Полезные материалы

Сібас, запечений в листі цибулі-порею

  1. Олена Ісаєва

Отже, ось уже майже місяць я сиджу на відновної палео-дієті

Отже, ось уже майже місяць я сиджу на відновної палео-дієті. Чому саме на ній? Все просто - це така версія палео дієти ( AIP Paleo ), Яка виключає все те, що може будь-яким чином перешкодити мені відновлюватися. А це означає, що велика частина різдвяних задоволень проходить повз мене - всі ці нескінченні цукерки, якими нас задарували на свята, солодощі, печиво, і кексики, навіть безглютенові - все це тепер не про мене {глибоко і сумно зітхає}. Люди часів палеоліту не їли солодкого і цукру у них не було - і в палео дієті його немає. Більш того, навіть солодкими фруктами (і сухофруктами в тому числі) палео дієта рекомендує не захоплюватися. Як любитель поїсти я з цим вкрай не згодна, і як же це складно, коли, сідаючи пити чай, всі домашні з азартом вибирають собі цукерки повкуснее з новорічних подарунків, а я кладу на блюдце 2 фініки і думаю - чи не забагато мені?

Зате мій організм такі радикальні заходи схвалив повністю і почав, дійсно, активно відновлюватися.
Мене більше не нудить від вигляду і запаху їжі, я вже не падаю без сил після мінімального навантаження, можу провести весь день на ногах і взагалі знову відчуваю себе нормальною людиною, а не слабким здуває вітром привидом. Але якщо порушую дієту, мені стає гірше, так що доводиться бути дуже обережною.

З мінусів - моя вага поки застиг на позначці 42,5 і з чого його набрати на цій дієті, я не знаю. При цьому я не голодую і їм дуже навіть смачно. Але такі продукти, як нежирне м'ясо, риба (на пару або запечена), салати і майже всі овочі, за винятком крохмалистих, на кшталт картоплі - практично не мають шансів відкластися у вигляді жирових запасів. Що просто відмінно для тих, що худнуть - хто страждає, що набрав вагу під час свят, беріть на замітку!

Що стосується мене - мені і так втрачати було особливо нічого, крім хіба що своєю розкішною попи. Яка, здавалося, не здасться ні за яких обставин - боже мій, скільки часу і сил було витрачено в юності на спроби її вапна! Так ось, печаль-журба - навіть вона боягузливо капітулювала за кілька тижнів палео дієти і тепер Леха тільки сумно зітхає кожен раз, коли я дефілюють повз нього в смішно висять на мені домашніх штанцях.

Але, якщо чесно, Леха і мама засмучуються через мою худорлявості набагато більше, ніж я сама. Я насправді тішуся з того, що краще себе почуваю, а особливо - тому, що знову можу готувати з натхненням і є з задоволенням - нехай навіть і в рамках дієти. І взагалі, що знову хоч щось можу! Після місяця майже повного простою це дуже гарне почуття.

На радощах я приготувала одне зі своїх улюблених страв - сибаса, запеченого в листі цибулі - порею. Цей рецепт був знайдений мною сто років тому в одному з випусків «Школи гастроному», я залишила там закладку і зовсім забула про нього. А недавно Димка витягнув ці журнали на світ божий і став вишукувати в них що-небудь цікаве, що відповідало б моєї дієті (як же все-таки прекрасно, коли поруч є такий турботливий чоловічок, до того ж розділяє більшу частину моїх захоплень :)) , ну і знайшов цю закладку. Я трохи спростила рецепт (відкинувши зайву, на мій погляд, метушню), приготувала і подумала - рис, ну чому я не зробила цього раніше?

Це приголомшливо смачно! Сібас, загорнутий, як мумія, в листя цибулі-порею, виходить ніжним і соковитим, та й сам порей виявляється таким смачним в цій компанії, що навіть його зелена частина з'їдається майже без залишку! У нашому будинку це блюдо стало безумовним хітом - я робила його кілька разів і давно вже хотіла тут їм поділитися.

До речі, якщо ви, на відміну від мене, провели зимові канікули, переходячи від одного застілля до іншого і лопая солодощі (я і сама раніше завжди так робила, адже зимові канікули для цього і створені :)) - цей рецепт точно варто взяти на озброєння . Якщо не заїдати його хлібом, нічого ніде не відкладеться, даю гарантію :).

Сібас, запечений в листі цибулі-порею

підготовка продуктів

15 хв

Час приготування

40 хв

Загальний час приготування

55 хв

Тип страви: Основна страва

  • 2 невеликих сибаса
  • 2 стебла цибулі - порею
  • 1-2 зубчики часнику
  • Оливкова олія
  • Свіжа петрушка (опціонально)
  • Морська сіль
  • Суміш сухих трав - розмарин, орегано
  • мелений чорний перець
  • 2-3 горошини запашного перцю
  • 1-2 лавровий листочка
  1. Очистити і випатрати сибаса, промити холодною водою.
  2. У ступці розтерти сіль, трави, перець і спеції, натерти цією сумішшю сібас і дати їм полежати так мінімум півгодини.
  3. У цибулі-порею відрізати білу частину.
  4. Зелену частину порею розібрати на листя і опустити в киплячу підсолену воду на 3 хвилини, потім вийняти і дати стекти воді.
  5. Білу частину порею нарізати кільцями і злегка обсмажити в невеликій кількості оливкової олії разом з розчавленими зубчиками часнику. Посипати спеціями, подрібненими з морською сіллю. Лавровий лист можна додати цілком при смаженні, але якщо 1 листик теж подрібнити, виходить дуже цікавий смак.
  6. Зняти порей з вогню і додати нарізану петрушку.
  7. Відварені листя порею укласти один на інший, як на картинці.
  8. Покласти сибаса в центр і набити йому черевце обсмаженою пореєм.
  9. Акуратно загорнути сибаса в листя. Виходять ось такі симпатичні мумії:
  10. Це зовсім нескладно, правда :).
  11. Злегка обмазати "мумій" зверху оливковою олією і відправити в духовку, розігріту до 200 ° С, хвилин на 40.
  12. Все це дуже смачно пахне, коли готове :). Смачного!

3.2.2925


Written by

Олена Ісаєва

Інструктор з пілатесу і AntiGravity®, фітнес блогер і мама одного чудового хлопчаки :)

Чому саме на ній?
Я трохи спростила рецепт (відкинувши зайву, на мій погляд, метушню), приготувала і подумала - рис, ну чому я не зробила цього раніше?