open wikipedia design.
Зимові Олімпійські ігри 2010 (офіційна назва - XXI зимові Олімпійські ігри, англ. XXI Olympic Winter Games, фр. XXIes Jeux olympiques d'hiver) - міжнародний спортивний захід, яке проходило з 12 по 28 лютого 2010 року в канадському місті Ванкувер .
Олімпійська асоціація Канади вибрала Ванкувер в якості представника країни на цих виборах міста, залишивши позаду нього Калгарі , Який планував приймати Ігри вдруге , і Квебек , Який програв у 1995 році вибори міста на зимові Олімпійські ігри 2002 . У першому турі голосування, що пройшло 21 листопада 1998 року , За Ванкувер було подано 26 голосів, за Квебек - 25 і за Калгарі - 21. 3 грудня 1998 року , У другому і останньому турі виборів міста-кандидата між двома лідируючими кандидатами, за Ванкувер було подано 40 голосів проти 32 голосів, відданих Квебеку. За підсумками голосування місто почало підготовку до міжнародного змагання за право приймати Ігри.
Після корупційного скандалу, що мав місце на Іграх 2002 року в Солт-Лейк-Сіті , Який змусив Квебек подавати до суду з вимогою виплати 8 мільйонів канадських доларів компенсації за програні вибори, [1] правила голосування істотно змінилися, наприклад, були заборонені грошові подарунки від приймаючої сторони членам МОК , Які виїжджають в міста-кандидати з метою інспектування.
У Ванкувері було проведено опитування серед населення з метою з'ясування громадської думки щодо виграшу або програшу міста у змаганні на право проведення Олімпіади. Вперше в історії такого референдуму 64 відсотки відповіли ствердно.
Ванкувер виграв це право 2 липня 2003 року на 115-му засіданні Міжнародного олімпійського комітету , Що пройшов у Празі , Чехія . Результати були оголошені Жаком Рогге , Це було його перша офіційна заява на посаді президента МОК . [2]
До цього Ванкувер двічі змагався за право прийняти зимові Олімпійські ігри тисячу дев'ятсот сімдесят-шість і 1980 років. У перший раз місто вийшло з боротьби після першого раунду з чотирьох, програвши в результаті Денвер . Однак потім останній відмовився від проведення змагань, і МОК запропонував прийняти змагання Ванкуверу, але через низку обставин він відмовився теж. У підсумку Ігри пройшли в Інсбруку . Наступного разу Ванкувер вибув з боротьби за кілька днів до фінального голосування, залишивши Лейк-Плесіді єдиним кандидатом.
Для безперервної трансляції Ігор була створена складна IT-інфраструктура , Що об'єднала 15 спортивних об'єктів, три центри обробки даних і тестову лабораторію. Система передачі даних розроблена компанією Atos Origin і використовує апаратні рішення Sun Microsystems [3] (підрозділ Oracle Corporation ), Що включають:
В межах Ванкувера знаходиться більшість спортивних стадіонів і арен Олімпійських ігор:
В Річмонді , Передмісті Ванкувера, розташовується один стадіон:
В Вест-Ванкувері , Ще одному передмісті, розташований інший спортивний об'єкт:
В Вістлері , Який розташований в 126 кілометрах від Ванкувера, розташовано ще кілька арен для проведення змагань:
Емблема була представлена 23 квітня 2005 року . На ній зображена статуя- інукшук по імені Іланаак, що в перекладі з мови інуктітут означає «друг». Зображення було взято зі статуї, що стоїть на березі англійського затоки в Ванкувері. зелений , синій і блакитний кольори символізують ліси, гори і океан, червоний означає колір кленового листа, розташованого на прапорі Канади , а жовтий - колір сонця, що сходить.
Талісманами Ігор виступили:
Девізи Ігор були оголошені 25 вересня 2008 року . Ними є рядки з гімну Канади - «З палаючими серцями» ( англ. With glowing hearts) з англійської частини пісні і "Самих блискучих подвигів» ( фр. Des plus brillants exploits) з французької.
22 жовтня 2009 року в грецькому місті Олімпія був запалений вогонь зимових Олімпійських ігор 2010 року, відповідно до традиції, за допомогою сонячних променів [4] . Першим факелоносцем став грецький лижник Васіліас Дімітрідас , Який був одягнений у лижний костюм, незважаючи на спекотну літню погоду. 30 жовтня 2009 року вогонь прибув в Вікторію , столицю британської Колумбії . Естафета повністю пройшла в межах Канади .
В естафеті олімпійського вогню , Що пройшла з 30 жовтня 2009 року за 12 лютого 2010 року , За заявами організаторів, взяло участь приблизно 12 000 факелоносців, які пройшли дистанцію довжиною 45 000 км. Маршрут естафети олімпійського вогню був прокладений по воді (1000 км), по повітрю (18 000 км) і по землі (26 000 км) і став найдовшим в історії Олімпійських ігор на той момент. Естафета завершилася урочистим запаленням вогню на стадіоні Бі-Сі Плейс .
У сценарій Церемонії були внесені зміни у зв'язку із загибеллю Нодара Кумаріташвілі : Додана хвилина мовчання, а Мікаель Жан в своїй офіційній промові згадала про загиблого спортсмена. Кетрін Дон Ланг в пам'ять про нього заспівала «Алілуя» Леонарда Коена .
У відкритті брали участь такі зірки, як Ніл Янг , Неллі Фуртадо , Брайан Адамс , Дональд Сазерленд , Жак Вільньов , Боббі Орр , Лорина Маккенна , Гару .
Інтригою церемонії була відсутність на стадіоні видимої конструкції Факела Олімпійського вогню. Факел з'явився з центру арени. Він являє собою вогнище, що складається з декількох полін. Факел мали запалити одночасно кілька людей: хокеїст Уейн Гретцкі , гірськолижниця Ненсі Грін , ковзанярка Катріона Лемей-Доан і баскетболіст Стів Неш , Але через проблеми з електронікою одна з колон, за якими вогонь мав надійти до факела не висунули, і факел запалили тільки три людини. На церемонії закриття олімпіади ця помилка була виправлена (в забавній формі) і факел запалили ще раз. Так як, за умовами МОК , Полум'я повинно бути видно з вулиці, незабаром Уейном Гретцкі був запалений другий факел біля Виставкового центру, який являє собою копію першого (за винятком одного з чотирьох навколишніх елементів, яка не висунувся з арени стадіону).
У програму Олімпійських ігор включені змагання з семи видів спорту, розділеним на 15 дисциплін. Всього було розіграно 86 комплектів нагород:
У порівнянні з минулими Іграми були додані 2 комплекти нагород - скі-крос серед чоловіків і жінок, який є частиною змагань з фрістайлу. Це рішення було прийнято Виконавчим комітетом МОК 28 листопада 2006 року в Кувейті [5] . Також пропонувалися до включення кілька інших видів змагань, але вони не були прийняті (змішана естафета в біатлоні, змагання серед команд в бобслеї і скелетоні, санному і гірськолижному спорті через те, що вони дають можливість переможцям індивідуальних змагань виграти додаткові нагороди, а також керлінг серед змішаних команд і стрибки з трампліну серед жінок) через їх обмеженого поширення (або недостатню підготовленість більшості країн-учасниць).
● Церемонія відкриття ● Кваліфікація змагань ● Фінали змагань ● Показові виступи ● Церемонія закриття
У змаганнях взяли участь спортивні делегації з 82 країн.
Гана , Кайманові острови , Колумбія , Пакистан , Перу , Сербія , Чорногорія дебютували на зимових Олімпійських іграх.
Жирним виділено найбільшу кількість медалей у своїй категорії; країна-організатор також виділена.
Невідповідність кількості срібних і бронзових нагород пов'язано з тим, що в чоловічій індивідуальній біатлонній гонці норвежець Уле-Ейнар Бьерндален і білорус Сергій Новіков показали абсолютно однаковий час і їм обом були вручені срібні нагороди, а бронзова не було вручене нікому [6] .
У сценарій церемонії закриття також були внесені поправки. На арені з'явився «той самий» «недбайливий електрик», підключив струм і витягнув з глибин останній елемент. Вибачався перед спортсменкою, якої не дісталася можливість запалити олімпійський вогонь на відкритті. Далі цей відновлений «олімпійський багаття» було запалено знову.
Олімпійський прапор був урочисто переданий Анатолію Пахомову - меру Сочі . Під склепінням арени BC Place пройшли делегації олімпійців, відбулося нагородження переможців чоловічого лижного марафону , А російські спортсмени і діячі культури представили коротку програму, присвячену Росії і Сочі - столиці наступної зимової Олімпіади .
МОК продав права на теле- і радіомовлення змагань наступним компаніям:
Країни Компанії Австралія Австралія Nine Network , Foxtel Білорусь
Білорусь Белтелерадіокомпанія Бразилія
Бразилія Rede Record , Sportv , Terra Networks Великобританія
Великобританія Бі-бі-сі Європейський Союз
Європейський Союз Eurosport , Eurosport HD Італія
Італія RAI , Sky Italia Канада
Канада CTVglobemedia , Rogers Media Китай
Китай Cable TV Hong Kong , CCTV 5 Латвія
Латвія LTV Мексика
Мексика Televisa , TV Azteca Нова Зеландія
Нова Зеландія SKY Network Television Республіка Корея
Республіка Корея Seoul Broadcasting System Росія
Росія Перший канал , Росія 1 , Росія 2 [7] , 2 Спорт 2 Україна
Україна УТ-1 , Спорт-1 , Спорт-2 , Спорт-3 США
США NBC Філіппіни
Філіппіни Solar Entertainment Corporation Франція
Франція France Télévisions Фінляндія
Фінляндія Yle Естонія
Естонія Eesti Rahvusringhääling Японія
Японія NHK
При цьому Міжнародний олімпійський комітет досить жорстко обмежив права блогерів на висвітлення Олімпіади. У 11 пунктах блогерского «гайдлайни» МОК прописав категоричну заборону на публікацію аудіо- та відеоматеріалів з усіх спортивних заходів, церемоній нагородження і відкриття і закриття Ігор. Крім них в блогах з Ванкувера заборонені інтерв'ю з учасниками змагань, анімовані картинки і будь-яка реклама. [8]
Copyleft © 2017 . www.vremya-sporta.od.ua