Полезные материалы

крепатура м'язів

  1. фізіологія м'язів
  2. Порадада № 1
  3. Рада №2
  4. Що дозволяє прибрати крепатуру
  5. кардіотренування
  6. сауна
  7. масаж
  8. відпочинок
  9. висновок

За останні десять років, фітнес і бодібілдінг стали популярним заняттям серед молоді. Купуючи абонемент в спортзал, дівчата і хлопці, які хочуть поліпшити свою фізичну форму, буквально «кидаються на тренажери». На наступний день, вони не в силах навіть встати з ліжка, оскільки відчувають біль, це і є крепатура м'язів. За останні десять років, фітнес і бодібілдінг стали популярним заняттям серед молоді

Як влаштовані м'язові волокна

фізіологія м'язів

Щоб розібратися, як позбавиться від болю в м'язах, необхідно знати, чому вони болять. Згідно біологічної хімії, людський організм складається на 80% з води. Кожна спеціалізована клітина нашого організму представлена: мембранної, органеллами, ядром, міжклітинної рідиною. Більшість обсягу клітини займає міжклітинна рідина, яка становить 75% загального складу клітини.

М'язове волокно представлено спеціальними клітинами називаються миоцитами. Їх головна властивість - здатність до скорочення і зміни свого об'єму. З'єднуючись воєдино, міоцити утворюють цілі м'язові волокна і власну м'яз .

Цей вид клітин, здатний розщеплювати енергію у великих кількостях. Своєрідним «бензином» для клітин, є аденозінтріфосфатная кислота (АТФ). Ще в школі, нам говорили, що під час хімічної реакції, виходить точно така ж маса речовини, як і до неї. Коли хімічна реакція закінчується, молекула АТФ перетворюється в воду, молочну або пировиноградную кислоти.

біль - грає, захисну функцію організму. Наприклад, якщо ми потягнемо до розпеченого чайнику своїми пальцями і торкнемося, то ми автоматично отдерните руку, тому що відчуємо болюче відчуття. Усередині м'язових волокон розташовуються хеморецептори, що сприймають певні хімічні речовини, зокрема кислоти.

Під час фізичного навантаження на поверхні м'язових волокон утворюються мікротріщини, а також за рахунок м'язової роботи, а також витрати енергії, наповнюючись піровиноградної і молочної кислотою. Вони сигналізують про те, що пора припиняти навантаження на фізіологічному рівні, сприймаючись хеморецепторами і посилаючи нервові імпульси до мозку. Такий біологічний механізм, дозволяє не нашкодити своєму тіло, оскільки в разі продовження тренування - волокна м'язи можуть розірватися.

Як бачите, механізм звичайнісінькою болю в м'язах криється представлений складним фізіологічним і хімічним взаємодією всередині організму людини. Але, що робити для припинення болю?

Порадада № 1

обов'язкова розминка

Новачки, які тільки починають займатися в тренажерних залах, допускають одні загальні помилки. 60%, починають фізичні навантаження, без попередньої розминки, і не закінчують тренування - затримкою. Потрібно пам'ятати, що в будь-якому спорті, перед виконанням спеціальних вправ, необхідно виконувати розминочні вправи. Вони дозволяють:

  • розслабити м'язи
  • підготувати тіло до заняття
  • знизити ризики виникнення спортивної травми

Під час, насичення м'язів молочною кислотою, вони стають твердими і болючими. Раціональна розминка, здатна полегшити прояви втоми м'язів.

Рада №2

Під час тренування, необхідно пити мінімум 700 мл води. Спортсмени, які п'ють воду в період занять, навіть після інтенсивних тренувань - не відчувають сильний біль. Це пов'язано, з тим, що вода допомагає вивести кислоту з організму в найкоротший термін. Більш того, ваше тіло буде вам дуже вдячна, оскільки прискориться метаболізм і сторонні токсини, також покинуть організм.

Пити воду потрібно між повторами. Для того, щоб не створювати дискомфорт в шлунково-кишковому тракті. Незважаючи на високу биоусвояемость води вона здатна викликати болі локалізуються в правому підребер'ї. Це пов'язано зі збільшенням шлунка в обсязі, після чого він починає тиснути на суміжні органи.

Що дозволяє прибрати крепатуру

Що дозволяє прибрати крепатуру

Інтенсивні тренування, здатні навіть у професіоналів викликати болі в м'язах на наступний день. Іноді, уникнути цього стану практично неможливо. Спортивна медицина зробила крок вперед, в даний час існує величезна кількість методом, що дозволяють прибрати крепатуру після тренування.

кардіотренування

Фармацевти ще не створили препарат, що дозволяє прискорити метаболізм, який міг би зрівнятися з дією кардіо навантаження . Коли серце починає часто битися, то кров - швидше фільтрується нирками і печінкою. Справа в тому, що молочну кислоту, здатні вивести тільки нирки. Відповідно, закінчення важких тренувань бігом, дає вам не тільки здорове серце, а також відсутність побічних ефектів згодом силових вправ.

сауна

Під дією тепла наші м'язи розслабляються. Турецька парилка, є ідеальним варіантом для розслаблення після важкого дня.

Температура досягається приблизно 80 градусів, що буде позитивно впливати на весь організм. Далеко не всі спортсмени, можуть дозволити собі цей метод, після кожен занять. Спортивні експерти, радять відвідувати сауну, хоча б один раз на місяць.

масаж

Масаж допомагає при болях в м'язах

Масаж - засіб дозволяє прискорити метаболізм, нормалізувати кровообіг, посилити лімфатичний відтік, тим самим убезпечити себе від інфекцій. Масаж застосовується в спорті. Для того, щоб позбутися крепатури, можна попросити близьку людину або одного, який погодиться зробити його вам.

Прийоми спортивного масажу дуже просто. Спочатку, ділянку погладжувати руками по ходу проходження венозного відтоку. Тобто, рука масажується від пальців до плечей. Далі, шкіра розтирається до почервоніння, а тільки потім розминаються м'язи. Розминати їх потрібно - поки не стануть м'якими. завершується масаж погладжуванням і розтиранням.

Завдяки масажу, спортсмен відновлюється протягом доби. Також, м'язові волокна швидше загоюються, що дозволяє не тільки зняти неприємні відчуття, але і поліпшити результат після тренування.

відпочинок

Відпочинок і рясне пиття

У більшості випадків, люди просто ігнорують відпочинок . Хоча насправді, здоровий сон - це найкращий спосіб відновлення організму на фізичному, духовному, психологічному рівні. Людині треться від шести до восьми годин сну. Спати необхідно в тихому і прохолодному місці, щоб вас не турбував зайвий шум або незручності.

висновок

Як бачите, з болем в м'язах можна і потрібно боротися. Статті надані нові способи боротьби із зайвою накопиченням молочної кислоти в м'язах. Це дозволяє швидше відновлюватися і покращувати результат, в рази швидше. Якщо ти хочеш грати, то поставтеся до своїх тренувань з відповідальністю. Потрібно розуміти, що швидкого результату - просто не існує, а вбивати себе даремно, немає потреби.

Користуючись порадами, атлет полегшує свій період відновлення. Пам'ятайте, що спорт - страждання для організму, а красиве тіло або результати - вічний біль. Однак, з нею потрібно боротися, точно також, як і зі своєю лінню.

Схожі записи:

Але, що робити для припинення болю?