Полезные материалы

Тренування при вагітності - основні принципи

Автор: Литвиненко Вікторія - тренер тренажерного залу
2013-02-08 Перегляди: 40 677 Оцінка: 5.0

Медалі статті >>

Триває завантаження статей ...

На сьогоднішній день зустріти вагітну жінку в тренажерному залі або в фітнес-клубі вже не новина. Багато жінок, перебуваючи в «цікавому» положенні, продовжують тримати себе в формі і відповідно відвідують зали регулярно. Скажу тільки, це прекрасно, що жінка не вважає вагітність хворобою, а природним процесом в її житті. Хочеться попередити всіх жінок, які вирішили продовжувати тренування під час вагітності:

1. Займатися Ви можете тільки при наявності дозволу вашого лікаря. Перший триместр вагітності дуже важливий для плода, і існують небезпечні періоди I триместру. 1-3 тижні (час прикріплення яйцеклітини), 3-7 тиждень (відбувається закладка тканин і органів плоду), 8-12 тижні (змінюється гормональний фон, відбувається формування плаценти). Тому в даний період або не проводяться тренування взагалі, або вони спрямовані на дихання і виконання вправ в повільному темпі під наглядом тренера. Не виконуються вправи на прес, виключаються стрибки і підняття важких предметів.

2. У II триместрі (особливо після 20 тижня) не варто виконувати вправи, лежачи на горизонтальній поверхні. Голова, якщо Ви виконуєте вправи лежачи, повинна знаходитися вище серця. Це найбезпечніший період для тренувань. Можна збільшити інтенсивність тренувань, але знову ж таки під наглядом тренера і лікаря.

3. У III триместрі знижується інтенсивність тренувань, і додаються вправи на дихання. А також приділяється увага тим м'язам, які будуть брати участь в процесі пологів. Зміцнюйте м'язи спини, м'язи внутрішньої поверхні стегна, м'язи рук, м'язи грудей. Добре поміняти тренування в тренажерному залі на тренування в басейні.

4. Не можна за допомогою фізичних вправ і дієт позбавлятися від зайвої ваги. По-перше, під час тренування в кров викидаються продукти розпаду жирів і токсини, які можуть становити небезпеку для плода. По-друге, при інтенсивних тренуваннях може статися різка нестача кисню, а відповідно запаморочення і втрата свідомості. Чергуйте вправи для ніг і верхньої частини тулуба.

В їжі намагайтеся харчуватися правильно і різноманітно, тоді не буде переїдання, чи не буде перекусів ночами (бо так хоче «плід»), не буде «занадто багато солодкого» або «занадто багато солоного». Середні норми набору ваги під час вагітності 11-15кг. Після пологів Ви обов'язково відновіть свою попередню масу. А якщо все ж наберете більше, ніж треба, то тільки після пологів і тільки тоді, коли можна буде тренуватися знову, займетеся своєю фігурою.

5. Під час тренувань стежте за пульсом, він повинен становити не більше 146-150 уд / хв. Це гранична норма. Оптимальний пульс для тренувань під час вагітності - до 140уд / хв.

6. Займайтеся тільки при хорошому самопочутті.

Знайшли помилку в статті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. І ми її виправимо!

Схожі статті образний зміст якої знаходить Нові статті
Знайшли помилку в статті?