Полезные материалы

Особливості занять дитячим фітнесом |

  1. Фітнес для підлітків - ключ до самовдосконалення
  2. Бодібілдинг: відмінне здоров'я і гарне тіло з ранніх років

Сучасний ритм життя, з одного боку, передбачає мобільність і рухливість, але з іншого - практично повністю позбавляє дітей можливості фізично розвиватися. Користь регулярних фізичних вправ і фізичного розвитку доведена давно, але, на жаль, сучасні діти мало рухаються і беруть участь в спортивних іграх.

Подорожі в школу і додому вони роблять в салонах автомобілів або автобусів, а вихідні проводять за комп'ютером або в музичних школах і художніх секціях. А адже нестача регулярних силових навантажень може привести до проблем зі здоров'ям. Шкільні уроки фізкультури не здатні компенсувати тих тривалих годин, які дитина проводить за партою або за комп'ютером. Та й до того ж шкільна програма фізичного виховання не передбачає того необхідного комплексу вправ, які потрібні дитині.

Навіть якщо дитина, в силу своїх індивідуальних особливостей, які не відвідує шкільні уроки фізкультури або має спеціальну групу, яка дозволяє не виконувати ті чи інші вправи, то заняття фітнесом не заподіє шкоди. Більш того - відвідування фітнес - клубу піде на користь. Адже спеціальні персональні програми, розроблені тренерами з урахуванням індивідуальних особливостей дитини, припускають легкі фізичні навантаження, спрямовані на розвиток і зміцнення організму.

Але навіть якщо дитина регулярно відвідує уроки фізкультури і виконує шкільну програму фізичного виховання, все одно не варто думати, що цього достатньо для повноцінного розвитку організму. Легкі фізичні навантаження необхідні щодня, а не тільки два - три рази на тиждень. Особливо це актуально в тому випадку, якщо школяр не робить піших прогулянок, пробіжок, ранкову зарядку.

Для того, щоб забезпечити діткам дошкільного віку, маленьким школярам і підліткам належний рівень фізичного розвитку, необхідно задіяти їх в різних фітнес - програмах.

Фітнес для дітей сьогодні вже не є чимось - то незвичайним. Багато фітнес - клуби і центри мають спеціально розроблені програми для занять з маленькими клієнтами. Крім спеціальних дитячих секцій у фітнес - клубах загального користування, так само є безліч дитячих шкіл фітнесу, де весь викладацький і тренерський склад має досвід роботи з малюками.

У таких школах дітей ділять на різні вікові категорії. Для проведення занять формують групи дітей віком від трьох до шести років, від семи до дванадцяти і від тринадцяти до п'ятнадцяти років. З найменшими відвідувачами тренери проводять заняття у формі рухливих ігор і танців. Такі заняття, як правило, тривають від тридцяти до сорока хвилин.

Старша категорія дітей в перервах між фітнесом займається творчим і інтелектуальним розвитком. В тренувальну програму підлітків включені елементи «дорослого» фітнесу.

Альтернатива дитячій школі фітнесу
Якщо мама, яка піклується про здоров'я і правильний розвиток своєї дитини, в силу фізичних і тимчасових обмежень, не має можливості записати його в дитячу школу фітнесу, то вона може брати своє чадо в той фітнес - клуб, який відвідує сама. Можна просто перед початком занять відводити дитину до дитячого тренеру, який працює з маленькими відвідувачами в спеціальному дитячому залі. Цьому є багато плюсів:

  1. Дитина завжди буде під надійним наглядом;
  2. Дитячий тренер має досвід роботи з малюками і контролює їх фізичні навантаження, не даючи перевтомився;
  3. Вам не потрібно витрачати час на те, щоб їхати за своїм малюком в спеціальну школу, яка знаходиться в іншій частині міста;
  4. Ви завжди маєте можливість проводити приватні бесіди з тренером своєї дитини, так як ваші заняття проводяться в одній будівлі;
  5. Дитина фізично розвивається і всебічно збагачується, так як в проміжках між заняттями фітнесом викладачі займаються з групами та іншими заняттями - аплікаціями, орігамі, танцями і інтелектуальними іграми;
  6. Ви спокійні за те, що ваш син або дочка знаходяться під надійним наглядом і не потраплять в яку - небудь неприємну ситуацію у вільний час після уроків;
  7. Після дитячих фітнес навантажень малюк почуває приплив енергії, а не втому і сонливість, як після шкільних занять;
  8. Ваша дитина гарантовано знайде в фітнес - групі нових друзів і знайомих, розширить свій кругозір і коло спілкування.

Як видно, дитячий фітнес дають безліч плюсів. Ті діти, які регулярно займаються фізичною активністю, в суспільстві більш товариські, відкриті і ініціативні. Крім того - вони більш впевнені в собі (адже, як відомо, удосконалення свого тіла і сили волі додає впевненості в своїх силах і можливостях).

Під час занять дитячим фітнесом крім фізичного розвитку діти збагачуються і інтелектуально. Після пари - трійки уроків з тренером дитина може поділитися новими знаннями і вміннями зі своїми однокласниками і друзями.

Фітнес для підлітків - ключ до самовдосконалення

Саме в підлітковому віці заняття фізичними вправами має найбільше значення. Адже підлітковий вік - це час, коли стрімко розвивається опорно - руховий апарат, витривалість, сила волі, та й світогляд в цілому.

Для того, щоб підліток прагнув до нових досягнень і відчував у собі потенціал для реалізації своїх можливостей, фізичні навантаження просто необхідні.

  • По - перше таким чином в організмі, що росте зміцнюються всі групи м'язів, розвивається гнучкість і витривалість.
  • По - друге, тіло стає більш досконалим, усуваються ті недоліки фігури, які не задовольняють підлітка.

На жаль, зайва вага є поширеною проблемою серед сучасних підлітків. Якщо не допомогти дитині переступити через цю проблему і ступити на шлях самовдосконалення, то в подальшому дитина, як майбутній член соціуму, може мати проблеми з самооцінкою, що не буде соціально активним і не зможе висловлювати свою думку.

Як схуднути в домашніх умови підлітку? Заняття фітнесом з домашнім тренером допоможуть виправити ситуацію і змінити світогляд школярів.
На сьогоднішній день дуже поширеною є практика домашніх фітнес - тренувань. Заняття з персональним тренером в сучасному суспільстві не сприймаються як розкіш. У деяких частих випадках це є необхідною практикою.

Йдеться про тих ситуаціях, коли дитина в силу фізичних чи будь - яких інших особливостей, тимчасових обмежень не може відвідувати дитячу школу фітнесу. Так само до таких випадків можна віднести ситуації, коли в місті або найближчому мікрорайоні немає спеціальних дитячих шкіл або тренера, який би займався з групою дітей одночасно.

Буває і таке, що дитині необхідний курс персональних занять з тренером перед тим, як записатися в основну групу для фітнесу.

Інструктор персональних занять має спеціально розроблену програму. Ця програма може коригуватися в окремих випадках. Якщо мова йде про заняття з зовсім маленькими дітками, то при складанні плану тренувань, інструктор може радитися з батьками малюка. Інструктор персональних занять має спеціально розроблену програму

Бодібілдинг: відмінне здоров'я і гарне тіло з ранніх років

Дитячий бодібілдинг вимагає складання спеціальної програми тренувань для кожної дитини. Як правило, заняття бодібілдінгом можна починати з 12 - 13 років. Саме в цьому віці починається інтенсивний розвиток всіх органів і груп м'язів. Цілком логічно, що при таких умовах найлегше «ліпити» красиву фігуру і коригувати розвиток тієї чи іншої частини тіла.

Під наглядом професійного тренера хлопці будуть займатися бодібілдингом без шкоди для власного здоров'я.

Батькам і тренерам юних спортсменів необхідно стежити за правильним харчуванням дітей. Дитяче харчування в бодібілдингу має дуже велике значення, адже якщо правильно розрахувати кількість споживаних калорій, мінералів і мікроелементів, то бажаного результату можна досягти набагато швидше. Важливо приділяти увагу здоровому маю в цілому, так як здорова і корисна їжа сприяє правильному розвитку, запасу енергії і росту м'язів.

Але займатися бодібілдінгом в такому ранньому віці без нагляду тренера вкрай не бажано, так як без спеціальних програм легко «зірвати» спину або заподіяти собі іншу шкоду. Результат занять буде помітний тільки після ретельно спланованих навантажень.
Заняття фітнесом - необхідна умова для гарного, здорового тіла і відмінного самопочуття!

Як схуднути в домашніх умови підлітку?