Полезные материалы

Дієта, вітаміни і ліки для зв'язок і суглобів для спортсменів

  1. Проблеми у спортсменів
  2. Вітаміни та мікроелементи
  3. харчові джерела
  4. вітамінні препарати
  5. Лікарські засоби

Травми і нездужання добре знайомі майже всім спортсменам, навіть любителям. Найбільшою мірою від інтенсивних фізичних навантажень страждають суглоби і зв'язки. У зв'язку з цим можливі їх серйозні дегенеративні зміни. Багато в чому проблеми спортсменів обумовлені і тим, що в організмі у них часто відсутні вітаміни і мікроелементи в необхідній кількості. Щоб речовини, потрібні для суглобів і зв'язок, були присутні на належному рівні, необхідні спеціальні препарати і харчування.

Проблеми у спортсменів

Болі, пов'язані з суглобами і зв'язками, в цій групі пацієнтів, зазвичай обумовлені запальним процесом внаслідок підвищених навантажень. Хоча більшість людей страждає від артриту в літньому віці, спортсменам це захворювання знайоме вже з молодості. Найчастішою травмою є розриви зв'язок, що призводять до різких болів. З чим ще спортсмени можуть стикатися внаслідок інтенсивних навантажень:


  • Розрив зв'язок колінного суглоба лідирує серед інших пошкоджень. Ноги знаходяться в постійному русі, не тільки в спортзалі. Тож не дивно, що витончення колінних суглобів відбувається частіше і швидше за все.
  • Пошкодження зв'язок гомілкостопу також поширене. Як правило, воно є результатом бігу, стрибків з скакалкою та інших кардиотренировок. Крім того, воно може бути обумовлено носінням неправильно підібраного взуття.
  • Біль в тазостегновому суглобі зазвичай не настільки виражена на ранній стадії, ускладнюючи діагностику і лікування. Травма в цій області найбільш часто відбувається у жінок.
  • Пошкодження кистей, які відбуваються через надмірну вагу гантелей або гирею і невірного виконання вправ. Це надає велике навантаження на суглоби і зв'язки.
  • Аналогічна травма ( розрив зв'язок і розтягнення ) Відбувається в області ліктя. Причиною також може бути широка амплітуда рухів, яка невластива цього суглобу. Найбільш часто відбувається в бодібілдингу.

Внаслідок цих ушкоджень спортсмени відчувають біль, яка може бути гострою та повільної, ниючий і тупий, хронічної і конкуренції, що загострюється при навантаженнях. Можливі й інші симптоми проблем з суглобами і зв'язками. Серед них припухлість і почервоніння шкіри над ними, порушення функції і скутість рухів.

Для вирішення цих проблем призначається комплексний підхід, який може включати обмеження навантаження, мануальну терапію, відпочинок, нестероїдні протизапальні ліки, корекцію харчування і прийом харчових добавок.

Вітаміни та мікроелементи

профілактика остеохондрозу , Ревматоїдного артриту, остеопорозу немислима без кальцію. Цей найважливіший мінерал славиться тим, що впливає на міцність кісток. Кальцій також є невід'ємним елементом терапії спортивних травм. Для найбільш ефективного засвоєння йому потрібно вітамін D.

Наступні речовини потрібні спортсменам для вирішення проблем з суглобами і зв'язками:

  • Вітамін E захищає клітини від окисного стресу, бере участь в управлінні імунною системою і метаболізмом. Це необхідно для зміцнення сполучної тканини.

  • Вітаміни B - це природні ліки для загоєння ран і регенерації клітин хрящової тканини. Вони також знімають стрес і втому, стимулюють вироблення енергії після розпаду вуглеводів, підвищуючи продуктивність.
  • Бета-каротин впливає на зміцнення імунітету. Якщо він ослаблений, організм не зможе належним чином справлятися з інфекціями, згубно діють на суглоби. В організмі цей каротиноид трансформується в вітамін A, який бере участь у формуванні кісткової і хрящової тканини. При його відсутності або дефіциті порушується засвоєння фосфору і кальцію, в результаті чого розвивається остеопороз і навіть проблеми з хребтом.
  • Калій та магній збільшують щільність кісток, а також благотворно діють на серцево-судинну систему.
  • Селен є краще натуральне анестезуючу речовину, що допомагає послабити больові відчуття при розтягненнях, розривах зв'язок і ударах.
  • Вітамін C володіє сильними антибактеріальними і протизапальними властивостями, перешкоджає розвитку вірусних захворювань зв'язок і суглобів. Він також діє як антиоксидант і підтримує в здоровому стані сполучну тканину.

харчові джерела


В ідеалі правильно підібраний раціон повинен поставляти в організм всі перераховані елементи. Спортивне харчування допомагає швидко заповнити запаси корисних речовин, втрачені в ході тренувань. Завдяки цьому їх недолік не відчувається в організмі, а відновлення в результаті травми відбувається швидше.

Наступні продукти спортсменам слід включити в свій раціон, щоб полегшити проблеми зі зв'язками і суглобами:

  1. Шпинат, капуста (кучерява, брюссельська, брокколі), соєві боби, рис, сочевиця, листова зелень містять в достатку вітаміни A, E, C, B-комплексу, кальцій.
  2. Горіхи, тунець, устриці, сардини, лосось, райдужна форель, рослинне масло багаті селеном. Крім того, в них містяться кальцій, фосфор, вітамін E.
  3. Калій та магній можна знайти в бананах, ягодах і цільнозернових продуктах. Останні також містять пантотенову кислоту (вітамін B3). Це важлива речовина допомагає послабити хворобливі відчуття і ранкову скутість суглобів.
  4. Цільнозерновий хліб, біле і червоне м'ясо, гриби, яйця, авокадо, забезпечать організм спортсмена вітамінами B-комплексу, E і селеном.
  5. Молоко, сир, йогурт в достатку містять кальцій.
  6. Бета-каротин і вітамін C потрібно шукати в моркві, шпинаті, солодкому перці, цитрусових, капусті, ягодах, бобових, листової зелені, томатах і динях.

З запаленням допоможе впоратися зелений чай. Активні інгредієнти, що містяться в ньому, пригнічують вироблення хімічних речовин і ферментів, які ведуть до пошкодження і руйнування хрящової тканини.

Сильними протизапальними властивостями може похвалитися і ананас за рахунок вмісту в ньому ферменту бромелайн.


вітамінні препарати

Якщо ж з яких-небудь причин спортсмен не отримує з харчуванням необхідні вітаміни і мікроелементи, рекомендуються лікарські засоби (найчастіше таблетки, БАДи і драже). Крім тих речовин, що можна знайти в їжі, синтетичні препарати для зв'язок і суглобів для атлетів можуть містити й інші сполуки для зміцнення сполучної тканини. Серед них:

  • Глюкозамина сульфат - природне з'єднання, яке забезпечує організм будівельними елементами, необхідними для відновлення після травм. Він стимулює вироблення глікозаміногліканів, які містяться в хрящі.
  • Метілсульфонілметан - нетоксичний компонент синтетичних добавок, який широко поширений в природі. Ця речовина відрізняється ефективністю в терапії артриту та інших станів, які супроводжуються дегенеративними процесами сполучних тканин.

  • Хондроїтину сульфат утворений повторюваними ланцюжками молекул, званих мукополисахаридами. Це з'єднання є одним з основних компонентів хряща і постачає його рідиною і поживними речовинами. Сульфат хондроїтину стимулює загоєння кісткової тканини. Крім того, він забезпечує молекулярний рух в хрящі, що важливо, з огляду на відсутність кровопостачання в ньому.
  • Кремній вводять в добавки для суглобів і зв'язок, які часто приймають в бодібілдингу. Цей мікроелемент міститься в самій кістки і потрібно для формування і зміцнення сполучної тканини.
  • желатин , Імовірно, служить для захисту зв'язок і суглобів від дегенеративних процесів, якими супроводжуються посилені тренування.

Лікарські засоби

Сучасний аптечний ринок пропонує в широкому асортименті ліки і вітамінно-мінеральні комплекси. Ці кошти служать для профілактики дегенерації сполучної тканини. Такі препарати з різним ступенем ефективності борються із запаленням, обумовленим травмами, навантаженнями і артритом. Серед найбільш популярних варіантів:

  1. Препарат Сустанорм, за твердженням виробника, допоможе впоратися з дегенеративними і запальними ураженнями суглобів і інфекційним артритом. Таблетки особливо рекомендуються для використання при інтенсивних навантаженнях на зв'язки, як в разі занять спортом, бодібілдінгом і фітнесом.

  2. Засіб Артрівіт допоможе вирішити проблему дефіциту необхідних речовин в організмі. Ці вітаміни також призначаються в комплексній терапії запальних і дегенеративних хвороб кісток, зв'язок і суглобів. З їх допомогою в ці тканини потрапляють такі потрібні їм поживні речовини. Артрівіт стимулює гнучкість суглобів і благотворно діє на процеси регенерації.
  3. Кальцемін випускається у формі препарату, що містить мінерали і вітаміни і призначеного для регулювання обміну фосфору і кальцію. Лікарський засіб може забезпечити організм кальцієм, потрібними мікроелементами і вітаміном D3. Завдяки його дії зміцнюються кістки і суглоби. Його можна включати в комплексну терапію захворювань опорно-рухового апарату.
  4. Вітаміни Ортомол Артро-плюс допоможуть при недугах зв'язок, хрящів і суглобів. Спортсмени можуть приймати як БАД до їжі і в період реабілітації після травми або операції.
  5. Кальцинова містить вітаміни (A, D3, B-комплекс) і мікроелементи (фосфор, кальцій), при дефіциті яких розвиваються захворювання сполучної тканини. Його компоненти беруть участь в мінералізації кісток, регуляції обміну в суглобах і зв'язках і підвищують стійкість до інфекцій.
  6. Таблетки Тріовіт містять комплекс вітамінів A, C, E і рекомендуються при посилених фізичних навантаженнях. Вони відмінно підходять для профілактики окисного стресу, згубно діє на сполучні тканини.

Якщо у спортсмена з'явилися проблеми з суглобами і зв'язками, частково впоратися з ними можна за допомогою продуктів корисних для суглобів . Правильне харчування має включати необхідні для зміцнення сполучної тканини вітаміни і мінерали. Посилити його дію спортсмен може, приймаючи лікарські препарати для суглобів. У будь-якому випадку необхідна попередня консультація з медичним фахівцем.