Полезные материалы

Олімпійське шулерство Лагуна

  1. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №1
  2. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №2
  3. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №3
  4. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №4
  5. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №5
  6. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №6
  7. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №7
  8. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №8
  9. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №9
  10. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №10
  11. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №11
  12. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №12
  13. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №13
  14. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №14
  15. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №15
  16. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №16
  17. Олімпійське шулерство Лагуна, фото №17
  18. Надувши мильної бульбашки
  19. тонкощі
  20. кримінальне освоєння
  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №1

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №2

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №3

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №4

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №5

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №6

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №7

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №8

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №9

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №10

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №11

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №12

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №13

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №14

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №15

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №16

  • Олімпійське шулерство Лагуна, фото №17

  • #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    #VABBank , Дельта Банк

    Фото 1 з 17

    У статті " Крах тихої лагуни? », Що вийшла в №11 від 27 березня цього року ми детально розповіли про Миколу Лагуна і про створений ним« Дельта Банку ». Сьогодні мова піде про його політичних та інших пристрастях, а також про сімейні цінності.

    Надувши мильної бульбашки

    Про те, що пан Лагун пробував свої сили на політичній ниві, мало хто знає. Тим часом ще в 2002 році він намагався потрапити в ВР від «Команди озимого покоління», але невдало. До слова, в цей час він займав пост начальника казначейства «Укрсоцбанку» і навіть викупив 10% його акцій.

    Несподівана осічка, ймовірно, так сильно його спантеличила, що на повторний політичний штурм він зважився тільки через чотири роки. Весна 2006-го піднесла йому відразу два щедрих подарунка: він заснував і очолив «Дельта Банк» та був обраний депутатом Київської облради від «Нашої України», де трудився в постійній комісії з питань земельних відносин.

    Його пильний інтерес до земель не тільки Київської області увінчався успіхом на цьому терені. В одному зі своїх інтерв'ю в 2006 році він визнав, що гроші «заробив на продажу акцій« Укрсоцбанку », а також на операціях із землею». А на питання, чи багато у нього землі, нітрохи не зніяковівши, відповів: «Кілька тисяч гектарів. В основному, в Київській обл., В Криму і в Карпатах ».

    Статус депутата Микола Іванович втратив лише 31 жовтня 2010 р Випадково чи ні, але саме на цей період припав його зліт не тільки як банкіра, але і як торговця земельними ділянками.

    У 2007 р в пресі з'явилося повідомлення, що належить пану Лагуну девелоперська компанія «Європа» приступає до будівництва містечка «Олімпік-Парк» на 1030 котеджів в 19 км від Києва по Житомирській трасі.

    Розміститься він на приналежному компанії земельній ділянці площею 290 га. Інвестиції складуть $ 270 млн., З яких частина позикові, інші - власні кошти фірми. Очікуваний термін окупності - півтора року. Перша черга будівництва планується до здачі в кінці 2008 року, а його завершення - до 2013 р Вартість кожного з домоволодінь разом із земельною ділянкою складе від $ 200 тис.

    В інтерв'ю «Коммерсанту» пан Лагун повідомив, що у нього було кілька земельних ділянок, і він запросив російських експертів, які розробили цей проект. У майбутньому компанія планує розвивати ще кілька проектів заміського будівництва в Київській обл., Криму і Карпатах. «Це буде комплексний розвиток великих територій з малоповерховими об'єктами - в цьому сегменті спостерігається великий попит. Розвивати інші сегменти нерухомості я поки не планую », - зазначив пан Лагун.

    Однак незабаром з'ясувалося, що ситуація була дещо іншою. Насправді «Європа» була лише засновником проекту, а безпосереднім забудовником виступило належить тому ж Лагуну ТОВ «Траверз-Буд».

    Крім пана Лагуна в проекті брав участь компаньйон - Олександр Дмитрієв, син якого Кирило Дмитрієв в той час займав пост президента Російського фонду прямих інвестицій (Росія) і очолював фонд Icon Private Equity обсягом понад $ 1 млрд. Інвестори, які вклали гроші в проект, стверджують, що саме Кирило Олександрович, а не його батько, фактично в ньому брав участь, а заодно доклав руку до створення «Дельта Банку».

    Інвесторам, які приходили в офіс «Європи», пропонували оформити договір з ТОВ «Траверз-Буд», пояснюючи, що перша фірма не має відповідної ліцензії на будівельну діяльність.

    Рекламна кампанія «Олімпік-Парку» стартувала з небувалим розмахом, на рекламу грошей не пошкодували. Спокушали людей «унікальним сучасним котеджним комплексом європейського рівня класу« комфорт », що не має аналогів в країнах СНД, гармонійно поєднує переваги заміського житла із сучасною інженерною та торговельно-сервісною інфраструктурою».

    Важко було не звернути уваги на такий текст: «Близькість до Києва, красива мальовнича місцевість, чисте повітря, низька щільність забудови, великі рекреаційні зони і сучасна торгово-сервісна інфраструктура, як в місті, зроблять ваше життя максимально комфортною і безтурботним».

    Від бажаючих придбати «унікальні котеджі» в 15 км від столиці не було відбою. У той час приватні інвестори не припускали, що проект спочатку задуманий, як мильна бульбашка, а свої гроші вони так і не побачать. Не дарма прибуток «Дельта-банку» тільки в 2010 р збільшилася в 26 разів, а роком пізніше, коли скандал з «Олімпік-Парком» набрав максимальні оберти, статутний капітал банку збільшився 2,8 рази - до 2,327 млрд. Грн.

    У березні 2011 р ошукані інвестори провели пікет біля ВР, куди прийшли з плакатами «Земельна афера« Олімпік-Парк »залишила нас без житла», «Дмитрієв - Лагун! Поверніть нам гроші! ». Учасники акції наголошували, що з кінця 2009 р будівельні роботи на території містечка були повністю зупинені. Немає жодного повністю добудованого котеджу і доріг, не підведені комунікації. Кожен з інвесторів вклав приблизно по $ 120. 500, а продаж земель принесла продавцям близько $ 23 млн.

    Ось що в 2012 р розповіла на порталі «Україна кримінальна» Олександра Кальна, власниця ділянки №610.

    - Я відвідала офіс компанії на вул. Іллінської. Менеджери вкрай ввічливо розповідали про захоплюючі дух перспективи будівництва котеджного містечка в с. Березівка ​​Макарівського р-ну. Мені було надано право вибрати проект будинку, який повинен був бути побудований за допомогою ТОВ «Траверз-Буд» за мої кошти.

    Необхідно особливо відзначити той факт, що земельна ділянка, яка пропонувався до продажу, був зареєстрований на відомого банкіра Миколу Лагуна. Які ще потрібні гарантії, якщо ділянка я купила в одного з найбагатших громадян України?

    Менеджери також розповіли, що крім Миколи Лагуна, власником проекту «Олімпік-Парк» є відомий банкір Кирило Дмитрієв. Велика частина земельних ділянок в містечку належала батькові Кирила Дмитрієва, Олександру Дмитрієву, який виступав їх продавцем. Також нам пояснювали, що інвестування в інфраструктуру містечка здійснюється шляхом покупки земельної ділянки за ціною $ 9 тис. За сотку шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Миколи Лагуна.

    За її словами, в цілому вона інвестувала в купівлю земельної ділянки та будівництво будинку суму, еквівалентну $ 310 тис. Влітку 2009 р дізналася, що ніяких робіт з будівництва будинку не ведеться. Через рік телефони ТОВ «Треверз-Буд» остаточно замовкли, а менеджери звільнилися.

    На початку 2012-го в агентстві УНІАН відбулася прес-конференція, на якій глава правозахисного руху «Взаємодопомога» Віктор Медвідь розповів, що понад 206 сімей в 2007-2009 рр. вклали кошти в будівництво котеджів «Олімпік-Парку». Введення в експлуатацію першої черги селища був запланований на 2008 рік, однак будівництво будинків було заморожено. За оцінками руху, збитки, завдані інвесторам, перевищував 0,5 млрд. Грн.

    Г-н Ведмідь повідомив, що прокуратура Макарівського р-ну Київської обл. ще в 2011 р за заявами потерпілих від дій Лагуна і Дмитрієва порушила кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 КК (шахрайство).

    Прокурорська перевірка встановила, що будівництво будинків, які згідно з договорами між інвесторами та реалізаторами проекту «Олімпік-Парк» повинні були здати в експлуатацію ще до кінця 2008-го, не було здійснено. А кошти (понад 7 млн. Грн. Тільки по шести позовами), які інвестори заплатили за так і не побудовані будинки, були розтрачені невідомо на що. Забігаючи наперед, відзначимо, що Лагуну і Дмитрієву таки вдалося вийти сухими з води.

    тонкощі

    сімейного підряду

    А тепер розповімо про непрості сімейні перипетії Миколи Лагуна. Довгий час ніхто не знав, одружений він чи неодружений, але в 2013 році його сімейна таємниця була розкрита в судовому порядку.

    Діло було так. У 2007-му ТОВ «Траверз-буд» взяло в «Укрсоцбанку» кредит на $ 16,785 млн. Незважаючи на те, що Микола Іванович пропрацював в цьому банку з 1998-го по 2006 р і дослужився до заступника голови правління, керівництво фінустанови зажадало, щоб він виступив поручителем угоди. Лагун вписав в іпотечну заставу належні йому земельні ділянки в с. Березівка ​​Макарівського р-ну Київської обл., На яких і обіцяв побудувати «Олімпік-Парк».

    Оформленням документів займалася його повірена Олена Афанасьєва, якої він видав довіреність, де вказав, що не перебуває в цивільному, ні в зареєстрованому шлюбах.

    У 2010 р термін кредиту закінчився, але «Траверз-буд» його так і не погасив. У 2012-му, за даними третейського суду при Асоціації українських банків, борг склав 162 485 838 грн. «Укрсоцбанк» справедливо вирішив зажадати заставу з поручителя, адже земля в Київській обл. коштує недешево. Після цього несподівано з'ясувалося, що Микола Іванович одружений.

    У Макарівський райсуд Київської обл. якась громадянка Юлія Чеботарьова подала позов, в якому попросила визнати недійсними іпотечні договори, укладені між ПАТ «Укрсоцбанк» та Миколою Лагуном », а також виключити з держреєстру прав на нерухоме майно записи про обтяження земельних ділянок, які були предметом вказаних договорів іпотеки.

    В обґрунтування позовних вимог позивач вказала, що земельні ділянки є спільною сумісною власністю подружжя, оскільки були придбані Лагуном під час перебування в шлюбі з нею, а тому при укладенні зазначених договорів іпотеки необхідно було її нотаріально засвідчена згода - як одного з подружжя.

    На суді Чеботарьова пояснила, що знаходиться в зареєстрованому шлюбі з Лагуном з 26.04.2007 р, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб, виданому виконкомом Козинської селищної ради Обухівського р-ну Київської обл.

    У 2007 р «Укрсоцбанк» як кредитор і ТОВ «Траверз-Буд» як позичальник уклали договір про надання невідновлювальної кредитної лінії, згідно з яким були надані $ 16 785 000 с кінцевим терміном погашення до 10.04.2010 р

    З метою забезпечення виконання позичальником зобов'язань її чоловік Лагун уклав з ПАТ «Укрсоцбанк» ідентичні за змістом і умовам іпотечні договори, згідно з якими передав в заставу банку земельні ділянки в селі Березівка.

    Однак суд Чеботарьової в позові відмовив, написавши у своєму рішенні від 6 листопада 2013 року, що Лагун передав в іпотеку земельної ділянки, які купив в червні 2006 р, тобто майже за рік до укладення шлюбу. Отже, отримання держактів на право власності на земельні ділянки (які є предметом договору іпотеки) в 2007 р під час перебування в шлюбі не робить їх спільною власністю подружжя. Цікаво в цій ситуації те, що ще раніше Юлія Чеботарьова подавала точно такий же позов до суду, де вказувала, що проживала з Лагуном однією сім'єю з 1.01.2005 р по 26.04.2007 р, але суд в позові теж відмовив.

    Що ж виходить? Що, чоловік не ставив дружину до відома, чим займається? Така версія, звичайно, не виключається, але швидше за все, ближче до істини кредитори, які вважають, що при передачі ділянок банку Микола Лагун заздалегідь передбачив і варіант з майбутнім позовом дружини. Такий от своєрідний «сімейний підряд».

    кримінальне освоєння

    У всій цій історії слід виділити один важливий аспект з трудової біографії Миколи Лагуна. Про те, яких він успіхів досяг на банківському поприщі, свого часу говорили захлинаючись все його знайомі. А ось про його подвиг не землеробської ниві в пресі немає ніяких згадок.

    А між тим не можна не задатися питанням: «Яким чином йому вдалося стати власником« кількох тисяч гектарів у Київській обл., В Криму і в Карпатах »? Він же сам це визнав. Не можна не звернути уваги на те, що в ЗМІ немає ніяких згадок про те, чим він займався, будучи депутатом Київської облради. Прямо-таки таємниця за сімома печатками. Може, тому, що «вирішував питання» в комісії з питань земельних відносин? А це справа келійне, що не терпить свідків.

    Власне кажучи, Київська обл. здавна славиться непрозорими схемами виділення земельних ділянок. Ще в 2009 р голова ліквідаційної комісії Обухівського управління земельних ресурсів Костянтин Шурубей повідомляв, що у нього є документи, що підтверджують факти незаконного відведення 830 га землі в Обухівському р-ні. Він звертався в ГПУ, МВС та СБУ з вимогою звернути увагу на нестерпну ситуацію із землекористуванням і вжити адекватних заходів, але ніяких кримінальних справ за цим не послідувало.

    У 2010 р на прес-конференції в інформагентстві УНІАН експерт Всеукраїнського центру захисту прав і свобод громадян Ростислав Балабан відзначив численні факти незаконної передачі великих земельних ділянок в області фізичним і юридичним особам. При цьому, за словами експерта, сільські громади не отримували ніякої вигоди від таких операцій, а навколо Києва немає жодного села, де не було б земельних проблем.

    У тому ж році СБУ повідомила, що посадові особи Броварської РДА незаконно виділили фізособам 20 га землі прибережної захисної смуги річок Десни, Десенки та Дніпра вартістю 300 млн. Грн.

    Уже в 2012 р прокуратура Київської обл. звинуватила начальника управління земельних ресурсів одного з районів в тому, що він шляхом підробки документів «безоплатно» передав п'ятнадцяти громадянам земельні ділянки загальною площею 15 га, з яких 13 га - землі водного фонду.

    А тепер повернемося до пана Лагуну. Ось що написав портал «ОРД» з приводу земельних ділянок: «Цікавим видається і питання: як потрапили у власність до самих Дмитрієву-Лагуну 290 га землі в Макарівському р-ні Київської області? Виявляється, попередньо сертифікати на землю скуповувалися (ц��каво, керуючись якою нормою закону?) У жителів с. Колонщина практично за безцінь. Селяни кажуть, що нічого не підписували. Їм на руки видавали гроші, вони віддавали сертифікати. Цільове спрямування землі було змінено вже пізніше. Рішенням сесії Колонщинської сільради. Документи знаходяться в Макарівському архіві. Хочеться вірити, що правоохоронні органи його скоро піднімуть ».

    Про те, що така схема цілком могла бути використана, свідчить стаття «Правий той, у кого більше грошей», опублікована в 2007 р на порталі kpk.org.ua. У ній зокрема йдеться, як скуповувалися землі в Макарівському р-ні.

    «Суть цієї земельної афери така. Якась компанія скуповує у селян земельні сертифікати, паї, державні акти - будь-які папери, що свідчать про право власності на землю. Чи є земля, відведена «в натурі» чи ні - значення не має. Головне - продавці повинні бути зареєстровані в межах одного району або колишнього колгоспу / радгоспу / КСП / сільради. Ще важливіше - сформувати ділянку, придатну для освоєння. А що буде побудовано - житлове селище (котеджі по $ 5 тис. За кв. М), ресторан або гольф-клуб - значення не має. Найголовніше - сформувати цілісний масив землі потрібної площі і поблизу від уже наявної інфраструктури (дорога, лінії зв'язку та ін.).

    Якщо необхідну кількість паїв, сертифікатів скуплено, починається другий етап. Якщо придбаний сертифікат, але земля не оформлена, селянину все одно - він продав «право на землю», а не конкретну ділянку. Якщо куплений пай, що не виділений «в натурі», - те ж саме. Ці документи легко перетворюються в конкретну землю, що цікавить покупця. Якщо, звичайно, земля вільна ».

    Влада в країні змінилася, і сьогодні одними тільки посиланнями на махінації «старого режиму» не обійтися. Слід закликати до відповіді конкретних осіб. Прийшла пора правоохоронним органам дати правову оцінку діям Миколи Лагуна в аграрному секторі і з'ясувати, як потрапили до нього ділянки в Київській обл., Чим він займався, будучи депутатом Київської облради, і поставити крапку в справі з горезвісним «Олімпік-Парком». Від цього виграють не тільки ошукані громадяни, а й вся країна, включаючи главу держави, уряд і правоохоронні органи.

    Правий той, у кого більше ... грошей.

Які ще потрібні гарантії, якщо ділянка я купила в одного з найбагатших громадян України?
Що ж виходить?
Що, чоловік не ставив дружину до відома, чим займається?
В Криму і в Карпатах »?
Може, тому, що «вирішував питання» в комісії з питань земельних відносин?
Ось що написав портал «ОРД» з приводу земельних ділянок: «Цікавим видається і питання: як потрапили у власність до самих Дмитрієву-Лагуну 290 га землі в Макарівському р-ні Київської області?
?каво, керуючись якою нормою закону?