Полезные материалы

Чи можна їсти яблука на ніч

  1. Чому не можна їсти яблука на ніч
  2. Чому можна їсти яблука на ніч
  3. Коли перекус перед сном не обов'язковий
  4. Коли перекус перед сном може поліпшити стан

Питання: «Чи можна їсти яблука на ніч Питання: «Чи можна їсти яблука на ніч?» Вимагає однозначної відповіді. І безлічі уточнень - як запитувач переносить фруктозу і клітковину, як у нього з травленням, як спиться, які цілі ставить він перед собою. Ні, не життєві, а щодо схуднення або, навпаки, набору м'язової маси. В цілому ж, яблуко можна втиснути в будь-який раціон з майже будь-яким дефіцитом калорій, крім «термінальних стадій дієти» на кшталт пікової тижні перед змаганнями, або першої в житті сушки до них же. З позиції поживної цінності принципової різниці між їжею на ніч і їжею вранці немає. З'являється вона, коли людина худне зі здорового до мінімального відсотка жиру, та й то не у всіх випадках. Правда, знаходяться люди, які мають кардинально протилежну думку.

Чому не можна їсти яблука на ніч

Логіка проста. Яблука - джерела фруктози. Це цукор, тобто вуглевод, який дає організму енергію. Вночі людина спить. Якщо енергія виявиться зайвою, вона відкладеться в жир. От і все. Тому - не їжте яблука ні в якому разі. Їжте білкові продукти, вони, нібито, ні в якій жир не відкладуться, а будуть тільки сприяти відновленню організму після фізичного навантаження.

Дана ідея має ще й такі форми розвитку:

  • їжте яблука строго в перший прийом їжі. Вранці ми активніші, значить спалимо вуглеводну енергію легко, і не встигнемо зробити запас багато жиру;
  • їжте яблука до 4 годин дня. Чому не до 3 або 5 - не відомо. У скільки вставати прихильникам теорії і скільки прийомів їжі робити - теж. Це чергова «братанская» формула, яка кочує з тренажерки в тренажерку. Причому більшість її поширюють тренуються увечері, і вже від яблука разом з протеїновим коктейлем після заняття шкоди точно не отримають;
  • їжте яблуко перед сніданком і обідом. Перед вечерею їжте салат. Нічого не вважайте. Згодом ваш апетит «впаде» і ви зможете їсти стільки, скільки захочете. Але хотіти будете мало, тому обов'язково схуднете. От і все.

Є й інше пояснення, чому не треба їсти на ніч яблука. Прихильники його взагалі не радять їсти на ніч. Нібито, поточні процеси травлення і засвоєння макронутриентов не дають організму повноцінно відпочити. У наївшись людини сон неглибокий, він відчуває проблеми з засипанням і пробудженням, і весь день відчуває себе вичавленим. Такій людині складно дотримуватися інший популярний постулат - снідайте в що б те не стало. На думку широких народних мас, він не схудне ніколи. Що, звичайно, не завжди справедливо.

Інші теорії покладаються на швидкість засвоєння вуглеводів. Якщо людина швидко засвоює вуглеводи, вони дають йому сплески енергії і бадьорості. А потім - «провал». Всі разом це сприяє порушенню механізму сну. Спочатку така людина не може заснути, потім - прокидається всю ніч.

Є й утилітарне пояснення, чому на ніч не треба їсти яблука. Вони швидко перетравлюються і багаті клітковиною. А значить - здатні досить швидко покинути кишечник. А ще мають м'який сечогінним ефектом. Загалом, виспатися знову не вдасться, людина буде вставати кілька разів в туалет і не відчує себе відпочив.

Чому можна їсти яблука на ніч

З іншого боку, краще з'їдати все, що передбачено планом харчування, особливо якщо це відповідає природним сигналам голоду. Сучасна дієтологія виходить з простого постулату - ви ніколи не зможете схуднути на дієті, яка буде істотно дискомфортною. Тому мало хто доходить до кінця багатоетапних білкових дієт зі значним обмеженням за групами товарів. І мало хто може витримати ефективні, але складні у виконанні плани на кшталт дієти 5/2, періодичного голодування, і «чистої» дієти.

Людям, які худнуть для себе, і не намагаються досягти нездорової сухості, не рекомендують виключати фрукти і овочі. Стандартний рада будь-якого дієтолога - їжте 2 фруктових перекусу, і додавайте овочевий салат, суп або тушковані овочі до кожного основної страви.

Залишилося тільки з'ясувати, коли перекус перед сном потрібен, а коли - не обов'язковий. Наукова дієтологія грунтується на тому, що якщо з точки зору витрачених і отриманих калорій і збереження дефіциту місце для яблука є - їжте своє яблуко і не мучтеся складними викладками про інсулін, сплески цукру в крові та інший анаболизм з катаболизмом. Причина проста - сплеск від одного яблука все одно буде незначним, а розум людини влаштований так, що якщо постійно собі відмовляти в нещасних яблуках, рано чи пізно все це сильно набридне, і замість яблук ви з'їсте кілограм печива.

Коли перекус перед сном не обов'язковий

Можна не є ніяких яблук (або чогось ще), якщо:

бажання поїсти викликане простою нудьгою. Ви сидите вдома, і відчайдушно намагаєтеся переконати себе в тому, що черговий серіальний шедевр ще нічого, а в соціальних мережах іноді викладають цікаві речі. Ви не знаєте куди себе подіти, і тому просто хочете щось жувати. Яблука, що не яблука, неважливо що. Можна було б і чіпсів, але ми ж худнемо;

ви вже успішно витратили всі заплановані на день калорії, з'їли всі прийоми їжі, харчувалися нормально, і не голодували. Чому ви хочете яблуко? Та тому, що ніхто особливо не замислюється про те, що «Здорові продукти» теж можуть бути зайвими;

ви не відчуваєте голоду. Бажання є може бути викликане чим завгодно від уже згаданої нудьги до сильної втоми або привабливого вигляду свіжокуплені яблук. Не важливо, якщо голоду немає, калорії все з'їдені, і ніякого раціонального приводу до того, щоб влаштувати ще один прийом їжі немає - не їжте.

Коли перекус перед сном може поліпшити стан

У будь-якому плані бувають недоробки. І іноді просто трапляються події, які змушують припустити прийом їжі. Зазвичай це обід або другий сніданок. У цей час більшість з нас серйозно зайняті, і просто не хочуть думати про якусь там їжі. Виходить, що звичайний запланований дієтичний вечерю насичує, але на 2 години. А прямо перед сном виникає бажання є. Причому солодке. Тут можна і яблуко. А якщо залишилися калорії - можна і щось більш суттєве, то ж яблуко з сиром працює відмінно.

Допомагає друга вечеря і тим, хто тренується увечері. Зазвичай горезвісний фрукт краще з'їсти відразу після своєї силового тренування з протеїновим коктейлем. Тоді він допоможе відновленню і дозволить насититися більш якісно, ​​ніж просто коктейлем. А ось друга вечеря вже може складатися з джерела білка, якщо це необхідно - вуглеводів, і джерел клітковини. Плюс порція здорових жирів, вона допоможе зберегти ситість довше.

Загалом, подібні винесеним в заголовок статті питання треба задавати собі. Треба вчитися аналізувати те, що ви робите для своєї мети кожен день, і здійснювати конкретні дії, узгоджуючи з іншою діяльністю. Немає ніякого сенсу відмовлятися від яблук, якщо весь день ви «їли» протеїнові коктейлі і сир в пачках, так як не було часу на щось більш суттєве. І немає ніякого же сенсу «запихати» в себе яблуко, так як воно корисно, якщо ви ситі, і не пропускали прийоми їжі.

Спеціально для Your-Diet.ru - фітнес-тренер Олена Селіванова

Чому ви хочете яблуко?