Полезные материалы

Харчування і спорт - серія матеріалів для тих, хто хоче бути здоровим і красивим

  1. Плавання - універсальний спорт ↑
  2. Принципи правильного і здорового харчування для підтримки тіла в хорошій формі без фізичних вправ і...
  3. Харчування для схуднення ↑
  4. Харчування для росту м'язів ↑
  5. Перевірка здоров'я і готовності вашого організму до фізичних навантажень ↑
  6. Техніка та необхідні складові тренувань в різних видах спорт а, силових і кардиотренировках ↑
  7. Фізкультура для мам ↑

Ви задумалися про те, що варто зайнятися спортом? Хочете відчувати себе краще, бадьоріше? Це чудова ідея! Для вас і ваших однодумців ми починаємо серію статей про здоровий спосіб життя, тренуваннях і правильне харчування.

Які процеси проходять в організмі під час і після тренування, як впливає харчування на очікуваний результат і здоров'я в цілому? Ми розповімо про це, і допоможемо знайти відповіді на питання «Чому», «Чому» і «Як так?».

Заняття спортом надзвичайно благотворно впливають на наш організм і здоров'я. Сила, спритність, витривалість, стрункість і навіть грація рухів - саме завдяки спорту тіло людини набуває ці прекрасні якості. Та й в повсякденному житті ви будете почувати себе впевненіше, сильніше і працездатності, що обов'язково позитивно позначиться на взаєминах з оточуючими.

Регулярні заняття спортом роблять нас краще за багатьма показниками. Тому навіть в стрімкому ритмі мегаполісу завжди є час і необхідність для фізичної активності.

Бути в прекрасній формі - значить бути здоровим і щасливим, а не тільки не мати зайву вагу. Спорт робить нас бадьоріше, енергійніше, зміцнює нервову систему, нормалізує обмінні процеси, підвищує працездатність, сприяє виробленню «гормонів щастя». Спорт підтримує організм в тонусі, робить його більш стійким до стресів, як фізичним, так і психологічним. Величезне значення спорт займає в житті офісних співробітників, тих, хто змушений за службовим обов'язком проводити багато часу за столом.

До речі, спорт - відмінні ліки від стресу і пов'язаних з ним неприємних станів. Як «лікуватися» читайте в статті « Як зняти стрес: спортивні вправи проти поганого настрою і депресії ».

Плавання - універсальний спорт

Плавання неймовірно корисно для здоров'я і красивої фігури. Результати в спорті, профілактика захворювань, граціозна, сильне і здорове тіло, всього цього можна досягти завдяки заняттям плаванням.

Як ми писали в матеріалах « Плавання: комплексний вплив на організм або Як швидко домогтися гарної фігури і відмінного здоров'я? »І« Басейн для вагітних: користь від занять у воді і вправи », Плавання не тільки здатне привести тіло в розкішну форму , А й позитивно впливає на здоров'я в цілому.

Плавання - це один з найдемократичніших видів спорту, майже без протипоказань, яким можна займатися з ранньої юності і до самої старості. І увійти в цей спорт можна в будь-якому віці. Як і чому? Читайте:

До чого ви прагнете? Хочете підтримувати м'язи в тонусі? Долучитися до здорового способу життя або схуднути? Може, набрати м'язову масу? Стати швидше, сильніше, витривалішими? Зробити тіло більш рельєфним? В цілому, одне не виключає іншого, але саме мета, яку ви перед собою поставили, визначає ваш щоденний раціон, вид та інтенсивність тренувань.

Бажання бути здоровим і мати міцне, добре складене тіло існує у кожної людини незалежно від статі. Мотивація є однією з основоположних складових майбутнього успіху. Це те, що рухає нас на шляху до досконалості не тільки в спорті, але і в житті.

Про важливість мотивації, підводні камені, в жодній мірі їх подоланні ми писали в статті « Як почати займатися спортом - мотивація ».

Про те, яких ефектів можна досягти, займаючись так чи інакше, читайте в матеріалі « Види тренувань для спалювання жиру, тонусу, нарощування м'язової маси ».

Правильне харчування - це шлях до здоров'я і красивої фігури і з точки зору загального оздоровлення, і в розрізі схуднення, і з точки зору придбання рельєфної мускулатури.

Ваш раціон - важливий пункт у програмі здорового способу життя, незалежно від того, якої мети ви хочете досягти. Залежно від поставленого завдання (схуднення, здоров'я і м'язовий тонус, розвиток мускулатури) меню варіюється, але їжа - це 70% в досягненні видимого результату.

Принципи правильного і здорового харчування для підтримки тіла в хорошій формі без фізичних вправ і при заняттях спортом

1-й принцип -употребленіе продуктів харчування, які дають нашому організму необхідну енергію. Кількість енергії, що надходить з їжею, повинна відповідати кількості енергії, яку витрачає організм. Щоб контролювати кількість кілокалорій необхідно підтримувати правильне і постійне співвідношення між основними компонентами харчування в пропорціях 50-20-30. Тобто ви повинні розподіляти їжу щодня так, щоб 50% припадало на вуглеводи, 20 - на білки і 30% - на жири.

Про функції білків, жирів і вуглеводів, і їх розподіл в організмі до, під час і після тренувань ми розповідаємо в статті « Білки, жири, вуглеводи: роль і використання в енергетиці організму ». Про шкідливі міфи читайте в статті « 9 "дієтичних" помилок ».

2-й принцип - це правило 25-50-25. Його необхідно жорстко дотримуватися тим, хто бажає схуднути, так як воно дозволяє регулювати вагу тіла, контролюючи кількість їжі. Цей принцип означає, що 25% калорій від споживаного за день має припадати на сніданок, 50% калорій - на обід, 25% - на вечерю. Навіть для тих, хто не потребує зменшення ваги, дуже корисно орієнтуватися на цю формулу.

Детально про продукти, які забезпечують нас необхідною енергією, ми писали в статті « Вітаміни, мінерали, мікроелементи в продуктах харчування ».

3-й принцип - снідайте! Якщо ви регулярно пропускаєте сніданок, обмінні процеси сповільнюються. Потреба в енергії падає і з'їдені калорії виявляються непотрібними.

Про особливості харчування в залежності від статі ми розповідали в матеріалі « Харчування для чоловіків і жінок - в чому різниця? ».

Про те, як підтримати форму за допомогою харчування ми писали в статті « Харчування для підтримки фізичної форми при навантаженнях: рекомендації з раціону, меню і індивідуальний розрахунок щоденних енерговитрат ».

Крім безпосередньо їжі важливо підтримувати організм вітамінами і мікроелементами. Про оптимальному наборі нутрієнтів читайте в матеріалах « Загальний розділ. Допомагаємо організму справитися з навантаженнями »І« Вітаміни та мінерали в раціоні харчування спортсменів ».

Харчування для схуднення

Про те, як скинути кілька зайвих кілограмів без физнагрузок, ми розповідали в статті « Харчування для людей, які не займаються спортом і фізичними вправами -рекомендації ».

Тим, хто регулярно виконує фізичні вправи з метою схуднути, буде цікава стаття « Харчування для схуднення при фізичних навантаженнях - рекомендації ». У ній ви знайдете список продуктів, рекомендованих для щоденного вживання, а також поради про те, як підтримати організм до і після тренувань.

Також рекомендуємо прочитати статті, в них ми розповідаємо про роль обміну речовин в організмі і про те, як метаболізм впливає на стрункість форм:

Харчування для росту м'язів

Про те, як щоденний раціон сприяє поліпшенню мускулатури, читайте в статтях « Як ростуть м'язи, і яка роль харчування в цьому процесі? »І« Харчування для росту м'язів: рекомендації з раціону ». У цих статтях даються не тільки корисні поради, а й наведено зразкову щоденне меню.

Про правильне харчування при тренуваннях в залежності від статі читайте в матеріалі « Харчування для росту м'язів у чоловіків і жінок - в чому різниця? ».

Також рекомендуємо прочитати статтю « Тренування і харчування: основні помилки початківців спортсменів ».

Перевірка здоров'я і готовності вашого організму до фізичних навантажень

Щоб не підірвати організм - а за своє здоров'я несемо відповідальність тільки ми самі - потрібно усвідомлено підходити і до харчування, і до занять спортом, до свого самопочуття і відчуттів.

Перед тим, як почати займатися яким-небудь видом спорту (плавання, фітнес, біг і т.д.), настійно рекомендуємо зверніться до лікаря . В сучасних медичних центрах ви без зусиль зможете отримати попередні рекомендації на підставі нескладних обстежень. Перевірте, чи в нормі у вас серцево-судинна система, чи немає патологій або хронічних захворювань, в порядку чи суглоби і хребет.

Отже, до того, як замислюватися про програму тренувань - спочатку до лікаря, на медогляд. І тільки після цього звертайтеся до тренера. Про те, як вибрати тренера, ви дізнаєтеся в матеріалі « Як вибрати хорошого інструктора, тренера і вчителя для спорту та фітнесу ».

Фітнес-тест: як перевірити свій рівень фізпідготовки >>

Техніка та необхідні складові тренувань в різних видах спорт а, силових і кардиотренировках

Види і стилі спортивних тренувань - окрема тема. Тут важливо і час доби, тривалість та інтенсивність самого тренування, і відпочинок після неї.

Про плюси і мінуси тренувань в різний час доби ми написали в статті « Як вибрати найкращий час для тренувань? Плюси і мінуси ранкових і вечірніх занять ».

Кардиотренировки - важливий елемент тренувального процесу. Кардіо розвиває серцево-судинну і дихальну системи, допомагає схуднути і накачати м'язи, стати витривалішими і просто добре себе почувати. Такі тренування несуть неоціненну користь нашому здоров'ю. Детально про проведення кардіотеріровок ми розповіли в статтях « Кардиотренировки: для чого потрібні, з чого починати і як проводити »І« Кардіогімнастіка за методикою Амосова ». Остання стаття важлива тим, що в ній ми наводимо систему кардиотренировок знаменитого кардіохірурга Миколи Амосова, одного з перших в СРСР (а потім і в Росії) пропагандистів здорового способу життя.

Техніка виконання вправи - аспект, яким не можна нехтувати, якщо ви хочете домогтися результату і при цьому не сідала шкоди своєму здоров'ю. Про побудову тренувального процесу і відновлення після нього ми розповідаємо в матеріалах, присвячених окремим видам спорту:

У перерахованих матеріалах ви знайдете відео з поясненнями щодо виконання тих чи інших рухів.

Ще одна важлива частина тренування - ведення тренувального щоденника. Ведення щоденника тренувань - показник серйозного ставлення спортсмена до своїх досягнень. Щоденник ведуть не тільки для того, щоб планувати свої тренування, але для того, щоб відслідковувати прогрес, регулювати і аналізувати фізичну активність. Це дані і цифри, а не «щоденник» в звичному розумінні цього слова. Як вести свій щоденник ми розповіли в статті « Щоденник тренувань: навіщо він потрібен і як його вести ».

Після перших тренувань ви можете відчувати дискомфорт в м'язах. У статті " Перші тренування: як мінімізувати больові відчуття? »Ми розповіли про те, як з цим боротися, дали кілька корисних порад.

Фізкультура для мам

Сьогодні майже кожен лікар скаже, що без спорту (якщо немає протипоказань), а точніше фізичної активності вагітність буде протікати з проблемами. Адже занадто велика кількості змін зазнає організм, щоб залишити його в пасивному стані.

Регулярні навантаження істотно покращують фізичну форму. Зарядка, розминка, офісна або домашня спорт-п'ятихвилинка не вимагають багато обладнання, місця і часу. Якщо не лінуватися і займатися регулярно, ефект не змусить себе довго чекати. Ми розповідаємо про те, які вправи робити, щоб зміцнити тіло в статтях:

До кожної статті додані ілюстрації і відеоуроки.

Для тих, у кого проблеми з суглобами, пропонуємо статтю « Заняття фітнесом при хворих суглобах і остеоартриті ».

Для батьків початківців спортсменів, а також для мам і тат, яких хочуть зміцнити здоров'я своїх дітлахів ми підготували статті « Спорт і фітнес для дітей: адаптація дитини і поради батькам »І« Йога для дітей 5-8 років - вправи та ігри ». З них ви дізнаєтеся, як визначити, що подобається чаду, як підібрати дитині секцію і тренера, і як допомогти синові або дочці адаптуватися до тренувань і добитися успіху в спорті. Також читайте:

Ну і в якості розваги пропонуємо прочитати матеріал « Байки і курйози з олімпійської життя ».

Здоровий спосіб життя, фізкультура і спорт - це чудово! Не здавайтеся, і успіхів в досягненні цілей!

Хочете відчувати себе краще, бадьоріше?
Які процеси проходять в організмі під час і після тренування, як впливає харчування на очікуваний результат і здоров'я в цілому?
Ми розповімо про це, і допоможемо знайти відповіді на питання «Чому», «Чому» і «Як так?
Як і чому?
Хочете підтримувати м'язи в тонусі?
Долучитися до здорового способу життя або схуднути?
Може, набрати м'язову масу?
Стати швидше, сильніше, витривалішими?
Зробити тіло більш рельєфним?