Полезные материалы

Які види протеїну існують

  1. Види сироваткового протеїну
  2. Які ще види протеїнів бувають?
  3. Види протеїнових сумішей
  4. Види протеїнових коктейлів
  5. Силове тренування

Ми хочемо мати гарні м'язи, але часом наша їжа не рясніє білками, які так потрібні для розвитку м'язових волокон. Ми розповімо, як допомогти організму, не змінюючи тип харчування.

«Хочете набрати м'язову масу - споживайте більше білка» - ця істина давно відома. Якщо з сиром, м'ясом птиці і рибою все більш-менш зрозуміло, то спортивні добавки, що містять білок, здатні ввести в глухий кут. сьогодні видів протеїну для набору м'язової маси існує стільки, що без чіткого керівництва в такій великій кількості можна і заплутатися. Знаючи про величезну користь цього будівельного матеріалу для м'язів, важливо не почати скуповувати все підряд - не можна гребти всі види під одну гребінку. Кожен з них має свої особливості. Ми допоможемо підібрати той протеїн, який необхідний саме вам.

Однак які б не існували види протеїну, і мета застосування, і спосіб його прийому практично однакові. протеїн сам не будує м'язову тканину, але розпадається на амінокислоти , Які так необхідні для збільшення загальної маси м'язів.

Попередимо відразу: відповіді на питання «який вид протеїну краще» в цій статті ви не знайдете. Причина цього - НЕ шкідливість нашої редакції, як ви могли б подумати, а лише те, що єдино вірної відповіді просто не існує. Вирішувати вам в залежності від цілей, стану вашого здоров'я і наявності індивідуальної непереносимості, і лише після перевірки на власному досвіді. Ми ж постараємося максимально докладно розповісти, які види протеїнів бувають. Почнемо з самого популярного.

Види сироваткового протеїну

Найбагатший за змістом амінокислот ВСАА . Ще одним його незаперечною перевагою є висока швидкість всмоктування: прийом цього типу протеїну дозволить вашим м'язам майже миттєво насититися амінокислотами. Така «реактивність» необхідна організму відразу після бодібілдинг-тренування або після пробудження, словом, при утворенні «білкового вікна».

Білковим вікном називають здатність організму засвоювати підвищені дози амінокислот. «Відкривається» воно відразу після інтенсивної тренування і після пробудження. На відміну від вуглеводного вікна, білкове відкривається через 35-40 хвилин після закінчення тренування, і залишається активним близько години.

Ізолят і концентрат

Пройдіться по магазинах і ви без зусиль знайдете такі види сироваткового протеїну як ізолят і концентрат. Перший - найчистіше порошок протеїну, його концентрація наближається до 100%. У ізоляти майже немає жирів і лактози, і єдиним мінусом є його висока вартість. інший вид сироваткового протеїну - концентрат - дешевше першого, а й білка там набагато менше - від 40 до 80%. Виробляти його простіше, ніж ізолят, адже білок тут виходить з сироватки. Тому в кінцевому продукті часто присутні жири і лактоза.

Переваги сироваткового протеїну незаперечні: висока ефективність застосування, великий вміст амінокислотного складу, можливість змішуватися з іншими добавками і його швидке засвоєння. Але останнім можна назвати і недоліком - через великій швидкості всмоктуваності сироватковий протеїн можна вживати тільки в певний час - в білкове вікно, в інших випадках доцільно його змішувати з іншими джерелами білка.

яєчний протеїн яєчний протеїн

Цей вид протеїну без докорів сумління можна назвати майже ідеальним білком. Показники амінокислотного складу у нього найвищі, втім, як і ступінь засвоєння. Всі поживні речовини засвоюються на 100%. Якщо ваша мета - схуднути , Вибирайте саме яєчний протеїн . У його складі немає ні жирів, ні вуглеводів , Ні лактози. Єдиним недоліком можна вважати високу вартість.

соєвий протеїн

Якщо ви вегетаріанець або не переносите лактозу, вам варто зупинитися саме на цьому виді білка. Соєвий протеїн можна з великим успіхом використовувати і тим, хто не одержимий ідеєю-фікс - швидше набрати масу м'язів . У його складі є такі речовини як сапоніни і фітостероли, які підтримують рівень імунної системи і знижують рівень холестерину. Існує думка, що вживання соєвого білка - хороша профілактика від раку і серцево-судинних захворювань. Неоднозначним мінусом можна вважати низький показник його ефективності для чоловіків і високу естрогенну активність (ідеальний для жінок).

Які ще види протеїнів бувають?

  • Колагеновий протеїн часто п'ють в якості додаткового «бонуса» до протеїновим сумішей, оскільки він відмінно регенерує сполучні тканини, зв'язки, суглоби, шкірні покриви, і захищає їх від мікротравм. Якщо ваша фізична активність піддає вас ризику спортивних травм - зверніть увагу на цей вид протеїну.
  • Молочний протеїн є сумішшю сироватки і казеїну в співвідношенні 20:80. Щодо недорогий протеїн, який також має відповідний амінокислотний склад, проте будьте обережні - в його склад входить лактат, який може негативно позначитися на кишечнику.
  • казеїн називають «довгограючим» джерелом протеїну, він - пряма протилежність сироваткового. Беручи його, ви забезпечуєте своєму організму ефект тривалого і поступового насичення. Казеїн є натуральним молочним продуктом, тому в його складі величезна кількість біоактивних молочних пептидів, що підтримують імунітет і забезпечують правильний хід м'язової гіпертрофії .

Казеїн є натуральним молочним продуктом, тому в його складі величезна кількість біоактивних молочних пептидів, що підтримують імунітет і забезпечують правильний хід   м'язової гіпертрофії

Види протеїнових сумішей

Часом виробники додають в свій основний протеїновий порошок вуглеводи, креатин, глютамін і інші речовини, щоб в кінцевому підсумку продукт придбав характерні для нього якості і властивості. Один з найпопулярніших видів протеїнових сумішей - гейнер, який містить великий відсоток вуглеводів. Ізолят і гідролізат сироваткового протеїну - це теж свого роду вид протеїнових сумішей. Є й інші комплекси, в які додається відразу кілька видів протеїну з різним ступенем і швидкістю всмоктування. Їх прийом ефективний, коли потрібно опрацювати рельєф в короткий термін.

Види протеїнових коктейлів

Коли не вистачає часу на нормальне і збалансоване харчування, на допомогу приходить супернапіток - протеїновий коктейль. У ньому багато білка, мало жирів і вуглеводів. Є думка, що вони абсолютно несмачні і їх неможливо пити, але це вигадка тих, хто ніколи не пробував цей напій. Сьогодні існує велика кількість видів протеїнових коктейлів з різними смаками: шоколад, вершки, фрукти і ягоди. Навіть найвибагливіший гурман зможе без зусиль підібрати собі корисний напій.

До речі, протеїнові коктейлі можуть продаватися як вже готовими, так і у вигляді порошку, який потрібно розводити - це вже на любителя. Є й умільці, які готують протеїнові коктейлі самі. Однак перш, ніж пробувати свій кулінарний талант, порадьтеся зі своїм персональним тренером або з експертом нашого сайту.

Якими б чудовими властивостями не володіли види протеїну, описані в нашій статті, вони не мають сенсу без тренувань. Включіть в свою програму цю тренування з розвитку м'язів спини, додайте спортивне харчування і простежте за результатом.

Силове тренування

Шраг зі штангою

  • 3 підходи по 10 повторень
  • Частина тіла: Трапеція Устаткування: Штанга

Станова тяга

  • 3 підходи по 10 повторень
  • Частина тіла: Квадрицепс Устаткування: Штанга

* - Сервіс знаходиться в стадії бета-тестування

Приймати протеїн - добре, а вживати його в комплексі - ще краще для досягнення вашої мети. Наш фітнес-експерт рекомендує наступні сети спортивного харчування для набору м'язової маси.

До речі, для позбавлення від зайвих кілограмів прийом протеїну також ефективний. Розвиток м'язових волокон супроводжується спалюванням калорій, тому при відповідних тренуваннях на схуднення чоловіки і жінки буде нарощувати м'язову масу і при цьому зганяти жирок. Дівчата точно оцінять таку корисну властивість протеїну!

Тепер ви знаєте, які види протеїну бувають, чим вони відрізняються, і вже можете точно визначити, що підійде саме вам. Це спортивна добавка має натуральну основу і в розумних дозах не принесе ніякої шкоди. Будь-яка ж «побочки», про котрой можуть розповісти вам необізнані порадники - наслідок передозування, яке може статися абсолютно з будь-яким продук. Кращий засіб - знати міру і приймати «свій» білок!

Які ще види протеїнів бувають?