Полезные материалы

Міопія. Дитині забороняють займатися спортом. Прийшов лист з Хабаровська.

  1. Останні Новини про спортивну медицину.
  2. Новини про спортивну медицину, цікаві вам:
Головна

/ статті / Міопія. Дитині забороняють займатися спортом. Прийшов лист з Хабаровська.

Непроста ситуація. Лікарі забороняють дитині займатися хокеєм через проблеми із зором. Батьки з цим вердиктом не згодні - б'ють в усі дзвони. Їх думку підтримують авторитетні фахівці в галузі офтальмології. Спеціаліст наклав заборону, стоїть на своєму. Дитина вже місяць з гаком відлучений від улюбленого виду спорту. Запрошуємо фахівців і батьків допомогти розібратися в цьому конфлікті.

Ось цей лист:

Доброго дня!

Спасибі величезне що відповіли на наш запит.

У додатку лист, яке ми адресували головному лікарю даної поліклініки. Вивчали даний лист вони близько 5 днів, а потім зателефонували чоловікові і повідомили що їх рішення залишається колишнім. Хоча ми їм надали всі нові довідки. Прізвище спортивного лікаря, який усунув нас від занять - (Дані в редакції порталу), телефон: (телефон в редакції), сайт ....

Трохи передісторії: наш син займається хокею з 4 років, зараз нам 8 років. Раніше щороку для хокейної школи здавали тільки ЕКГ і УЗД серця, допуск кардіолога і педіатра. З червня 2012 офіційно стали нас обстежити в (найменування установи).
На початку червня проходили всіх лікарів, допуск дитині до занять хокею поставили, попросили лише принести свіжі виписки з МНТК ім.Федорова. Ми їм все це надали, нам відповіли що все в порядку, потрібно тільки два рази на рік приносити свіжі виписки від офтальмолога.

Минуло два місяці, у нас 3 листопада мав розпочатися турнір, перед яким дітям ставлять допуск, нам його не поставили посилаючись на те, що вийшов новий закон, в якому сказано що дітям з будь-яким ступенем міопії займатися хокеєм заборонено (ФЗ № 329 від 2009 року і там таблиця від 1988 року, в якій написані критерії допуску дітей до занять спротив) і нас відсторонили від турніру і від занять взагалі.

Ми стали займатися вивченням даного питання, запитували у знайомих, писали на різні форуми, шукали будь-яку інформацію в інтернеті, ні якого подібного закону (з тим що нам показували) ми не знайшли. На одному з інтернет ресурсом наткнулися на даний проект «Про затвердження порядку медичного забезпечення дитячо-юнацького спорту», ​​Додаток «Критерій допуску до занять спортом дітей та підлітків, пов'язані з міопією» (автор Хурай А.Р.).
Зв'язалися з автором даного проекту і він нам відповів дослівно: "Основним показником для занятті спортом дітьми є гострота зору і стан очного дна. Якщо стан очного дна не викликає сумніві і з корекцією у пацієнта висока гострота зору, то заняття спортом можливі, в вашому випадки немає ніяких змін очного дна і я не бачу ніяких причин для відмови "

Всю отриману інформацію ми надали в даний центр, але нам все одно відмовили, посилаючись на все той же закон.

Ми не плануємо здаватися в цьому питанні і хочемо все таки розібратися, чому нам відмовляють, коли все офтальмологи говорять, що можна.

Діагноз, який поставили нашій дитині в МНТК ім. Федорова звучить так: стабільна вроджена анізометропіческая міопія середнього ступеня правого ока, складний астигматизм далекозоре слабкому ступені лівого ока, анізометропіческая амблиопия середнього ступеня з нецентральной фіксацією правого ока.
Після останнього курсу лікування зір на лівому оці покращився на 90%, на правому на 10%.

Будемо вам дуже вдячні за будь-яку допомогу в даному питанні.

З повагою, Тетяна

Додаток.

головному лікарю
Найменування установи
від Батьків П.І.Б. дитини, 2004 р.н.
П.І.Б. батька, П.І.Б. матері
Які проживають за адресою: (адреса в редакції)
тел: (телефон в редакції)

Шановна ...!

Звертаємося до вас з проханням вирішити проблему необгрунтованої відмови в заняттях спортом дитині. Наша дитина ... 2004 р.н. з чотирьох років займається спортом в (найменування хокейного центру), в серпні 2011 року під час вступу до першого класу у нас було виявлено відхилення зору праве око - 4, лівий + 1,25.

В наприкінці вересня 2011 року нами було пройдено повне обстеження в МНТК ім. Федорова, визначено захворювання і призначено лікування, 16 грудня був проведений 1 курс лікування - зір покращився, в червні місяці при перевірці в «Центрі відновлювальної медицини і реабілітації» (щорічна комісія спортсменів) лікар - офтальмолог, на підставі відсутності протипоказань занять хокеєм - довідки лікуючого лікаря МНТК ім. Федорова, допустив до занять спортом.

У період з кінця квітня до 18 жовтня 2012 роки нами були пройдені ще два курси лікування, в процесі яких зір дитини покращився на лівому оці на 90 проц., На правому - на 10 проц.

По закінченню останнього курсу лікування нами було отримано допуск від лікаря на заняття хокеєм. В процесі лікування дитина займалася хокеєм в основному складі з установленими нормативними навантаженнями.

1 листопада 2012 року лікар спортивної медицини П.І.Б. відсторонила від занять хокеєм нашу дитину, з формулюваннями «вчора отримано наказ міністерства охорони здоров'я» та роз'ясненнями «ваша хвороба не лікуватися». Ознайомитися з наказом нам не дали.

В процесі пошуку нами був знайдений тільки один документ, що стосується даної проблематики - це ПРОЕКТ «Про затвердження порядку медичного забезпечення дитячо-юнацького спорту», Додаток «Критерій допуску до занять спортом дітей та підлітків, пов'язані з міопією» (автор Хурай А.Р. ) Згідно з методичними рекомендаціями (автор Хурай А.Р.) затвердженим 07 жовтня 2010 року Міністерством охорони здоров'я і соціального розвитку РФ, федерального державного установи Центр лікувальної фізкультури та спортивної медицини федерального медико-б ологіческого агентства, Російської асоціації зі спортивної медицини та реабілітації хворих та інвалідів.

У Таблиці 2, під № 50 (хокей), в графі «протипоказання в залежності від ступеня короткозорості» зазначено - «короткозорість високого ступеня», а в графі «протипоказання в залежності від змін на очному дні» зазначено - «Будь-яка ступінь короткозорості на тлі змін на очному дні ». Жоден із зазначених в даному документі параметрі не застосовують до нашої дитини, так як у нього міопія на правому оці середнього ступеня і астигматизм слабкому ступені лівого ока без змін периферичних відділів очного дна обох очей.

Крім того, в основному тексті методичних рекомендацій прямо вказано про шкоду заборони заняттями спортом, так як через відмову від занять у дитини розвивається гіподинамія і як наслідок прогресування короткозорості.

Ми в приватному порядку ініціалізували запит в ФДМ «Центр лікувальної фізкультури та спортивної медицини Федерального медико-біологічного агентства РФ», і особисто автору проектів закону «Про затвердження порядку медичного забезпечення дитячо-юнацького спорту» Хурай Аслану Рамазанович, з проханням роз'яснити про можливості заняттям хокеєм з таким діагнозом і позитивною динамікою лікування на тлі цих занять.

На наш запит Хурай А.Р. відповів дослівно «Якщо стан очного дна не викликає сумнівів, і з корекцією у пацієнта висока гострота зору, то заняття спортом можливі». Дана позиція повністю збігається з думкою нашого лікаря МНТК ім. Федорова, яку він озвучив письмово в «довідці про консультації від 01.11.2012 р» На підставі вищевикладеного, а так само прикладених підтверджуючих документів, просимо скасувати необґрунтоване рішення про заборону заняттями спортом - хокеєм нашій дитині (П.І.Б), а так само дати етичну оцінку словам спортивного лікаря сказаних батькам «ваша хвороба не лікуватися» на тлі наявного прогресу і позитивного прогнозу в лікуванні.

Ваше рішення просимо викласти у вигляді резолюції до цій заявці і передати нам особисто, через відділ діловодства вашого відомства.

Довідково:

Консультант з даної проблеми: Хурай Аслан Рамазанович - кандидат медичних наук, старший науковий співробітник ПНДЛ по проблемі мікрохірургії ока, асистент кафедри очних хвороб РГМУ, член європейського суспільства рефракційних хірургів, член асоціації дитячих офтальмологів м Москви. Спеціалізація з офтальмохірургії в Німеччині (2003р.), В Італії (2004р.), У Франції (2004р.), В Росії (2005 р.). Має 3 патенти за авторськими методиками рефракційної хірургії і способам імплантації рефракційної інтраокулярної лінзи. Авторська методика лікування миопической анизометропии у дітей.

Лікуючий лікар: Алішунін Леонід Валерійович - кандидат медичних наук, лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячого офтальмологічного відділення МНТК ім. Федорова. Має 2 патенти за авторськими методиками хірургічного лікування сходиться косоокості у дітей, і способам прогнозування периферичних вітріохоріоретінальних дистрофий при міопії.

Батько П.І.Б ___________________________ Мати П.І.Б ___________________________

07.11.2012 року.

PS Від адміністратора. Всі адреси, прізвища та телефони сторін знаходяться в редакції сайту. Орфографія листи збережена.

На додаток до відповіді адміністратора сайту (див. Нижче), ми даємо витяги з "Методичних рекомендацій щодо допуску до занять фізкультурою і спортом дітей і підлітків з вадами зору". Федерація спортивної медицини РФ. Науково-дослідний інститут очних хвороб ім. Гельмгольца. Москва. 1993 год.

За цим рекомендаціям працюють спортивний лікарі ЛФД і ВСД в Москві. Там чітко написано, що діти і підлітки мають подібні відхилення зору до занять хокеєм з шайбою не допускаються.

Єдина лазівка ​​- увійти в слабку ступінь короткозорості, до -3,0 і мати розряд по даному виду спорту. В цьому випадку спортивний лікар, який курирує Вашої дитини має право вирішити питання позитивно, оскільки, в цьому випадку допуск здійснюється в індивідуальному порядку.

Повернутися в категорію »

Всі новини "

Останні Новини про спортивну медицину.

АНО ДПО "Національний інститут біомедицини та спорту"

АНО ДПО Національний інститут біомедицини та спорту

97

Новини про спортивну медицину, цікаві вам:

Поки немає оцінок.

тисячу вісімдесят-одна

Коментарі (для додавання коментарів увійдіть в систему.)

)

Sport2000

31/10/2018

Тетяна, здравуствуйте. Чи можливо з вами зв'язатися? Чим закінчилася Ваша історія, Ви перемогли?

Чим закінчилася Ваша історія, Ви перемогли

СпортDоктор

29/11/2012

Удачі Вам, Тетяна. Напишіть потім, чим все закінчилося.

Напишіть потім, чим все закінчилося

Тетяна

29/11/2012

Спасибі всім за відгуки! Трохи ясності в нашу позицію Питання не увійшли (але припускаються) в наше публічне звернення Чому лікар в кінці сезону не попередив про неможливість занять спортом батьків? В цьому випадку ми могли б перевести його з спортивного класу в іншу школу, і підшукали йому іншу діяльність. Якщо лікар прав, чому ми були допущені до занять спортом на початку сезону? Чому нормативний документ 2009 року «про обмеження» почав працювати в даній установі в середині 2012 року? Чому обмеження щодо цього документа отримав тільки наша дитина? У нашому класі є інші дітки з вадами зору. Чому наше відсторонення парадоксальним чином збіглося з переходом в нашу команду розформованого складу паралельної групи? Чому нам представили обґрунтуванням документ, якого не існує? Уважним чином вивчивши його ми не знайшли зв'язку ФЗ про спорт, і наведеної таблиці 88 року. Ми не відчуваємо ніяких ілюзій з приводу даної ситуації, мати дитини в минулому медик і спортсмен, тому ситуація нам ясна і зрозуміла. Ми розуміємо для чого все це. Так як ми є законним представником нашої дитини його право займатися спортом (хокеєм) ми будемо відстоювати до кінця, в будь-якої інстанції. Думаю що результати нашої спільної діяльності, не стільки допоможуть нам, скільки допоможуть іншим, в майбутньому, вирішити подібні проблеми. За документами і методичками в цьому питанні - повний бардак. Ми не «фанати спорту», ​​і не дай бог, бажати своїй дитині кар'єру хокеїста, а просто по-людськи образливо ...

Ми не «фанати спорту», ​​і не дай бог, бажати своїй дитині кар'єру хокеїста, а просто по-людськи образливо

СпортDоктор

23/11/2012

Доброго дня, Тетяно! Ситуація, в принципі для спорту стандартна. На жаль чи на щастя не знаю. Консультанти висловлюють свою думку, рекомендації, підказують спосіб вирішення і можуть давати будь-які довідки. Це їх право, їх думка. Лікар команди або лікар, який працює безпосередньо зі спортсменом приймає рішення і несе за нього відповідальність особисту, моральну і навіть кримінальну. Тому думки фахівців-консультантів, вищестоящих організацій, начальства може приймати до відома, але не більше того. Як пілот - командир повітряного судна, оцінює ситуацію в польоті з усіх боків: метеозведення, інформацію від другого пілота, штурмана, авіадиспетчерів і ін. В результаті приймає рішення садити йому літак в грозу і штормовий вітер в пункті призначення або піти на запасний аеродром. Йому дано таке право, він відповідає за життя і здоров'я пасажирів. Думки з Вашого випадку розділилися. Є такий наказ, є така таблиця. У вашому випадку потрібно розбиратися на місці, приймати рішення виходячи з конкретних даних. У нас, на жаль, немає можливості відрядити до Вас фахівця, який допоміг би розібратися з цією ситуацією. Та й ніхто нам таких повноважень не давав. До речі, якби перевіряючі органи зайнялися Вашим питанням, швидше за все висновок був би не на Вашу користь. А лікар спортивної медицини, який допустив раніше Вашої дитини до заняття хокеєм, міг бути ще і покараний за цей допуск. Ще не факт, що якби б що на хокейному майданчику з дитиною, Ви б не завалили прокуратуру петиціями, що виною тому поганий зір і лікар, який поставив підпис під дозволом на заняття спортом, повинен відповідати за це? І були б абсолютно праві. Якщо у доктора курирує Вашого сина є фактичні і документальні підстави не давати допуск до занять, то він має рацію. І в даній ситуації ми виступаємо на боці фахівців спортивної медицини. Це не думка ортодокса і ретроград. Це просте бачення ситуації. Напевно, Ви очікували побачити інше резюме. Вибачте. Яке є. З повагою, Адмін

З повагою, Адмін

СпортDоктор

19/11/2012

Ми мовчимо з простої причини. Ми розбираємося з ситуацією. Все не так однозначно, як представляють її батьки.

Все не так однозначно, як представляють її батьки

doclada

18/11/2012

Рекомендації офтальмологів, це, звичайно, добре, але допуск здійснює спортивний врач.Амбіціі батьків часто не знають кордонів! Раніше в фізкультурних диспансерах були вікові норми допуску до різних видів спорта.Уверен, що цифри 4 роки не було ніде! Не думаю, що відмова від занять професійним спортом, призведе дитини до гіподінаміі.Есть багато інших видів активності, пошуком яких і треба б зайнятися любящімм батькам! Або змінити диспансер, знайти іншого лікаря спортивної медицини, який допустить дитини! А ось для лікаря можу сослатся ься на пані Г.А.Макарову, яка в своєму Довіднику дитячого спортивного лікаря призводить таблицю Пінканченко Р.А. 1988 року, де написано, що заняття хокеєм протипоказані при будь-якого ступеня короткозорості! Удачі! Чи не ззздавайтесь!

Чи можливо з вами зв'язатися?
Чим закінчилася Ваша історія, Ви перемогли?
Трохи ясності в нашу позицію Питання не увійшли (але припускаються) в наше публічне звернення Чому лікар в кінці сезону не попередив про неможливість занять спортом батьків?
Якщо лікар прав, чому ми були допущені до занять спортом на початку сезону?
Чому нормативний документ 2009 року «про обмеження» почав працювати в даній установі в середині 2012 року?
Чому обмеження щодо цього документа отримав тільки наша дитина?
Чому наше відсторонення парадоксальним чином збіглося з переходом в нашу команду розформованого складу паралельної групи?
Чому нам представили обґрунтуванням документ, якого не існує?