Полезные материалы

Кріштіану, Златан та інші щедрі футболісти

  1. Кріштіану Роналду
  2. Ліонель Мессі
  3. Девід Бекхем
  4. Златан Ібрагімович
  5. Месут Озіл
  6. Дідьє Дрогба
  7. Мануель Нойер
  8. Збірна Росії

Як футболісти займаються благодійністю.

Кріштіану Роналду

Кріштіану Роналду

Кріштіану лідирує не тільки на футбольному полі, він регулярно займає перші рядки в рейтингах найбільш щедрих благодійників світу серед спортсменів. У 2015 році він очолив рейтинг спортсменів-благодійників за версією сайту Dosomething.org. Кріштіану щорічно перераховує сотні тисяч євро рідного міста Фуншал, на його гроші на Мадейрі був побудований центр по боротьбі з раковими захворюваннями. У 2014 році Кріштіану став послом організації Save the Children, також він бере участь в кампаніях організацій ЮНІСЕФ, World Vision. Тоді ж за благодійну роботу він отримав премію the Athletes Gone Good.

У 2011 році португалець продав свій приз як кращому футболісту року - «Золоту Бутсу». Нагорода пішла на аукціоні за 1,5 мільйона євро. Всі гроші були віддані на допомогу дітям палестинським дітям в Газі.

У 2015 році він пожертвував 5 млн фунтів жертвам землетрусу в Непалі. Призові від перемоги в Лізі Чемпіонів у 2016 році (близько 600 тисяч євро) Роналду передав благодійним організаціям.

Крім того, Роналду бере участь в громадських кампаніях по залученню уваги до проблем в суспільстві - бідності, голоду або ожиріння.

Так, в 2015 році він знявся у відеоролику, де зображував бездомного в центрі Мадрида.

Це відео на Youtube подивилися кілька десятків мільйонів чоловік.

Допомагає Роналду і в приватних проханнях. Так, в 2014 році отримав лист від батьків 10-місячного хлопчика, якому потрібна була термінова операція. Вони просили у футболіста його форму і бутси, щоб продати їх на благодійному аукціоні. Роналду відправив родині і бутси, і чек на суму - 60 тисяч євро. А також взяв на себе витрати по реабілітації після операції.

Ліонель Мессі

Знімок екрану 2016-07-07 в 15.31.46Вечний суперник Кріштіану Роналду не тільки в чемпіонаті Іспанії і в боротьбі за звання кращого футболіста світу, а й на поле благодійності. У 2007 році Мессі заснував фонд Fundacion Leo Messi, в якому працюють його брат і батько, завдання фонду - допомагати дітям у важкій життєвій ситуації, фонд займається питаннями здоров'я і освіти. У 2010 році Мессі став послом організації Unicef, причому активно бере участь в роботі організації, допомагаючи в кампанії Reach Out To Asia дітям з Індонезії, Банладеш і Непалу.

З 2013 року на сайті Unicef ​​йде кампанія зі збору коштів на різні програми організації. Увага до цієї програми Мессі залучав з допомогу свого старшого сина Тьяго, який народився в 2012 році.

Девід Бекхем

Хоча Бекхем вже завершив клубну кар'єру, він як і раніше один з найвідоміших футболістів світу. А також один з найвідоміших благодійників в спорті.

У сім'ї Вікторії та Девіда Бекхем є власний фонд Victoria and David Beckham Charitable Trust. Фонд залучив десятки мільйонів фунтів на допомогу дітям по всьому світу. У 2013 році Бекхем підписав контракт з французьким ПСЖ, і за півроку роботи в клубі віддавав всю зарплату на благодійні цілі. За весь час це понад 2,5 мільйона фунтів. Більше 10 років Бекхем був послом доброї волі організації ЮНІСЕФ, і в 2015 році в рамках ЮНІСЕФ створив фонд «7», назвавши його по своєму ігровому номеру в «Манчестер Юнайтед».

Златан Ібрагімович

Златан Ібрагімович, як і багато футболістів, перераховує гроші на благодійність. Але найпомітнішим його кроком стала участь в кампанії по боротьбі з голодом Всесвітньої продовольчої програми. У лютому 2015 року під час одного з матчів після забитого гола Ібрагімович зняв майку і продемонстрував 50 нових татуювань на тілі. У той же день на офіційному сайті Всесвітньої продовольчої програми з'явився ролик, який пояснив татуювання на тілі футболіста. Вони виявилися тимчасовими, це було 50 імен незнайомих йому людей. Мета акції була привернути увагу до проблеми голоду в усьому світі і розповісти, що більше 800 мільйонів людей у ​​світі страждають від голоду.

Месут Озіл

Після перемоги на чемпіонаті світу в Бразилії в 2014 році гравець збірної Німеччини вирішив витратити всі преміальні після перемоги на допомогу дітям в країні, яка проводила чемпіонат. Агент гравця знайшов для нього підопічних, і Озіл оплатив 23 операції дітям загальною вартістю 350 тисяч фунтів. У Німеччині Озіл теж активно займається благодійною діяльністю. У 2014 році Озіл отримав премію Laureus як благодійник року, а також став послом Laureus Sport for Good - міжнародної організації, що допомагає дітям у всьому світі.

Дідьє Дрогба

Дідьє Дрогба

Африканець в 2007 році заснував фонд Didier Drogba , Метою якого є підтримка дітей в його рідній країні Кот-д'Івуар, фонд допомагає дітям, які страждають від голоду, бідності або хвороб. Фонд щорічно влаштовує благодійні бали, в яких беруть участь футбольні зірки. В останній раз бал Дрогба зібрав суму в 400 тисяч фунтів, які були спрямовані на будівництво лікарні імені Дідьє Дрогба в Абіджані, а також придбання мобільних медичних пунктів для міста. 2015 році Дрогба за благодійну діяльність отримав нагороду «Дух Ігри» від банку Barclays.

Мануель Нойер

У 2010 році Нойер заснував фонд Neuer Kids Foundation, мета якого - допомога соціально незахищеним дітям Рурської області, де народився сам Нойєр. Фонд проводить гри, ярмаркаі в лікарнях і дитячих будинках Німеччини. У листопаді 2011 року Мануель виграв 500 тисяч євро в німецькій версії програми «Хто хоче стати мільйонером» і передав їх своєму фонду. Він регулярно жертвує гроші на будівництво дитячих будинків та центрів для допомоги дітям. Фонд футболіста веде проект «Новий ритм», який займається музичною освітою дітей-сиріт. Крім того, Нойер часто проводить благодійні матчі за участю своїх друзів-спортсменів.

Збірна Росії

Російські футболісти теж активно займаються благодійністю, хоча ця їхня діяльність не так помітна і відома.

З 2015 року йде благодійний проект футбольного клубу «Зеніт» і «Русфонд» - «Давай, давай». Раз на місяць гравці клубу беруть участь в зборі коштів на лікування підопічних фонду, придумуючи оригінальні приводи для залучення уваги. Так, в 2015 нападник клубу Халк станцював і заспівав на Невському проспекті.

Півзахисник Данні попрацював перукарем, воротар Юрій Лодигін провів для дітей екскурсію в Державному Ермітажі, а нападник Артем Дзюба відпрацював зміну кондуктором у трамваї.

Під час кожного такого виступу футболістів було зібрано понад 1 млн рублів.

Дружини футболістів ФК «Зеніт» Катерина Смольнікова і Вікторія Шатова заснували власний благодійний проект Play and Help, який допомагає різним благодійним фондам. В рамках проекту Катерина і Вікторія організовують благодійні аукціони та інші акції, мета яких - залучити спортсменів та інших відомих людей до благодійності і допомогти фондам. Так, в жовтні 2015 року ці фірми провели аукціон для друзів і зібрали понад 15 млн рублів для фонду «Б.Е.Л.А. Діти-метелики ». На аукціоні були представлені тринадцять лотів від відомих спортсменів та діячів культури і мистецтва - Кріштіану Роналду, Іллі Ковальчука, Євгенія Плющенка, Миколи Валуєва, Ксенії Раппопорт, Діани Вишневої і інших і ін.

У квітні 2016 року відбувся ще один аукціон проекту з лотами від Ліонеля Мессі, сім'ї Льва Яшина, від Діани Вишневої, Євгенія Миронова. Всі зібрані кошти передані Центру психологічної підтримки та соціальної адаптації дітей з ДЦП «Життя в русі».

Всі зібрані кошти передані Центру психологічної підтримки та соціальної адаптації дітей з ДЦП «Життя в русі»

У 2015 році Олександр Кержаков, нападник «Зеніту» і збірної Росії, створив власний благодійний фонд «Зірки дітям». Фонд допомагає дітям-сиротам та дітям з соціально-незахищених верств населення.

«Я хочу донести до кожної дитини, що наше майбутнє - плід виключно наших власних зусиль, наших думок і щоденної роботи над самим собою, - написав футболіст на своїй сторінці« ВКонтакте »Кержаков. - Старт кожному дано різний - але це, мабуть, єдине, що ми не можемо змінити у своїй долі. А я постараюся допомогти і бути поруч ».

Фонд взяв під патронаж дитячий будинок і соціально-реабілітаційний центр з Кингисеппа - рідного міста футболіста. У планах - охопити ще кілька установ з Ленінградської області і вийти на федеральний рівень.

У серпні 2014 року футболіст прилетів до Москви заради зустрічі з підопічним фонду «Віра» Олексієм. Кержаков запрошений на роль удава Каа в благодійному спектаклі «Покоління Мауглі». Також він бере участь в благодійному проекті «90 добрих справ», приуроченому до 90-річного ювілею клубу «Зеніт».

Багато гравців збірної Росії активно підтримують благодійні акції фондів і охоче відгукуються на їхні пропозиції.

Багато гравців збірної Росії активно підтримують благодійні акції фондів і охоче відгукуються на їхні пропозиції

У квітні 2015 року воротар збірної Росії і команди ЦСКА Ігор Акінфєєв виконав мрію Сергія Зенкина - пацієнта дитячого хоспісу, підопічного фонду «Віра». Акінфєєв провів з Сергієм кілька годин, показав йому тренування клубу ЦСКА і подарував форму зі своїм автографом.

Сергій Ігнашевич, захисник московського ЦСКА і збірної Росії, Ігнашевич підтримав проект фонду «Даунсайд Ап» «Спорт на благо. Діти ». «Я беру участь у проекті« Спорт на благо. Діти », тому хочу таким чином привернути увагу суспільства до дітей з особливостями у розвитку, - говорить Сергій Ігнашевич. - Показати, що спорт може допомогти дітям з синдромом Дауна повірити в себе і довести, що обмежені можливості можуть бути безмежними. Просто таких дітей потрібно підтримати. А це під силу кожному з нас ».

У квітні 2016 року Сергій брав участь у благодійному флешмобі фонду допомоги дорослим "Живий", футболіст спеціально для акції фонду вперше в житті відростив вуса і бороду. Мета кампанії була зібрати мільйон рублів на програми фонду та привернути увагу до проблеми допомоги дорослим.

У червні 2016 року головний тренер ЦСКА і колишній тренер збірної Росії Леонід Слуцький підтримав благодійну акцію фонду «Потрібна допомога» і закликав усіх оформити пожертвування на користь фонду.

«Будь-яка перемога в футболі - це результат праці величезної кількості людей. Дуже часто це непомітні герої: адміністратор, який слідкує, щоб футбольна форма дісталася хлопцям в кращому вигляді, звичайно, це лікар, він піклується про кожного гравця. У благодійності цей принцип працює точно так само, і результатом перемоги стає чиясь врятована життя.

Коли багато людей об'єднуються для спільної справи, коли кожен з них регулярно вносить свій посильний внесок, трапляються великі перемоги і найдивовижніші історії - як у футболі, так і в благодійності. Завдяки вашій підтримці », - сказав Слуцький.

фото: savethechildren.nl ; fondationdidierdrogba.org ; РІА Новини / Максим Блінов; pfc-cska.com / Валентин Кобища

оригінал