбутньої мами.

Прогестерон - це гормон, який зберігає вагітність, він розслабляє гладку мускулатуру по всьому організму. В результаті цього у жінки може знизитися артеріальний тиск (Гіпотонія), вона починає відчувати загальну слабкість і стомлюваність, у неї виникає бажання прилягти, відпочити.

Читай також: 10 звичних речей, які не можна робити в першому триместрі вагітності

Другий триместр вагітності (15-28 тиждень)

Як правило, до другого триместру вагітності організм майбутньої мами встигає адаптуватися і сонливість зникає.

Третій триместр вагітності (29-42 тиждень)

Виникнення сонливості в третьому триместрі вагітності має насторожити майбутню маму, оскільки причиною, що викликає цей стан, швидше за все, є анемія. Незважаючи на те, що анемія - досить поширене явище, слід розповісти лікареві про свою сонливості.

анемія вагітних супроводжується зниженням рівня гемоглобіну, відповідального за перенесення кисню по організму. При кисневому голодуванні виникає гіпоксія, яка призводить до появи підвищеної втоми і, як наслідок, сонливості.

Читай також: Третій триместр вагітності: огляд у лікаря, аналізи, обстеження

Як боротися з сонливістю під час вагітності

Як боротися з сонливістю під час вагітності

Сонливість, слабкість і втома під час вагітності доставляє особливий дискомфорт в період, коли жінка ще активно працює. Можливості прилягти відпочити на робочому місці, швидше за все, немає, а вживати тонізуючі напої, такі як чай і каву, в необмеженій кількості небажано. Як же в такому випадку впоратися з сонливістю під час вагітності?

Робіть ранкову зарядку. Зарядка для вагітних після сну поліпшить кровообіг і допоможе відновити здатність до концентрації і поліпшить увагу.

Читай також: Зарядка для вагітних на будь-якому терміні (ВІДЕО)

Регулярно провітрюйте приміщення. В задусі постачання мозку киснем погіршується, через що і з'являється сонливість.

Слідкуйте за температурою в приміщенні. Ви обов'язково почнете засипати, якщо вам буде дуже жарко або занадто холодно. Оптимальна температура в офісі - 19-21 ° C.

Робіть часті короткі перерви в роботі. Навіть якщо у вас дуже багато роботи, 5 хвилин для того, щоб вийти на вулицю і зробити пару ковтків кисню напевно знайдеться. Тим більше, після цього ви будете працювати результативніше, ніж зі злипаються очі. До речі, при гарній погоді в теплу пору року можна трохи подрімати в парку на лавочці або на галявині, якщо ви не полінуйтеся захопити з собою каремат або підстилку.

Робіть вправи. Під час перерв виконуйте нескладні вправи: повертите головою, поразмахівайте руками. Також будуть корисні дихальні вправи.

Слідкуйте за харчуванням під час вагітності . Не переїдайте, не вживайте жирну їжу - після неї вам відразу захочеться спати. А от страва з риби , Яка містить велику кількість жирних кислот омега-3 (це сардина, скумбрія, тунець, сьомга, форель) допоможуть підбадьоритися. Ідеальний варіант - бутерброд з червоною або чорною ікрою. Бюджетний варіант бадьорять продуктів - помідори, спаржа, солодкий перець, ківі, грейпфрут і зелені яблука.

Пийте воду. Якщо очі починають злипатися, корисно випити склянку чистої води.

Читай також: Скільки води потрібно пити під час вагітності

Читай також:   Скільки води потрібно пити під час вагітності

Підбадьорливі аромати. Деякі аромати діють на наш організм аналогічно чашці кави. Наприклад, запах лимона або грейпфрута сприяє кращій концентрації уваги і прискорює процес мислення. Кава, який не рекомендується вживати під час вагітності, можна не пити, а ... нюхати. Також тонізуючу дію має аромат хвої. Так що тримайте на своєму столі сосновий букет, вазу з цитрусами та баночку кави, або ефірні масла з усіма цими ароматами.

Читай також: Ароматерапія при вагітності: 5 порад майбутній мамі

Приймайте залізо. Якщо причиною сонливості є анемія, то вам необхідно швидко підвищити гемоглобін , А значить, ввести в свій раціон їжу, багату залізом (червоне м'ясо, печінка, гречка, гранат та інші) і приймати препарати заліза за приписом лікаря.

Читай також: Робота для вагітних: що потрібно врахувати

Читай також: Як розповісти про вагітність на роботі?

Читай також: 7 секретів хорошого сну в третьому триместрі вагітності

Завантаження ...

Як же в такому випадку впоратися з сонливістю під час вагітності?