Полезные материалы

З любов'ю для людей: якою має бути сучасна бібліотека

Реконструкція міської юнацької бібліотеки ім. Жамбіла була проведена в рамках реалізації Програмної статті Глави Держави Н.А.Назарбаева «Рухані жаңғиру» і проекту «Туған жер».

Міська юнацька бібліотеки ім. Жамбіла пройшла модернізацію і знайшла новий сучасний вид, повідомляє Zakon.kz .

Реконструкція пройшла в рамках реалізації Програмної статті Глави Держави Н.А.Назарбаева «Рухані жаңғиру» і проекту «Туған жер». Ремонт сховища знань почали в серпні 2017 року, сьогодні одна з найбільших бібліотек міста відчинила свої двері для всіх бажаючих.


Юнацька бібліотека ім. Жамбіла була створена в 1976 році як центр інформації, духовного спілкування і дозвілля молоді та мала статус бібліотеки республіканського значення.

Постановами Уряду Республіки Казахстан в 1996 році бібліотеці було присвоєно ім'я великого казахського акина, поета-імпровізатора Ж. Жабаєва, а в 2008 році державна юнацька бібліотека була передана в комунальну власність Алмати.

У 2016 році міська юнацька бібліотека ім. Жамбіла увійшла до складу Централізованої бібліотечної системи м Алмати, яка в даний час включає в себе мережу бібліотек з 25 філій. Найбільшими з них є міська юнацька бібліотека ім. Жамбіла і міська дитяча бібліотека ім. С.Бегаліна.

Реконструкція міської юнацької бібліотеки ім. Жамбіла була проведена силами президента громадського фонду «Підтримки стратегії Президента РК« Казахстан - 2050 »Касимова Ерболат Болатовіча, який направив на модернізацію понад 140 млн тенге.

Бібліотека функціонує в тому ж приміщенні, де була відкрита спочатку. Площа приміщення становить 1292,7 кв.м. Якщо в початковому проекті вона була розрахована на 100 посадочних місць, то після реконструкції бібліотека може прийняти понад 400 відвідувачів за раз.

Згідно архітектурним проектом передбачено перехід від тихої зони до гучного залу. Приміщення оснащено комп'ютерами з вільним доступом до wi-fi. Модернізація дозволила успішно поєднати академічну бібліотеку з коворкінг-центром, головна ідея якої полягає в спілкуванні молоді за допомогою різних форм взаємодії.

Після реконструкції внесені зміни і в режим роботи бібліотеки з 9 години ранку до 22 години вечора без перерв і вихідних.

Книжковий фонд читальних залів становить понад 360 тис. Книг, в тому числі видання казахської літератури і літератури інших етносів. В рамках оцифровки книжкового фонду, оцифровано 100 рідкісних книг з історії краєзнавства. Крім того, бібліотека як носій імені Жамбіла має «Фонд Ж. Жабаєва», що містить літературу про великого акин.

Бібліотека на постійній основі проводить заходи, спрямовані на формування соціалізації молоді, залучення молоді до інституту держави і громадянського суспільства. Найпопулярнішими проектами в цьому напрямку є такі проекти, як «Молодь обирає книгу», «100 кращих казахстанських книг», «Тиждень молодіжної книги», «Творчий центр« Интимақ »,« Бібліотека + кіно »,« Бібліотека - «Логотерапия» спільно з Московським інститутом психоаналізу щодо запобігання суїцидів серед молоді, «Алтай мен Атирау Арас» - за даним проектом молодь з усієї республіки приїжджає в Алмати презентувати свої книги і т.д.

Реалізація даних проектів здійснюється спільно з постійними партнерами бібліотеки, це: Спілка письменників, міжнародний освітній центр «Edtek», Віденський інститут ім. Віктора Франкла (Австрія), громадський фонд «Їв шежіре», фонд науки і культури «Тамши», психологічний центр «Сходинки розвитку» та ін.
Крім того, в бібліотеці на безкоштовній основі працюють 21 клубів: курс з профорієнтації «Ключ до професії», який веде відомий телеведучий бейс Куранбек, «Шетеля әдебіеті», спрямована на популяризацію зарубіжної літератури українською мовою, «Вітчизняний туризм», фінансова грамотність молоді , English club, уроки латинської мови, казахської мови для початківців і т.д.

Також планується відкриття нових інтелектуальних клубів «Жас Ғилим», «Тасқин» для залучення відвідувачів з числа молоді, а також організація зустрічей з інтелектуальними людьми, виконавцями популярної музики, представниками театральної діяльності, fashion індустрії, майстрами пера і пензля.


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!