Полезные материалы

ОСОБЛИВОСТІ ТРЕНУВАНЬ В УМОВАХ ЖАРКОГО ЛІТА

Тренування в умовах підвищених температур призводять до перенапруження органів і систем організму. при цьому найбільші напруги відчувають серцево-судинна і терморегуляторна системи.
Влітку, так чи інакше, відбувається підвищене потовиділення. Тобто організм втрачає вологу, а наявність достатньої кількості води в організмі безпосередньо пов'язане з синтезом білка.
Тому, в процесі тренінгу в умовах жаркого клімату, перш за все необхідно збільшити споживання рідини у вигляді води і спеціальних напоїв, що включають мінеральні солі та мікроелементи. Напої повинні бути охолодженими. Найпростіший приклад: Будь-яка мінералка з додаванням половини чайної ложки солі на склянку води і 2-3 гранулами перманганату калію на 1,5 літра води (рожевого забарвлення).
Охолодженими рекомендується також приймати і перші страви. Рекомендується також застосовувати препарати "Панангин" і "Аспаркам" для усунення дисбалансу електролітів, профілактики перенапруження міокарда і перевтоми. Дозування: 1-2таблеткі Х 3рази в день після їди.
Тому для того, щоб позбавити серце від непотрібної, надривної навантаження необхідно зменшити робочі ваги, збільшивши підходи і кількість повторень, тобто перейти в режим підтримки або сушіння.
Літній період буде обґрунтованим зменшити кількість походів в тренажерний зал, замінивши, наприклад, один з тренувальних днів аеробними навантаженнями.
Якщо бажання відвідувати спортзал запанувало, то в залі має сенс відмовитися від важких амплітудних вправ, таких як присідання і станова тяга. Вони дають найбільше навантаження на дихальний апарат і серцевий м'яз. Перевагу варто віддати вправам з власною вагою, наприклад, підтягування, віджимання і т.д.
Так само варто відмовитися від набору маси (логічно чи не так ?!) Вся справа в тому, що в жаркий сезон змінюється тип енергообміну і гормональний рівень. Думаю, що все вже давно помітили ефект спалювання жиру в спеку і набір маси, як жировий так і м'язової, в зимовий час. Це пов'язано як зі зміною геомагнітного поля землі, так і з температурою повітря. Жирова (а іноді разом з нею і м'язова) втрата починається приблизно з кінця весни, після чого досягає піку приблизно в середині літа, після чого поступово знижується.
Починати серйозні заняття бодібілдингом в літній період не рекомендується. В літо буде більш доречним підготувати тіло до майбутніх навантажень звичайної фізкультурою. Пробіжки, підтягування, віджимання від підлоги, віджимання на брусах і вправи на розтяжку.
Арнольд Шварценеггер в одній зі своїх книг дає чудову пораду - на літній час повністю відмовлятися від важких тренувань, а по можливості і зовсім не відвідувати тренажерний зал, віддавши перевагу легким видам спорту і ОФП - віджимання, підтягування, пробіжок. Примітно, що сам Залізний Арні благополучно нехтував цим правилом будучи вже професійним спортсменом. Та й в сонячній Каліфорнії, якщо слідувати його порадою, можна пропускати тренажерний зал по півроку, а то й більше.

джерело:

Посилання по темі:

Тренування в умовах підвищених температур призводять до перенапруження органів і систем організму

Сподобався пост? Підтримай Фішки, натисни:

Новини партнерів

Логічно чи не так ?