Полезные материалы

Цукор, цукрозамінники для схуднення і сушки, шкода і користь солодкого, спортивне харчування, здорове харчування, фітнес і спорт.

«Не все те цукор, що солодко», - хочеться перефразувати відому приказку перш, ніж ми почнемо статтю. Дійсно, солодким буває не тільки цукор. Сьогодні існує величезна кількість замінників цих солодощів. Спортивне харчування (особливо «сушка») і харчування для схуднення пов'язано зі зменшенням цукру в раціоні, а значить, замінники цукру займають в ньому не останню позицію. Так що ж все-таки краще: цукор або цукрозамінник? І які причини відмови спортсменів і тих, що худнуть від цукру? Розглянемо кожну з них детальніше.

1). Цукор шкідливий. Справа в тому, що цукор - це рафінований, тобто повністю позбавлений вітамінів і мінералів продукт. Через відсутність в своєму складі клітковини, вуглеводи, з яких він складається, моментально вбираються в кров. Саме тому цукор найкраще замінювати фруктами і сухофруктами. Їх калорійність нижче, ніж у цукру, до того ж вони містять велику кількість мінералів.

2). Цукор непітателен. Цукор і продукти, багаті простими вуглеводами, практично не насичують людину. Калорійність повноцінного обіду і пари невеликих шоколадних батончиків може бути однаковою. При цьому ви самі розумієте, що почуття ситості після повноцінного прийому їжі збережеться набагато довше, ніж від солодкого перекусу. Правильна, «хороша», повноцінна їжа менш калорійна, більш об'ємна, корисна і ситна.

Правильна, «хороша», повноцінна їжа менш калорійна, більш об'ємна, корисна і ситна

3). Цукор підвищує апетит. Основним показником, який відповідає за відчуття ситості, є глікемічний індекс крові (ГІ). Він безпосередньо залежить від споживаної їжі. Якщо ми їмо продукти, що містять в собі «повільні» вуглеводи, ГІ підвищується і спадає повільно. Продукти ж багаті «простими» вуглеводами легко розщеплюються, за рахунок чого ГІ швидко зростає і також швидко спадає. Це підвищує поріг чутливості до голоду. Висловлюючись простою мовою: солодкі продукти швидко насичують, але при цьому «ефект» від їх вживання дуже недовгий.

Висловлюючись простою мовою: солодкі продукти швидко насичують, але при цьому «ефект» від їх вживання дуже недовгий

Таким чином, вживання цукру не кращим чином позначається на стані нашого здоров'я і вже тим більше не сприяє схудненню і «сушінні». Замінити цукор, як ми вже відзначали на самому початку нашої статті, можуть цукрозамінники.

1). До натуральних замінників цукру відносяться сахароза і фруктоза. Ці підсолоджувачі корисніше, однак вони також дуже калорійні.

2). Мед, мабуть, найвідоміший натуральний замінник цукру. Про користь цього продукту буквально складають легенди !. До його складу входять вітаміни і мінерали. Але, тим не менше, він все також калорійний. До того ж має специфічний смак, який люблять далеко не всі.

3). Стевія або стевіозид. Деякий час назад цей продукт з'явився на прилавках магазинів і справив фурор! Натуральність, малий вміст калорій і солодкість - мрія худне! Стевія насправді дуже корисний продукт, але, як і мед, вона володіє своєрідним смаком. Багато, на жаль, так і не змогли звикнути до нього. Продається стевія у вигляді порошку або рідини. Залежно від ступеня очищення в 150-200 разів солодше цукру. Протипоказань та побічних дій у цих солодощів немає.

4). Штучні підсолоджувачі. Завдяки старанням хіміків-кулінарів на світ з'являються все нові синтетичні солодощі. До найпопулярніших з них відносять сорбіт, ксиліт, цикламат натрію. Сорбіт входить до складу жувальної гумки «без цукор». Ксиліт, в свою чергу, надає солодкість газованим напоям. На жаль, ці «чудові» некалорійні замінники мають неприємними побічними ефектами. Там, сорбіт може викликати розлад шлунково-кишкового тракту, а цикломат і зовсім провокує рак.

Цукор і цукрозамінник - що краще? Відповісти на це питання однозначно неможливо. Мабуть, просто потрібно прислухатися до народної мудрості: все добре в міру. Якщо ви будете вживати в їжу невелику кількість цукру, то це навряд чи відбитися на вашій фігурі і на вашому здоров'ї. Те ж можна сказати і про цукрозамінники.

Тетяна Данчішіна, 23.09.2015
Запозичення матеріалів статті без активного посилання заборонено!

Так що ж все-таки краще: цукор або цукрозамінник?
І які причини відмови спортсменів і тих, що худнуть від цукру?
Цукор і цукрозамінник - що краще?