Полезные материалы

Як навчитися плавати самостійно.

  1. Як навчитися плавати самостійно. , Плавати вміє майже кожен з нас, але є люди, які так і не навчилися...
  2. Страх - головна перешкода.
  3. Починаємо вчитися плавати самостійно.
  4. Перші (попередні) вправи.
  5. Вчимося плавати по-дорослому.
  6. Плавання по-собачому.
  7. Види плавання.
  8. Плавання на спині.
  9. Плавання кролем.
  10. Плавання по-жаб'ячі.
  11. Рекомендації для тих, хто вчиться плавати самостійно.

Як навчитися плавати самостійно.

,
,

Плавати вміє майже кожен з нас, але є люди, які так і не навчилися цього в дитинстві. Вони вважають, що навчитися плавати самостійно - нездійсненне для них завдання. Може бути, їм заважають якісь страхи або фобії, наприклад, боязнь потонути, можливо, вони не можуть триматися на воді з якихось причин. Але ж як здорово в спекотний літній день не боятися поринути в річку, море або іншу водойму. плавання взагалі дуже корисно для здоров'я нашого організму. Ми розповімо вам, як навчитися плавати самостійно, і допоможемо подолати психологічні бар'єри, що заважають подолати страх перед водним простором.

Чому людина тримається на воді?

Щоб відповісти на це питання, потрібно з'ясувати яким чином і завдяки чому тіло людини може триматися на воді. Відомо, що вага тіла більше, ніж вага води, що обумовлено тяжкістю кісток. Тоді чому людина не опускається відразу ж на дно? Все дуже просто: за рахунок того, що в нас є повітря, а саме, в легких і трохи в кишечнику. Поки людина жива і здатний дихати, він не буде, а зможе триматися на поверхні води. Ось ми і отримали перша необхідна умова - дихання.

Зрозуміло, дихати під водою досить важко, так як на видиху повітря йде, і тіло занурюється у воду. Щоб піднятися на поверхню, необхідно знову зробити вдих, а для цього треба, щоб голова виявилася над водою. А це вимагає певних фізичних зусиль. Підводячи підсумок сказаному, можна стверджувати, що для того, щоб навчитися плавати тіло людини повинно мати плавучість, а сама людина повинна трохи попрацювати, щоб триматися на воді.

Страх - головна перешкода.

Щоб навчиться плавати самостійно, треба подолати страх, а щоб подолати страх перед водним простором, насамперед, треба розібратися, чому людина може потонути. Чому хтось відчуває себе в воді легко і прекрасно, а хтось йде на дно?

Уявімо ситуацію, що людина, яка не вміє плавати, виявляється в воді. Таку ситуацію не назвеш стандартної і безпечною, його мозок не готовий шукати з неї вихід. Звідси і з'являється відчуття страху, яке стимулює людину щось робити, щоб вибратися з чужою і небезпечного середовища, тобто з води. Людина в паніці робить безладні дії всіма частинами тіла, які протягом декількох хвилин повністю позбавляють його сил. У нього вже немає можливості піднятися над водою, так як повітря закінчився під час паніки, і, як наслідок, вода потрапляє в легені, заповнюючи їх, а людина тоне.

Якщо ж в аналогічну ситуацію потрапляє людина, що вміє плавати, він не буде піддаватися паніці і інстинктам, він просто знає що потрібно робити. При цьому його зусилля будуть зведені до мінімуму і спрямовані на те, щоб не переставати дихати. Він спокійно насолоджується плаванням, не відчуваючи страху перед водою.

Тому, переконання деяких «вчителів», що досить закинути людини в воду, і він навчиться плавати самостійно, не тільки помилкові, але і небезпечні. Той, якого навчають може легко потонути. Також абсурдні твердження, що хтось від природи може триматися на воді, а хтось ні. Можливість навчитися плавати є у всіх, потрібно тільки впоратися зі страхом.

Починаємо вчитися плавати самостійно.

Чим більше ви боїтеся води, тим більше часу вам буде потрібно, щоб навчитися плавати. Ну і, звичайно, чимале значення в цій справі мають стан вашого здоров'я і витривалість.

Почніть з того, що виберіть місце, де буде відбуватися навчання. Для початківців більше підійде басейн або спокійний водойму, де немає течії, а дно чисте і безпечне. Вода в ньому повинна бути кімнатної температури, щоб уникнути судом. Навіть якщо ви хочете навчитися плавати самостійно, спочатку з вами повинен знаходитися людина, яка вміє це робити і зможе підстрахувати.

Щоб уникнути неприємних відчуттів від попадання води в ніс, придбайте спеціальний наносник, він значно полегшить ваш стан при пірнанні. Волосся краще заховати під купальну шапочку, щоб вони вам не заважали.

Перші (попередні) вправи.

Вправи, про які зараз піде мова, допомагають впоратися зі страхом перед водою, і дають можливість освоїти прийоми для навчання плаванню. Вам слід добре попрацювати над однією вправою і тільки після цього починати відпрацьовувати наступне.

    1. Поплавок. Виконуючи цю вправу, ви зможете переконатися, що ваше тіло не тільки тримається на воді, але і виштовхується нею. Зайдіть в воду настільки, щоб вона була у вас на рівні грудей. Потім глибоко вдихніть і присядьте в воді навпочіпки, обхопивши ноги руками. Голова опущена до колін. Через кілька секунд ви почнете спливати. Протримаєтеся в цьому положенні, скільки зможете. Ваше завдання не торкатися ногами дна і протриматися під водою довше. Коли вам знадобиться вдихнути повітря, випрямтеся і знову станьте на ноги.
    2. Ковзання. При виконанні вправи ви відчуєте, що ваші ноги мають більшу вагу, ніж вода і тонуть. Вам знову доведеться зайти в воду до рівня грудей, але при цьому ви повинні стояти обличчям до берега. Зробіть вдих і опустіться навпочіпки, повністю занурившись у воду. Зробіть поштовх ногами від дна вгору і вперед. Руки не беруть участі в русі. Тобто ви повинні опинитися в горизонтальному положенні відносно поверхні води, ковзаючи по ній. Протримаєтеся в такому положенні, наскільки зможете. Далі ви відчуєте, що рух припинився, а ноги опускаються на дно. Ваше тіло набуває вертикальне положення. Протягом виконання вправи «Ковзання» тіло повинно бути випрямлено. Постарайтеся не бути напруженим, це допоможе плавучості.
    3. Ковзання за участю ніг. Ця вправа демонструє вам, що за участю ніг в процесі ковзання, вони не будуть опускатися на дно. Початок вправи таке ж, як і при ковзанні, але після поштовху від дна, починайте працювати ногами. Ступні повинні бути витягнуті, а ноги здійснювати поступальні рухи вгору-вниз. Чим частіше ці гребки, тим швидше ви рухаєтеся вперед. Намагайтеся не витрачати багато зусиль. Ноги повинні рухатися плавно і непомітно. Виконувати цю вправу вам належить до тих пір, поки ви перестанете боятися води. Як тільки це відбудеться, і ви навчитеся розслаблятися при попередніх вправах, можна далі вчитися плавати самостійно.

Вчимося плавати по-дорослому.

Далі мова піде вже безпосередньо про різні види і способи плавання. Починаючи від простого, закінчуючи більш складним. Самий невибагливий стиль плавання - це плавання по-собачому, він то і буде основою для подальшого навчання.

Плавання по-собачому.

Для того, щоб освоїти цей стиль і навчитися плавати по-собачому можна, освоївши три основних вправи.

    1. Гребки руками. Спочатку вам треба зробити все, як ви робили, виконуючи вправу «Ковзання за участю ніг», але тут вже треба задіяти і руки. Складіть долоні так, щоб вони нагадували весло і по черзі робіть гребки то лівої, то правої рукою. При цьому стежте, щоб ніс ваш був над водою, а ноги - під нею. Ноги і руки повинні здійснювати рухи одночасно і в одному ритмі. Поки ви виконуєте вправу, вам належить визначити мінімальну кількість зусиль, які вам необхідні, щоб тримати голову над водою. Не робіть частих рухів, краще збільшіть амплітуду руху рук. І не здавайтеся швидко, виконуйте тренування, поки легені заповнені повітрям.
    2. Регулювання правильного дихання під час плавання. Щоб цьому навчитися, занурте голову в воду так, щоб вона доходила до кінчика носа і видихніть. Після цього зробіть два потужних гребка руками. Коли нижня частина голову повністю підніметься над водою, вдихніть ротом. Не забувайте, що підборіддя при цьому повинен бути у воді. Далі знову опустіть голову в воду, як і на початку вправи, причому, чим глибше, тим краще. І продовжуйте здійснювати гребки, потім вправу повторіть спочатку. Чим довше ви будете його повторювати, тим швидше зможете навчитися плавати. Якщо ви не можете впоратися зі страхом, то починайте навчання на мілководді. Як тільки ви навчитеся диханню під водою, страх піде.
    3. Плавання по-собачому. Як почати плавати, ви вже знаєте, але при цьому виді плавання рівень води повинен бути біля рота, підборіддя опущене в воду. Залишилося тільки відпрацювати техніку.

Види плавання.

Щоб з упевненістю сказати, що ви вмієте плавати, вам треба навчитися плавати чотирма стилями: плавання на спині, плавання кролем і плавання по-жаб'ячі. А один з них: плавання по-собачому ми вже обговорили в попередньому розділі.

Плавання на спині.

Для цього стилю не потрібна велика фізична витривалість, тому його використовують, коли є необхідність у відпочинку. Вам всього лише потрібно перевернутися на спину і здійснювати неквапливі гребки. Найголовніше тут, не відчувати страх. Недолік цього стилю в тому, що значно звужується радіус огляду і неможливість його використовувати на неспокійній воді.

Плавання кролем.

Цей стиль плавання використовується в тих випадках, коли треба проплисти пристойну відстань, так як в цьому випадку розвивається найбільша швидкість переміщення по воді. Суть кроля полягає в тому, що ви гребете під себе. Коли одна рука робить такий гребок, друга робить помах над поверхнею води і так по черзі. Ноги працюють у напрямку вгору-вниз. Тіло трохи нахилений по відношенню до води. Тобто плече руки, що виконує гребок, опущено в воду, а другий руки - піднято. Таким чином, тіло повертається, а голова залишається над поверхнею води.

Плавання по-жаб'ячі.

Якщо ви бачили, як плавають жаби, то вам просто потрібно спробувати повторити їх руху: гребки руками і ногами в сторони.

Рекомендації для тих, хто вчиться плавати самостійно.

  • 1. Будьте обережні, опиняючись в глибоких і небезпечних місцях.
  • 2. Ретельно розраховуйте запас своїх сил, щоб їх вистачило на повернення.
  • 3. Майте на увазі, що в холодній воді ноги може звести судомою, а це дуже небезпечно.
  • 4. Ніколи не лізьте у воду після вживання алкоголю.
  • Автор: Тетяна Альошина
    Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

    Крім того, читайте на сайті:

    Заняття на гребному тренажері.

    Що таке снорклинг. Вибір спорядження для снорклинга.

    Байдарка.

    Чому людина тримається на воді?
    Тоді чому людина не опускається відразу ж на дно?
    Чому хтось відчуває себе в воді легко і прекрасно, а хтось йде на дно?