Полезные материалы

Як відкрити спортзал: бізнес-план

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

2 січня 2016, 08:14 Переглядів: 2 січня 2016, 08:14 Переглядів:   www

www.likar.info.

Навіть під час кризи люди піклуються про здоров'я і зовнішності. Крім того, правильний спосіб життя дозволяє заощадити на віруючих, тому багато українців активно займаються спортом. За словами експертів, зараз попитом користуються недорогі спортзали біля будинку, де можна купувати абонемент щомісяця. Тому "Сегодня" вивчила перспективи запуску невеликого спортзалу в столиці.

1. Характеристика

Відкриваємо спортзал "Сила в тілі". Нашими клієнтами в основному будуть жінки: їм запропонуємо ходити на йогу, фітнес, танці та курси самооборони. До студії зможуть також приходити діти, з якими заняття будуть проходити в ігровій формі, причому уроки можуть проводитися з батьками. Також в спортзалі буде місце для тренажерів кардіонаправленія - бігових доріжок, орбітреків, велотренажерів. Не забудемо про вагітних: для них будуть проходити спецзанять спільно з подружжям. І хоча конкуренція на спортринке столиці висока, так як в Києві працює понад 200-300 залів різного формату, займемо нішу за рахунок різноманітності послуг і низьких цін. За розрахунками, якщо щодня до нас будуть ходити по 60 чоловік, витрати окупляться через 3 роки і 2 місяці.

2. Маркетинг

Нам знадобиться сайт. Розробка "візитки" з фотогалереєю, контактами, цінами, заходами потягне в 15 тис. Грн. На домен, хостинг і техпідтримку закладемо 5 тис. Грн на рік. Не забуваємо і про створення сторінок в соцмережах, але їх просувати будемо безкоштовно. Не забуваємо про акції: будемо розробляти цікаві пропозиції, наприклад сезонні - "Готуємося до моря за 10 днів". Також надамо клієнтам розстрочку при купівлі абонемента на рік.

ВСЬОГО: 20 тис. Грн на старті і 5 тис. Грн на місяць.

3. Стартовий капітал

Для роботи спортстудіі орендуємо 100 кв. м на Позняках, де буде 2 зали: для фітнесу і тренажерів, а також роздягальня і приймальня. Для цього виберемо перший поверх в новобудові. З урахуванням того що ремонт приміщення займе 2 місяці, закладемо 40-50 тис. Грн на оренду і ЖКГ . Адже оренда потягне на 15 тис. Грн і "комуналка" на 5-10 тис. Грн.

Ще 300 тис. Грн закладемо на ремонт спортзалу: причому ми враховуємо, що система вентиляції там розроблена, а душових ми не робимо - тільки роздягальню. Таким чином грошей нам вистачить на фарбування стін, закупівлю дзеркал, монтаж підвісних стель, установку ламінату та обладнання трьох санвузлів.

На закупівлю професійних велотренажерів, орбітреків, бігових доріжок, супутніх аксесуарів знадобиться ще 400 тис. Грн, а 200 тис. Грн потрібно на придбання шаф, диванів, столу, оргтехніки, установку камер відеоспостереження і сигналізації.

ВСЬОГО: 950 тис. Грн.

4. Поточні витрати

Сюди закладаємо оренду приміщення (15 тис. Грн), комунальні послуги (10 тис. Грн), закупівлю канцелярських товарів, лампочок, миючих (10 тис. Грн), оплата інтернету, мобсвязі, охорони (2000 грн). На непередбачені витрати закладемо 5 тис. Грн, стільки ж - на підтримку товарного ряду і додаткових послуг у вигляді вологих серветок, негазованої води і т. Д. Разом: 47 тис. Грн.

ЗАРПЛАТА. Візьмемо на роботу чотирьох адміністраторів (один з них - власник бізнесу), які будуть працювати по двоє через день. Вони будуть спілкуватися з клієнтами, стежити за порядком (невелика прибирання), оформляти замовлення, проводити індивідуальні та групові тренування, стежити за сайтом і соцмережами і т. Д. Запропонуємо ставку 3500 грн плюс відсоток (за залучених клієнтів і продані послуги). Ще потрібні прибиральниця (2000 грн) і бухгалтер на півставки - для ведення звітності та спілкування з податковою (3000 грн). Разом: 19 тис. Грн.

ВСЬОГО: 66 тис. Грн щомісяця.

5. Окупність проекту

Припустимо, що щодня в нашому спортзалі буде проходити по п'ять групових тренувань, на кожній буде займатися по 12 чоловік. З урахуванням того, що активні клієнти ходять в клуб, як правило, три рази на тиждень, розуміємо, що в місяць наш зал може відвідати десь 480 чоловік. Якщо кожен з них заплатить за щомісячний абонемент 200 грн, то зможемо отримати 96 тис. Грн доходу. Мінусуем поточні (66 тис. Грн) і маркетингові (5000 грн) витрати (всього 71 тис. Грн), отримуємо 25 тис. Грн. З урахуванням стартових (950 тис. Грн) і маркетингових (20 тис. Грн) витрат (всього 970 тис. Грн), розуміємо, що на окупність вийдемо приблизно через 3 роки і 2 місяці.

Шукаємо затребувані фішки

Хоча криза вплинула на оптимізацію українського ринку спортуслуг десь на 20-25%, цей напрямок бізнесу все одно залишається привабливим для інвестицій, кажуть експерти. "Перестали купувати абонементи випадкові люди - ті, хто ходить в спортзал раз на рік. Але ті, хто займається постійно, не відмовилися від своїх звичок - просто багато тепер вибирають бюджетні варіанти, де є хороші тренажери і грамотні тренери", - відзначає глава Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос.

БІЛЯ БУДИНКУ. Криза змушує спортзали переформатувати свою роботу, зокрема активніше шукати користуються попитом фішки. "Взагалі, запуск спортклубу - серйозний і дорогий бізнес. Його відкриття може обійтися від $ 50-100 тис. Такі інвестиції може потягнути не кожен підприємець, тому краще звернути увагу на якийсь" домашній "формат вартістю до $ 30 тис. Тобто відкрити невеликий спортзал в тих спальних районах, де спостерігається дефіцит таких послуг. наприклад, заняття спортом завжди актуальні в мікрорайонах, де активно будуються багатоповерхівки, або в невеликих містах ", - роз'яснює Кривонос.

СПЕЦІАЛЬНО. Щоб попит на послуги спортзалу виявився стабільно постійним, бажано ще до запуску проекту опитати місцевих жителів на тему: який спортзал вам потрібен в мікрорайоні? "Зараз все частіше людей цікавить спеціалізація закладу. Наприклад, можна працювати в напрямку жіночого фітнесу, мілітарі, силових тренувань, гімнастики для вагітних, реабілітаційних занять і т. Д. Крім того, дедалі популярнішими стають спортивні студії для дітей, зокрема связаннних із заняттями спортом, боксом, східними єдиноборствами ", - уточнює Кривонос. При цьому, за його словами, "домашній" спортзал може розміститися на 50-60 кв. м: "Тут можна уникнути великих капіталовкладень, наприклад, якщо в студії будуть займатися тільки мешканці будинку, можна взагалі не робити душових. Потрібно розуміти, що спеціалізація часто дозволяє заощадити до 30-50% початкових інвестицій".

Запускати з тренерами

Незважаючи на гадану простоту спортбізнеса, такі проекти все ж краще запускати з професійними консультантами, вважає бізнес-тренер Владислав Вавілов. "Справа в тому, що зал потрібно відкривати з тими, хто давно працює в фітнесі. Адже хто краще, ніж тренер, допоможе підшукати приміщення, підібрати тренажери, скласти графік занять? Причому в кожному цьому питань може бути купа нюансів. Наприклад, відкрили клуб на 250 кв. м, а душових зробили недостатньо. в результаті ця проблема розкриється, коли в роздягальнях буде штовханина. Не виключено, що доведеться вирішувати проблему шляхом проведення нового ремонту. а це недешеве задоволення ", - зазначає Вавилов.

З РОЗУМОМ. При запуску закладу важливо також врахувати наявність інфраструктури, парковки і великого потоку людей. "Не варто відкриватися у великих мережевих клубів - з ними важко конкурувати. Але можна знайти хороші прохідні місця, де буде високий попит на послуги. Зокрема, можна відкриватися поруч з технікумами або вузами. В такому випадку заклад має бути універсальним, адже сюди будуть ходити викладачі, студенти, мешканці сусідніх будинків або співробітники офісів. Крім того, важливо вибирати приміщення, де поруч є парковка або стоянка. Це дозволить залучити аудиторію, яка пересувається по місту на своєму автотранспорті ", - пояснює Вавилов . А ось на чому не варто економити, так це на покупку професійних тренажерів, адже спортивний інвентар для домашнього вжитку ризикує швидко вийти з ладу, якщо буде активно експлуатуватися. "Можна взяти обладнання в лізинг або пошукати пропозиції б / у", - уточнює Вавилов.

РИЗИКИ. У цьому бізнесі не варто забувати про ризики - низьких сезонах і скачках валюти. "Порожні місяці - січень і травень. Але влітку ситуація вирівнюється, оскільки у людей зараз менше можливостей їздити у відпустку, замість цього вони ходять в клуб", - уточнює Вавилов. За його словами, складніше впоратися з ризиками у вигляді валютних стрибків, тому найкраще мати валютний запас, щоб була можливість вирішити різні форс-мажори.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як відкрити спортзал: бізнес-план". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Коновалова Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Щоб попит на послуги спортзалу виявився стабільно постійним, бажано ще до запуску проекту опитати місцевих жителів на тему: який спортзал вам потрібен в мікрорайоні?
Адже хто краще, ніж тренер, допоможе підшукати приміщення, підібрати тренажери, скласти графік занять?