Полезные материалы

Больовий тренінг для справжніх фанатів бодібілдингу

Сьогодні мова піде про больових тренуваннях. Такий вид тренінгу абсолютно необхідний для тих хто, хоче накачати супер масу, подолати здається застій у розвитку і вийти на нові горизонти побудови свого тіла.

Такий вид тренінгу абсолютно необхідний для тих хто, хоче накачати супер масу, подолати здається застій у розвитку і вийти на нові горизонти побудови свого тіла

Під час виконання вправ з обтяженням рано чи пізно в м'язі виникає біль. Вона як би говорить, що виник максимальний стрес викликаний тренуванням. Цей біль розглядається як симптом достатнього виснаження м'язи і веде до закінчення підходу.

Ну а якщо продовжити підхід, ігноруючи її. Але як це зробити, адже сил для повноцінної роботи вже не залишилося. Для того то і існую так звані принципи Джо Уайдера , Які спрямовані на максимально можливе збільшення інтенсивності тренінгу.

Наприклад, робимо підйом на біцепс. І ось ви не можете більше зробити самостійного жодного повторення, адже м'язи скувала гострий біль. Але ні, не в наших правилах відступати. Нехай партнер допоможе зробити кілька повторень, злегка підштовхуючи гриф штанги. І після цього ще не все. Коли навіть з його допомогою підняти штангу стає проблематично, то не потрібно пижіться і смикатися. Нехай партнер допоможе закинути її в верхню точку амплітуди. І ось з'являється можливість виконати ще кілька повторень, просто опускаючи штангу, стримуючи її падіння залишилися м'язовими зусиллями. Здогадалися, тут використовуються принципи форсованих і негативних повторень.

Ось так виявляються приховані резерви збільшення інтенсивності тренувань. Замість того щоб закінчити на уявній останньому повторенні і дати собі поблажку ми зробили ще кілька, які вже точно позначаться на м'язовий ріст.

Болі бояться не варто в жодному разі. Вона наш помічник на шляху до зоряним вершин бодібілдингу. Біль вітали і говорили про це всім відомі зірки: Арнольд Шварцнеггер , Лу Ферріньо , Майк Ментцер, Доріан Ятс, Шон Рей та інші. Особливим любителем больового тренінгу був нині покійний Майк Ментцер , Який розробив теорію високоінтенсивного тренінгу. Згідно з нею він міг виконати всього один робочий підхід у вправі. Але який це підхід ви можете уявити самі. Те що він був ефективним це безсумнівно. Адже Майк Менцер був одним з головних претендентів на перемогу в Містер Олімпія свого часу. А Доріан Ятс, який слідував його ідеям, багаторазовий переможець це найпрестижнішого змагання в бодібілдингу.

А Доріан Ятс, який слідував його ідеям, багаторазовий переможець це найпрестижнішого змагання в бодібілдингу

Але больові тренування не варто використовувати новачкам.

По-перше під час виконання вправи долаючи неможливу біль в м'язах контроль за снарядом падає. Можливі ривки в русі, що призводить до небезпечної травмі зв'язок. Потрібно переміщати снаряд обережно і плавно.

По-друге висока ефективність таких тренувань може привести перестарайтеся їх використання і перетренованості. При перших ознаках надмірної втоми потрібно перейти на звичайний режим тренувань.

Виходить що успіх у бодібілдингу визначається вмінням знаходити золоту середину і не перегинати палицю. Адже скільки талановитих спортсменів постраждало від травм. Той же Доріан Ятс навіть виграв свою останню «Олімпію» 1997р. в стані травми плеча чисто на ретельність і фанатизмі.

Але тільки той досягає висот хто дійсно хоче і йому подобається займатися тим чим він займається.

Якщо відношення до бодібілдингу поверхневе з метою підкачатися до літа, то за больові тренування не варто і братися. Травма і перетренированность ось до чого вони призведуть.

Можливо буде цікаво і це: