Полезные материалы

Рецепти курячої грудки для спортсменів

  1. Здорове харчування і роль курячої грудки
  2. Харчова цінність та склад курячої грудки
  3. способи приготування
  4. Відварене філе курки
  5. Приготування на пару
  6. Запікання в фользі
  7. Гриль
  8. Універсальні поради соковитого і ароматного філе

Куряча грудка є вельми поживним продуктом, який незамінний для людей, які обрали спорт стилем життя

Куряча грудка є вельми поживним продуктом, який незамінний для людей, які обрали спорт стилем життя. Інтернет рясніє всілякими рецептами приготування курячої грудки. Однак не всі вони відповідають принципам збалансованого харчування.

Що ж розуміється під збалансованим харчуванням? Регулярне насичення організму необхідними поживними і корисними речовинами, які надходять в потрібних пропорціях (певна кількість жирів, вуглеводів, білків, вітамінів ). При цьому увага акцентується на «правильних вуглеводах», ненасичених жирах, легко засвоюваних білках.

Здорове харчування і роль курячої грудки

Недоотримання організмом якогось компонента незмінно призводить до проблем, пов'язаних з порушенням обміну речовин, що тягне за собою втрату енергії, підвищену стомлюваність, ослаблення імунітету і навіть розлади неврологічного характеру. Представниці прекрасної статі, наприклад, в'януть на очах: ​​волосся стає ламким, шкіра набуває нездоровий відтінок, кудись зникає притягає завзятий погляд.

Здорове харчування покликане підтримувати відмінне самопочуття, зовнішній вигляд, сприяти плідній роботі, результативним тренувань. Всім відомо, що білок є будівельним матеріалом для нашого тіла. Якщо мета людини полягає в формуванні рельєфу м'язів, то необхідно подбати про достатньому надходженні білка в організм. В іншому випадку не варто думати про гарну фігуру або нарощуванні м'язової маси.

Куряча грудка при мінімальному вмісті жиру і високий вміст білка, прекрасно засвоюється і є одним з головних продуктів дієтичного харчування. Такі властивості стали основоопределяющімі для включення курячої грудки в раціон спортсменів.

Харчова цінність та склад курячої грудки

На 100 курячої грудки: На 100 курячої грудки:

  • Білки: 23.6 м
  • Жири: 1 м
  • Вуглеводи, 0.4 м
  • Калорійність: 113 ккал.

Крім хорошого білкового показника, куряча грудка рясніє всілякими корисними мікроелементами ( калієм , Цинком, фосфором, залізом). Американські нутриціології, що проводили дослідження даного продукту, прийшли до висновку про вміст у курячої грудях досить великої кількості мелатоніну, який відповідає за перешкоджання старіння клітин, продовження активного періоду життя і молодості. Завдяки всьому цьому м'ясо курки вважають одним з лідерів серед джерел протеїну, створених природою.

Той, хто хоч раз в житті дотримувався будь-якої дієти, серйозно займався спортом, знає не з чуток про моральні труднощі, пов'язані з поглинанням однією і тією ж їжі. Однак з курячим філе інша справа. Адже з нього можна приготувати неймовірне число смачних страв, які відповідають усім принципам здорового харчування.

способи приготування

Займаючись приготуванням курки будинку, слід пам'ятати про необхідність збереження максимальної кількості білка і додавання мінімальної кількості жиру. Тому оптимальними варіантами стануть приготування в пароварці або на грилі, варіння, запікання в духовці. Розглянемо докладніше кожен із способів.

Відварене філе курки

Цей спосіб найбільш поширений, але його не можна назвати найкращим рішенням, тому що при варінні п'ята частина білка залишається в воді. Якщо ви ставитеся до шанувальників вареного м'яса, то воду, в яку збираєтеся занурити курку, треба довести до кипіння. Дана міра допоможе знизити втрати. Позбавлять від прісного смаку ріпчаста цибуля, петрушка, морква або корінь селери, додані при варінні. Солити потрібно, коли приготування страви добігає кінця. Вся процедура повинна тривати хвилин двадцять п'ять.

Приготування на пару

Вибір на користь цього способу краще. Обравши його, ви збережете максимальну кількість білків. Урізноманітнити смак м'яса можна за допомогою овочів, що додаються по своєму смаку. Перед початком приготування філе обробляється на шматочки середньої величини і разом з овочами відправляється в пароварку. Після півгодини, проведеного там, воно готове до вживання.

Запікання в фользі

Щоб отримати соковите і ароматне м'ясо, вдаються до запікання філе курки в фользі. Куряче філе разом з овочами (наприклад, гарбуз, брокколі, помідори, кабачки, спаржева квасоля, солодкий перець) і приправами поміщається в попередньо складений кишеню з фольги. Для додання вишуканості смаку можна додати соєвий соус або трохи червоного вина. Потім блюдо відправляється в духовку і запікають при температурі сто вісімдесят градусів приблизно півгодини. Тут, як і при готуванні на пару, можлива маса варіацій з приправами і овочами. Змінюючи інгредієнти, привносячи нові, ви досягнете воістину приголомшливих результатів, залишитеся ситими і задоволеними.

Гриль

Вищеописані варіанти корисніше, ніж приготування курячого філе на грилі, однак буває так, що ви очікуєте гостей, не зовсім розуміють пристрасть до здорового харчування Вищеописані варіанти корисніше, ніж приготування курячого філе на грилі, однак буває так, що ви очікуєте гостей, не зовсім розуміють пристрасть до здорового харчування. Якщо хочете задовольнити їх гастрономічні потреби, але не бажаєте відступати від своїх принципів, то як не можна краще підійде гриль. Правда, навіть не використовуючи жиру, негативні моменти через виділення канцерогенних речовин при смаженні ви нівелювати не зможете. Тому цей спосіб залиште для особливих випадків.

В наші дні дотримуватися постулатів здорового харчування набагато легше, ніж в минулі часи. На полицях магазинів достаток всіляких продуктів на будь-який смак. До того ж в моду міцно увійшла така універсальна річ, як мультиварка. З її допомогою при незначних тимчасових витратах зі звичайної курячої грудки можна створити справжній кулінарний шедевр. Причому цей подвиг здатні зробити люди, які є дилетантами в області приготування їжі. Достатньо лише ознайомитися з пам'яткою, що додається до виробу, помістити філе і кольорову капусту всередину пристрою, виставити режим «Випічка», почекати хвилин сорок п'ять і приступати до трапези. Принадність приготування їжі мультиварці в тому, що людина, що не володіє навичками в області кулінарії, в стані приготувати гідний обід. Ще одним плюсом є неможливість випаровування з їжі корисних речовин.

Універсальні поради соковитого і ароматного філе

Курячі грудки перед приготуванням слід замаринувати. Основу для маринаду складайте з знежирених кисломолочних продуктів (кефір, йогурт), соєвого соусу, соку лимона. Можна змішати сто грамів йогурту з двома чайними ложками лимонного соку і незначною кількістю соусу «Табаско».

Помістіть курячу грудку в маринад і тримайте її там не менш півгодини. Потім відправляйте м'ясо в пароварку, запікайте або готуйте на пару. Будьте впевнені, ви відчуєте небувале насолоду від результату ваших старань.

Не захоплюйтеся додаванням солі. Вживання її в великих кількостях рано чи пізно позначиться на здоров'ї, і ви ризикуєте зіпсувати страву. Справа в тому, що сіль витягає з м'яса рідина. У підсумку воно стане несмачним і сухим. Досвідчені в приготуванні їжі люди вважають за краще використання різних ароматних трав, соєвого соусу, імбиру, всіляких приправ.

Тривала термічна обробка також краде смак. Звичайно, м'ясо не повинно бути сирим. Однак для доведення страви до повної готовності досить тридцяти-сорока хвилин.

Не думайте, що посвята в секрети приготування курячої грудки відніме багато часу. Проте певна вправність у цій справі повинна бути. Не полінуйтеся вивчити всі премудрості, і нагородою для вас стане постійна присутність на вашому столі смачної і здорової їжі.

Що ж розуміється під збалансованим харчуванням?