Полезные материалы

5 рецептів з гарбуза, яких ви ще не пробували. Спеціально для ЗСЖ-маніяків

  1. 1. Пряні млинці з гарбуза.
  2. 2. Печиво з гарбуза і вівсянки.
  3. 3. Печена гарбуз з кіноа і фісташками.
  4. 4. Гарбузовий хумус.
  5. 5. Пряне чилі з яловичини і гарбуза.

Привіт, на дворі жовтень - час «збору і утилізації» врожаю. Одним з найбільш «врожайних» плодів осені є гарбуз. Спочатку ти радієш, яка вона красива, гладкобокая і помаранчева, а потім не знаєш, що з цією махиною робити, тому що з'їсти за один присід не представляється можливим.

Тому ми подивилися на дбайливо вирощений нашими мамами та бабусями урожай і підготували для вас «5 ЗОЖних страв з гарбуза! »

Я гарбуз дуже люблю, тому що якщо її посолити - це овоч, а якщо підсолодити, то майже «фрукт». Ще вона відмінно засвоюється, часто входить до складу дитячого меню, у неї всього 28 ккал на 100 грам, бета-каротину міститься приблизно, як в моркві, ще повно вітамінів групи В, а її насіння не тільки корисні, але і смачні. Тобто в хід йде майже все 🙂 До речі, гарбуз відмінно зберігається (в неразделанном вигляді - місяцями, «під ліжком», а в обробити - в морозилці), так що рецепти ви можете використовувати до кінця зими. 🙂

1. Пряні млинці з гарбуза.

Пряні млинці з гарбуза

Отже, на сніданок, та ще й недільний, немає нічого кращого, ніж побалувати себе млинцями з гарбуза. А хто сказав, що вони не можуть бути гострими?

Запечіть пару часточок грамів на 500 в духовці до м'якого стану, змішайте з 1 яйцем, 100 гр. цільнозерновий борошна або меленої вівсянки, додайте 200 гр. знежиреного молока, і тут вся «сіль» в спеціях - зубчик давленного часник, 20 гр. тертого імбиру (ну, або порошок імбиру), трохи кориці, дрібку чилі, сіль! Все змішати, і випікати на антипригарной сковороді, змащеній краплею олії.

Подавайте з йогуртом, краще з солоним, все ж млинці у нас пряно-гострі.

2. Печиво з гарбуза і вівсянки.

Печиво з гарбуза і вівсянки

На 1 перекус ми запросто можемо заграти печеньки. Тут все простіше простого. Гарбуз натерти на тертці, вівсянку запарити окропом, підсолодити парою ложечок стевії, все змішати, розкласти на антипригарной формі, прикрасити гарбузовим насінням, горішками, сухофруктами, і запекти. Якщо немає алергії, то таке печиво відмінно йде з арахісової пастою, тому що там багато вуглеводів, а в арахісі багато білків і жирів, а ще він не містить холестерин.

3. Печена гарбуз з кіноа і фісташками.

Печена гарбуз з кіноа і фісташками

Якщо ви любите киноа так, як люблю його я, то вам теж сподобається.

Відмінний варіант для гарніру на обід. Наприклад, курогрудь ви запекли в спеціях в духовці або засмажили на грилі, а до неї зробили чудовий і ароматний гарнір з гарбуза з кіноа.

Гарбуз порізати кубиками, і припустити в сотейнику з цибулею, або знову ж запекти в духовці. Кіноа відварити. Можна взяти зелень, тут і рукола підійде, і шпинат, і наша рідна петрушка. А потім змішати все разом, приправивши соком лимона або апельсина, і присипавши фісташками, або .. гарбузовим насінням!

Такий гарнір забезпечить вас і мікроелементами, і вітамінами, і вуглеводами, так, і просто потішить ваш погляд своєю красою 🙂

4. Гарбузовий хумус.

Гарбузовий хумус

До другого перекусу ми можемо знову ж підійти з гарбузом. Хто сказав, що хумус роблять тільки з нуту? Беремо гарбуз, запікаємо! Взагалі, я хочу сказати, що якщо ви взялися робити гарбузовий день, то відразу її всю в духовці запекти, чесс слово! Знайдете, куди «утилізувати».

Так ось! Запікаємо! Без нуту все одно не обійтися, на жаль, в загальному його відварюємо (а заздалегідь його потрібно замочити, ви пам'ятаєте, так? Щоб він зварився за 1 годину, а не за 2-3). І в ложці оливкової олії обсмажуємо часник до м'якості. Можна прям зубчик цілком. Хоча я люблю сирої, дивіться самі.

Далі все подрібнити в блендері - печений гарбуз, варену нут, часник (обсмажений або сирої), додати сіль, паприку, кмин, щіпку розмарину.

Готовий гарбузовий хумус є з овочами! Або цільнозерновими хлібцями, але тому що це вже другий перекус, час дня стрімко котиться до завершення, кількість вуглеводів треба б скоротити. Хоча якщо у вас тренування запланована на вечір, то нічого вам не буде від пари хлібців з овочами і гарбузовим хумусом.

5. Пряне чилі з яловичини і гарбуза.

Пряне чилі з яловичини і гарбуза

Ну, і завершення важкого трудового дня - чилі! Якщо відверто, то все приготоване м'ясо, тушковане з квасолею і чим-небудь ще з додаванням великої кількості перцю, - це чилі.

Ось і тут ми будемо робити його різновид.

Пісну яловичину переробити в фарш, обсмажити з дрібно різаним цибулею і часником. (Пам'ятаємо, що з маслом ми не переусредствуем! Можна навіть і взагалі без нього). Гарбуз запікаємо і пюріруем, або запікаємо і все. Обсмажуємо цибулю, часник, додаємо червону квасолю, можна додати нут (у нас же залишився від хумус :) :)), тушкуємо разом з дрібно різаними томатами, додаємо нашу вже готову гарбуз. Обов'язково додаємо чилі перець, як свіжий, так і порошок. Додаємо туди ж уже обсмажений фарш, Томім хвилин 15. З спецій чудово підходить коріандр і кмин. Деякі додають соус табаско, але на мій погляд він занадто уксусно-кислий, і я вважаю за краще подвоїти порцію свіжого чилі. А при подачі можна присипати свіжим зеленою цибулею. І нескінченний вогнедишний Інджія вам забезпечений.

Ця страва - джерело білків (м'ясо, квасолю, нут), і містить мало вуглеводів (власне, томати, так, гарбуз), тому на вечерю підходить чудово. Якщо ви не хочете їсти яловичину - замінюйте на фарш з курячої грудки, якщо ви вегетаріанець - збільшуйте кількість нуту!

Зауважте, що ми вам навіть не розповідали про гарбузовий суп-пюре або гарбузову кашу! 🙂 Їх теж можна приготувати, але кого ними здивуєш!

Яскравою і ароматною вам осені і тонких талій!

special for Hipstamama

А хто сказав, що вони не можуть бути гострими?
Хто сказав, що хумус роблять тільки з нуту?
А заздалегідь його потрібно замочити, ви пам'ятаєте, так?