Полезные материалы

Адам Курак - чому він краще за всіх бореться в стійці?

  1. Коротко про поєдинках.
  2. Що скажуть цифри?

У Каспійську Адам Курак став двократним чемпіоном Європи з греко-римської боротьби. Крім яскравої перемоги в фіналі, Адам продемонстрував не зовсім типову для класика боротьбу. Більшість балів атлет набрав не в партері, а в стійці!

Адам Курак, 26 червня 1985 р.н.

  • Чемпіон Європи - 2014 року, 2018.
  • Срібний призер ЧЄ - 2013.
  • Бронзовий призер ЧС - 2017.

Бронзовий призер ЧС - 2017

Коротко про поєдинках.

1/8 фіналу - B. KORPASI (HUN) v. A. KURAK (RUS).

У перші хвилини поєдинку активніше був угорець, це призвело до попередження і програного балу. У партері супернику Адама вдалося провести результативну атаку і набрати 2 бали. У кінцівці періоду нашому атлету вдалося провести результативний вихід за килим на прийомі.

Другий період почався з атак Адама, що призвело до попередження суперника і можливості атакувати з партеру, однак провести результативну спробу не вдалося.

У важкому поєдинку (3-3) перемогу здобув Адам Курак, не провівши при цьому жодного технічного дії.

1/4 фіналу - A. KURAK (RUS) v. J. ZIZKA (CZE)

Вже на 26 секунді Адаму вдався один найефектніших кидків на турнірі. Після перекладу ривком, був проведений кидок прогином із захопленням тулуба ззаду. Потім через 30 з Адам провів результативний переклад в партер, проте зробити переворот накатом не зміг.

За 54 с до кінця періоду Адаму знову вдалося зробити результативною переклад в партер. 8-0.

Варто звернути увагу на те, що всі 8 балів Адам набрав в стійці.

Варто звернути увагу на те, що всі 8 балів Адам набрав в стійці

1/2 фіналу - G. SAHAKYAN (POL) v. A. KURAK (RUS).

Зустріч почалася з атак суперника, поляк активно боровся за територію, відключав руку, проте Адаму вдалося зломити початковий натиск і нав'язати активність зі свого боку, що призвело до попередження і можливості набрати бали в партері. Провівши результативну атаку, Адам ледь не попався на контрприйом. Партер закінчився з рахунком 3-2.

Другий період почався з атак поляка, проте в черговий раз на турнірі Адама вдався результативний переклад ривком. 5-2.

Друга половина періоду пройшла в гострій боротьбі, з якої переможцем вийшов Адам Курак.

Фінал - A. KURAK (RUS) v. R. CHUNAYEV (AZE).

У фіналі суперником Адама був бронзовий призер ОІ 2016 Ріо Расул Чунаєв.

На початку поєдинку активніше виглядав Чунаєв, що призвело до попередження і двом результативним атакам з партеру. 0-5. Надалі призер ОІ працював другим номером і успішно захищався, лише за 1 с до кінця першого періоду Адаму вдалося провести результативний вихід за килим на прийомі. 1-5.

Другий період почався з результативної атаки Адама, 3-5. Ще через 20 з Адам виконав черговий чудовий прийом в стійці, результативним виявився переклад в партер, 5-5.

За 42 с до кінця зустрічі Адам набрав 1 бал за результативний вихід за килим на прийомі і ще 1 бал за попередження суперника. 7-5.

За 25 с до закінчення поєдинку Адам остаточно знищив свого суперника, завдяки активності в стійці, чергові 2 бали за рахунок переведення ривком. 9-5.

Адам Курак здобув перемогу з рахунком 9-5, програючи по ходу першого періоду 0-5 і набравши в другому періоді 8 балів. Окремо потрібно відзначити, що всі бали Адам набрав в стійці.

Окремо потрібно відзначити, що всі бали Адам набрав в стійці

Що скажуть цифри?

Сруктура техніко-тактичних дій Адама відрізняється від більшості атлетів нашої збірної через те, що основу техніки досліджуваного борця складають технічні дії в стійці.

Як видно з таблиці більшість балів Адам набрав в стійці (19), потрібно відзначити велику кількість результативних ТД (11) від загального числа спроб провести ТД (14). Варто звернути увагу на кількість атак суперника (11) і на значення оцінених ТД (4).

І найголовніше - це 10 результативних дій в стійці. У сучасній греко-римської боротьби для багатьох спортсменів такі показники є просто недосяжними.

У сучасній греко-римської боротьби для багатьох спортсменів такі показники є просто недосяжними

Уявіть, якби до такої надійності в стійці, додати супер результативність Роман Власова в партері, то ми отримали б понад універсального атлета.

Уявіть, якби до такої надійності в стійці, додати супер результативність Роман Власова в партері, то ми отримали б понад універсального атлета

У Адама при 7 спробах зробити ТД в партері, лише 1 ТД завершилося результативно.

Для прикладу, Роман Власов має 100% реалізацію можливості набору балів в партері (ЧЄ 2018), з 4 спроб все 4 виявилися результативними, набрано 12 балів при двох 4-х бальних кидках.

Індивідуальний профіль Адама побудований на основі нормативних рівнів спортивно-технічних показників змагальної діяльності борців високої кваліфікації показує, що показники - щільність, ТТД за сутичку і результативність знаходяться на рівні оцінки «добре». Тут потрібно відзначити, що у Адама 90% набраних балів - це результат боротьби в стійці, при більшій реалізації можливості набору балів в партері дані показники мали б кращі значення.

Тут потрібно відзначити, що у Адама 90% набраних балів - це результат боротьби в стійці, при більшій реалізації можливості набору балів в партері дані показники мали б кращі значення

Характеристика досліджуваних показників:

  • інтервал результативної атаки (ІРА);
  • середній час проведення борцем результативного ТТД;
  • результативність - характеризує ступінь ефективності виконання технічних дій;
  • середнє число проведених ТТД за одну сутичку;
  • середнє число виграних балів за одну сутичку;
  • щільність -характеризує динаміку виконання результативних дій;
  • коефіцієнт технічного оснащення (Хто) - відображає показник ефективності дій борця в атаці і в захисті;
  • коефіцієнт якості технічних дій (Кктд) - характеризує ступінь надійності виконання ТТД в атаці і в захисті.

На відмінному рівні знаходиться показник - коефіцієнт технічного оснащення (Хто) - відображає ефективні дії борця не тільки в атаці, але і в захисті.

Все це характеризує Адама, як борця, що віддає перевагу діяти тактично грамотно, атакувати тільки перекладами суперника в партер, уникати зайвого ризику.

У сукупності така індивідуальна структура змагальної діяльності дозволяє борцеві боротися тактично грамотно, що і приносить йому успіх на змаганнях.

Це говорить про те, що в современной̆ греко-римської боротьби з'явилася реальна можливість вибору ефективної тактики і техніко-тактичних дій в залежності від можливостей борця і конкретних ситуацій в поєдинку, які є дуже важливими складовими в структурі соревновательной̆ діяльності атлетів.

Ми повинні говорити про наявність значної специфіки окремих характеристик в структурі змагальної діяльності борців, при однаковому спортивному результаті.

Де перемоги можуть досягатися або за рахунок раціональної тактики ведення поєдинків, або високої активності, або надзвичайно високої результативності ТТД.

Що скажуть цифри?
Що скажуть цифри?