Полезные материалы

Чому не ростуть м'язи.

  1. 1. Качати щодня всі м'язи тіла безглуздо.
  2. 2. Після силового тренування корисно зробити пробіжку на біговій доріжці або покриття педалі велотренажера....
  3. 3. Техніка виконання вправ потрібна тільки пауерлифтерам і штангистам.
  4. 4. Працювати з «позамежними» вагами зовсім не обов'язково. Досить працювати з безпечним вагою.
  5. 5. Головне - тренування, а харчуватися можна чим завгодно.
  6. 6. М'язи ростуть в залі, і все залежить від того, як проходить тренування.
  7. висновок

Початок тренувань в тренажерному залі , Очікування бурхливого зростання, появу техніки виконання вправ - приємні моменти, які культурист запам'ятовує на все життя. Однак далеко не всі досягають результату: м'язова маса іноді проявляє примхливість і ні в яку не хоче рости. Таке трапляється з кожним другим, і багато кидають тренування, хоча до успіху було рукою подати. У цій статті ми перерахуємо найчастіші помилки початківців бодібілдерів.

1. Качати щодня всі м'язи тіла безглуздо.

Чи можна взагалі впоратися з усіма м'язами за один день Чи можна взагалі впоратися з усіма м'язами за один день? Задайте це питання професійного атлету. Швидше за все, він здивується питання і відповість, що це займе мінімум півдня. Навіть якщо у вас вистачить часу, сил не вистачить точно. І навіть якщо б сил вистачило, м'язи ніколи не виростуть, якщо перенапружувати їх кожен день!

Найчастіша помилка - похід в зал як на приємну прогулянку, і ставлення до тренування як до ранкової зарядки. Зайти на годину, перетрогать всі снаряди, зробити по два-три вправи на кожному з легким вагою, і відправитися додому, навіть не статут - стратегія багатьох новачків, яка, на жаль, до зростання м'язової маси не призводить. Щоб м'язи росли, організм повинен відчути реальний фізичний стрес, а не легке навантаження, з якою легко впоратися. Новачок, що працює по «полегшеної» програмі, через пару місяців стане більш спортивним, спритнішим, витривалішими, але навряд чи сильніше, і обсяг його м'язів залишиться колишнім.

Припустимо, новачок вирішив займатися як слід, опрацьовуючи всі м'язи за день, і витрачає на це заняття 3-4 години. В кінці першого тренування він виходить із зали, втомлений і задоволений ... що робити далі? Далі йому належить з'їсти мінімум 200 грам протеїну - адже він «убив» всі м'язи тіла, і клітини будуть вимагати будівельний матеріал. Без спортивного харчування йому доведеться двічі набити шлунок, за обідом і за вечерею, а перед сном накачатися казеином. Якщо на наступний день у нашого культуриста вийде встати з ліжка, займатися він точно не зможе. І це - краще, до чого призводить описана нами помилка: на наступний день м'язи повинні відновлюватися, а не піддаватися новому стресу.

2. Після силового тренування корисно зробити пробіжку на біговій доріжці або покриття педалі велотренажера.

Це твердження звучить логічно: аеробні навантаження корисні і нічого поганого в собі не несуть Це твердження звучить логічно: аеробні навантаження корисні і нічого поганого в собі не несуть. Хіба що м'язова маса після них рости не буде. Чому? Давайте розглянемо цю ситуацію з точки зору організму.

Культурист прийшов в зал і деякий час працював з великою вагою. Останні повторення він робив на останньому подиху. Через деякий час організм усвідомив, що перевантаження постійні, і для порятунку тканин від руйнування йому необхідно терміново наростити м'язову масу. Коли після занять спортсмен відправляється додому повільним кроком і з'їдає все, що потрібно для відновлення, він створює умови для зростання. Якщо ж після силового тренування він зробить пробіжку, програма організму природним чином зміниться: біг - це швидкість, а легкоатлетам зайву вагу в тягар. Організму доведеться приймати складне рішення, намагаючись адаптуватися до непростих, суперечливим умов життя. Єдиний результат таких «комбінованих» тренувань - підвищення витривалості.

3. Техніка виконання вправ потрібна тільки пауерлифтерам і штангистам.

Для новачків без техніки у нас є дві новини, хороша і погана Для новачків без техніки у нас є дві новини, хороша і погана. Погана полягає в тому, що без техніки новачок не зможе піднімати планку, збільшуючи вагу снарядів, і зупиниться в зростанні. Хороша новина в тому, що поставити техніку виконання двох десятків вправ можна за пару тижнів індивідуальних занять (Підійдуть і заняття в групі). Потрібен досвідчений тренер, який буде дивитися, як саме ви виконуєте вправу: контролювати кут вигину, позу, швидкість, і навіть дихання. Після того, як руки почнуть «відчувати» правильні рухи, вага можна буде підвищувати до упору.

Ми настійно не радимо ігнорувати зауваження більш досвідчених товаришів. Спроба збільшити вагу може скінчитися серйозними неприємностями. Штанга вагою 80-90 кілограмів, що впала на груди, в кращому випадку заподіє біль. Лежати зігнутим в три погибелі під важким верстатом теж дуже неприємно.

4. Працювати з «позамежними» вагами зовсім не обов'язково. Досить працювати з безпечним вагою.

Коментарі з цього приводу ми дали трохи вище Коментарі з цього приводу ми дали трохи вище. Повторимо: для того, щоб щось почало рости, організм повинен відчути перевантаження. Який сенс вирощувати нове м'ясо, якщо і так все непогано?

Багато культуристи «застряють» саме тому, що з працею збільшують робочу вагу. По-перше, далеко не всім подобаються перевантаження (вони не подобаються нікому, але спорт побудований саме на них). По-друге, піднімати планку психологічно важко - а раптом новий вага «не піде»? А раптом це межа можливостей? Невпевненість в собі гальмує багато прекрасних починання, але зону комфорту рано чи пізно доведеться покинути.

5. Головне - тренування, а харчуватися можна чим завгодно.

Чим завгодно і коли завгодно - так харчуються більшість людей на планеті. Не всі новачки ламають цю традицію і змінюють раціон харчування. В результаті все, що з працею нажито в залі, йде прахом: організм при всьому бажанні не може виростити м'язи з повітря. Він також не може виростити їх з жиру і вуглеводів, а білка для росту потрібно багато. Більш того, білок для росту потрібно цілодобово протягом двох днів після ударної тренування.

Більш того, білок для росту потрібно цілодобово протягом двох днів після ударної тренування

Проблема постачання вирішується за допомогою спортивного харчування (його ще називають «СпортПит») - групи харчових добавок, «заряджають» організм необхідними речовинами. Цими добавками неможливо замінити звичайну їжу, але можна екстрено заповнити нестачу білка, креатину, амінокислот, а також інших речовин, які потрібні після тренування у великій кількості. Спроба виростити м'язи на звичайній їжі приречена на провал: за стіл доведеться сідати в два рази частіше, в результаті чого шлунок втомиться. Почне з'являтися жир, від якого буде дуже непросто позбутися.

Найпопулярнішим препаратом спортивного харчування є протеїн, який представляє собою білок, необхідний для будівництва нової м'язової тканини. Мало кому з культуристів вдалося домогтися швидких результатів без протеїну. Якщо вас лякає термін «спортивне харчування», яке у багатьох асоціюється з анаболічними стероїдами, відразу зауважимо, що протеїн не має до гормональних препаратів ні найменшого відношення, абсолютно нешкідливий і проводиться виключно з натуральних продуктів.

6. М'язи ростуть в залі, і все залежить від того, як проходить тренування.

Від якості прокачування м'язів залежить багато, але далеко не все Від якості прокачування м'язів залежить багато, але далеко не все. Почнемо з того, що м'язи не ростуть в залі. У залі організм отримує сигнал, що м'язову масу необхідно нарощувати. М'язи ростуть уві сні, коли організм знаходиться в стані спокою, а в залі вони лише руйнуються від перевантажень.

Для того, щоб успіхи в залі перетворилися в реальну мускулатуру, спати доведеться не менше 8 годин. Насправді, найкращий режим сну підкаже сам організм: можливо, він віддасть перевагу повернутися в дитинство і зажадає «тиха година», від якого краще не відмовлятися.

Іноді затримки росту мускулатури пов'язані з нервовими перевантаженнями. Організм болісно реагує на стрес, відволікаючись від поточних завдань (одна з яких - нарощування м'язової маси). Якщо ви поєднуєте культуризм з психологічно важкою роботою, будьте готові приймати непросте рішення: або кар'єрне зростання, або м'язовий. До того ж, у напруженому стані важко тренуватися.

висновок

Логіка підсумовування вельми популярна у початківців спортсменів. Купив спортивне харчування? Зростання прискориться. Освоїв якісну програму тренувань? Зростання прискориться удвічі. З'явилася техніка? До звання «Містер Олімпія» рукою подати! Варто пам'ятати, що лише комплексні зусилля (тренування, харчування, здоровий спосіб життя, сон) дозволяють подолати поріг, за яким починається зростання. І для того, щоб зростання не припинився, доведеться долати себе на кожному тренуванні.

Чи можна взагалі впоратися з усіма м'язами за один день?
О робити далі?
Чому?
Який сенс вирощувати нове м'ясо, якщо і так все непогано?
По-друге, піднімати планку психологічно важко - а раптом новий вага «не піде»?
А раптом це межа можливостей?
Купив спортивне харчування?
Освоїв якісну програму тренувань?
З'явилася техніка?