Полезные материалы

NEWSru.com :: На бобслейній трасі у Вістлері на смерть розбився грузинський саночник

12 лютого на офіційному тренуванні з санного спорту на санно-бобслейній в Вістлері сталася трагедія, загинув грузинський спортсмен Нодар Кумаріташвілі
В останньому повороті він не впорався з керуванням і вилетів з саней, ударившись об огорожі, а вже в лікарні від отриманих травм помер
Трагедія з грузинським саночником сталася на самому початку шостої та заключної тренувальної сесії, яка стартувала близько 10 ранку за місцевим часом
За словами президента Федерації санного спорту Росії Валерія Силакова, траса в Вістлері має дуже складну конфігурацію, вона дуже швидкісна і з поганою видимістю

12 лютого на офіційному тренуванні з санного спорту на санно-бобслейній в Вістлері сталася трагедія - грузинський спортсмен Нодар Кумаріташвілі в останньому повороті не впорався з керуванням і вилетів з саней, ударившись об огорожі, а вже в лікарні від отриманих травм помер.

Трагедія з грузинським саночником сталася на самому початку шостої та заключної тренувальної сесії, яка стартувала близько 10 ранку за місцевим часом.

- Олімпійську трасу збираються переробити
- Грузія виступить на Олімпіаді, незважаючи на загибель свого спортсмена
- Причиною трагедії стала помилка Кумаріташвілі

За словами президента Федерації санного спорту Росії Валерія Силакова, в трагедії, що сталася з грузинським спортсменом, винні дві обставини. По-перше, сама конфігурація траси. Вона одна з найбільш швидкісних в світі, на вчорашньому тренуванні наш Альберт Демченко розігнався до швидкості понад 150 км на годину, повідомляє агентство "Весь спорт" .

Близько року тому, на етапі Кубка світу тут же, в Вістлері президент FIL Йозеф Фендт, стурбований величезною кількістю падінь, навіть виступив з публічним зверненням до організаторів і Міжнародному олімпійському комітету. Він висловився категорично проти неконтрольованого підвищення швидкостей на санно-бобслейних трасах. Уже олімпійська траса в Турині частково перейшла межу безпеки; в Вістлері про цій рисі, здається, і не замислювалися. У підсумку, застереження президента FIL не почули, конфігурація залишилася практично незмінною. І це призвело до того, що спортсмен, який не має достатнього досвіду, просто не впорався з керуванням на такій божевільній швидкості.

"Чомусь організатори, не чекаючи кінця тренування, почали закривати трасу спеціальними тентами, що оберігають покриття від набирали силу сонячних променів, - додав Силаков. - Зокрема, спочатку закрили останній - і найнебезпечніший - віраж. Хоча в правилах FIL чітко прописано: всі заїзди - офіційні або тренувальні - повинні проходити при відкритій видимості. Просто-напросто тому що це дає спортсменам зовсім інші орієнтири! це величезна різниця. По суті, саночники при закритій трасі їдуть ніби в тунелі, нікого і нічо го не бачачи навколо. І ось така зневага організаторів нормами безпеки призвело до трагедії ".

Суддівська колегія FIL планує поширити інформацію про подальшу долю тренувань і змагань. Після падіння грузинського саночника всі заїзди відразу, природно, припинили.

Нодар Кумаріташвілі став дев'ятим спортсменом, які загинули під час Олімпійських ігор або на олімпійських об'єктах в самий переддень Ігор.