Полезные материалы

Мистецтво жити красиво

Я не довіряю тим людям, які кажуть: у мене не вистачає часу

Я не довіряю тим людям, які кажуть: у мене не вистачає часу. У вас може не вистачати сил, енергії, бажання, вміння розподіляти свій час і визначати пріоритети, але не варто звинувачувати в цьому 24 години в добі і 7 днів на тиждень. У успішних людей часу рівно стільки ж, скільки і у вас, однак, вони встигають зробити набагато більше, витрачаючи при цьому менше сил. Якщо вам близький девіз - менше, але краще, то книга «есенціалізм» безумовно доведеться вам до душі.

Ця книга потрапила до мене в руки в дуже потрібний час. Будучи мінімалістом і в той же час людиною, яка хоче бути успішним в декількох областях, я в якийсь момент втратила суть того, що відбувається зі мною і виявила тільки те, що моє життя вже не належить мені в повній мірі, а рішення приймаються не з власної волі, а з волі інших, часто абсолютно чужих мені, людей. Кожен день ми стикаємося з величезною кількістю альтернатив: сходити в кіно або доробити проект, почитати книгу або подивитися серіал, перекусити фаст-фудом або приготувати що-небудь здорове будинку, пограти з дитиною або зависнути в соцмережах, зайнятися спортом або з'їсти ще один пончик - але ці рішення щоденні, є ще й ті, приймаючи які, ви не замислюєтеся, на що погоджуєтеся. Головне те, що роблячи вибір на користь одного, вам доведеться відмовитися від чогось іншого - це неминуче, але саме це і дає вам свободу.

Бути людиною, завжди говорить «так» або людиною, яка чітко визначає межі своєї особистому та професійному житті? Бути «середнячків» в різних напрямках або асом в одній-двох областях? Бути злим, втомленим, роздратованим або щасливим, задоволеним і здоровою людиною? Що ви оберете?

Вибір - це не те, що у вас є. Це те, що ви повинні зробити.

  1. Навчіться розставляти пріоритети в своєму житті

Взагалі раніше у слова «пріоритет» не було множини, але з прискоренням темпів життя, все змінилося. У компаніях висять списки пріоритетних цілей та місій, які ніхто не читає, тому що в них немає (і не може бути) ніякої конкретики. У вашому щоденнику напевно накопичилося маса «важливих» справ, не зробивши які, ви сильно здивуєтеся, нічого не зміниться. Це, до речі, відмінна лакмусовий папір, що визначає, що по-справжньому необхідно, а що - всього лише примха. Постійно ставте собі запитання - чи потрібно це в даний момент? Чи потрібно це взагалі? Вам доведеться робити вибір інакше за нього вас зробить хтось інший.

2. Будьте редактором свого життя

Усувайте, спрощуйте, полегшуєте, шукайте способи зробити більше за меншу кількість часу, не втрачаючи в якості, прибирайте зі свого життя все, що не має значення. Фокусуйтеся на самому перебігу життя, а не на якихось поточних завданнях, справах і турботах, про які ви через рік не згадаєте нічого. Талант редакторів і монтажером полягає в тому, що вони усувають непотрібні фрагменти тексту або відео-ряду, при цьому зберігаючи задумку автора. Я можу сказати з повною упевненістю, що 80% ваших справ насправді не знавати нічого, тому що тільки 20% з того, що ви робили до сьогоднішнього моменту, дали вам результат, який ви маєте зараз. Безлад - це нормально, це природний результат творчого процесу, наше життя - і є творчість. Уявіть, якби художник постійно залишав кисті в фарбі і ставив на полотна з склянки з водою, кожен раз повертаючись до роботи, йому доводилося б розбиратися в цьому хаосі, хоча, цілком імовірно, що писати цю картину він вже і не хоче. Так що навчитеся кожен день обнуляти свої справи і вивільняти енергію, не переносите сьогоднішні завдання з щоденника на завтра - просто викреслюйте їх. Раз не виконали - значить, не так це і важливо. На наступний день будете розумніші і запишіть тільки п'ять найважливіших завдань.

3. Геніальне в повсякденному

Ви ніколи не зміните своє життя, поки не зміните щось, що робите кожен день.

Майк Мердок

Ви напевно встигли переконатися в силі звички, якщо ви хочете в чомусь поліпшити свої показники, вам всього лише варто зробити це своєю звичкою. Звичні дії відбуваються майже на несвідомому рівні, ви не втомлюєтеся від чищення зубів, умивання вранці, зарядки (якщо привчені до цього з дитинства). Багато хто думає, що чемпіони і професіонали - це ті, хто живе в постійній напрузі і на допінгу, але це неможливо, якщо людина хоче зберегти фізичне та емоційне здоров'я. Запорука успіху найчастіше полягає в чіткому і досить суворий режим і розпорядок дня, який (я особливо підкреслюю це) не втомлює, а всього лише є коротким шляхом до досягнення мети.

Як людина, яка інтуїтивно прагне до простоти і виявлення суті, я знайшла цю книгу цікавою і дуже корисною, вона тепер постійно знаходиться у мене перед очима, служачи нагадуванням, що важливим є тільки одне - моє життя. І я виразно точно не збираюся проживати її в занепадницькі настрої, намагаючись зробити те, що мені зовсім не потрібно. Так вийшло, що забив свій щоденник під зав'язку, я впала з вірусом, в результаті, замість того, щоб нормально підлікуватися (маючи можливість, тому що у мене були канікули в вузі) і нормально відпочити, я намагалася хоч якось зробити свої справи, але потім втратила надію і кинула все. Кинула, бо незважаючи на мої переживання, світ не перевернувся, робота не втекла, проекти залишилися на місці в цілості й схоронності і повній бойовій готовності. Головне, що я винесла для себе з цієї книги, мабуть, те, що потрібно НАСОЛОДЖУВАТИСЯ моментом і жити одним днем. Так-так, ви не помилилися, з увагою ставлячись до кожного свого дня - з майбутнім у вас проблем не виникне 😉

Купить книгу: http://www.mann-ivanov-ferber.ru/books/hozyain_svoej_zhizni/

Бути людиною, завжди говорить «так» або людиною, яка чітко визначає межі своєї особистому та професійному житті?
Бути «середнячків» в різних напрямках або асом в одній-двох областях?
Бути злим, втомленим, роздратованим або щасливим, задоволеним і здоровою людиною?
Що ви оберете?
Постійно ставте собі запитання - чи потрібно це в даний момент?
Чи потрібно це взагалі?