Полезные материалы

Сергійович Андрій: «Відкрию вам секрет: наші гвинтівки будуть копією справжніх, на відміну від турніру за участю Шипуліна»

Найкраща біатлоністка Могилевської області Динара Алімбековой вже дала попередню згоду на участь в заході. Є надія, що навіть Дарина Домрачева відвідає наше місто.

Ви, читачі і любителі спорту і біатлону, хотіли б стати Домрачева і Фуркад? Точно так же завмерти на вогневому рубежі і, затамувавши подих, вразити всі мішені?

Думаю, шанувальники біатлону, регулярно дивляться його по телевізору, на 99% дадуть ствердну відповідь. А скільки з Вас це робили в реальності? Не помилюся, якщо припущу, що максимум 0,1%. На превеликий наш жаль, біатлон - технічно складний вид спорту і недоступний більшості через відсутність стрілецької зброї. Але вихід є.

Зараз набирає популярність лазертаг-версія біатлону. Її головна перевага - участь в змаганнях можуть дозволити собі всі бажаючі, так як імітація пострілу і спрацьовування мішені тут, як натискання на пульт від телевізора.

Що це за лазертаг такий? І коли - вперше в Республіці Білорусь і відразу в нашому місті - планується проведення турніру по лазертагу-біатлону?

Bobr.by розмовляє з керівником клубу «Laserwar» Сергійовичем Андрієм, який культивує лазертаг в м Бобруйську. Він і поділився з нами вірусної, чертовски цікавою і привабливою ідеєю.

- Як прийшла ідея привезти лазертаг в наше місто?

- Все літо ми сім'єю жили на дачі. Грядок у нас немає, тому сусідські хлопчаки в «війну» грали на нашій ділянці. Одного разу до нас в гості з Вітебська приїхала племінниця Надя - і хлопці взяли її в гру. Всі помітили, наскільки вона, незважаючи на вік (6 років), підготовлений боєць. Зі знанням справи займала позиції для обстрілу і атаки, не звертаючи уваги на бруд і калюжі. Виявилося, що Надя одного разу побувала на дні народження, де діти грали в лазертаг. За словами батьків дівчинки, гра незабаром переросла в її головне хобі. Довідавшись все про лазертаг, ми вирішили, що нашим дітям теж сподобалося б грати в нього.

- Розкажіть і нам про цей «дивовижний» вид. Це версія пейнтболу?

- Ні. На відміну від пейнтболу, де потрібні неухильне дотримання правил безпеки і частка сміливості, щоб лізти під кулі і відчувати больові відчуття від попадання їх в тіло, в лазертаг можуть грати всі, включаючи дітей. Він безпечний і комфортний. Для лазертаг не потрібна будь-яка спеціальна підготовка - досить 5 хвилинного інструктажу. Необов'язкова захисна форма (камуфляж і маска), хоча її ми надаємо для бажаючих поринути повністю в гру і стати «реальним воїном». Зброя спрацьовує просто - принцип пульта від телевізора. На голову надівається спеціальна пов'язка - приймач сигналу-«телевізор», в неї потрапляє інфрачервоний промінь з «автомата-пульта» - так відбувається поразка «противника». А зброя голосом з комп'ютерної гри «Контрстрайк» озвучує, «поранений» або «убитий» гравець. Все це супроводжується легкою вібрацією пов'язки на голові. І ніяких больових відчуттів і синців на три місяці, як у пейнтболі))).

І ніяких больових відчуттів і синців на три місяці, як у пейнтболі)))

- Де Ви граєте?

- Основна наша майданчик знаходиться на території Бобруйської фортеці в районі колишнього військового госпіталю. Майданчик називається «Школа кухарів». Коли в фортеці розташовувалися військові частини, на цьому місці були школа кухарів, яблуневий сад, теплиці, а в нижньому бастіоні - свинарник. Укриття, створені на майданчику, і проведення ігор узгоджені з Бобруйським міськвиконкомом, так як Бобруйська фортеця є історико-культурним пам'ятником. Великий плюс гри в тому, що діти починають цікавитися історією нашого головного архітектурного споруди. А за містом граємо в районі села Солом'янка. Проводимо ігри і в інших містах - Осиповичі, Рогачов, Жлобин, Глуск і їх районах. Працюємо з профспілковими організаціями Бобруйська, беремо участь в міських заходах. Ми відкриті для всіляких благодійних акцій. Взагалі гру можна проводити абсолютно в будь-якому місці - у дворі будинку, в парку, на дачі, в лісовому масиві - так як вона абсолютно безпечна як для гравців, так і для оточуючих.

- У групі вашого клубу «laserwar» в соцмережах ( Вконтакте і Однокласники ) Більше 3000 передплатників. Досить значна цифра для молодого проекту! У чому секрет популярності?

- З кожної проведеної грою вступають в групу все, кому сподобався лазертаг, і запрошують своїх друзів, знайомих і родичів. Тих, кому не сподобалася гра, ще не було))). Так і ростемо в арифметичній прогресії.

- Ця гра - просто такий вид локального розваги?

- Лазертаг може бути як розвагою, так і спортом. Якщо це свято або сім'я (компанія) вирішила весело провести вихідний, то розвага. Для тих, хто любить спортивні змагання і хоче перевірити себе на міцність, це спорт. Проводяться щорічні республіканські турніри з лазертагу в Мінську, Гродно, Полоцьку, Новополоцьку, Вітебську. Також є міжнародні турніри в РФ, де збираються любителі гри в основному зі країн СНД, і кілька днів проводять у «боях» і спілкуванні з друзями і колегами. Одне з найбільших міжнародних подій в лазертаг - «Травневі маневри». Вони проходять в Росії з 1 по 4 травня щорічно. На них з усією Росії і ближнього зарубіжжя з'їжджаються всі бажаючі взяти участь в масштабних «бойових діях». «Бої» проходять цілодобово і часто у взаємодії з військовими, які надають реальну бойову техніку (БТР, танки і ін.) У нас в планах теж потрапити на цей захід з сім'ями і однодумцями. Тут недостатньо швидко бігати або добре стріляти, тут потрібна тактика і стратегія.

- Розкажіть детальніше, як лазертаг розвивається (в проекції на великий спорт)?

- Лазертаг порівняно молодий - в Росії близько 7 років, в РБ - 5 років. У нашому місті почали недавно його розвивати ми. Більшість людей навіть не підозрюють, що це таке і з чим його їдять. Тому, я вважаю, потрібно час для того, щоб лазертаг визнали видом спорту. У Росії вже є активні зрушення. Так, там збройні баталії поступово переходять і в спортивну площину. Мабуть, найяскравіший приклад - відомий російський біатлоніст Антон Шипулін. Він займається активним розвитком лазертаг-біатлону. У Свердловській області вже проходив турнір з його участю в змаганні «Лазерна куля».

- Думаю, що у цього виду спорту величезний потенціал. У мене вже була розмова з Бобруйська любителями біатлону про закупівлю для міста біатлонного обладнання на основі лазертаг-технологій. Реалізація цієї задумки сприятиме популяризації нашого міста і залученню туристів в нього. А заодно стане туристичною фішкою Бобруйська, так як в Білорусі поки аналогів немає. Подібне обладнання універсально. Його можна використовувати як в біатлоні (літньому і зимовому), так і просто в якості тиру для бажаючих перевірити свою влучність. Відкрию вам маленький секрет: наші гвинтівки будуть копією справжніх, біатлонних на відміну від тих, що використовувалися на турнірі за участю Антона Шипуліна.

Відкрию вам маленький секрет: наші гвинтівки будуть копією справжніх, біатлонних на відміну від тих, що використовувалися на турнірі за участю Антона Шипуліна

На фото лідер збірної Білорусі з біатлону Володимир Чепелін Володимир Віталійович

- Які найближчі плани по грі лазертаг в місті?

- Мрію (і це в наших силах) влітку до Дня міста провести в нашій фортеці велику міжнародну масштабну гру-реконструкцію, присвячену визволенню Бобруйська від німецько-фашистських загарбників в 1944 році. І якщо все складеться вдало, то перший республіканський турнір з лазертаг-біатлону в Республіці Білорусь відбудеться у нас в місті вже у вересні цього року. Ми направили офіційні листи з проханням про підтримку в Бобруйський міськвиконком, Білоруську федерацію біатлону, Президентський спортивний клуб, Національний олімпійський комітет, а ще персональні запрошення Дар'ї Домрачової і кращої біатлоністці Могилевської області Динарі Алімбековой. Від Дінари вже отримали попередню згоду.

Від Дінари вже отримали попередню згоду

На фото Динара Алімбековой і Дарина Домрачева на передсезонному зборі в італійському Борміо

джерело - BOBR.BY

Цікаво поглянути:

Лазертаг в Бобруйську. Як в школі кухарів влаштовують битви за Мелофон

Від піаністки до біатлоністки. Історія Дінари Алімбековой

Історія Дінари Алімбековой

Ви, читачі і любителі спорту і біатлону, хотіли б стати Домрачева і Фуркад?
Точно так же завмерти на вогневому рубежі і, затамувавши подих, вразити всі мішені?
А скільки з Вас це робили в реальності?
Що це за лазертаг такий?
І коли - вперше в Республіці Білорусь і відразу в нашому місті - планується проведення турніру по лазертагу-біатлону?
Як прийшла ідея привезти лазертаг в наше місто?
Це версія пейнтболу?
Де Ви граєте?
У чому секрет популярності?
Ця гра - просто такий вид локального розваги?