Полезные материалы

Фітнес для вагітних. Переваги, види і протипоказання

Вагітність - це привід для великої радості і щастя, який повинен настати в житті кожної жінки. Але ніхто не приховує той факт, що під час вагітності жіноче тіло видозмінюється. Кожна жінка стурбована тим, як тримати себе в формі і при цьому не нашкодити малюкові.
Вагітність - це привід для великої радості і щастя, який повинен настати в житті кожної жінки

Portrait of pregnant woman on blue

Якщо ви прекрасно себе почуваєте, вас нічого не турбує, то заняття фітнесом для вагітних підуть вам тільки на користь. У жінок, які під час вагітності займалися фізичними вправами, простіше і безболісніше проходять сутички і роди.Ітак, ви вирішили займатися фітнесом для вагітних, з чого почати? Перш за все, потрібно проконсультуватися з лікарем, який вас спостерігає протягом всієї вагітності. Наступний крок - це визначитися з видом занять, які ви будете відвідувати. Розглянемо популярні і ефективні програми, які включає фітнес для майбутніх мам.

Вид фітнесу Користь і переваги Пілатес Пілатес спрямований на зміцнення м'язів живота, спини і тазового дна, що є важливим для майбутньої мами. Гарна постава, сила і баланс тіла залежать саме від цих м'язів. Вони також підтримують спину і таз при збільшенні навантаження, адже зростання дитини посилює напругу м'язів живота і тазового дна. Йога Йога полюбилася багатьом вагітним жінкам. Йога допомагає повністю розслабитися організму, привести в порядок думки і почуття. Варто пам'ятати, що не всі асани можна виконувати. Головне правило - не напружувати черевну стінку. Аква - аеробіка Займаючись аква-аеробікою, ви впораєтеся з варикозним розширенням вен, яке з'являється під час вагітності, також отримаєте ефект гідромасажу, який дуже корисний вашій шкірі. Аква-аеробіка є профілактикою целюліту, ризик травматизму практично відсутня. Релаксація і дихальні вправи Ці вправи теж корисні. Вони безцінні під час пологів. Уміння дихати і розслаблювати м'язи дозволить зберегти самоконтроль і життєву енергію. Практикуйте їх постійно, щоб під час сутичок, ви змогли робити це автоматично. Релаксація допоможе в той час, коли відчуєте напругу і хвилювання.

Вибирайте той фітнес для вагітних, вправи програми якого більшою мірою відповідають вашому темпераменту, тому що такі вправи повинні приносити задоволення і радість, щоб від них була користь.

Для занять фітнесом потрібна вільна і зручна одяг

Для занять фітнесом потрібна вільна і зручна одяг. Найкраще, якщо ви будете займатися систематично 2-3 рази в тиждень. Нормальний пульс для майбутніх мам під час занять повинен становити 120-130 ударів в хвилину. Через 5 хвилин після вимірювання пульсу, він повинен нормалізуватися і стати 60-80 ударів в хвилину.

Фітнес для вагітних різний за інтенсивністю і характером навантажень, в залежності від триместру. Перші 12 тижнів вагітності лікарі вважають найменш стабільними і найнебезпечнішими.

Тому початковий фітнес для вагітних (1 триместр) передбачає невеликі навантаження. Великі фізичні навантаження протипоказані в період всієї вагітності, але найбільше небажаними вони є в першому триместрі. Щоб не нашкодити прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінок матки, можна виконувати вправи на прес. Тренуйте м'язи ніг, спини, рук і грудей. Приділяйте увагу дихальним вправам.

Подальший фітнес для вагітних (2 триместр) передбачає великі навантаження. Саме цей період є найбільш безпечним і сприятливим для тренувань. Ризик пошкодження зник, психологічний стан покращився завдяки усвідомленню свого стану. Вправи в другому триместрі спрямовані насамперед на тазове дно, вони допомагають уникнути такої неприємної проблеми, як нетримання сечі. Але не забувайте і про протипоказання! Зокрема, такі: виключаємо вправи, виконувані на одній нозі; на спині, щоб матка не стискала нижню порожнисту вену і не провокувала недолік кисню у плода.

На завершальному етапі виношування плоду фітнес для вагітних (3 триместр) знову спрощується, оскільки важко виконувати навіть нескладні фізичні вправи. Наближаються роду, вага збільшується, але це не привід відмовлятися від навантажень. Основна увага приділяється м'язам рук і ніг, слід уникати навантажень на поперек, робити вправи на розслаблення спини.

Домашній фітнес для вагітних часто включає фітбол. Вправи на м'ячі дуже ефективні і цікаві. Крім того, заняття на фітбол зручні і комфортні для майбутніх мам на всіх тижнях вагітності. Не забувайте про дію релаксину! У міру розвитку вагітності в організмі утворюється все більше гормону, що призводить до релаксації (ослаблення) зв'язок і суглобів. Тому необхідно дотримуватися особливої ​​обережності при виконанні вправ на розтяжку, щоб не викликати перерозтягнення.

Безсумнівно, фітнес дуже корисний для вагітних. Займаючись, ви будете в хорошому і піднесеному настрої. Вправи допомагають залишитися в хорошій формі і контролювати свою вагу. Заняття фітнесом сприяє зміцненню основних м'язів, що беруть участь в пологах. Рух і помірні фізичні навантаження під час вагітності принесуть здоров'я вам і вашій майбутній дитині.

Ітак, ви вирішили займатися фітнесом для вагітних, з чого почати?