Полезные материалы

Сергій Шнуров про Казані: «Прям закордон. Місцями мені нагадувало чомусь Ніццу »

7.07.2016

Як одна з «скреп» сучасної Росії Шнур, трохи не дотягнувши до аншлагу в «Татнефть Арені», стібався над VIP-столиками по 40 тисяч

«ЛаБут» і «В Пітері - пити» - чи не два головних вітчизняних поп-хіта останнього часу прозвучали у виконанні «Угруповання Ленінград» і її лідера Шнура для досить просунутої публіки. За радісними глядачами, серед яких був депутат Держдуми РФ Олександр Сидякін, спостерігав кореспондент «БІЗНЕС Online». Крім того, в бесіді з самим артистом він дізнався, що той думає про кліп челнінськіх робочих «У Челнах - орати» і посиденьках Мамаєва і Кокоріна в Монте-Карло.

Головні вітчизняні поп-хіти останнього часу прозвучали у виконанні «Угруповання Ленінград» і її лідера Сергія Шнурова на вчорашньому концерті в «Татнефть Арені» Головні вітчизняні поп-хіти останнього часу прозвучали у виконанні «Угруповання Ленінград» і її лідера Сергія Шнурова на вчорашньому концерті в «Татнефть Арені»

«ЦЕ ЯК Гергієв ФАКТИЧНО. НУ НЕ ЯК Ролдугіна, АЛЕ ... »

«Зніми на айфон! - звертається Сергій Шнуров до свого звукорежисера. - Сьогодні цю аранжування, напевно, грати не будемо. Всі забудемо, поки до неї дійдемо ». Один з головних героїв сучасного російського маскульту діловито керував своїм бендом на саундчеку в «Татнефть Арені» за пару годин до початку казанського концерту.

Заспівали пару пісень до задоволення десятка фанатів з числа обслуговуючого персоналу, який підтягся до сцени. Шнур навіть намагався їх змусити розмахувати руками і підспівувати. Але особливу увагу на перевірці звуку було приділено композиції «Угруповання Ленінград», присвяченій екс-вокалістці команди Алісі Вокс. Лідер групи свого часу не приховував, що роздратований стрімким відходом у вільне плавання співачки, яку прославила пісня про ЛаБут. Але тепер у складі «Ленінграда» є відразу дві панянки-солістки, до речі, не менш голосисті, ніж Вокс, а також пісня в сольному виконанні Олександра Адольфовича Пузо - одного з головних шоуменів угруповання. Назва композиції, воно ж приспів, складається з двох нецензурних слів і прийменника В. Група так довго репетирувала цей номер, Шнур так ретельно розбирав з музикантами нове аранжування, яка, здається, прийшла йому в голову прямо тут, на сцені, а Пузо так часто і харизматично вимовляв приспів, що, здається, тепер він засів в голову кореспондента «БІЗНЕС Online» надовго.

Тим часом команда, яка вирішила штурмувати «Татнефть Арену», на що вирішується рідкісний російський артист, зараз на піку популярності. Вона не тільки регулярно збирає льодові палаци, а й стає об'єктом роздумів сучасних мислителів від культури. «Група Ленінград» не те що переживає ренесанс. «Ленінград» зараз, безумовно, найважливіша група країни, - розповідав на нещодавній лекції про поп-культурі початку XXI століття на казанському книжковому фестивалі один з найвідоміших музичних журналістів країни, екс-головний редактор «Афіші» Юрій Саприкін. - Ось ми сидимо тут, а вони розважають гостей петербурзького економічного форуму. Путін і Саркозі під них танцюють. Це державно утворює величина. Це як Гергієв фактично. Ну не як Ролдугіна, але ... »

Олександр Адольфович Пузо (праворуч) - один з головних шоуменів угруповання Олександр Адольфович Пузо (праворуч) - один з головних шоуменів угруповання

«Я НЕ СПЕЦІАЛІСТ ПО ТОМУ, ЩО РОБИТИ В МІСТАХ»

Після саундчеку лідер «державно утворює величини» став героєм виїзний інтернет-конференції «БІЗНЕС Online». Російська поп-зірка першого ряду в наближенні виявився дуже приємним і цікавим співрозмовником, дотепним і афористичним. Так що найближчим часом наші читачі зможуть дізнатися про те, як Шнуров пропонує радикально вирішити багатостраждальний для Вітчизни «футбольний питання», що він думає про Олександра Невзорова і Станіславі Бєлковський і чому «Ленінград» - це справжнісінька «скрепа».

З приводу підірвала країну напередодні новини про посиденьках Олександра Кокоріна і Павла Мамаєва в Монте-Карло Шнуров висловився без особливого інтересу: «Я бачив цей ролик, мені здається, що історія роздута. Ну сидять два хлопця, повз несуть шампанське. Бог його знає, чиє це шампанське, що це за шампанське. Мені здається, що про це взагалі не слід говорити. Це ні на що не впливає ... »

Звичайно, не могли ми обійтися і без питання, який, як зізнався Шнур, йому задають в кожному місті якщо «в Пітері пити», а «в Челябінську краще стирчати», то для якого заняття найбільше підходить Казань? «Я не знаю, я не фахівець по тому, що робити в містах, напевно», - такою була відповідь. До речі, самодіяльний кліп «У Пітері - пити, в Челнах - орати» Шнуров бачив. Саму задумку робочих ЗАТ «Татпроф» він оцінює на відмінно, а виконання залишає бажати кращого (у властивій йому манері артист використовував більш міцне вираз).

«У Казані я не перший раз, був в Кремлі, але колись давно», - сказав лідер «найважливішою групи країни», додавши, що помічає, як змінюється місто. «Така прям закордон. Щось місцями мені нагадувало Ригу, щось - чомусь Ніццу. Чи не зрозумів чому. Раптом якийсь архітектурний фрагмент такої. Фрагментарно, але не так, щоб взагалі », - поділився враженнями співрозмовник« БІЗНЕС Online ».

Про Татарстані і її столиці фронтмен «Леніградом» чує нечасто, але вважає це хорошим знаком: «Слава богу, що я нічого не чую про Казань. Новини влаштовані так, що вони повинні бути тільки поганими. Якщо я нічого не чую про Казань, значить, все добре ».

На концерті був помічений депутат Держдуми РФ Олександр Сидякін На концерті був помічений депутат Держдуми РФ Олександр Сидякін

Тим часом підготовка на самій арені йшла повним ходом. Організатор шоу пітерців в «Татнефть Арені» Андрій Шумаріна пішов на деякий експеримент, віддавши частину простору перед сценою під VIP-зону зі столиками, закускою і напоями. Одне місце коштувало 10 тис., Таким чином, весь столик обійшовся бажаючим в 40 тис. Рублів. Нововведення начебто спірне, коли мова йде про стадіон концерті. Але, з одного боку, попит народжує пропозицію. З іншого - у Шнура з'явився, до задоволення всього залу, привід по-доброму стібатися над володарями найдорожчих квитків. До слова, тут були помічені депутат Держдуми РФ Олександр Сидякін, співзасновник фонду «Живе місто» Діана Сафарова, але особливо активно була представлена спортивна еліта міста, включаючи волейболіста Віктора Полєтаєва, ще пару днів назад за океаном виступав за збірну Володимира Алекно в Світовий лізі, а також капітана «Ак Барса» Олександра Світовит і його партнера по команді - головного мовчуна казанського хокею Степана Захарчука.

У фойє ж пиво текло рікою, все-таки концерт «Ленінграда», як ніякий інший, дуже сприяє вживанню легких спиртних напоїв. При цьому публіка в «Татнефть Арену» прийшла цілком інтелігентно-платоспроможна, так що ніяких ексцесів, пов'язаних із зайвою споживанням міцного, кореспондентом «БІЗНЕС Online» помічено не було. Більш того, на великих шоу західних артистів в TNA звично було спостерігати досить жорстку охорону, яка не пускала глядачів не в свої сектори, доглядала сумки навіть при вході на глядацькі місця і взагалі поводилася так, ніби вони і є головні люди цього вечора. Напередодні ж все було максимально ліберально, люди спокійно проносили пиво на трибуни, нікого при цьому не турбуючи, що зайвий раз підтверджувало, що наш глядач - це не бидло і не стадо, за хорошим настроєм якого під час культурно-видовищного заходу потрібне око та око з боку спеціально навчених людей.

Спортивна еліта була представлена ​​капітаном «Ак Барса»   Олександром Світовит і Степаном Захарчук Спортивна еліта була представлена ​​капітаном «Ак Барса»
Олександром Світовит і Степаном Захарчук

«ХА, ВИ БАЧИЛИ ?! ВОНИ стрибнув! »

До виходу групи публіку розважали оригінальними інструментальними версіями хітів «Ленінграда». Найбільш дружне хоровий спів в фан-зоні викликала мелодія пісні «Любить наш народ всяке ...». Нещодавно саме так Шнуров процитував сам себе, отримуючи приз на церемонії «Муз-ТВ».

Аншлагу в «Татнефть Арені» не було, але навряд чи це, з огляду на масштаби арени, розпал літа і сумно легендарну нерок-н-ролльность Казані, можна назвати неуспіхом. Потрібно дуже добре попорпатися в пам'яті, щоб згадати, коли концерт вітчизняних музикантів у столиці Татарстану збирав таку кількість публіки, тим більше що Земфіра виступала в значно менш місткому старому Палаці спорту. Загалом, добре заповнені фан-зона і танцпол, а також на три чверті зайняті публікою місця на трибуні створювали необхідний антураж дійства.

Сам концерт розпочався із «злий і досвідченої солягі» від гітариста Костянтина Лимонова, після чого на сцену висипала вся угруповання. До речі, ще один Лимонов, на цей раз знаменитий письменник і трибун, вірніше його впізнаваний силует, красувався на футболці іншого культового персонажа «Ленінграда» - Севича.

Сам Шнуров ж змінив стильні, розрізані в потрібних місцях джинси на простенькі шорти, які вкупі з майкою-алкоголічкою і кедами робили його схожим на радянського інтелігента, що зібрався на ранкову пробіжку.

Концерт почався з «злий і досвідченої солягі» від гітариста Костянтина Лимонова Концерт почався з «злий і досвідченої солягі» від гітариста Костянтина Лимонова

Скільки не намагався підрахувати кореспондент «БІЗНЕС Online» кількість людей, що одночасно знаходилися на сцені, у нього так і не вийшло. Але це було добрих два десятки людей, кожен з яких був зайнятий своєю справою (необов'язково безпосередньо музицированием), створюючи ту саму атмосферу здорового хуліганства, за якої багато і приходять на Шнура і Ко. При цьому здається, що в нових композиціях групи, на відміну від «класичного« Ленінграда »(визначення самого Шнурова), можна з великими труднощами знайти пісні, які б обходилися без мату, так що цитування в ЗМІ не підлягають. Зате ці заповітні рядки можна радісно проорать в хорошій компанії на великому концерті.

Публіка створювала необхідний шумовий ефект, рухала в такт руками на вимогу лідера групи, і навіть в VIP-зоні було постійне пожвавлення. Сидякін, не приховуючи радісної усмішки, поповнював фото- і відеоархів свого смартфона. «Ну стрибну тільки один раз - і все», - звертався Шнур до столиків. «Ха, ви бачили ?! Вони стрибнули! »- це вже було звернуто до всього залу.

Зламавши стереотипи щодо формування концертних програм, «Ленінград» видав два своїх головних на даний момент хіта ( «ЛаБут» і «В Пітері - пити») вже в першій частині програми. Отримали свої хвилини слави Пузо, що заспівав «Дорожню», і Севич, що видав ще один недавній хіт «ЗОЖ».

Народ був щиро радий. В якийсь момент здалося, що публіці вже все одно, що буде співати Шнуров - старий бронебійний хіт на кшталт «Супер гуд» або нову пісню з нехитрими словами, часто складаються з трьох букв. Загальна атмосфера загального хуліганства виявилася важливішою. А сам феномен «Ленінграда» та його лідера, які на зорі своєї кар'єри здавалися одноденками, все ще, здається, вимагає справжнього культурологічного аналізу, який багато що скаже про нашу сучасність.

«Ха, ви бачили ?