Полезные материалы

Інший кіберспорт: Point Blank | Новини | Cybersport.ru

  1. Інший кіберспорт: Point Blank На відміну від інших проектів з рубрики «Інший кіберспорт», Point Blank...
  2. Інший кіберспорт: Point Blank
  3. Інший кіберспорт: Point Blank

Інший кіберспорт: Point Blank

На відміну від інших проектів з рубрики «Інший кіберспорт», Point Blank є відносно молодою грою, що з'явилася на світ вісім років тому. У березні 2008 року корейський розробник Zepetto представив на багато користувачів шутер, що нагадує легендарний Counter-Strike. Будучи грою жанру MMOFPS, він мав усі шанси вибратися за межі національного ринку, що відбулося лише в наступному році, коли за справу взялися видавці з Таїланду, Індонезії та Росії. Однак перед відправкою свого дітища на світові простори Zepetto уклали контракт з місцевою компанією NCSoft, яка стала видавцем в США і Південної Кореї. В останній гра проіснувала лише до жовтня 2008 року, взявши перерву на п'ять з гаком років.

Свою нішу в ігровій індустрії проект знайшов досить швидко, адже східні геймери ніколи не були проти традиційних шутерів з невеликими впровадженнями історії. Дії гри розгортаються в міфічної країні Короге, що стала жертвою власної індустріалізації: стрімко розвивається держава почала різко втрачати населення. Після відкриття кордону для іммігрантів уряд побудував абсолютно різні умови для місцевих жителів і приїжджих, розділивши їх на Миротворців і Повстанців, які стали основними учасниками всієї мережевої гри. Point Blank не має режиму кампанії, і саме тому пересічний користувач навряд чи буде поглиблюватися в сюжет, який ніде не згадується і несе лише ознайомлювальний характер.



Ігровий процес перейняв багато рис у всіх популярних шутерів того часу, починаючи режимами і закінчуючи великою кількістю обмундирування. Гравцям надані стандартні режими Спільного матчу (аналог «Боя на смерть» в CS: GO) і підриву (відомий кожному сценарій з установкою бомби). Крім них, звичайно ж, існують карти з обороною об'єкта Миротворцями або ж з прагненням двох сторін знищити об'єкти суперника, де швидкість і спритність цінуються вище, ніж майстерність гри і точність зброї. Згодом розробники впровадили і східну «родзинку», додавши динозаврів і зомбі, проте їм і до цього дня важко витіснити традиційні режими.

4 грудня 2009 року завдяки зусиллям компанії Innova гра побачила світ і в СНД, і тоді ще ніхто не уявляв, до чого це призведе. Point Blank без проблем знайшла своє місце в колишніх країнах Радянського Союзу і знайшла відмінний від інших країн інтерфейс і інші елементи гри завдяки російським локалізатор. Сервера кожної країни принципово відрізнялися різноманітністю зброї, ціновою політикою, режимами гри, а в США проект і зовсім видавався під назвою «Project Blackout». Як ви вже могли здогадатися, в грі є предмети, які можна купити як за ігрові очки, іменовані в народі «ДП», так і за справжню валюту. Проект поширюється по системі Free-to-play.

Для вступу в бій досить мати при собі набір зброї і скінів, незначно змінюють ваші характеристики. Правда, у всіх видів обмундирування є одна особливість: з часом вони втрачають свою якість або ж просто витрачаються з кількістю зіграних матчів, тому початківцям гравцям, які не звикли до ігрового процесу, доводиться тяжко. У таких ситуаціях на допомогу приходить горезвісний Донат, що спрощує практично всі аспекти гри за демократичну суму. Наприклад, місяць використання найпопулярнішою гвинтівки - AUG A3 - обійдеться вам лише в 300 рублів. З одного боку, це досить дешевий спосіб грати з хорошим зброєю, а з іншого - це вносить в гру дисбаланс, заважаючи грати тим, хто вважає за краще отримувати задоволення без зайвих вкладень.

Коли Point Blank завоювала велику кількість фанатів в Росії і інших країнах СНД, на гру звернули увагу організатори киберспортівних турнірів. Першими ініціативу проявили ESL, 25 березня 2010 року відкривши реєстрацію на власний 5x5 Elite Cup з призами у вигляді нетбуків, ігрових мишок і жорстких дисків. Гравці нарешті дочекалися появи змагального елементу крім кланових воєн, а через пару місяців співтовариство вразила новина про те, Федерація Комп'ютерного Спорту включила Point Blank до складу дисциплін на World Cyber Games. Як багато хто з вас знають, в ті роки не було нічого престижніше рівня WCG, а це означало, що з напіввідкритим форматом заходів пробитися на велику сцену міг практично кожен.


Чемпіони WCG Russia 2010 AoeXe - Fox, APG51, Negative, GodHunt, Fent1k

Перші WCG зібрали величезну кількість людей, які прийшли повболівати не тільки за улюблені команди, але і за всіх учасників в цілому, яких виявилося чимало. Пробиваючись через натовпи суперників, до перемоги прийшов один з перших професійних кланів, іменований AoeXe. Домігшись успіху на перших локальних турнірах, незабаром хлопці були підписані організацією RoX.KIS , Під чиїм тегом і продовжили низку перемог в 2010 році: все престижні титули на Samsung Masters, Першому Всеросійському Чемпіонаті і Битві за Індонезію були завойовані з фантастичними результатами.

У наступному році розробники зробили крок вперед, анонсувавши перший по-справжньому міжнародний турнір в Сеулі - Point Blank International Championship. Найвпливовішими учасниками турніру були команди з Росії, Індонезії і Таїланду - ці країни сприйняли Point Blank в рази краще за інших, а казуальна і кіберспортивного аудиторія в них сформувалася швидше. У корейській столиці «Рокс» очікувало поразку від представників Таїланду, де турнірів проводилося набагато більше, ніж у нас.

У серпні того ж року команди знову збираються на міжнародній арені в Бангкоку, щоб взяти участь в Point Blank Tri Nations. Кожен регіон представляли вже по дві команди - в Росії це були «старички» з NCsky і RoX. Останні зібралися з силами і з оновленим складом розправилися над східними опонентами на їх же батьківщині, зробивши нову віху в історії розвитку міжнародного Point Blank.

«Рокс» були машиною, яку неможливо було зупинити. Через деякий час після PBTN вони стали дворазовими чемпіонами WCG, звернувши на себе увагу організаторів Intel Challenge Super Cup. Київ Кіберспорт Арена стала активно приймати фінали чемпіонатів по корейському шутеру, а трохи пізніше до цих заходів підключилася і сама коментаторських студія StarLadder з однойменної серією турнірів, породивши новий рівень конкуренції в межах СНД. Матчі в Point Blank супроводжувалися коментарями Федора «KvaN» Захарова, Ігоря «SL4M» Сопова і Тауфіка «Tafa» Хидрі.

Кіберспортивного галузь гри постійно росла, а разом з тим в ній стали з'являтися і власні легенди. Сучасні професійні дисципліни завжди асоціюються з якимось одним гравцем і його досягненнями - в Dota 2 це Данило « Dendi »Ішутін, в Counter Strike - Патрік« f0rest »Ліндберг, а в League of Legends - Лі« Faker »Сан Хек. Такі ж асоціації виникають і в Point Blank з Сергієм «Negative» Бідзаном, засновником і лідером того самого клану Art of eXecution. У компанії з Віктором «GodHunt» Волковим він пройшов безліч випробувань і завоював величезну кількість нагород. Його команди завжди були лідерами на турнірах різного рівня, і саме завдяки Сергію Росія завжди носила титул найсильнішої країни в цій дисципліні. Нижче представлений уривок з інтерв'ю порталу Канобу в 2011 році:



Згодом до списку організаторів турнірів приєдналися ASUS, Techlabs і багато інших. Тисячі команд відсівалися на ранніх стадіях, а в фінали практично завжди виходили одні і ті ж колективи. З травня 2012 року в матчах гранд-фіналу SLTV StarSeries зустрічалися RoX.KIS і zNation , Створюючи «битву титанів» в кожному сезоні. Обидва колективи змінювали склади, але zNation все одно не вдавалося здолати своїх суперників до поворотного моменту, що стався в січні 2013 року: «Вічний топ-1» -склад розпався.

Хтось вважав за краще навчання, комусь припала до вподоби Counter-Strike: Global Offensive. GodHunt направив свої сили на коментаторських діяльність в Dota 2, а капітан команди, Negative, прийняв пропозицію від zNation, в майбутньому завоювали довгоочікуваний титул чемпіонів «Зоряною серії». RoX.KIS пішли з цієї дисципліни абсолютними переможцями, внісши свою лепту в розвиток кіберспорту.


Один з останніх складів RoX - miniMOBI, Negative, ksIt, GodHunt, Radogask

Проте, мільйони фанатів гри так і не змогли створити справжню армію. Графічна складова гри компенсувалася простотою і динамікою ігрового процесу, однак фізиці таке було непростимо. Ні розробник, ні локалізатор не стараються внести зміни в своє дітище, звертаючи увагу новачків на вже вийшла CS: GO. Гра потребувала глобальному оновленні, яке змусило б поглянути на проект по-новому, але ніхто і не мав наміру їм займатися. Віддані фанати гри постійно спостерігають за тайськими серверами в очікуванні: «Може, коли-небудь ці новинки зброї та інтерфейсу з'являться і у нас?».

Але Innova були налаштовані радикально. Гра застрягла на старому рівні, зовсім непридатному для сучасного кіберспорту, на який звертають увагу інвестори з різних Медіасфера. На російських серверах регулярно проводяться планові профілактики, створюються івенти в честь свят, іноді з'являються нові карти і амуніції ... Антич-система Frost віддано банить порушників правил, час яких вже давним-давно пройшло, але їх все ж можна зрідка зустріти. На жаль, все це загальмовує розвиток гри, лише приносячи гроші розробникам за регулярний Донат з боку користувачів.

Кіберспортивного частина Point Blank в Росії зовсім не померла: StarLadder досі проводять турніри, а в січні цього року вони відзначили завершення 14 сезону. Постійно проходять відбори на великі чемпіонати світового рівня, і на один з них через тиждень відправиться зовсім новий склад AoeXe. Скромний призовий фонд розміром в $ 50 000 не зупиняє відданих фанатів, але гра змушена залишатися в тіні гігантів виробництва Valve, Blizzard і Riot Games.


Вони будуть захищати російський чемпіонський титул

Грі потрібен новий ковток повітря, який дозволить їй стати по-справжньому барвистою і цікавою дисципліною, яка відповідає вимогам часу. Можливо, хтось із вас дізнався про киберспорте саме з цієї гри і все ще очікує на її вриваючись на Велику сцену. Але поки ніхто не візьме ініціативу в свої руки, про це залишається тільки мріяти.

Інший кіберспорт: Point Blank


На відміну від інших проектів з рубрики «Інший кіберспорт», Point Blank є відносно молодою грою, що з'явилася на світ вісім років тому. У березні 2008 року корейський розробник Zepetto представив на багато користувачів шутер, що нагадує легендарний Counter-Strike. Будучи грою жанру MMOFPS, він мав усі шанси вибратися за межі національного ринку, що відбулося лише в наступному році, коли за справу взялися видавці з Таїланду, Індонезії та Росії. Однак перед відправкою свого дітища на світові простори Zepetto уклали контракт з місцевою компанією NCSoft, яка стала видавцем в США і Південної Кореї. В останній гра проіснувала лише до жовтня 2008 року, взявши перерву на п'ять з гаком років.

Свою нішу в ігровій індустрії проект знайшов досить швидко, адже східні геймери ніколи не були проти традиційних шутерів з невеликими впровадженнями історії. Дії гри розгортаються в міфічної країні Короге, що стала жертвою власної індустріалізації: стрімко розвивається держава почала різко втрачати населення. Після відкриття кордону для іммігрантів уряд побудував абсолютно різні умови для місцевих жителів і приїжджих, розділивши їх на Миротворців і Повстанців, які стали основними учасниками всієї мережевої гри. Point Blank не має режиму кампанії, і саме тому пересічний користувач навряд чи буде поглиблюватися в сюжет, який ніде не згадується і несе лише ознайомлювальний характер.



Ігровий процес перейняв багато рис у всіх популярних шутерів того часу, починаючи режимами і закінчуючи великою кількістю обмундирування. Гравцям надані стандартні режими Спільного матчу (аналог «Боя на смерть» в CS: GO) і підриву (відомий кожному сценарій з установкою бомби). Крім них, звичайно ж, існують карти з обороною об'єкта Миротворцями або ж з прагненням двох сторін знищити об'єкти суперника, де швидкість і спритність цінуються вище, ніж майстерність гри і точність зброї. Згодом розробники впровадили і східну «родзинку», додавши динозаврів і зомбі, проте їм і до цього дня важко витіснити традиційні режими.

4 грудня 2009 року завдяки зусиллям компанії Innova гра побачила світ і в СНД, і тоді ще ніхто не уявляв, до чого це призведе. Point Blank без проблем знайшла своє місце в колишніх країнах Радянського Союзу і знайшла відмінний від інших країн інтерфейс і інші елементи гри завдяки російським локалізатор. Сервера кожної країни принципово відрізнялися різноманітністю зброї, ціновою політикою, режимами гри, а в США проект і зовсім видавався під назвою «Project Blackout». Як ви вже могли здогадатися, в грі є предмети, які можна купити як за ігрові очки, іменовані в народі «ДП», так і за справжню валюту. Проект поширюється по системі Free-to-play.

Для вступу в бій досить мати при собі набір зброї і скінів, незначно змінюють ваші характеристики. Правда, у всіх видів обмундирування є одна особливість: з часом вони втрачають свою якість або ж просто витрачаються з кількістю зіграних матчів, тому початківцям гравцям, які не звикли до ігрового процесу, доводиться тяжко. У таких ситуаціях на допомогу приходить горезвісний Донат, що спрощує практично всі аспекти гри за демократичну суму. Наприклад, місяць використання найпопулярнішою гвинтівки - AUG A3 - обійдеться вам лише в 300 рублів. З одного боку, це досить дешевий спосіб грати з хорошим зброєю, а з іншого - це вносить в гру дисбаланс, заважаючи грати тим, хто вважає за краще отримувати задоволення без зайвих вкладень.

Коли Point Blank завоювала велику кількість фанатів в Росії і інших країнах СНД, на гру звернули увагу організатори киберспортівних турнірів. Першими ініціативу проявили ESL, 25 березня 2010 року відкривши реєстрацію на власний 5x5 Elite Cup з призами у вигляді нетбуків, ігрових мишок і жорстких дисків. Гравці нарешті дочекалися появи змагального елементу крім кланових воєн, а через пару місяців співтовариство вразила новина про те, Федерація Комп'ютерного Спорту включила Point Blank до складу дисциплін на World Cyber Games. Як багато хто з вас знають, в ті роки не було нічого престижніше рівня WCG, а це означало, що з напіввідкритим форматом заходів пробитися на велику сцену міг практично кожен.


Чемпіони WCG Russia 2010 AoeXe - Fox, APG51, Negative, GodHunt, Fent1k

Перші WCG зібрали величезну кількість людей, які прийшли повболівати не тільки за улюблені команди, але і за всіх учасників в цілому, яких виявилося чимало. Пробиваючись через натовпи суперників, до перемоги прийшов один з перших професійних кланів, іменований AoeXe. Домігшись успіху на перших локальних турнірах, незабаром хлопці були підписані організацією RoX.KIS , Під чиїм тегом і продовжили низку перемог в 2010 році: все престижні титули на Samsung Masters, Першому Всеросійському Чемпіонаті і Битві за Індонезію були завойовані з фантастичними результатами.

У наступному році розробники зробили крок вперед, анонсувавши перший по-справжньому міжнародний турнір в Сеулі - Point Blank International Championship. Найвпливовішими учасниками турніру були команди з Росії, Індонезії і Таїланду - ці країни сприйняли Point Blank в рази краще за інших, а казуальна і кіберспортивного аудиторія в них сформувалася швидше. У корейській столиці «Рокс» очікувало поразку від представників Таїланду, де турнірів проводилося набагато більше, ніж у нас.

У серпні того ж року команди знову збираються на міжнародній арені в Бангкоку, щоб взяти участь в Point Blank Tri Nations. Кожен регіон представляли вже по дві команди - в Росії це були «старички» з NCsky і RoX. Останні зібралися з силами і з оновленим складом розправилися над східними опонентами на їх же батьківщині, зробивши нову віху в історії розвитку міжнародного Point Blank.

«Рокс» були машиною, яку неможливо було зупинити. Через деякий час після PBTN вони стали дворазовими чемпіонами WCG, звернувши на себе увагу організаторів Intel Challenge Super Cup. Київ Кіберспорт Арена стала активно приймати фінали чемпіонатів по корейському шутеру, а трохи пізніше до цих заходів підключилася і сама коментаторських студія StarLadder з однойменної серією турнірів, породивши новий рівень конкуренції в межах СНД. Матчі в Point Blank супроводжувалися коментарями Федора «KvaN» Захарова, Ігоря «SL4M» Сопова і Тауфіка «Tafa» Хидрі.

Кіберспортивного галузь гри постійно росла, а разом з тим в ній стали з'являтися і власні легенди. Сучасні професійні дисципліни завжди асоціюються з якимось одним гравцем і його досягненнями - в Dota 2 це Данило « Dendi »Ішутін, в Counter Strike - Патрік« f0rest »Ліндберг, а в League of Legends - Лі« Faker »Сан Хек. Такі ж асоціації виникають і в Point Blank з Сергієм «Negative» Бідзаном, засновником і лідером того самого клану Art of eXecution. У компанії з Віктором «GodHunt» Волковим він пройшов безліч випробувань і завоював величезну кількість нагород. Його команди завжди були лідерами на турнірах різного рівня, і саме завдяки Сергію Росія завжди носила титул найсильнішої країни в цій дисципліні. Нижче представлений уривок з інтерв'ю порталу Канобу в 2011 році:



Згодом до списку організаторів турнірів приєдналися ASUS, Techlabs і багато інших. Тисячі команд відсівалися на ранніх стадіях, а в фінали практично завжди виходили одні і ті ж колективи. З травня 2012 року в матчах гранд-фіналу SLTV StarSeries зустрічалися RoX.KIS і zNation , Створюючи «битву титанів» в кожному сезоні. Обидва колективи змінювали склади, але zNation все одно не вдавалося здолати своїх суперників до поворотного моменту, що стався в січні 2013 року: «Вічний топ-1» -склад розпався.

Хтось вважав за краще навчання, комусь припала до вподоби Counter-Strike: Global Offensive. GodHunt направив свої сили на коментаторських діяльність в Dota 2, а капітан команди, Negative, прийняв пропозицію від zNation, в майбутньому завоювали довгоочікуваний титул чемпіонів «Зоряною серії». RoX.KIS пішли з цієї дисципліни абсолютними переможцями, внісши свою лепту в розвиток кіберспорту.


Один з останніх складів RoX - miniMOBI, Negative, ksIt, GodHunt, Radogask

Проте, мільйони фанатів гри так і не змогли створити справжню армію. Графічна складова гри компенсувалася простотою і динамікою ігрового процесу, однак фізиці таке було непростимо. Ні розробник, ні локалізатор не стараються внести зміни в своє дітище, звертаючи увагу новачків на вже вийшла CS: GO. Гра потребувала глобальному оновленні, яке змусило б поглянути на проект по-новому, але ніхто і не мав наміру їм займатися. Віддані фанати гри постійно спостерігають за тайськими серверами в очікуванні: «Може, коли-небудь ці новинки зброї та інтерфейсу з'являться і у нас?».

Але Innova були налаштовані радикально. Гра застрягла на старому рівні, зовсім непридатному для сучасного кіберспорту, на який звертають увагу інвестори з різних Медіасфера. На російських серверах регулярно проводяться планові профілактики, створюються івенти в честь свят, іноді з'являються нові карти і амуніції ... Антич-система Frost віддано банить порушників правил, час яких вже давним-давно пройшло, але їх все ж можна зрідка зустріти. На жаль, все це загальмовує розвиток гри, лише приносячи гроші розробникам за регулярний Донат з боку користувачів.

Кіберспортивного частина Point Blank в Росії зовсім не померла: StarLadder досі проводять турніри, а в січні цього року вони відзначили завершення 14 сезону. Постійно проходять відбори на великі чемпіонати світового рівня, і на один з них через тиждень відправиться зовсім новий склад AoeXe. Скромний призовий фонд розміром в $ 50 000 не зупиняє відданих фанатів, але гра змушена залишатися в тіні гігантів виробництва Valve, Blizzard і Riot Games.


Вони будуть захищати російський чемпіонський титул

Грі потрібен новий ковток повітря, який дозволить їй стати по-справжньому барвистою і цікавою дисципліною, яка відповідає вимогам часу. Можливо, хтось із вас дізнався про киберспорте саме з цієї гри і все ще очікує на її вриваючись на Велику сцену. Але поки ніхто не візьме ініціативу в свої руки, про це залишається тільки мріяти.

Інший кіберспорт: Point Blank


На відміну від інших проектів з рубрики «Інший кіберспорт», Point Blank є відносно молодою грою, що з'явилася на світ вісім років тому. У березні 2008 року корейський розробник Zepetto представив на багато користувачів шутер, що нагадує легендарний Counter-Strike. Будучи грою жанру MMOFPS, він мав усі шанси вибратися за межі національного ринку, що відбулося лише в наступному році, коли за справу взялися видавці з Таїланду, Індонезії та Росії. Однак перед відправкою свого дітища на світові простори Zepetto уклали контракт з місцевою компанією NCSoft, яка стала видавцем в США і Південної Кореї. В останній гра проіснувала лише до жовтня 2008 року, взявши перерву на п'ять з гаком років.

Свою нішу в ігровій індустрії проект знайшов досить швидко, адже східні геймери ніколи не були проти традиційних шутерів з невеликими впровадженнями історії. Дії гри розгортаються в міфічної країні Короге, що стала жертвою власної індустріалізації: стрімко розвивається держава почала різко втрачати населення. Після відкриття кордону для іммігрантів уряд побудував абсолютно різні умови для місцевих жителів і приїжджих, розділивши їх на Миротворців і Повстанців, які стали основними учасниками всієї мережевої гри. Point Blank не має режиму кампанії, і саме тому пересічний користувач навряд чи буде поглиблюватися в сюжет, який ніде не згадується і несе лише ознайомлювальний характер.



Ігровий процес перейняв багато рис у всіх популярних шутерів того часу, починаючи режимами і закінчуючи великою кількістю обмундирування. Гравцям надані стандартні режими Спільного матчу (аналог «Боя на смерть» в CS: GO) і підриву (відомий кожному сценарій з установкою бомби). Крім них, звичайно ж, існують карти з обороною об'єкта Миротворцями або ж з прагненням двох сторін знищити об'єкти суперника, де швидкість і спритність цінуються вище, ніж майстерність гри і точність зброї. Згодом розробники впровадили і східну «родзинку», додавши динозаврів і зомбі, проте їм і до цього дня важко витіснити традиційні режими.

4 грудня 2009 року завдяки зусиллям компанії Innova гра побачила світ і в СНД, і тоді ще ніхто не уявляв, до чого це призведе. Point Blank без проблем знайшла своє місце в колишніх країнах Радянського Союзу і знайшла відмінний від інших країн інтерфейс і інші елементи гри завдяки російським локалізатор. Сервера кожної країни принципово відрізнялися різноманітністю зброї, ціновою політикою, режимами гри, а в США проект і зовсім видавався під назвою «Project Blackout». Як ви вже могли здогадатися, в грі є предмети, які можна купити як за ігрові очки, іменовані в народі «ДП», так і за справжню валюту. Проект поширюється по системі Free-to-play.

Для вступу в бій досить мати при собі набір зброї і скінів, незначно змінюють ваші характеристики. Правда, у всіх видів обмундирування є одна особливість: з часом вони втрачають свою якість або ж просто витрачаються з кількістю зіграних матчів, тому початківцям гравцям, які не звикли до ігрового процесу, доводиться тяжко. У таких ситуаціях на допомогу приходить горезвісний Донат, що спрощує практично всі аспекти гри за демократичну суму. Наприклад, місяць використання найпопулярнішою гвинтівки - AUG A3 - обійдеться вам лише в 300 рублів. З одного боку, це досить дешевий спосіб грати з хорошим зброєю, а з іншого - це вносить в гру дисбаланс, заважаючи грати тим, хто вважає за краще отримувати задоволення без зайвих вкладень.

Коли Point Blank завоювала велику кількість фанатів в Росії і інших країнах СНД, на гру звернули увагу організатори киберспортівних турнірів. Першими ініціативу проявили ESL, 25 березня 2010 року відкривши реєстрацію на власний 5x5 Elite Cup з призами у вигляді нетбуків, ігрових мишок і жорстких дисків. Гравці нарешті дочекалися появи змагального елементу крім кланових воєн, а через пару місяців співтовариство вразила новина про те, Федерація Комп'ютерного Спорту включила Point Blank до складу дисциплін на World Cyber Games. Як багато хто з вас знають, в ті роки не було нічого престижніше рівня WCG, а це означало, що з напіввідкритим форматом заходів пробитися на велику сцену міг практично кожен.


Чемпіони WCG Russia 2010 AoeXe - Fox, APG51, Negative, GodHunt, Fent1k

Перші WCG зібрали величезну кількість людей, які прийшли повболівати не тільки за улюблені команди, але і за всіх учасників в цілому, яких виявилося чимало. Пробиваючись через натовпи суперників, до перемоги прийшов один з перших професійних кланів, іменований AoeXe. Домігшись успіху на перших локальних турнірах, незабаром хлопці були підписані організацією RoX.KIS , Під чиїм тегом і продовжили низку перемог в 2010 році: все престижні титули на Samsung Masters, Першому Всеросійському Чемпіонаті і Битві за Індонезію були завойовані з фантастичними результатами.

У наступному році розробники зробили крок вперед, анонсувавши перший по-справжньому міжнародний турнір в Сеулі - Point Blank International Championship. Найвпливовішими учасниками турніру були команди з Росії, Індонезії і Таїланду - ці країни сприйняли Point Blank в рази краще за інших, а казуальна і кіберспортивного аудиторія в них сформувалася швидше. У корейській столиці «Рокс» очікувало поразку від представників Таїланду, де турнірів проводилося набагато більше, ніж у нас.

У серпні того ж року команди знову збираються на міжнародній арені в Бангкоку, щоб взяти участь в Point Blank Tri Nations. Кожен регіон представляли вже по дві команди - в Росії це були «старички» з NCsky і RoX. Останні зібралися з силами і з оновленим складом розправилися над східними опонентами на їх же батьківщині, зробивши нову віху в історії розвитку міжнародного Point Blank.

«Рокс» були машиною, яку неможливо було зупинити. Через деякий час після PBTN вони стали дворазовими чемпіонами WCG, звернувши на себе увагу організаторів Intel Challenge Super Cup. Київ Кіберспорт Арена стала активно приймати фінали чемпіонатів по корейському шутеру, а трохи пізніше до цих заходів підключилася і сама коментаторських студія StarLadder з однойменної серією турнірів, породивши новий рівень конкуренції в межах СНД. Матчі в Point Blank супроводжувалися коментарями Федора «KvaN» Захарова, Ігоря «SL4M» Сопова і Тауфіка «Tafa» Хидрі.

Кіберспортивного галузь гри постійно росла, а разом з тим в ній стали з'являтися і власні легенди. Сучасні професійні дисципліни завжди асоціюються з якимось одним гравцем і його досягненнями - в Dota 2 це Данило « Dendi »Ішутін, в Counter Strike - Патрік« f0rest »Ліндберг, а в League of Legends - Лі« Faker »Сан Хек. Такі ж асоціації виникають і в Point Blank з Сергієм «Negative» Бідзаном, засновником і лідером того самого клану Art of eXecution. У компанії з Віктором «GodHunt» Волковим він пройшов безліч випробувань і завоював величезну кількість нагород. Його команди завжди були лідерами на турнірах різного рівня, і саме завдяки Сергію Росія завжди носила титул найсильнішої країни в цій дисципліні. Нижче представлений уривок з інтерв'ю порталу Канобу в 2011 році:



Згодом до списку організаторів турнірів приєдналися ASUS, Techlabs і багато інших. Тисячі команд відсівалися на ранніх стадіях, а в фінали практично завжди виходили одні і ті ж колективи. З травня 2012 року в матчах гранд-фіналу SLTV StarSeries зустрічалися RoX.KIS і zNation , Створюючи «битву титанів» в кожному сезоні. Обидва колективи змінювали склади, але zNation все одно не вдавалося здолати своїх суперників до поворотного моменту, що стався в січні 2013 року: «Вічний топ-1» -склад розпався.

Хтось вважав за краще навчання, комусь припала до вподоби Counter-Strike: Global Offensive. GodHunt направив свої сили на коментаторських діяльність в Dota 2, а капітан команди, Negative, прийняв пропозицію від zNation, в майбутньому завоювали довгоочікуваний титул чемпіонів «Зоряною серії». RoX.KIS пішли з цієї дисципліни абсолютними переможцями, внісши свою лепту в розвиток кіберспорту.


Один з останніх складів RoX - miniMOBI, Negative, ksIt, GodHunt, Radogask

Проте, мільйони фанатів гри так і не змогли створити справжню армію. Графічна складова гри компенсувалася простотою і динамікою ігрового процесу, однак фізиці таке було непростимо. Ні розробник, ні локалізатор не стараються внести зміни в своє дітище, звертаючи увагу новачків на вже вийшла CS: GO. Гра потребувала глобальному оновленні, яке змусило б поглянути на проект по-новому, але ніхто і не мав наміру їм займатися. Віддані фанати гри постійно спостерігають за тайськими серверами в очікуванні: «Може, коли-небудь ці новинки зброї та інтерфейсу з'являться і у нас?».

Але Innova були налаштовані радикально. Гра застрягла на старому рівні, зовсім непридатному для сучасного кіберспорту, на який звертають увагу інвестори з різних Медіасфера. На російських серверах регулярно проводяться планові профілактики, створюються івенти в честь свят, іноді з'являються нові карти і амуніції ... Антич-система Frost віддано банить порушників правил, час яких вже давним-давно пройшло, але їх все ж можна зрідка зустріти. На жаль, все це загальмовує розвиток гри, лише приносячи гроші розробникам за регулярний Донат з боку користувачів.

Кіберспортивного частина Point Blank в Росії зовсім не померла: StarLadder досі проводять турніри, а в січні цього року вони відзначили завершення 14 сезону. Постійно проходять відбори на великі чемпіонати світового рівня, і на один з них через тиждень відправиться зовсім новий склад AoeXe. Скромний призовий фонд розміром в $ 50 000 не зупиняє відданих фанатів, але гра змушена залишатися в тіні гігантів виробництва Valve, Blizzard і Riot Games.


Вони будуть захищати російський чемпіонський титул

Грі потрібен новий ковток повітря, який дозволить їй стати по-справжньому барвистою і цікавою дисципліною, яка відповідає вимогам часу. Можливо, хтось із вас дізнався про киберспорте саме з цієї гри і все ще очікує на її вриваючись на Велику сцену. Але поки ніхто не візьме ініціативу в свої руки, про це залишається тільки мріяти.

Інший кіберспорт: Point Blank


На відміну від інших проектів з рубрики «Інший кіберспорт», Point Blank є відносно молодою грою, що з'явилася на світ вісім років тому. У березні 2008 року корейський розробник Zepetto представив на багато користувачів шутер, що нагадує легендарний Counter-Strike. Будучи грою жанру MMOFPS, він мав усі шанси вибратися за межі національного ринку, що відбулося лише в наступному році, коли за справу взялися видавці з Таїланду, Індонезії та Росії. Однак перед відправкою свого дітища на світові простори Zepetto уклали контракт з місцевою компанією NCSoft, яка стала видавцем в США і Південної Кореї. В останній гра проіснувала лише до жовтня 2008 року, взявши перерву на п'ять з гаком років.

Свою нішу в ігровій індустрії проект знайшов досить швидко, адже східні геймери ніколи не були проти традиційних шутерів з невеликими впровадженнями історії. Дії гри розгортаються в міфічної країні Короге, що стала жертвою власної індустріалізації: стрімко розвивається держава почала різко втрачати населення. Після відкриття кордону для іммігрантів уряд побудував абсолютно різні умови для місцевих жителів і приїжджих, розділивши їх на Миротворців і Повстанців, які стали основними учасниками всієї мережевої гри. Point Blank не має режиму кампанії, і саме тому пересічний користувач навряд чи буде поглиблюватися в сюжет, який ніде не згадується і несе лише ознайомлювальний характер.



Ігровий процес перейняв багато рис у всіх популярних шутерів того часу, починаючи режимами і закінчуючи великою кількістю обмундирування. Гравцям надані стандартні режими Спільного матчу (аналог «Боя на смерть» в CS: GO) і підриву (відомий кожному сценарій з установкою бомби). Крім них, звичайно ж, існують карти з обороною об'єкта Миротворцями або ж з прагненням двох сторін знищити об'єкти суперника, де швидкість і спритність цінуються вище, ніж майстерність гри і точність зброї. Згодом розробники впровадили і східну «родзинку», додавши динозаврів і зомбі, проте їм і до цього дня важко витіснити традиційні режими.

4 грудня 2009 року завдяки зусиллям компанії Innova гра побачила світ і в СНД, і тоді ще ніхто не уявляв, до чого це призведе. Point Blank без проблем знайшла своє місце в колишніх країнах Радянського Союзу і знайшла відмінний від інших країн інтерфейс і інші елементи гри завдяки російським локалізатор. Сервера кожної країни принципово відрізнялися різноманітністю зброї, ціновою політикою, режимами гри, а в США проект і зовсім видавався під назвою «Project Blackout». Як ви вже могли здогадатися, в грі є предмети, які можна купити як за ігрові очки, іменовані в народі «ДП», так і за справжню валюту. Проект поширюється по системі Free-to-play.

Для вступу в бій досить мати при собі набір зброї і скінів, незначно змінюють ваші характеристики. Правда, у всіх видів обмундирування є одна особливість: з часом вони втрачають свою якість або ж просто витрачаються з кількістю зіграних матчів, тому початківцям гравцям, які не звикли до ігрового процесу, доводиться тяжко. У таких ситуаціях на допомогу приходить горезвісний Донат, що спрощує практично всі аспекти гри за демократичну суму. Наприклад, місяць використання найпопулярнішою гвинтівки - AUG A3 - обійдеться вам лише в 300 рублів. З одного боку, це досить дешевий спосіб грати з хорошим зброєю, а з іншого - це вносить в гру дисбаланс, заважаючи грати тим, хто вважає за краще отримувати задоволення без зайвих вкладень.

Коли Point Blank завоювала велику кількість фанатів в Росії і інших країнах СНД, на гру звернули увагу організатори киберспортівних турнірів. Першими ініціативу проявили ESL, 25 березня 2010 року відкривши реєстрацію на власний 5x5 Elite Cup з призами у вигляді нетбуків, ігрових мишок і жорстких дисків. Гравці нарешті дочекалися появи змагального елементу крім кланових воєн, а через пару місяців співтовариство вразила новина про те, Федерація Комп'ютерного Спорту включила Point Blank до складу дисциплін на World Cyber Games. Як багато хто з вас знають, в ті роки не було нічого престижніше рівня WCG, а це означало, що з напіввідкритим форматом заходів пробитися на велику сцену міг практично кожен.


Чемпіони WCG Russia 2010 AoeXe - Fox, APG51, Negative, GodHunt, Fent1k

Перші WCG зібрали величезну кількість людей, які прийшли повболівати не тільки за улюблені команди, але і за всіх учасників в цілому, яких виявилося чимало. Пробиваючись через натовпи суперників, до перемоги прийшов один з перших професійних кланів, іменований AoeXe. Домігшись успіху на перших локальних турнірах, незабаром хлопці були підписані організацією RoX.KIS , Під чиїм тегом і продовжили низку перемог в 2010 році: все престижні титули на Samsung Masters, Першому Всеросійському Чемпіонаті і Битві за Індонезію були завойовані з фантастичними результатами.

У наступному році розробники зробили крок вперед, анонсувавши перший по-справжньому міжнародний турнір в Сеулі - Point Blank International Championship. Найвпливовішими учасниками турніру були команди з Росії, Індонезії і Таїланду - ці країни сприйняли Point Blank в рази краще за інших, а казуальна і кіберспортивного аудиторія в них сформувалася швидше. У корейській столиці «Рокс» очікувало поразку від представників Таїланду, де турнірів проводилося набагато більше, ніж у нас.

У серпні того ж року команди знову збираються на міжнародній арені в Бангкоку, щоб взяти участь в Point Blank Tri Nations. Кожен регіон представляли вже по дві команди - в Росії це були «старички» з NCsky і RoX. Останні зібралися з силами і з оновленим складом розправилися над східними опонентами на їх же батьківщині, зробивши нову віху в історії розвитку міжнародного Point Blank.

«Рокс» були машиною, яку неможливо було зупинити. Через деякий час після PBTN вони стали дворазовими чемпіонами WCG, звернувши на себе увагу організаторів Intel Challenge Super Cup. Київ Кіберспорт Арена стала активно приймати фінали чемпіонатів по корейському шутеру, а трохи пізніше до цих заходів підключилася і сама коментаторських студія StarLadder з однойменної серією турнірів, породивши новий рівень конкуренції в межах СНД. Матчі в Point Blank супроводжувалися коментарями Федора «KvaN» Захарова, Ігоря «SL4M» Сопова і Тауфіка «Tafa» Хидрі.

Кіберспортивного галузь гри постійно росла, а разом з тим в ній стали з'являтися і власні легенди. Сучасні професійні дисципліни завжди асоціюються з якимось одним гравцем і його досягненнями - в Dota 2 це Данило « Dendi »Ішутін, в Counter Strike - Патрік« f0rest »Ліндберг, а в League of Legends - Лі« Faker »Сан Хек. Такі ж асоціації виникають і в Point Blank з Сергієм «Negative» Бідзаном, засновником і лідером того самого клану Art of eXecution. У компанії з Віктором «GodHunt» Волковим він пройшов безліч випробувань і завоював величезну кількість нагород. Його команди завжди були лідерами на турнірах різного рівня, і саме завдяки Сергію Росія завжди носила титул найсильнішої країни в цій дисципліні. Нижче представлений уривок з інтерв'ю порталу Канобу в 2011 році:



Згодом до списку організаторів турнірів приєдналися ASUS, Techlabs і багато інших. Тисячі команд відсівалися на ранніх стадіях, а в фінали практично завжди виходили одні і ті ж колективи. З травня 2012 року в матчах гранд-фіналу SLTV StarSeries зустрічалися RoX.KIS і zNation , Створюючи «битву титанів» в кожному сезоні. Обидва колективи змінювали склади, але zNation все одно не вдавалося здолати своїх суперників до поворотного моменту, що стався в січні 2013 року: «Вічний топ-1» -склад розпався.

Хтось вважав за краще навчання, комусь припала до вподоби Counter-Strike: Global Offensive. GodHunt направив свої сили на коментаторських діяльність в Dota 2, а капітан команди, Negative, прийняв пропозицію від zNation, в майбутньому завоювали довгоочікуваний титул чемпіонів «Зоряною серії». RoX.KIS пішли з цієї дисципліни абсолютними переможцями, внісши свою лепту в розвиток кіберспорту.


Один з останніх складів RoX - miniMOBI, Negative, ksIt, GodHunt, Radogask

Проте, мільйони фанатів гри так і не змогли створити справжню армію. Графічна складова гри компенсувалася простотою і динамікою ігрового процесу, однак фізиці таке було непростимо. Ні розробник, ні локалізатор не стараються внести зміни в своє дітище, звертаючи увагу новачків на вже вийшла CS: GO. Гра потребувала глобальному оновленні, яке змусило б поглянути на проект по-новому, але ніхто і не мав наміру їм займатися. Віддані фанати гри постійно спостерігають за тайськими серверами в очікуванні: «Може, коли-небудь ці новинки зброї та інтерфейсу з'являться і у нас?».

Але Innova були налаштовані радикально. Гра застрягла на старому рівні, зовсім непридатному для сучасного кіберспорту, на який звертають увагу інвестори з різних Медіасфера. На російських серверах регулярно проводяться планові профілактики, створюються івенти в честь свят, іноді з'являються нові карти і амуніції ... Антич-система Frost віддано банить порушників правил, час яких вже давним-давно пройшло, але їх все ж можна зрідка зустріти. На жаль, все це загальмовує розвиток гри, лише приносячи гроші розробникам за регулярний Донат з боку користувачів.

Кіберспортивного частина Point Blank в Росії зовсім не померла: StarLadder досі проводять турніри, а в січні цього року вони відзначили завершення 14 сезону. Постійно проходять відбори на великі чемпіонати світового рівня, і на один з них через тиждень відправиться зовсім новий склад AoeXe. Скромний призовий фонд розміром в $ 50 000 не зупиняє відданих фанатів, але гра змушена залишатися в тіні гігантів виробництва Valve, Blizzard і Riot Games.


Вони будуть захищати російський чемпіонський титул

Грі потрібен новий ковток повітря, який дозволить їй стати по-справжньому барвистою і цікавою дисципліною, яка відповідає вимогам часу. Можливо, хтось із вас дізнався про киберспорте саме з цієї гри і все ще очікує на її вриваючись на Велику сцену. Але поки ніхто не візьме ініціативу в свої руки, про це залишається тільки мріяти.

Віддані фанати гри постійно спостерігають за тайськими серверами в очікуванні: «Може, коли-небудь ці новинки зброї та інтерфейсу з'являться і у нас?
Віддані фанати гри постійно спостерігають за тайськими серверами в очікуванні: «Може, коли-небудь ці новинки зброї та інтерфейсу з'являться і у нас?
Віддані фанати гри постійно спостерігають за тайськими серверами в очікуванні: «Може, коли-небудь ці новинки зброї та інтерфейсу з'являться і у нас?
Віддані фанати гри постійно спостерігають за тайськими серверами в очікуванні: «Може, коли-небудь ці новинки зброї та інтерфейсу з'являться і у нас?