Полезные материалы

Культуризм і фітнес - велика різниця

Олексій Вінніков,

Рубрика: культуризм .

Культуризм і фітнес, обидві ці методики спрямовані на побудову красивого тіла Культуризм і фітнес, обидві ці методики спрямовані на побудову красивого тіла.

Бодібілдинг (походить від англійського body building - будувати тіло). Це більш сучасне поняття. Раніше цю методику називали культуризмом (від французького culturisme, і англійської physical culture - культура тіла). Даний напрямок дозволяє наростити і розвинути мускулатуру. Досягається це за допомогою вправ з обтяженнями. І невід'ємною частиною є прийом високоенергетичного харчування, яке містить багато білка, необхідного для росту м'язової маси. Останнім часом до культуризму стали ставитися з великою обережністю. Це обумовлено застосуванням анаболіків, хоча саме їх застосування дозволяє наростити величезні маси. До кінця минулого століття популярність культуризму трохи впала. А з початку нинішнього століття стало модно піклуватися про себе і прагнути до здорового способу життя. Так і з'явився новий напрям - фітнес, яке стало популярним особливо останнім часом. Воно вважається аматорської різновидом.

Фітнес (походить від англійського fitness, fit - бути в прекрасній формі) - відноситься до оздоровчої методикою, яка дозволяє не тільки змінювати форму тіла і вага, але і надовго закріплювати досягнутий результат. Це поєднання фізичних тренувань і правильної збалансованої дієти. Фітнес відрізняється тим, що вправи і дієту кожному підбирають індивідуально, і залежить від особливості будови фігури.

У програму фітнесу входять не одні лише фізичні тренування м'язової маси. Тут вчаться правильно відпочивати, харчуватися. Для багатьох фітнес дозволяє подолати шкідливі звички. Для деяких заняття фітнесом - перші кроки на шляху до культуризму.

Заняття фітнесом дозволяють відновити стан свого здоров'я, призводять до нормалізації обміну речовин, позбавлення від зайвої ваги. Також відбувається поліпшення роботи серцево-судинної системи, багато звільняються від депресії.

Тренувальні методики бодібілдингу та фітнесу десь і схожі. Але мета культуриста - створити величезну, екстремальну за розмірами, ідеальну по формі м'язову масу. А мета людини, що займається фітнесом - створити привабливе, спортивне тіло, підтримувати здоров'я і тонус у всьому організмі. Можна і за допомогою фітнесу наростити м'язи, але в бодібілдингу застосовуються більш жорсткі методики, іноді навіть за рахунок свого здоров'я. Тому культуризмом займаються перш за все ті, у яких немає проблем зі здоров'ям.

Займатися фітнесом можуть все. Тут немає винятків за віком, станом здоров'я. Є навіть програми у фітнесі, розроблені для вагітних.

Олексій Вінніков,

Рубрика: культуризм . Що таке професійний бодібілдинг
Базові вправи на біцепс
Як правильно качати грудні м'язи

Поділіться своєю думкою!

Копіювання і передрук матеріалів дозволений при зазначенням посилання на даний сайт © 2010 - 2019 рр.